انتقال شرکت فعلی شما در خارج از کشور می تواند هم دشوار و هم سودآور باشد. کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای کارآفرینان، مهاجران بیزینسی و تیروی کار ماهر است. در اینجا خلاصه ای از مسائل و فرآیندهای کلیدی که باید در حین اخذ ویزای ict کانادا و ثبت شرکت در کانادا و نهایتا اخذ اقامت در نظر بگیرید آورده شده است.

هنگام گسترش بیزینس به کانادا، یک فرآیند قانونی برنامه ریزی شده لازم است. اگر تمام مراحل به درستی انجام شود، اخذ مجوز کار و اقامت دائم کانادا ممکن است 12 تا 18 ماه طول بکشد. اقداماتی که باید هنگام گسترش کسب و کار خود در کانادا انجام دهید به شرح زیر است:

1. واجد شرایط بودن انتقال شرکت به کانادا

بررسی کنید که آیا شرکت شما واجد شرایط انتقال به کانادا تحت برنامه انتقال درون شرکتی (ICT) است یا خیر.

تعداد زیادی از صاحبان مشاغل نمی توانند شرکتهای خود را به کانادا منتقل کنند، و برای انجام این کار، شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • شرکت در کشور شما باید در حال حاضر فعال، دارای فروش یا ارائه خدمات باشد.
 • کسب و کار شما باید حداقل یک ساله فعالیت نموده باشد. هرچه عمر شرکت شما بیشتر باشید، بهتر است.
 • برای فعالیت یک شرکت در کانادا به کارمندانی نیاز دارد. شرکت باید حداقل یک نفر را استخدام کند.
 • در حالیکه حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا وجود ندارد، شرکت شما باید دارای منابع مالی کافی برای گسترش بیزینس در کانادا داشته باشد. برای ادامه فعالیت شرکت، حداقل 100 هزار دلار باید در دسترس باشد.
 • شرکت مادر باید به طور قانونی در کشور شما (ایران) تأسیس یا ثبت شده باشد، سابقه پرداخت مالیات کامل داشته باشد و دفتر ثبت شده خود را داشته باشد.

در این برنامه انتقال درون شرکتی ، متقاضی(ها) باید الزامات ذیل را رعایت کنند:

 • همه افراد در شرکت یا بیزینس شما واجد شرایط کار در کانادا نیستند. مالک شرکت، مدیران اجرایی، مدیران و پرسنل ضروری همگی می توانند به کانادا نقل مکان کنند.
 • مدیران باید حداقل یک سال در سه سال قبل در شرکت مادر کار کرده باشند.
 • مدیران باید حداقل یک سال کار با شرکت اصلی و نقش اداری خود را در سه سال گذشته نشان دهند.
 • افراد کلیدی باید حداقل یک سال سابقه کار با شرکت مادر و همچنین آموزش های مرتبط، تخصص صنعت و اطلاعات اختصاصی داشته باشند.

اکنون که واجد شرایط بودن و برخی از معیارهایی را که باید رعایت کنید پوشش دادیم، بیایید به یکی از مهمترین جنبه های جابجایی نگاه کنیم: نحوه ثبت شرکت در کانادا.

ثبت شرکت در کانادا

 • هنگام حضور در کانادا، می توانید شعبه یک شرکت موجود را ثبت کنید یا یک شرکت کاملاً جدید ایجاد کنید.
 • استانی از کانادا را انتخاب کنید که در آن می خواهید بیزینس کنید. اکثر استان ها از شما میخواهند که در لیست هیئت مدیره شما، حداقل یک مدیر کانادایی داشته باشد.
 • مدیران اجرایی کانادایی می تواند متقاضی یا یک مدیر تمام عیار مسئول مدیریت فعالیت های کانادایی شما باشد.
 • اگر مدیر اجرایی کانادایی ندارید، باید از موسسه حقوقی کانادایی خود در این مورد مشاوره بگیرید.
 • ساختار بیزینسی شرکت کانادایی خود را نیز انتخاب کنید. یک وکیل بیزینسی یا یک حسابدار می تواند اطلاعات بیشتری در مورد انتخاب ساختار شرکتهای کانادایی به شما ارائه دهد.

2. برای مجوز ویزای ICT کانادا اقدام کنید

پس از اینکه شرکت خود را در کانادا ثبت کردید و تمام مراحل دیگر را انجام دادید، می توانید برای مجوز کار یا همان ویزای ICT کانادا برای کار نمودن در شرکت کانادایی تازه تاسیس خود اقدام کنید.

مجوزهای اولیه کار معمولاً برای یک دوره یک ساله صادر می شود. همسر و فرزندان زیر 22 سال شما نیز واجد شرایط ویزای کار کانادا و ویزای تحصیلی کانادا هستند تا شما را به کانادا همراهی کنند.

3. ورود و شروع به کار در کانادا

اداراه مهاجرت کانادا معمولاً بین 4 تا 8 ماه طول می کشد تا درخواست ویزای کار ICT کانادا شما را بررسی کنند. پس از تاییدیه درخواست مجوز کاری یا همان ویزای کاری، مجوز سفر به کانادا به شما داده می شود. هنگامی که به کانادا می رسید، مدرک مجوز کار در مرزهای ورودی صادر می شود.

شما می توانید مجوز کار خود را برای مدت 5-7 سال تمدید کنید. با این حال، این گزینه به نوع عملکردی که در شرکت خود انجام می دهید بستگی دارد. برای تمدید ویزای کار کانادا خود، باید موارد زیر را در پایان اولین سال اقامت خود در کانادا به مقامات مهاجرتی کانادا نشان دهید:

 • شما یک شرکت قانونی دارید که به طور فعال در حال فروش کالا یا ارایه خدمات در کانادا است.
 • معیارها شرکت را مجبور به سودآوری به هر قیمتی نمی کند.
 • یک نیاز کلی این است که شرکت عملیاتی و فعال باشد.
 • شما یک دفتر فیزیکی در کانادا دارید و در آنجا حضور دارید.
 • ایستگاه های کاری و دفاتر مجازی واجد شرایط نیستند.
 • شرکت شما باید حداقل یک شهروند یا مقیم دائم کانادا داشته باشد که برای آن کار می کند.

اینها مهمترین چیزهایی هستند که باید ایجاد و به مقامات مهاجرت کانادا به منظور تمدید مجوز کار نشان داده شوند

4. برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید

به طور کلی، قبل از اینکه بتوانید برای اقامت دائم درخواست دهید، بیزینس کانادایی شما باید "فعال" باشد، که نشان می دهد شرکت:

 • جعلی نیست و در واقع کالا یا خدمات را به مشتریان واقعی می فروشد
 • دارای کلیه مجوزها و مجوزهای ضروری برای فعالیت در کانادا؛
 • حضور و حضور فیزیکی در کانادا دارد و
 • حداقل یک کارمند کانادایی دارد که با شما مرتبط نیست.

هنگامی که شرکت کانادایی شما عملیاتی شد، می توانید به عنوان مدیر آن (سابقه مدیریت) برای اخذ اقامت دائم کانادا (PR) درخواست دهید. برای واجد شرایط بودن برای پست های مدیریتی در سازمان، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • مهارت زبان شما در حد CLB 7 باشد که معادل نمره 6 در آزمون جنرال آیلتس است.
 • داشتن حداقل دیپلم دبیرستان؛
 • سو پیشینه پلیس و
 • از نظر سلامتی و امنیتی مشکل حادی نداشته باشید

روند انتقال شرکت فعلی شما به کانادا به این صورت است و اگر هنوز سؤالی دارید، لطفاً با شرکت حقوقی آرنیکا ویزا تماس بگیرید تا خدمات با کیفیت مهاجرت بیزینسی به کانادا را دریافت کنید.

مزایابی راه اندازی بیزینس در کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان و دهمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد. ورود به کانادا مزایای متعددی از جمله فرصت کشف بازارهای جدید بیزینسی، استفاده از کمک های دولتی و کسب سود از قوانین و مقررات مناسب برای کسب و کار را ارائه می دهد.

کانادا با اقتصاد در حال رشد خود صاحبان مشاغل جهانی را در خود جای می دهد. بسیاری از صاحبان مشاغل و مهاجران تجاری می پرسند که آیا می توانند مشاغل خود را به کانادا منتقل کنند یا خیر، و عدم اطمینان ناشی از مهاجرت به یک کشور جدید ذهن آنها را هنگام تصمیم گیری سنگین می کند.

انتقال کسب و کار شما به کانادا یک فرآیند نسبتا ساده است. موارد زیر برخی از عواملی است که کارآفرینان از سراسر جهان را به استفاده از فرصت‌هایی که کانادا ارائه می‌کند، ترغیب می‌کند.

هزینه های توسعه کمتر از ایالات متحده:

ایالات متحده و کانادا دو کشور با چند اشتراک و چندین واریانس قابل توجه هستند. طبق یک گزارش مطالعه KPMG در سال 2016، هزینه اجرای بیزینس در کانادا برای شرکت های آمریکایی 14.6 درصد کمتر از ایالات متحده است. این امر به کانادا مزیت رقابتی نه تنها نسبت به ایالات متحده، بلکه سایر کشورهای صنعتی مانند بریتانیا، استرالیا، آلمان و ژاپن می دهد. برخی از مزایای مهمی که کانادا به مشاغل ارائه می دهد در زیر به تفصیل شرح داده شده است.

مالیات شرکت ها پایین است

در سال 2019، نرخ مالیات شرکت در کانادا کمتر از 15 درصد بود که در سطح بین المللی یک نرخ پایین در نظر گرفته می شود. در مقایسه، مالیات شرکتی در ایالات متحده در سال 2019 حدود 21 درصد بود، که همچنان یک هزینه اضافی و بار مالیاتی برای مشاغل است.

دسترسی به بازارهای ایالات متحده و مکزیک از طریق قوانین NAFTA جدید

کانادا همچنین از داشتن معاهدات تجاری با کشورهای متعدد دیگر سود می برد. زیرا طبق قرارداد جدید کانادا-ایالات متحده-مکزیک، کانادا اکنون به بازارهای ایالات متحده و مکزیک دسترسی دارد و مزایای تجارت در کانادا را به همراه دارد.

سیاست های مهاجرتی دوستانه

کانادا سیاست های ساده، دوستانه و کاربردی برای مهاجرت دارد. سیستم مهاجرت کانادا مبتنی بر شایستگی است و برای مهاجران ماهر و دارای مدرک اولویت دارد. این کشور یکی از بالاترین نرخ های مهاجرت سرانه را در بین کشورهای توسعه یافته دارد. بیش از 400 هزار مهاجر بطور سالیانه در سالهای اخیر پذیرفته شدند.

نیروی کار بسیار ماهر

کانادا همیشه مقصد ترجیحی برای مهاجران نیروی کار با مهارت بالا بوده است. دسترسی به نیروی کار بسیار ماهر یکی از مزیت های رقابتی اصلی کانادا است.

سادگی کسب و کار

در رتبه بندی سهولت انجام کسب و کار بانک جهانی، کانادا در بین 190 کشور در رتبه 22 قرار دارد و با تفکیک این تعداد، کانادا در سهولت راه اندازی کسب و کار سوم و در سهولت کسب اعتبار در رتبه هفتم قرار دارد. جدای از آن، عناصر دیگر انجام کسب و کار در کانادا را ساده می کند.

منابع طبیعی در کانادا به اقتصاد کانادا کمک می کند. نفت و گاز طبیعی در کانادا 108 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2018 کمک کرد، تقریباً از 530000 شغل در سراسر کشور در سال 2017 حمایت کرد و میانگین درآمد سالانه 8 میلیارد دلاری را از سال 2016 تا 2018 برای دولت تامین کرد.

کانادا حقوق اساسی بشر و همچنین سایر آزادی ها را تضمین می کند. اگر کانادا را برای مقایسه خود انتخاب کنند با گسترش بین المللی، مهاجران تجاری می توانند از مراقبت های درمانی رایگان و آموزش متوسطه رایگان برای فرزندان خود استفاده کنند.

مزیت کانادا برای شرکت فناآوری

در کانادا، کسب‌وکارهای فناوری شما می‌توانند از مالیات‌های پایین‌تر، یارانه‌ها و مشوق‌های راه‌اندازی بیزینس، و فراوانی استعدادهای فناوری متنوع بهره ببرند. هزینه های عملیاتی کسب و کار شما در کانادا، 5 درصد ارزان تر از ایالات متحده آمریکاست. در سطح توسعه بیزینس، کانادا بسیاری از معاهدات تجارت آزاد بین المللی را امضا نموده است که به کسب و کار شما اجازه می دهد از سهولت تجارت و سرمایه گذاری بهره مند شوید. نزدیکی به بازارهای آمریکا و آمریکای لاتین به شما این امکان را می دهد که به دلار آمریکا درآمد داشته باشید و حقوق کارکنان خود را به دلار کانادا بپردازید. پس انداز سریع درست وجود دارد!

به عنوان یک بیزینس کانادایی، می توانید به راحتی با مشتریانی از ایالات متحده، مکزیک، اتحادیه اروپا، استرالیا، و چندین کشور آمریکای جنوبی و آسیایی مانند کاستاریکا، شیلی، کلمبیا، ژاپن، سنگاپور و بسیاری دیگر معامله کنید! کانادا به طور مداوم توسط فوربس به عنوان یکی از کشورهای برتر برای بیزینس رتبه بندی شده است! در واقع، کانادا به‌ع نوان مرکز استارت‌آپ نوپا آمریکای شمالی معرفی شده است. این تعجب آور نیست زیرا شهرهایی مانند تورنتو، ونکوور، مونترال و اتاوا در حال حاضر خانه غول های فناوری مانند Shopify، Wealthsimple، Coinsquare و بسیاری دیگر هستند.

وقتی صحبت از سرمایه گذاری در کانادا به میان می آید، وکلای آرنیکا ویزا سابقه موفقیت آمیزی در اخذ ویزای کانادا دارند. شما به عنوان یک کارآفرین، انتخاب گسترده ای از مسیرهای احتمالی ویزای سرمایه گذار ی کانادا را دارید. بسته به اهداف تجاری شما، برخی از طرح های مهاجرت ممکن است برای شما مناسب تر باشد. مهم است که مقایسه کنید و ببینید که آیا یک برنامه فدرال یا استانی برای شما، تجارت و خانواده شما بهترین است. هر یک از برنامه های بالا شرایط واجد شرایط بودن و فرآیند درخواست خود را دارد، اما اکثر آنها برخی از عناصر مشترک را دارند:

 • راه اندازی یک کسب و کار موفق یا داشتن بودجه کافی برای خرید یا راه اندازی آن در کانادا؛
 • حداقل 150 هزار دلار داشته باشید که بتوانید در کسب و کار کانادایی خود سرمایه گذاری کنید.
 • داشتن مهارت های لازم برای توسعه کسب و کار و مدیریت کسب و کار
 • توانایی استفاده از تجربه کسب و کار خود را برای ایجاد کسب و کار در کانادا داشته باشید.

مدت زمان اخذ ویزای ICT کانادا چقدر است؟

وب سایت رسمی اداره مهاجرت، در مورد مدت زمان اخذ ویزای ICT کانادا اطلاعاتی را آورده است. پرونده های انتقال درون شرکتی معمولاً طی 4 تا 12 هفته توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی و پرونده ویزای کانادا متقاضی قبول یا ریجکت می شود.

داستان های موفقیت موکلین آرنیکا ویزا

یکی از موکلین موسسه حقوقی آرنیکا ویزا یک شرکت نرم افزاری مستقر در برزیل بود که به دلیل بی ثباتی اقتصادی در دوران کرونا به دنبال انتقال شرکت و سرمایه گذاری در کانادا بودند. آرنیکا ویزا کل فرآیند را در کمتر از 6 ماه به پایان رساند.

مشتری دوم، یک استارت آپ تجارت الکترونیک هنگ کنگی، که تقریباً 3 میلیون دلار در سال درآمد بیزینسی داشت ، به دنبال ثبت شرکت در کانادا بود زیرا مشتریان زیادی در آمریکای شمالی دارند. داشتن یک شرکت تابعه کانادایی به آنها اجازه می‌دهد تا عملیات خود را به نحو احسن مدیریت کند و از سیستم مالیاتی کانادا و همچنین استعدادهای فنی بهره مند شود.

موکل سوم یک شرکت فناوری اطلاعات ایرانی بود که موسسه حقوقی آرنیکا ویزا را نیز انتخاب کرد، مطمئن نبود که آیا بیزینس خود را به کانادا یا ایالات متحده گسترش دهد. با این حال، محیط تجاری دلپذیر، هزینه کمتر عملیات، و سهولت توسعه تجارت از طریق CETA و CUSMA (توافقنامه تجارت آزاد امضا شده با اتحادیه اروپا، ایالات متحده و مکزیک) انتخاب کانادا را آسان کرد.

شرکت‌های فناوری در سرتاسر جهان دایما در حال ایچاد هستند و بسیاری از این شرکت‌ها در نهایت به دنبال گسترش فعالیت‌های خود به سایر کشورها هستند. موسسه حقوقی آرنیکا ویزا به سراسر دنیا نشان می دهد که کشور کانادا باید مقصدی برای گسترش بیزینس شرکت فناوری شما باشد.

موسسه حقوقی آرنیکا ویزا می تواند شما و شرکت شما را در کل فرآیند انتقال شرکت به کانادا راهنمایی کند. از اولین تماس شما با وکلای کانادایی ما تا فرود در کانادا، شرکت آرنیکا ویزا کل فرآیند را یکپارچه، آسان و کارآمد می کند! علاوه بر این، این شرکت می تواند شما و خانواده تان را برای دریافت اقامت دائم و در نهایت شهروندی کانادا راهنمایی کند.

قبل از اینکه برای ویزای ICT کانادا درخواست دهید، باید اطلاعات دقیقی در مورد شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد الزامات ورود به کانادا به عنوان یک نیروی کار ماهر، می توانید با شرکت حقوقی آرنیکا ویزا تماس بگیرید تا خدمات با کیفیت مهاجرت به کانادا را دریافت کنید.