به نقل از شاهانو؛ امروزه روش‌های جدید و پیشرفته‌ای برای صافی و احیای مو به‌کار گرفته می‌شود که کراتین مو یکی از متداول‌ترین این روش‌ها به‌حساب می‌آید. تمامی روش‌های صاف‌کننده و احیاکننده مو، علاوه‌بر صاف کردن موها به تقویت و ترمیم موهای آسیب‌دیده کمک می‌کنند. با این حال توانایی این روش‌ها در بازگرداندن پیوندهای مو به بهترین نحو بسته به نوع و جنس مو و همچنین درجه آسیب آن متفاوت است. هر یک از روش‌های صاف‌کننده و احیاکننده موها، مزایا و معایبی به همراه دارند.

کراتین مو

معرفی روش‌های صافی و احیای مو در سال 2024

موهای افراد ممکن است به دلایل مختلف همچون تغییرات آب‌وهوا، تغذیه و شرایط زندگی دچار خشکی و شکنندگی شود. برخی از افراد نیز به‌طور طبیعی موهای وز و مجعد دارند و به‌دنبال راهی برای صاف کردن و احیای موهای خود هستند. ازآنجایی‌که استفاده مداوم از اتو مو و سشوار به موها بیشتر آسیب می‌رساند و صافی مو با استفاده از اتو مو دوام زیادی نخواهد داشت، اغلب افراد به‌دنبال یک راه‌حل کم ضرر و بادوام برای صاف کردن موهای خود هستند. روش‌های متعددی برای صاف کردن موها وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

کراتینه مو

کراتین مو یکی از اجزای تشکیل‌دهنده موها و نوعی پروتئین است و درصورتی‌که افراد غذاهای حاوی کراتین مصرف کنند، این ماده جذب موها می‌شود و در صافی و احیای موی آن‌ها تاثیر دارد. بااین‌حال افرادی که به دلایل خاصی این ماده در رژیم غذاییشان کاهش پیدا کرده و موهای آن‌ها خشک و وز شده است، می‌توانند از این روش صافی و احیای مو استفاده کنند.

این روش صافی و احیای مو از مواد شیمیایی تشکیل شده می‌شود و انواع و برندهای مختلفی از آن در بازار وجود دارد. افراد باید در هنگام خرید کراتین مو به مارک آن توجه کنند و درصورت نیاز از یک متخصص مو مشاوره بگیرند. اثربخشی درمان کراتین یک الی دو ساعت زمان می‌برد و با نگهداری مناسب از آن نتایج شگفت‌انگیزی بر روی موها ایجاد می‌شود که 6 تا 9 ماه ماندگار خواهد بود.

همچنین توصیه می‌شود افراد این مواد را در خانه استفاده نکنند و برای استفاده از آن به آرایشگاه‌ها مراجعه کنند. زیرا مواد کراتین مو شامل اجزای آزادکننده فرمالدئید است و درصورت استفاده اشتباه از آن، آسیب جدی به موها وارد می‌شود. به‌منظور طولانی‌تر کردن اثر درمان کراتین، مراقبت‌های منظم از موها توصیه می‌شود. افرادی که موهایشان به شدت آسیب دیده، درمان کراتینه برای آن‌ها مناسب نیست و بهتر است برای صافی و احیای موی خود از روش بوتاکس مو استفاده کنند.

بوتاکس مو

اگر به‌دنبال درمان موهای ابریشمی هستید، خرید بوتاکس مو برای شما مناسب است. این روش صافی و احیای مو، موهای کم آب، خشک، وز و مجعد افراد را به حالت درخشان و صاف تبدیل می‌کند. این روش موثر در درمان موها بدون استفاده از مواد شیمیایی و بیشتر با استفاده از ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه و برخی از اسانس‌ها صورت می‌گیرد. بنابراین بوتاکس مو یک حالت‌دهنده عمیق و سالم است و برای دریافت نتیجه بهتر باید طی چهار تا پنج جلسه انجام شود. زیرا این درمان برخلاف کراتین مو به زمان بیشتری برای رسیدن به نتایج کامل نیاز دارد.

خرید کراتین مو

پروتئین مو

یکی دیگر از روش‌های صافی و احیای موها استفاده از مواد پروتئین مو است. در این روش مواد پروتئینی برای ترمیم موهای شکننده و خشک استفاده می‌شود و به تقویت مو و رشد آن کمک می‌کند. در واقع با اعمال پروتئین بر روی مو، نواحی ضعیف و آسیب‌دیده آن تقویت می‌شوند و از شکستن مو جلوگیری خواهد شد. افراد بلافاصله پس از استفاده از مواد پروتئین تفاوت موهای خود را احساس خواهند کرد و اثر این روش درمانی بر روی مو 4 تا 6 هفته ماندگار است.

به افراد توصیه می‌شود پس از خرید پروتئین مو از آن در خانه استفاده نکنند و برای به‌کار بردن این روش درمان به آرایشگاه مراجعه کنند. زیرا استفاده نادرست از پروتئین همانند کراتین مو می‌تواند به موها آسیب برساند.

مزایای استفاده از روش‌های صافی و احیای مو

استفاده از روش‌های صافی و احیای مو به‌خصوص برای موهای آسیب‌دیده دارای مزایای متعددی است که این مزایا به شرح زیر هستند:

 1. این روش‌های صاف‌کننده و احیا کننده به بازسازی و تقویت پیوندهای آسیب‌دیده مو کمک می‌کنند، شکستگی مو را کاهش می‌دهند و استحکام و انعطاف‌پذیری کلی ساقه مو را بهبود می‌بخشند.
 2. با خرید کراتین مو اصل و استفاده از آن افراد می‌توانند پیوندهای شکسته دی‌سولفید در موهای آسیب‌دیده را که در اثر فرآیندهای شیمیایی مانند دکلره کردن و رنگ کردن ایجاد شده‌اند، ترمیم کنند.
 3. این روش‌ها انتهای دوشاخه مو را مهروموم می‌کنند و از دوشاخه شدن انتهای مو جلوگیری خواهند کرد و در نهایت ظاهر کلی آن را بهبود می‌بخشند.
 4. این روش‌های صاف‌کننده و احیاکننده خاصیت ارتجاعی مو را بهبود می‌بخشند و در نتیجه مو کمتر در معرض شکستگی و ریزش قرار می‌گیرد.
 5. استفاده منظم از کراتین مو و سایر روش‌های صافی و احیای مو از مو در برابر آسیب‌های بعدی ناشی از حرارت دیدن، عوامل محیطی یا مواد شیمیایی محافظت می‌کنند.
 6. این روش‌های درمانی به صاف‌تر، براق‌تر و شاداب‌تر شدن بافت مو کمک می‌کنند.
 7. استفاده از این روش‌ها موها را دربرابر مواد شیمیایی سازگارتر می‌کنند و در دوره‌های بعدی رنگ زدن سالم‌تر باقی می‌مانند.

عناصر کلیدی تشکیل‌دهنده مواد بوتاکس، پروتئین و کراتین مو

استفاده از موادی نظیر بوتاکس، پروتئین و کراتین مو در صاف کردن و احیای مو بسیار موثر هستند. زیرا در این مواد، علاوه بر پروتئین کراتین عناصری دیگری وجود دارد که موها را تغذیه می‌کنند و مشکلات آن را برطرف خواهند کرد. این عناصر عبارت‌اند از:

 • روغن آرگان سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و اسیدهای چرب
 • سرامیدها
 • پانتنول پروویتامین B5
 • کلاژن هیدرولیزشده
 • روغن نارگیل
 • هیالورونیک اسید
 • بیوتین
 • پپتیدها
 • آمینواسیدها
 • عصاره‌های میوه حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌های فراوان
 • پروتئین‌های ابریشم

خرید پروتئین مو

خرید محصولات اورجینال صافی مو از شاهانو

برای داشتن موهایی صاف و براق از روش‌های صاف کردن و احیای مو همچون کراتین مو، بوتاکس مو و پروتئین مو استفاده می‌شود. داشتن موهای صاف و براق ظاهر افراد را بهبود می‌بخشد و اعتماد به نفس آن‌ها را بیشتر خواهد کرد. افراد می‌توانند با توجه به نوع مو، سبک زندگی و نتیجه دلخواه یکی از روش‌های صاف کردن و احیای مو را انتخاب کنند. برای خرید محصولات اورجینال به سایت شاهانو مراجعه نمایید.