در گذشته درب ورودی باشگاه و درب‌ کمدها به صورت سنتی و با استفاده از کلید باز و بسته میشد. به طوری که برای باز و بسته کردن درب این کمدها باید کلیدهای مکانیکی میان مدیریت باشگاه و اعضای باشگاه رد و بدل می گردید. این موضوع با مشکلات بسیار زیادی برای افراد و مدیران باشگاه همراه بود. با پیشرفت تکنولوژی، امروزه شاهد عرضه قفل ‌های جدیدتر و هوشمندتری هستیم؛ به طوری که امروزه در اغلب باشگاه ها از قفل کمد باشگاهی و یا قفل استخری با قابلیت‌ های بیشتر و تاثیرگذاری بالاتر در امنیت استفاده می شود. قفل باشگاهی و یا قفل استخری، یکی از ابزارهایی است که برای ارتقاء سیستم ایمنی کمد باشگاه و مراکز اداری مورد استفاده قرار می‌ گیرد. به طوری که با استفاده از این قفل ها، بدون نیاز به کلید مکانیکی و فقط با استفاده از مچ بند و یا دستند، درب کمد باشگاه باز و بسته می‌شود.

قفل باشگاهی راماتیم از باکیفیت‌ ترین قفل های باشگاهی است که می‌ توانید از آن ها برای افزایش امنیت در باشگاه خود استفاده کنید.

با قفل مغناطیسی استخری آشنا شویم.

قفل مغناطیسی استخری (smart locker lock) یک نوع قفل دیجیتال می باشد که از آن در مکان های مختلفی شامل استخرها، پارک‌ های آبی، باشگاه های بدنسازی، سالن های ورزشی و ... استفاده می شود. البته با توجه به نقشی که قفل های استخری در افزایش امنیت یک محیط ایفا می‌ کنند، شاهد استفاده از این قفل ها در سازمان های دولتی و غیردولتی و ادارات نیز هستیم.

قفل های استخری ضمن اینکه فرآیند باز و بسته کردن کمد را از حالت فیزیکی و با استفاده از کلید خارج می کنند، مقاومت بالایی در برابر رطوبت و بخار نیز دارند. این قفل ها معمولا بر روی کمدهای استخر، سونا، باشگاه و ... که نیاز به امنیت بالایی در آن ها هست، نصب می ‌شوند. دلیل این موضوع این است که در این مکان ها نیاز به امنیت بالایی وجود دارد. به طوری که ورزشکاران و مراجعه کنندگان، خیلی راحت می‌ توانند با قرار دادن وسایل خود در داخل کمدها، ورزش و تفریح کنند.

قفل های مغناطیسی استخری به راحتی بر روی انواع درب چوبی، mdf و درب های فلزی نصب می شوند. معمولا در اغلب قفل های استخری از یک باتری قلمی به عنوان منبع تغذیه استفاده می شود، البته برخی نمونه‌ ها نیز بدون باتری نصب می شوند.

اگر مدیرت یک مجموعه ورزشی شامل استخر، سالن بدنسازی و ... را بر عهده دارید و یا می خواهید رختکن بیمارستان و یا یک مرکز درمانی و پزشکی را از نظر امنیت بهبود ببخشید، قفل کمد استخری برای شما کارآمد خواهند بود. این نوع قفل بر روی هر نوع کمد چوبی و فلزی قابل اجرا است و امنیت بالایی را برقرار می ‌کند.

قفل استخری روستیک

یکی از معروف ترین برندها در زمینه تولید قفل استخری در ایران، روستیک (Rustic) می باشد. این قفل ها دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و جزو اولین انتخاب برای کسانی می باشند که می خواهند یک قفل الکترونیکی و هوشمند را خریداری کنند. 

از مشخصات قفل روستیک استخری، موارد زیر می باشند:

 • از قفل های استخری روستیک می‌ توان متناسب با زمینه مورد استفاده با استفاده از مچ بند، کارت، جاسوییچی و یا دکمه استفاده کرد.
 • برای این نوع قفل، می توان کاربران مختلف را با سطوح دسترسی متفاوت تعریف کرد.
 • بدنه قفل های استخری، ضد رطوبت می باشند.
 • مصرف میزان باتری در این قفل ها بسیار پایین است.
 • به راحتی می‌ توان قفل های استخری روستیک را با قفل های کمدی کلید خور قدیمی جایگزین نمود.
 • این دسته از قفل ها به راحتی به کامپیوتر، نرم افزار باشگاهی و یا گیت کنترل تردد متصل می شوند.
 • دستبند گم شده این قفل باشگاهی را می توان بدون نیاز به حضور آن، به راحتی از بین برد.
 • برای قفل استخری روستیک، امکان تعریف کارت مادر و کارت مستر وجود دارد.
 • برای استفاده از این قفل استخری، نیازی به سیم کشی و یا برقراری ارتباط فیزیکی با دیگر قفل های نصب شده در یک مجموعه نیست.
 • و …

قفل لاکر استخری

یکی از انواع قفل های باشگاهی، قفل لاکر باشگاهی و یا استخری است که یک ویژگی منحصر به فرد دارد و در برابر آب مقاومت بسیار بالایی را دارد. به همین دلیل از این نوع قفل در مراکز متعددی از مجموعه استخرهای ورزشی، مجموعه های آب درمانی، پارک های بزرگ آب و ... استفاده می گردد.

این دسته از قفل های الکترونیکی را می توان با استفاده از کارت های الکترونیکی باز کرد. قفل لاکر استخری دارای امنیت به مراتب بالاتری در مقایسه با قفل های قدیمی و کلیدخور می باشد. این دسته از قفل های باشگاهی به صورت آفلاین و آنلاین قابل استفاده هستند.

قفل مگنتی باشگاهی

قفل مگنت باشگاهی، یکی دیگر از انواع قفل های باشگاهی است که دارای کارت بدون تماس می باشد و امنیت بسیار بالایی را دارد. از نام این دسته از قفل ها مشخص است که این قفل ها بدون باتری می باشند و دارای یک صفحه مگنتی هستند. به طوری که یک صفحه فولادی سیم پیچی شده در این قفل ها در نقش مگنت به کار می رود. در قفل های مگنتی از مقدار سیم پیچی های متفاوتی برای صفحه فولادی نیز استفاده می شود که همین موضوع منجر به ایجاد تفاوت قیمتی در این دسته از قفل ها می گردد.

امکان باز کردن درب کمدهایی که دارای قفل مگنتی می باشند، با استفاده از جاسوئیچی، دستبند، مچ بند و ... وجود دارد و افراد می توانند به تناسب سلیقه و بودجه خود، از میان این قفل ها انتخاب و خریداری نمایند.

قفل کمد استخری

انواع قفل های باشگاهی

قفل هایی که در باشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند، بر اساس نوع عملکردی که دارند، دارای انواع مختلفی هستند. در ادامه پیرامون رایج ترین انواع قفل های باشگاهی توضیحاتی را آورده‌ ایم.

قفل باشگاهی الکترونیکی آفلاین

همانطور که از نام قفل های باشگاهی آفلاین مشخص است، می توان از این دسته از قفل ها به صورت مستقل و بدون نیاز به سیستم نرم افزاری استفاده نمود. در حقیقت قفل های باشگاهی آفلاین یک سیستم سخت افزاری هستند که می توان با استفاده از کارت RFID به آن ها دسترسی داشت.

باتوجه به اینکه استفاده از این دسته از قفل ها خیلی بی دردسر است و مشکلی در استفاده از آن ها وجود ندارد، امروزه در بسیاری از باشگاه‌ ها و مراکز ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند. در این دسته از قفل ها از باتری و جریان الکترونیکی برای باز کردن درب کمدها استفاده می شود.

نحوه کار کردن با قفل باشگاه الکترونیکی آفلاین ساده می باشد. به طوری که وقتی شخصی وارد باشگاه می ‌شود، یک کارت و یا یک دستبند به او اختصاص داده می شود که او می تواند با استفاده از این قفل و یا دستبند، درب کمدهای باشگاه را باز و بسته کند.

قفل های باشگاهی آفلاین در مقایسه با قفل های قدیمی دارای امنیت و راحتی بیشتری هستند. ضمن اینکه در این قفل ها از باتری استفاده می شود و متکی به برق نیستند و حتی در صورتی که برق نیز قطع شود، مشکلی برای این قفل ها ایجاد نمی شود.

البته در قفل های باشگاهی آفلاین نیز امکان گم شدن کارت و یا مچبندی که به جای کلید استفاده می شود، وجود دارد. ضمن اینکه در برخی موارد افراد کارت و یا کلید خود را نیز جا می گذارند و همراه خود نمی آورند که همین موضوع نیز با دردسرهای خاص خود همراه است. این مشکل در استفاده از قفل های کمد استخری و باشگاهی نیز وجود دارد. البته با اجرای این نوع قفل، یک مستر کارت نیز در اختیار مدیریت قرار می گیرد تا در صورتی که مشکلات این چنینی ایجاد شد، امکان باز کردن درب کمد باشگاه برای مدیریت وجود داشته باشد.

از مزیت های اجرای قفل آفلاین می توان به هزینه کمتر برای اجرا، نگهداری آسان تر و کم هزینه‌ تر، امکان تعریف چندین کاربر برای هر قفل، امکان تعریف کارت مستر، بسیار کم مصرف و کار کردن فقط با یک باتری قلمی، دارای طراحی و مدل های مختلف و ... اشاره کرد.

قفل باشگاهی الکترونیکی آنلاین

دسته دیگری از قفل های باشگاهی وجود دارند که با توجه به مدرن شدن ابعاد مختلف از زندگی، وجود این قفل ها، یک ضرورت به شمار می رود. قفل باشگاهی الکترونیکی آنلاین، با تکنولوژی منحصر به فردی به بازار عرضه شده است که تمامی نگرانی‌ ها در مورد امنیت باشگاه ها را از بین می برد.

در قفل های باشگاهی الکترونیکی آنلاین، تمامی فرآیند کنترل، باز و بسته کردن قفل کمدها از طریق یک نرم افزار صورت می گیرد. دسترسی به قفل های آنلاین کمد بسیار راحت است، به طوری که ورزشکاران می ‌توانند با استفاده از اثرانگشت، رمز و ... درب کمدها را باز و بسته کنند. البته برای استفاده از این قفل، می توان ضمن استفاده از اثرانگشت و یا رمز، از مچبند و یا کارت RFID نیز استفاده کرد.

تمامی قفل کمدهای استخری که دارای عملکرد آنلاین هستند، در برابر رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارند، به همین دلیل می توان آن ها را به راحتی در مجموعه هایی که میزان رطوبت در آن ها بسیار بالاست، نصب کرد.

در تمامی مجموعه‌ های ورزشی و سالن های بدنسازی و ... که از این دسته از قفل ها استفاده می شود، یک سیستم تحت وب آنلاین را در اختیار دارند؛ به طوری که با استفاده از این سیستم امکان نظارت بر دسترسی افراد در داخل باشگاه وجود دارد. اینگونه تمامی ورزشکاران می توانند خیلی راحت و با تمرکز کامل به فعالیت ورزشی بپردازند.

در صورتی که یک قفل باشگاهی آنلاین را برای باشگاه خود انتخاب و خریداری کنید، می توانید از مزیت‌ های بسیاری شامل طول عمر بالا، قابلیت نصب بر روی انوع کمد باشگاهی فلزی، چوبی و آهنی، امکان استفاده از Master Key، دارای مصرف کم باتری، امکان دسترسی به تاریخچه دسترسی افراد به کمد باشگاه و یا استخر، بدون نیاز به سیم کشی، دارای مقاومت بالا در برابر رطوبت، نبود مشکل جاگذاشتن کلید و یا کارت و ... اشاره کرد.

استفاده از این قفل در یک مجموعه ورزشی، به اعتبار یک باشگاه نیز اضافه می ‌کند و افراد زیادی را جذب باشگاه خواهد کرد. بنابراین در صورتی که قفل کمد باشگاه خود را تعویض کنید، کسب و کار خود را نیز رونق خواهید داد.

قفل آنلاین باشگاهی

قیمت قفل باشگاهی چقدر است؟ 

اگر تصمیم به اجرای قفل باشگاهی گرفته اید، قطعا گزینه های متعددی را در اختیار دارید. قفل های کمد استخری شرایطی را برای استفاده آسان، سریع و امن برای کاربران فراهم می کنند. از انواع قفل های باشگاهی می توان در فضاهای مختلف و برای کاربردهای بسیار گوناگون استفاده کرد.

از روش های دسترسی به قفل کمد استخری، می‌توان به رمز عبور، مگنت و یا کلیدهای مغناطیسی، کارت، اثرانگشت، تشخیص چهره و ... استفاده کرد. قیمت قفل های الکترونیکی کمد استخر بر اساس نوع تکنولوژی به کار رفته در ساخت این قفل ها، برند تولید کننده آن ها و ... متغیر می باشد.

به طور کلی امکانات و تکنولوژی که در قفل باشگاهی به کار می رود، در تعیین قیمت نهایی آن تاثیرگذار می باشد. برای بازگشایی قفل های باشگاهی از روش های مختلفی استفاده می شود و قطعا هزینه هر یک مقدار متفاوتی خواهد بود.

برخورداری از چند روش بازگشایی شامل استفاده همزمان از چند روش نیز قیمت قفل باشگاهی را افزایش می دهد. به طوری که اگر بخواهید قفل باشگاهی خود را با استفاده از اثرانگشت و یا تشخیص چهره باز کنید، برای استفاده از هر دو روش باید هزینه بیشتری را نیز پرداخت کنید.

از دیگر عامل های تاثیر گذار در قیمت قفل باشگاهی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع پردازنده
 • سیستم ضد شوک
 • نوع باتری
 • جنس بدنه قفل
 • و ...

خرید قفل باشگاهی

خوشبختانه امروزه با وجود قفل های باشگاهی می‌ توان از انواع قفل های مدرن و جدید در سالن های ورزشی، استخرها و باشگاه های بدنسازی استفاده کرد. قفل های استخری ضمن اینکه در مجموعه های ورزشی کاربرد دارند، در مکان هایی شامل ادارات، آزمایشگاه‌ ها، هتل ها، رختکن مراکز درمانی و ... نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

امروزه قفل های باشگاهی جزو اساسی ترین تجهیزات مورد استفاده برای افزایش ایمنی در استخرها و باشگاه ها هستند. این محصولات تحت عناوینی شامل قفل استخری، قفل الکترونیکی کمد استخر و ... نیز شناخته می شوند. به طوری که به راحتی بر روی کمدهای رختکن نصب می شوند و دیگر دردسرهایی شامل گم شدن قفل‌ های مکانیکی و یا خرابی قفل نیز وجود نخواهد داشت. در صورتی که از قفل های باشگاهی جدیدتر نیز استفاده شود، امکانات پیشرفته تری از جمله ارائه گزارش از رفت و آمد ورزشکاران، قابلیت برقراری اتصال به نرم افزار باشگاهی و ... را نیز خواهند داشت.

اگر قصد تهیه قفل باشگاهی باکیفیت و با قیمت عالی را دارید، می توانید از مجموعه راماتیم خدمات دریافت کنید. راماتیم ارائه دهنده جدیدترین قفل های باشگاهی با قیمت های رقابتی است. برای آشنایی با انواع محصولاتی که ما در راماتیم موجود داریم، می توانید از وبسایت مجموعه دیدن کنید.