تعداد اتاق فرارهای در تهران بسیار زیاد است، آنقدر که حتی نمی‌توان همه‌ی آن‌ها را روی وبسایت‌ها دید! چه برسد به آن که همه را تجربه کرد. سوال اینجاست که پس چگونه باید بهترین‌ها را شناخت و انتخاب کرد؟

یک اتاق فرار خوب ویژگی‌های دارد که آن را از دیگر اتاق‌های فرار متمایز می‌کند. ویژگی‌هایی مانند سناریوی جذاب و با جزییات، طراحی دکور با کیفیت و مرتبط با داستان، معماهای با سطح سختی استاندارد و طراحی شده بر اساس سناریو و فاکتورهای دیگر.

از آنجایی که اتاق فرار به یکی از اصلی‌ترین تفریحات میان جوانان ایرانی بدل شده، امروز قرار است چند تا از بهترین اتاق فرارهای تهران را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

اتاق فرار لاعلاج

این اتاق فرار در ژانر وحشت و وهم آلود پلی می‌شود. شما به یک گروه 4 تا 9 نفره نیاز دارید تا بتوانید وارد بازی شوید. پس از آن نیز مجموعه به شما 80 دقیقه زمان می‌دهد تا معماهای پیچیده‌ی بازی را حل کنید. معماهای این بازی دشوارند و ممکن است ذهنتان را شدیدا به چالش بکشند.

نکته: برای مشاهده و رزرو اتاق فرار لاعلاج در تهران روی این لینک کلیک کنید.

لاعلاج یک اثر کلاسیک محترم است که نحوه طراحی معمای جالب آن باعث می‌شود برای طرفداران چالش ذهنی تجربه لاعلاج یک باید باشد، چرا که لاعلاج نزدیک‌ترین تجربه را به بازی‌های کلاسیک اروپایی که طرفداران پروپاقرص اتاق فرار ممکن است تجربه کرده باشند یا در صفحات مجازی ویدیوهایی از آن سبک بازی دیده باشند را خلق می‌کند.

داستان بازی

جاوداندگی بشر، رویایی که سالیان سال فکر دکتر بارتز را به خود مشغول کرده بود. امشب زمان آزمایش اکسیر جاودانگیست. تصمیم دکتر بارتز آزمایش بر روی دوست و دستیار خود برنارد است اما مخفیانه.

بهترین مکان خانه خانه دکتر بارتز به بهانه جشن پیروزی رسیدن به اکسیر جاودانگی. بی خبر از آنکه بلایی در راه است. خطای دکتر بارتز در ساخت اکسیر باعث دیوانگی و جنون برنارد می‌شود. پس از سه ماه دکتر بارتز از زور عذاب وجدان خودکشی می‌کند و برنارد همچنان در شهر پرسه می‌زند.

نظرات کاربران

سجاد: با تجربه ی ۷۰ اتاق فرار واقعا عالی بود. اکتورهای حرفه‌ای و کار بلد. معماها بی نظیر بود. جایی ندیده بودیم جدید و خلاقانه دکور عالی و خفن. رفتار پرسنل دوستانه و محترمانه بود خیلی شب خوبی برامون ساختین. کلی ترسیدیم و بهمون خوش گذشت. هرچی که باید تو یه اتاق فرار باشه تو این بازی بود دمتون گرم.

آدرس: تهران، دیباجی شمالی، انتهای محمود نوریان - کوچه پیوست.

اتاق فرار هاری

اتاق فرار «هاری» دومین اتاق از مجموعه «یونا» است که در دهکده المپیک تهران قرار گرفته است. اتاق فرار هاری در ژانر وحشت، دلهره‌آور و مهیج طراحی شده است. معماهای این بازی بسیار سخت هستند به طوری که درجه سختی آن در سایت تایم فورفان 10 از 10 اعلام شده است.

نکته: برای مشاهده و رزرو اتاق فرار هاری در تهران روی این لینک کلیک کنید.

برای استارت بازی شما به یک تیم 5 تا 8 نفره نیاز دارید. 90 دقیقه هم برای حل معماها و اتمام بازی فرصت خواهید داشت.

در کل باید گفت که مجموعه یونا تلاشگر و پر دقت است که برای محصولات خود سبک خاصی را در نظر گرفته. یونا شیرین سخن است، زیبا روایت می‌کند و دقیق است، بهتر از آن فضاسازی می‌کند و در القای حس متبحر است.

داستان بازی

عملیات کاملا محرمانه است...

نظرات کاربران

خلیل: سلام و خسته نباشید میگم به تیم خوب بازی هاری که یکی از مهیج‌ترین اتاق فرارهایی بود که رفتیم با دکور فوق العاده و اکتورهای حرفه‌ای. یکی از نکات قوت این بازی نداشتن قفل‌های تکراری که تقریبا تو بیشتر اتاق فرارها با اونا سروکار داریم بود که خلاقیتشون رو نشون میده.

جوّ بازی کاملا جنگی و زامبیی و هیجان انگیز بود. انقدری که کاملا حس می‌کردیم همه چیز واقعی هست و به خاطر وجود زامبی‌ها باید سکوت می‌کردیم که نگیرنمون همین باعث شد بیشتر توی جو بازی قرار بگیریم و با اینکه ما با تاخیر رسیدیم بازی رو برامون کامل انجام دادن اما شما با تاخیر نرید که سرعت و روند بازی براتون طبیعی طی بشه. ممنون از کادر خوبتون