مقدمه

آیا قصد خرید تلویزیون شهری دارید؟ آیا با نکات فنی خرید تلویزیون شهری آشنا هستید؟ برای خرید تلویزیون شهری درجه یک باید به چه نکاتی بیش‌‌تر اهمیت دهیم؟ در این مقاله ما قصد داریم در خصوص نکات فنی و طلایی خرید تلویزیون شهری درجه یک اطلاعات خوبی را به همراهان همیشگی ارائه کنیم و به سوالاتی از قبیل مهم‌ترین نکات فنی خرید تلویزیون شهری و موارد احتیاط در خرید تلویزیون شهری پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

9e186929-b37c-4a21-8719-9918ab67dcc4

مهم‌ترین نکات فنی خرید تلویزیون شهری

تلویزیون شهری در عرصه تبلیغ محصولات، برگزاری مراسم‌های مختلف و درکل، نمایش محتواهای ویدئویی با کیفیت بسیار بالا، کاربرد فراوانی دارد و با توجه به استفاده روز افزون از آن برای کارهای مختلف تنوع زیادی نیز پیدا کرده است. زمانی که نیاز به یکی از نمایشگرها پیدا می‌کنید و به مراکز خرید مراجعه می‌کنید بدون شک با دیدن تنوع زیادی که این نمایشگرها دارند، این سوال به ذهنتان خطور می‌کند که نکات فنی خرید تلویزیون شهری چیست؟ این سوال اهمیت زیادی دارد و هر چه پاسخ شما به این سوال واضح و روشن باشد می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین خرید را انجام دهید. در ادامه مطالب قصد داریم که مهم‌ترین نکات فنی خرید تلویزیون شهری را بررسی کنیم.

هدف شما از خرید تلویزیون شهری چیست؟

تلویزیون‌های شهری در انواع مختلفی ساخته شده‌اند و کاربردهای متفاوتی نیز دارند بنابراین اولین قدم برای خرید مناسب تلویزیون شهری این است که هدف شما از خرید چیست؟ چه محتوایی را می‌خواهید به نمایش بگذارید؟ آیا برای آمفی‌تئاتر لازم دارید یا تبلیغات؟ هر چه این سوالات را بیشتر بررسی کنید متوجه می‌شوید که کدام تلویزیون اهداف شما را تامین می‌کند. بعد از مشخص کردن دقیق هدف خود می‌توانید با کارشناسان فروش نیز در این خصوص مشورت بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

محل نصب تلویزیون کجا خواهد بود؟

یکی از مهم‌ترین سوالات در هنگام خرید تلویزیون شهری، محل نصب است. این سوال از چند جهت قابل بررسی است:

  • آیا تلویزیون را برای فضای بیرون مثل چهارراه یا پارک و امثال آن نیاز دارید یا خیر برای فضای سربسته لازم دارید؟
  • اندازه محل نصب مورد نظر شما به لحاظ طول و عرض چقدر است؟
  • فاصله و ارتفاع نصب نمایشگر به چه صورت است؟

شما عزیزان می‌توانید با توجه به جوابی که برای این سوالات می‌دهید، نوع تلویزیون شهری را به لحاظ کاربرد (ایندور و اوت‌دور بودن)، اندازه نمایشگر (کوچک و بزرگ بودن) و دات‌پیج مناسب با توجه به فاصله و ارتفاع نصب نمایشگر انتخاب کنید. دانستن این نکات در بسیاری مواقع از هزینه اضافی جلوگیری می‌کند مثلا اگر برای یک غرفه کوچک فصد خرید دارید نیازی به نمایشگر بزرگ ندارید.

آیا مصرف برق نمایشگر بهینه است؟

مصرف برق نمایشگرهای مختلف متفاوت است و باید به این مورد توجه داشته باشید. سعی کنید نمایشگری تهیه کنید که مصرف برق بهینه‌ای دارد. نمایشگرها با توجه به تعداد و نوع پیکسل‌هایشان برق مصرف می‌کنند. این اطلاعات را می‌توانید از نمایندگی فروش بگیرید و با خیال راحت‌تری خرید کنید تا هزینه‌های استفاده از تلویزیون شهری شما را دچار دردسر نکند.

آیا نمایشگر در معرض تابش خورشید خواهد بود؟

نور خورشید می‌تواند کیفیت مشاهده را بسیار پایین بیاورد، بنابراین نباید صفحه نمایشگر در معرض نور مستقیم خورشید باشد. به هنگام خرید باید درباره این مسئله از کارشناس بخواهید تا نمایشگری را به شما معرفی کند که مناسب فضای آفتابی باشد. البته می‌توان در این شرایط از سایبان‌های مخصوص نیز استفاده کنید تا کابینت‌های تلویزیون آسیب نبیند.

خدمات و پشتیبانی پس از فروش چگونه است؟

خدمات و پشتیبانی شرکتی که از آن خرید می‌کنید بسیار مهم است، چرا که برخی برندها‌ پشتیبانی خوبی ندارند و برای سرویس و نگهداری و یا تعمیرات احتمالی که نیاز پیدا خواهید کرد، دچار مشکل و هزینه‌های بیشتری می‌شوید.

موارد احتیاط در خرید تلویزیون شهری

برخی از موارد نیز در هنگام خرید، بهتر است در نظر گرفته شوند هر چند الویت بسیار بالایی نداشته باشند. بعد از اینکه مهم‌ترین نکات را بررسی کردید، نکات دیگری نیز وجود دارد که بهتر است در نظر گرفته شود تا مناسب‌ترین خرید را داشته باشید

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که ممکن است مهم‌ترین نکات برای برخی افراد، بیشتر از مواردی که ذکر شد باشد.

قیمت تلویزیون شهری

در هنگام خرید یکی از نکاتی که شاید برای برخی جزء نکات اصلی هم به حساب بیاید، قیمت محصول است. البته بهتر است این مورد را جزء نکات اصلی قرار ندهید چرا که جنس خوب، قیمت بالایی دارد و بهتر است همواره محصول با کیفیت تهیه کنید.

موقتی بودن یا دائمی بودن

برای چه مدتی قصد دارید از تلویزیون شهری استفاده کنید؟ اگر برای مدت کوتاهی قصد استفاده از تلویزیون شهری را دارید می‌توانید الویت‌های خود تغییر دهید و نیازی به حساسیت زیاد در مورد برخی موارد ندارید.

وضوح نمایش

محتواهایی که در تلویزیون شهری نمایش داده می‌شود نباید جزئیات ریز زیادی داشته باشد. جزئیات در این نمایشگرها وضوح نمایش خوبی ندارد.

خرید از بهترین برند

برندهای برتر در هر محصولی سعی می‌کنند که خدمات خوبی ارائه کنند ولی این به آن معنی نیست که برندهای دیگر قابل اعتماد نیستند. امکان دارد برخی از خدمات یا ویژگی‌هایی که یک برند را خاص و به همان نسبت گران‌تر کرده مورد نیاز شما نباشد. شما با توجه به اهدافی که از خرید تلویزیون شهری دارید باید برند مناسبی انتخاب کنید.

وسایل جانبی مورد نیاز برای هر برند

هر برندی ممکن است برای تنظیمات اولیه نیاز به برخی نرم‌افزارها یا تجهیزات داشته باشد که بهتر است این موارد را نیز در هنگام خرید در نظر داشته باشید.

نکاتی که خدمتتان ارائه شد همه نکات موجود نیست و بدون شک می‌تواند بیشتر از این تعداد باشد. ما در این مقاله سعی کردیم برخی موارد که تاثیر بیشتری بر روند خرید و تصمیم‌گیری شما دارد را توضیح دهیم.

نتیجه گیری

برای خرید تلویزیون شهری باید با نکات فنی خرید تلویزیون شهری آشنا باشید و با توجه به مهم‌ترین نکات فنی خرید تلویزیون شهری بهترین نمایشگر را تهیه کنید. هر چه درباره نکات مهم و موارد احتیاط در خرید تلویزیون شهری اطلاعات بیشتری کسب کنید به همان اندازه محصول بهتر و مناسب‌تری را تهیه خواهید کرد. ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی در خصوص نکات فنی و طلایی خرید تلویزیون شهری ارائه کنیم تا شما را در مرحله خرید تلویزیون شهری یاری کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت تلویزیون شهری نور و نمای ایرانیان مراجعه فرمایید.