اخذ ویزای استارتاپ کانادا یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است که زمینه را برای حضور موفق کارآفرینان سراسر جهان در کانادا فراهم می‌سازد. دولت این کشور برای پیشرفت در زمینه‌های مختلف همواره از راه‌اندازی استارتاپ‌های نوین حمایت می‌کند.

اگر در فکر راه‌اندازی یک کسب‌وکار هستید که احتمال موفقیت آن زیاد است می‌توانید آن را در کشوری پیاده‌سازی کنید که از نظر موقعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد و امکان برقراری ارتباط با سایر مناطق جهان را برای شما هموار می‌کند. برای این منظور کانادا می‌تواند بهترین گزینه باشد پس بهتر است اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

ویزای استارتاپ کانادا را بهتر بشناسیم

ویزای استارتاپ کانادا را می‌توان یکی از جدیدترین طرح‌های ارائه‌شده توسط دولت این کشور دانست که ازطریق آن افراد می‌توانند با ایده‌های جدید و کارآفرینانه خود اقامت کانادا را به‌دست بیاورند.

برای دریافت اقامت کانادا از این روش باید طرح تجاری خود را برای شرکت‌های مختلف سرمایه‌گذاری که در این کشور وجود دارد بفرستید. درصورت تایید شدن توسط شرکت مذکور، می‌توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید.

یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های ویزای استارتاپ امکان دریافت اقامت دائم است. در واقع برنامه‌های کمی در کانادا این شرایط را برای مهاجران فراهم می‌کنند. پس اگر کارآفرین هستید این روش برای شما مناسب‌ترین گزینه خواهد بود.

شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ تنها به متقاضیانی داده می‌شود که از شرایط به‌خصوصی برخوردار هستند. در ادامه مهم‌ترین شرایطی که دولت برای ارائه این ویزا تعیین کرده را بررسی می‌کنیم تا درصورت بهره‌مندی از آن‌ها شما نیز درخواست خود را ارسال کنید.

دریافت نامه پشتیبانی از سازمان‌های تعیین‌شده

در این کشور سازمانی‌هایی برای حمایت از کسب‌وکارها وجود دارد. برخی از این سازمان‌ها تمام یا بخشی از هزینه‌های راه‌اندازی استارتاپ را تامین خواهند کرد و بخشی دیگر با دریافت مبلغی مشخص، شما را در مسیر رسیدن به موفقیت راهنمایی می‌کنند.

برای اینکه بتوانید اقامت کانادا را ازطریق راه‌اندازی استارتاپ به‌دست بیاورید باید نامه تایید یکی از این سازمان‌ها را اخذ کنید. در واقع باید سازمان مورد نظر را قانع کنید که ایده شما جای رشد و ارزش حمایت دارد.

دریافت نمره قابل قبول در آزمون زبان

شما باید در آزمون‌های بین‌المللی زبان شرکت کنید تا با کسب نمره قابل قبول نشان دهید با مهارت‌های مختلف خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن آشنا هستید و توانایی برقراری ارتباط با دیگران را دارید. لازم است بدانید این زبان می‌تواند انگلیسی یا فرانسه باشد.

تمکن مالی برای دریافت اقامت کانادا

برای راه‌اندازی کسب‌وکار و زندگی در کانادا باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید. مبلغی که برای تمکن در نظر گرفته می‌شود با توجه به تعداد اعضای خانواده متفاوت است. به‌طور کلی داشتن سرمایه کافی برای حداقل یک‌سال زندگی در این کشور یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت اقامت کانادا ازطریق روش‌های مختلف به‌شمار می‌آید.

شخصیت حقیقی برای دریافت ویزای استارتاپ

برای راه‌اندازی شرکت استارتاپی به یک شخصیت حقیقی نیاز است. در واقع داشتن 10درصد حق رای مرتبط با سهام شرکت یکی دیگر از شرایط مهم دریافت این نوع ویزا به‌شمار می‌آید.

معرفی سازمان های حامی طرح های استارتاپی

با توجه به الزامی بودن دریافت نامه تایید توسط شرکت‌های تعیین‌شده، بهتر است انواع این شرکت را بشناسید. با کسب این اطلاعات می‌توانید پس‌از بررسی شرایط خود، درخواست را برای مناسب‌ترین سازمان ارسال کنید.

لازم است بگوییم دریافت اقامت ازطریق استارتاپ با ویزای کاری کانادا تفاوت دارد. در واقع اگر طرح شما مورد تایید شرکت‌های سرمایه‌گذار قرار گیرد ممکن است نیازی به سرمایه‌های کلان نداشته باشید. این سازمان‌ها را در ادامه معرفی می‌کنیم.

  • ونچر کاپیتال‌ها (سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر): این گروه معمولا بیشترین مبلغ یعنی حدود 200هزار دلار کانادا را در یک استارتاپ تاییدشده سرمایه‌گذاری می‌کند.
  • انجل اینوستورها (سرمایه‌گذاران فرشته): شرکت‌های انجل که البته می‌تواند یک شخص نیز باشد با تایید درخواست استارتاپ باید حداقل 75هزار دلار کانادا در آن سرمایه‌گذاری کند.
  • انکوباتورها (مراکز رشد): مراکز رشد معمولا در استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری نمی‌کنند بلکه با ارائه راهکارهای مناسب باعث تسریع فرآیند رشد و موفقیت کسب‌وکار می‌شوند.

مراحل ارسال درخواست ویزای استارتاپ کانادا

اگر می خواهید ویزای استارتاپ کانادا به شما تعلق گیرد باید با مراحل و نحوه ارسال درخواست به‌طور کامل آشنا باشید. در ادامه این مراحل را بررسی می‌کنیم تا مسیر آسان‌تری طی کنید.

ایده خود را بررسی کنید

ممکن است ایده شما در برخی کشوها بسیار مورد تایید باشد اما در بازار کانادا جواب ندهد. با توجه به زمان‌بر بودن فرآیند اخذ این نوع ویزا بهتر است ابتدا بازار این کشور را با ایده خود مقایسه کنید و سپس بهترین تصمیم را بگیرید. همچنین کسب مشاوره از کارشناسان موسسه‌های معتبر مانند آتلانتیک 724 در این زمینه توصیه می‌شود.

فرم درخواست را پر کنید

پر کردن فرم درخواست عمومی اولین مراحله‌ای است که مقاضیان ویزای استارتاپ باید انجام دهند. بعد از پر کردن فرم بهتر است آن را دوباره چک کنید تا از تکمیل فیلدها مطمئن شوید. در آخر نیز درج تاریخ و امضا روی آن ضروری است.

مدارک لازم را تهیه کنید

پیش از اینکه درخواست خود را ارسال کنید لازم است مدارک لازم را تهیه و فرم‌های مورد نیاز را تکمیل کنید. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز بهترین کار کسب مشورت از کارشناسان موسسه‌‌های معتبر است.

در بین مدارکی که برای ارسال تقاضا نیاز دارید باید به نامه تایید از سازمان‌های حامی نیز اشاره کنیم. بدون دریافت این نامه شانسی برای اخذ ویزای استارتاپ نخواهید داشت.

پرداخت هزینه‌های ویزای استارتاپ

هزینه‌های دریافت ویزا شامل موارد مختلفی مانند تمکن مالی برای اقامت، هزینه‌های بیومتریک و موارد متفرقه مانند آزمون زبان، معاینات پزشکی و گواهی سوءپیشینه است.

ارسال درخواست برای اداره مهاجرت کانادا

ارسال مدارک به اداره مهاجرت کانادا آخرین مرحله از دریافت ویزای استارتاپ به‌شمار می‌آید. در این مرحله باید نسبت به کامل بودن مدارک اطمینان کافی داشته باشید. همچنین می‌توانید از کارشناسان موسسه آتلانتیک 724 در مسیر اخد ویزای استارتاپ کانادا کمک بگیرید.

جمع‌بندی

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید از شرایط مختلفی مانند تمکن مالی و دریافت نامه تایید از سازمان‌های تاییدشده توسط دولت کانادا برخوردار باشید. این سازمان‌ها می‌توانند بخش مهمی از هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار را تامین کنند. البته نوع انکوباترها تنها ایده‌هایی برای گسترش کسب‌وکار ارائه می‌دهند. با توجه به این موارد باید گفت اینکه نامه تایید را از چه سازمانی دریافت کرده‌اید روی هزینه‌های راه‌اندازی استارتاپ تاثیر می‌گذارد.