تلویزیون شهری از تجهیزاتی است که امروزه کاربرد بسیار گسترده‌ای در موقعیت‌های مختلف و محیط‌های بسته و باز دارد. این تلویزیون‌ها نقش بسیار مؤثری در دیده‌شدن هرچه بیشتر تبلیغات و یا سایر محتواهای ویدئویی شما خواهند داشت. این نمایشگرهای بزرگ با ویژگی‌های منحصربه‌فردی همچون روشنایی زیاد و کیفیت بالا، می‌توانند نظرها را به خود جلب کنند.

امروزه به دلیل هزینه‌های گزاف خرید تلویزیون‌های شهری و نمایشگاهی، بسیاری از افراد به اجاره روزانه و یا هفتگی آنها می‌پردازند؛ تا علاوه بر بهره‌بردن از مزایای استفاده از این تجهیزات، هزینه کمتری پرداخت کنند. رایکا یکی از شرکت‌های تشریفاتی است که به اجاره تلویزیون شهری در ابعاد مختلف می‌پردازد. در این مقاله قصد داریم با تلویزیون‌های شهری و نمایشگاهی بیشتر آشنا شویم.

1

تلویزیون شهری و نمایشگاهی چیست؟

تلویزیون‌های شهری به نمایشگرهای عظیمی گفته می‌شود که می‌توانند محتواهای ویدئویی بسیار باکیفیتی را به نمایش بگذارند. تلویزیون‌های نمایشگاهی از انواع تلویزیون‌های شهری است و همان‌طور که از نام آن مشخص است در نمایشگاه‌ها و محیط‌های بسته مشابه استفاده می‌شود. برای مثال شرکت ‌های برگزار کننده ایونت معمولاً به دنبال اجاره تلویزیون شهری در این نوع هستند. با استفاده از تلویزیون نمایشگاهی می‌توانید نسبت به حالت عادی افراد بیشتری را به غرفه خود دعوت کنید و یا با ارائه محتوای ویدئویی تبلیغاتی، از فاصله‌‌های دورتر نیز به معرفی محصولات خود بپردازید.

تلویزیون شهری در ابعاد مختلفی متناسب با فضاهای گوناگون تولید می‌شود. این نمایشگرها روزبه‌روز کاربردهای گسترده‌تری پیدا می‌کنند؛ چرا که می‌توانند در مدت‌زمان کم با جلب‌توجه افراد به محتوای ویدئویی، مخاطبان شما را به طرز قابل‌توجهی افزایش دهند.

انواع تلویزیون شهری

تلویزیون‌های شهری در ابعاد متفاوتی تولید می‌شوند و انواع گوناگونی از آنها متناسب با کاربردهای مختلف وجود دارد؛ اما به‌طورکلی تمامی تلویزیون‌های شهری در دو دستة indoor و outdoor تقسیم می‌شوند. اجاره تلویزیون شهری در هر یک از مدل‌های آن از شرکت تشریفات رایکا امکان‌پذیر است. در ادامه به معرفی این مدل ها می‌پردازیم.

تلویزیون‌های شهری indoor یا فضای بسته

این مدل از تلویزیون‌های شهری کاربرد بسیار زیادی در فضاهای بسته همچون نمایشگاه‌ها، سالن‌های برگزاری ایونت‌های آموزشی، همایش‌ها، تالارها، رستوران‌ها و غیره دارد. این تلویزیون‌ها در مقابل آب مقاوم نیستند و در نتیجه در فضای باز از آنها استفاده نمی‌شود؛ اما در مقابل مزیت‌هایی همچون کیفیت بالاتر برای مشاهده نمایشگر از فاصله کمتر را دارند. کیفیت خوب تلویزیون‌های indoor در نتیجه تراکم پیکسلی بالای آنهاست.

تلویزیون‌های شهری outdoor یا فضای باز

این تلویزیون‌ها بر خلاف نوع indoor دارای خاصیت ضد آب و مقاومت بالا در برابر ضربه هستند. در نتیجه می‌توان از آنها در فضاهای باز همچون حاشیه معابر یا در انواع مراسم و مجالس استفاده کرد. تلویزیون‌های شهری outdoor به دلیل قرارگرفتن در فضاهای باز روشنایی بسیار بیشتری نسبت به مدل قبل دارند و معمولاً در ابعاد بزرگ‌تری نیز تولید می‌شوند.

کاربرد تلویزیون شهری نمایشگاهی

به‌طورکلی کاربرد اصلی تلویزیون‌های شهری نمایش اطلاعات و محتوای تصویری از یک محصول، برند و یا پیام تبلیغاتی یک شرکت است. از این موضوع می‌توان در اهداف و اقدامات گوناگونی بهره برد. موارد زیر برخی از مهم‌ترین این کاربردها هستند.

 • در معابر و مکان‌های عمومی برای پخش تبلیغات یا اخبار
 • در سمینارها و همایشات گوناگون
 • در کنسرت‌ها و سالن‌های تئاتر
 • در مراسم مذهبی
 • در نمایشگاه‌ها و غرفه‌های فروش محصولات
 • در پارک‌ها و مکان‌های تفریحی
 • در کارگاه‌های آموزشی

2

مزایای استفاده از تلویزیون‌های شهری و نمایشگاهی

پیش از این نیز بیان شد که تلویزیون‌های شهری و نمایشگاهی امروزه در موقعیت‌ها و کاربردهای گسترده‌ای استفاده می‌شوند و می‌توانند تاثیر فوق‌العاده‌ای در جذب مخاطبان بیشتر داشته باشند. در واقع اجاره تلویزیون شهری در توسعه کسب‌وکارهای گوناگون نقش قابل‌توجهی دارد. این موضوع به دلیل مزایای بسیار این تجهیزات است. از مهم ترین این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تبلیغات کارآمد و مؤثر و معرفی انواع کالاها و محصولات
 • قابلیت ارائه طیف متنوعی از رنگ‌ها
 • کیفیت بسیار بالا و روشنایی زیاد
 • پشتیبانی از پورت‌های ورودی مختلف
 • امکان جابه‌جایی راحت و نصب آسان در موقعیت
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی با به‌کارگیری لامپ‌های LED در ساخت تلویزیون شهری
 • زاویه دید گسترده و امکان مشاهده نمایشگر از فواصل دور و زوایای متعدد
 • مقاومت بالا در برابر ضربه و ضد آب بودن در تلویزیون‌های شهری outdoor

در اجاره تلویزیون شهری به چه نکاتی توجه کنیم؟

در خرید و یا اجاره تلویزیون شهری لازم است به برخی نکات توجه نمود تا در نهایت به بهترین بازدهی و نتیجه از پخش محتوای موردنظر در آن منجر شود. به همین منظور در ادامه برخی از نکات حائز اهمیت در انتخاب تلویزیون شهری و نمایشگاهی را بیان می‌کنیم.

توجه به ابعاد نمایشگر

متناسب با موقعیت موردنظر برای نصب تلویزیون باید به ابعاد آن توجه نمایید. در فواصل دورتر همچون فضاهای عمومی شهری، ابعاد نمایشگر و محتوای آن نیز باید بزرگ‌تر شوند؛ اما در محیط‌های بسته و کوچک‌تر می‌توان از تلویزیون‌های شهری کوچک‌تر استفاده کرد.

محیط نصب

بسته به موقعیت نصب تلویزیون شهری و باز یا بسته‌بودن آن می‌توان از مدل‌های indoor یا outdoor استفاده کرد.

فاصله دید

برای فاصله‌های نزدیک‌تر نیاز است تراکم پیکسلی تلویزیون نمایشگاهی بالاتر باشد، اما در تلویزیون‌های شهری دیگر، این تراکم می‌تواند کمتر باشد؛ چرا که در فواصل دور و ابعاد بزرگ‌تر، کیفیت نمایشگرهای outdoor بالا به نظر رسیده و تراکم پیکسلی کمتر را نیز جبران می‌کند.

اجاره تلویزیون شهری و تجهیزات نمایشگاهی از رایکا

امروزه افراد به‌جای خرید تجهیزات نمایشگاهی گران به اجاره آنها با تأثیری یکسان در کسب‌وکار اما هزینه‌ای بسیار پایین‌تر روی آورده‌اند. تیم تشریفات رایکا با افتخار ارائه‌دهنده انواع تجهیزات شهری و نمایشگاهی همچون تلویزیون‌های شهری است که می‌تواند در رونق کسب‌وکار شما تاثیر شایانی داشته باشد. برای سفارش و اجاره تلویزیون نمایشگاهی و شهری از تشریفات رایکا می‌توانید از راه‌های ارتباطی موجود در وب‌سایت مراجعه نمایید.

تلویزیون‌های شهری و نمایشگاهی از تجهیزات مدرنی است که با استفاده از فناوری‌های جدید، امکان تبلیغات محصول، معرفی برندهای مختلف و هرگونه محتوای بصری دیگری را فراهم می‌نماید. تلویزیون‌های شهری در دو نوع indoor یا فضای بسته و outdoor یا فضای باز تولید می شوند که تلویزیون‌های نمایشگاهی در گروه اول جای می‌گیرند.

انواع مختلف تلویزیون‌های شهری ویژگی های متفاوتی دارند که آنها را مناسب برای استفاده در کاربردهای گوناگون مانند فضاهای عمومی شهری شامل معابر یا پارک‌ها، سمینارها و ایونت‌های آموزشی، کنسرت‌ها، مراسم مذهبی و ... می‌نماید.