چه قصد مهاجرت داشته باشید چه برای گردش و تفریح قصد سفر به کانادا داشته باشید، اولین قدم تهیه بلیط و رزرو آن در تاریخ مشخص است. سفر از ایران و پرواز به کانادا شامل مسافت و زمان پرواز زیادی نسبت به دیگر سفرها از ایران می‌شود و معمولا پروازی بین 16 تا 24 ساعت در پیش خواهید داشت.

اما برای پرواز به کانادا چه ایرلاین‌هایی سرویس ارایه می‌کنند؟ آیا پرواز ایرلاین‌های ایران و کانادا مستقیما انجام می‌شود؟ چند توقف در مسیر وجود دارد و در کجا توقف انجام می‌شود؟ در پرواز کانادا چه کشورها و فرودگاه‌هایی در بین مسیر قرار دارند؟ آیا پرواز برگشت مستقیم هم وجود دارد؟

در این مطلب قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم تا قبل از خرید بلیط تهران کانادا از تمامی جوانب پروازتان اطلاع کافی داشته باشید.

اهمیت انتخاب ایرلاین تهران به کانادا

همانطور که گفتیم، پرواز از ایران به کانادا شامل مسافت و زمان زیادی می‌شود و همین موضوع می‌تواند باعث خستگی شما در سفر و از دست رفتن فرصت‌های دیگر سفر شود. اما با انتخاب ایرلاین‌ درست و پرواز مناسب، می‌توانید با این چالش به‌خوبی روبرو شوید.

به‌غیر از این موضوع، همین قدم اول و پرواز شما به مقصد کانادا هم نقش پررنگی در ادامه سفرتان خواهد داشت. از نحوه برخورد مسئولان ایرلاین گرفته تا قیمت بلیط، طول مسافت پرواز، مقررات و قوانین و خدماتی که در پرواز دریافت می‌کنید، همه و همه در شروع سفر مهم و تاثیرگذار هستند.

هر ایرلاین قوانین و مقررات مختص به خودش در خصوص قیمت بلیط، نحوه استرداد، مدت زمان و تاریخ پرواز دارد. با در نظر گرفتن و بررسی این موارد سفر و پروازی متناسب روحیه‌تان خواهید داشت و متحمل دردسر و شرایط ناخوشایند کمتری خواهید شد.

مدت زمان پرواز به کانادا

اول از همه اجازه دهید در خصوص مدت زمان پرواز کمی بیشتر توضیح دهیم. مدت زمان پرواز به شهرهای مختلف کانادا، بواسطه فاصله زمانی و مسافت قابل لحاظ بین این شهرها، متفاوت است. متوسط زمان پرواز از تهران به مقصد شهرهای مونترال و تورنتو در حدود 17 ساعت است و پرواز به مقصد ونکوور در حدود 20 ساعت زمان می‌برد.

پروازهای برگشت از کانادا و از همین شهرها کمتر خواهد بود. علت این امر این است که حرکت از سمت شرق به غرب کندتر از برعکس آن انجام می‌شود.

شرایط ایرلاین و بلیط پرواز ایران کانادا

اکثر مسافران در خرید بلیط تهران کانادا، نگاهشان تنها معطوف به قیمت بلیط‌ می‌شود و عوامل دیگر به چشمشان نمی‌آید. اما دقت داشته باشید شرکت‌های هواپیمایی و برخی از ایرلاین‌ها از ترفند قیمت‌گذاری و این مشخصه به نفع خودشان بهره‌برداری می‌کنند. یا قیمت و شرایط بلیط را به صورتی تعیین می‌کنند که در نهایت مجبور به پرداخت هزینه اضافی شوید و هزینه حقیقی بلیط را با این شیوه پوشش می‌دهند.

ایرلاین‌های معروف پرواز تهران کانادا

پرواز کانادا از ایران، همه‌روزه از فرودگاه بین‌المللی تهران و به مقصد شهرهای مختلفی از کانادا صورت می‌پذیرد. ایرلاین‌های مختلفی از این پروازهی پشتیبانی می‌کنند که برخی از معروف‌ترین آن‌ها در لیست زیر قرار گرفته‌‍اند. برخی از ایرلاین‌ها پروازهای مستقیم با یک توقف در مسیر به مقصد شهرهای کانادا دارند. از جمله:

 • ایرلاین ترکیش
 • ایرلاین لوفتهانزا
 • ایرلاین اکراین
 • ایرلاین اتریش
 • ایرلاین امارات

اما برخی ایرلاین‌های دیگر ممکن است با چند توقف در مسیر در کشورهای مختلف، بسته به سیاست ایرلاین، پرواز داشته باشند. برخی دیگر از این ایرلاین‌ها عبارتند از:

قطر ایرویز

مسیر پرواز این ایرلاین معمولا ابتدا از تهران به دوحه با هواپیماهای قطری است و سپس به فرودگاه مونیخ رفته و از مونیخ با لوفتهانزا به تورنتو پرواز دارد.

ترکیش ایرلاین

پروازهای ایرلاین ترکیش ابتدا از تهران به مقصد استانبول و پس از توقف در این شهر، از استانبول به پراگ پرواز می‌کنند. از پراگ پرواز شما با هواپیمایی‌های کانادا مثل ایر کانادا انجام خواهد شد.

ایرلاین پگاسوس

پروازهای هواپیمایی پگاسوس کشور ترکیه از تهران به استانبول، از استانبول به مقصد رم ایتالیا و از این شهر به مقصد تورنتو کانادا انجام خواهد شد.

اطلس گلوبال

در این ایرلاین نیز پروازها از تهران به استانبول، سپس به مقصد آمستردام خواهند بود و در نهایت راهی تورنتو می‌شوند.

اتریش

پرواز هواپیمایی اتریش توقف کمتری نسبت به پروازهای دیگر دارد و از تهران به مقصد وین و پس از توقف به سمت مونترال حرکت می‌کند.

عمان ایر

در این ایرلاین پرواز از تهران به مسقط صورت می‌پذیرد و پس از توقف به مقصد لندن پرواز می‌کند. درنهایت از لندن به سمت تورنتو عازم می‌شود.

شهرها و مقاصدی که در این لیست توضیح داده شد ممکن است بسته به شرایط پرواز، شرایط روز هواپیمایی و شهرهای مقصد در کانادا، در هر ایرلاین متفاوت باشد. این لیست نمونه‌ای از پروازهای هواپیمایی‌های مختلف بود تا با شرایط توقف در هر ایرلاین بیشتر آشنا شوید.

پروازهای کانادا به تهران

از کانادا به تهران هم پروازهای مختلفی توسط ایرلاین‌هایی که به آن‌ها اشاره شد و ایرلاین‌های دیگر خارجی، صورت می‌پذیرد. معمولا توقف در مسیر هم بسته به شرایط روز و هر هواپیمایی متفاوت است. برخی از این پروازها به شرح زیر هستند:

 • پرواز ونکوور به تهران با یک توقف در مسیر با هواپیمایی لوفتهانزا
 • پرواز ونکوور به تهران با چند توقف در مسیر از هواپیمایی وست جت، ایرکانادا و ژیامن ایرلاینز
 • پرواز تورنتو به تهران با یک توقف در مسیر با هواپیمایی لوفتهانزا و ترکیش
 • پرواز تورنتو به تهران با چند توقف در مسیر با هواپیمایی آلیتالیا و ایرکانادا
 • پرواز مونترال به تهران با یک توقف در مسیر با هواپیمایی ترکیش، لوفتهانزا و اتریش
 • پرواز مونترال به تهران با چند توقف در مسیر با ایرلاین‌های ایرفرانس، ایرکانادا و لوفتهانزا سیتی لاین

سفر به کانادا با خرید بلیط در فلای‌تودی

سفر به کانادا تجربه‌ای منحصر به فرد و خاطره‌انگیز خواهد بود. با دانستن اطلاعات لازم قبل از سفر، می‌توانید سفری بدون دغدغه و لذت‌بخش را تجربه کنید. فلای‌تودی به عنوان مجری تخصصی تور‌های کانادا، با ارائه خدمات متنوعی مانند رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، اخذ ویزا، تهیه بیمه سفر و ارائه تور‌های گردشگری، شما را در سفر به کاناددا یاری خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به سایت یا اپلیکیشن فلای‌تودی مراجعه کنید.