بروکرها خدمات و شرایط متفاوتی را ارائه می‌دهند. مقایسه آنها به شما کمک می‌کند تا بروکری را انتخاب کنید که با نیازها و اهداف معاملاتی شما مطابقت داشته باشد. بروکرهای فارکس از جمله آلپاری یا لایت فارکس می ‌توانند اسپرد ها، کمیسیون‌ ها و سایر هزینه ‌های معاملاتی متفاوتی داشته باشند.

آلپاری بهتر است یا لایت فارکس؟

بنابراین بهترین راه برای انتخاب بین این دو بروکر این است که بررسی کنیم آلپاری بهتر است یا لایت فارکس (بروکر لایت فایننس) ؟ در این مقاله با بررسی مشخصات و موارد مهم در این دو بروکر می خواهیم دید بهتری از آنها را به شما ارائه دهیم تا در تصمیم گیری انتخاب آن به شما کمک کنیم. این کار به شما کمک می‌کند تا بهترین بروکر را برای نیازهای خود پیدا کنید و از سرمایه خود در برابر کلاهبرداری نیز محافظت کنید.

سابقه آلپاری قدیمی تر است یا لایت فارکس ؟

سابقه آلپاری در بازار فارکس از لایت فارکس بیشتر است. آلپاری در سال 1998 تأسیس شد، در حالی که لایت فارکس در سال 2005 تأسیس شد. با این حال، هر دو بروکر سابقه خوبی در ارائه خدمات معاملاتی به مشتریان در سراسر جهان دارند.

آلپاری یکی از کارگزاران بزرگ در بازار فارکس است که در ایران نیز تجربه ارائه خدمات را طی چندین سال دارد، به همین دلیل معامله گران ایرانی با این بروکر به خوبی آشنایی دارند. بروکر لایت فارکس با نام دیگر لایت فایننس نیز از بروکرهای شناخته شده در بازار مالی ایران است. این بروکر همانطور که اعلام شد برای ایرانیان با نام لایت فایننس بیشتر شناخته شده که شعبه آفشور بروکر لایت فارکس می باشد. برای

از نظر رگوله و اعتبار آلپاری بهتر است یا لایت فارکس؟

باید این دو بروکر از نظر مراجع معتبری که آنها را رگوله می کنند و مجوز های آنها مورد بررسی قرار گیرند. در مورد آلپاری باید بگوییم که این بروکر توسط مراجعی مانند FCA ، FSA و IFSC رگوله شده اند. FCA (Financial Conduct Authority) یک رگولاتوری معتبر در انگلستان است و FSA (Financial Services Authority) نیز رگولاتوری معتبر در سنت وینسنت و گرنادین ها می باشد. همچنین IFSC (International Financial Services Commission) رگولاتوری معتبر در بلیز می باشد. رگوله اصلی آن Mwali International Services Authority, FINCOM است و رگوله برای ایرانیان Mwali International Services Authority می باشد. در مقابل رگولاتوری لایت فارکس را مورد بررسی قرار میدهیم.

رگوله لایت فارکس

در مورد رگوله لایت فارکس باید بگوییم با گرفتن رگوله آفشور در ایران باقی مانده است. مجوزهای لازم را از سنت وینسنت و گرانادین دریافت کرده و با همین مجوز نیز در ایران به کار خود ادامه می دهد.

شعبه اصلی لایت فارکس تحت نظارت رگوله بین المللی و کاملاً معتبر قبرس CySec می باشد. لایت فارکس از دو رگولاتوری مجزا در دو بخش اروپایی و آفریقایی-آسیایی استفاده می‌کند. رگولاتوری CySEC معتبرتر است، اما به دلیل تحریم‌ ها، لایت فارکس نمی‌تواند با این رگولاتوری به ایرانیان خدمات ارائه دهد.  رگولاتوری FSA به طور کلی معتبر شناخته نمی‌ شود، اما ایرانیان می‌توانند از خدمات لایت فارکس با این رگولاتوری استفاده کنند.

حداقل واریزی آلپاری بهتر است یا لایت فارکس؟

مقدار حداقل واریزی حساب های مختلف آلپاری متفاوت است. حتی پلت فرم های متفاوت نیز بر حداقل واریزی موثر است. به عنوان مثال حساب استاندارد آلپاری 20 دلار با متاتریدر 4 و 100 دلار با متاتریدر 5 حداقل واریزی دارد. همین امر برای حساب ECN با متاتریدر های 4 و 5 ، 300 دلار است. حداقل واریزی لایت فارکس نیز 50 دلار است.

انواع حساب های آلپاری و لایت فارکس

به چند حساب آلپاری اشاره کردیم، حساب استاندارد، حساب نانو، حساب ECN و ECN پرو از جمله آنها است.  حساب کلاسیک، حساب ECN، حساب سنت، حساب بدون سواپ، حساب اسلامی، حساب آزمایشی از جمله حساب های لایت فارکس می باشد.

نحوه پشتیبانی بروکرهای آلپاری یا لایت فارکس

این بروکر پشتیبانی فارسی دارد و امکان نصب و استفاده در نسخه های دسکتاپ و موبایلی دارد. این بروکر درکشورهای مختلفی مانند روسیه، اوکراین، بلاروس، مولداوی، ازبکستان، قزاقستان، گرجستان دفتر نمایندگی دارد. دفتر مرکزی آن در موهلی می باشد.

بروکر لایت فارکس به چند زبان پشتیبانی می شود و این پشتیبانی در طول 24 ساعت ارائه می شود. زبان فارسی نیز از آن جمله است. دفتر اصلی لایت فارکس در جزایر مارشال است و در کشورهای دیگری نظیر قبرس، روسیه، اندونزی، تایلند، هند، نیجریه و ... نیز دفتر دارد. در زمانی که لایت فارکس فیلتر می شود می توانید با کمک دامنه جدیدی که ارائه می شود لایت فارکس بدون فیلتر را خواهید داشت.

آلپاری یا لایت فارکس

نمادهای قابل معامله در بروکر آلپاری یا لایت فارکس

آلپاری بیش از 70 جفت ارز فارکس را برای معامله ارائه می دهد، از جمله EUR/USD، USD/JPY، GBP/USD، و AUD/USD. همچنین شاخص های سهام را نیز از سراسر جهان ارائه می دهد. همچنین انواع کالاها مانند نفت خام، طلا، و نقره، بیش از 10 ارز دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم، و لایت کوین نیز در این بروکر ارائه می شود.

در مقابل لایت فارکس بیش از 50 جفت ارز فارکس از جمله EUR/USD، USD/JPY، GBP/USD، و AUD/USD ، همچنین کالاهایی مانند نفت خام، طلا و نقره و شاخص های از جمله S&P 500، Dow Jones Industrial Average و NASDAQ Composite و نیز بیش از 30 ارز دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم و لایت کوین را برای معامله ارائه می دهد.

اسپرد و کمیسیون بروکر آلپاری یا لایت فارکس

یکی از بهترین کارگزاری ها از نظر کمتری اسپرد، بروکر Alpari است. اسپرد شناور از 0 پیپ برای حساب ECN پرو است و جالب است بدانید که اسپرد تمام حسابهای بروکر آلپاری شناور است. در همین حالت در بروکر آلپاری حساب ECN پرو، کمیسیونی به مبلغ 1.5 دلار برای هر لات معامله در نظر گرفته می شود.

در بروکر لایت فارکس، در حساب ECN به ازای جفت ارزهای اصلی کمیسیون به ازای هر لات 7 دلار، جفت ارز کراس، ارزهای فرعی و فلزات نیز 7 دلار است. نفت 50 سنت، سهام 25 سنت، شاخص سهام نیز 5 دلار است.

حداکثر لوریج در آلپاری 1:3000 است و نحوه واریز برداشت آن به صورت ریالی، بیتکوین، تتر،و سایر رمز ارزها می باشد. حداکثر لوریج لایت فارکس نیز 1:1000 است. واریز و برداشت در لایت فارکس از طریق صرافی تاپ چنج به صورت ریالی و دلاری نیز انجام می شود. با توجه به موارد گفته شده می توانید تصمیم بگیرید از کدام بروکر در فارکس استفاده کنید.

منبع: https://fxmaxi.com