پس از جلسه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت همراه، تعرفه تمامی بسته‌های اینترنت بدون تغییر در زمان و حجم آن‌ها شامل 34 درصد افزایش قیمت شد.

بنا به گفته وزیر ارتباطات و همچنین رئیس رگولاتوری، با این اصلاح نرخ اینترنت در شرایطی موافقت شده است که اپراتورها متعهد به افزایش کیفیت خدمات شوند. تعهدی که 3 بند مهم آن به شرح زیر است:

۱. افزایش سایت‌های نسل پنجم به ۱۰ درصد تا پایان سال ۱۴۰۳

۲- افزایش پوشش نسل چهارم در کشور به ۹۶ درصد تا پایان سال ۱۴۰۳

۳- افزایش سی درصدی میانگین سرعت اینترنت در شش ماه آینده

البته با توجه به اینکه برای متقاضیان خرید بسته اینترنت همراه اول، ایرانسل و رایتل، افزایش قیمت از هم اکنون اعمال شده است اما تا نزدیک‌ترین تعهد اپراتورها به افزایش کیفیت خدمات حداقل 6 ماه فاصله داریم، چاره‌ای جز امیدواری به خوش قول بودن اپراتورها نیست. شاید بهتر بود پس از افزایش کیفیت شبکه توسط اپراتورها، قیمت افزایش پیدا می‌کرد.

پس از این جلسه بود که دو اپراتور ایرانسل و همراه اول ضمن صدور اطلاعیه‌های جداگانه، خبر از بازگشت بسته‌های بلندمدت دادند و نرخ جدید بسته‌های خود را نیز اعلام کردند.

قیمت جدید بسته‌های اینترنت ایرانسل

ایرانسل در اطلاعیه خود بیان داشت فرآیند اصلاح قیمت شروع شده و به زودی روی تمام بسته‌ها اعمال خواهد شد. این فرایند، برای برخی بسته‌ها کامل شده و برای برخی دیگر، همچنان ادامه دارد. طی ۲۴ ساعت آینده، بسته‌های قبلی اینترنت همراه، با لحاظ شدن افزایش قیمت ۳۴ درصدی و بدون تغییر در حجم یا مدت زمان، در کانال‌های مختلف مانند وب‌سایت، سوپر اپلیکیشن تاپ، کدهای دستوری و...، در دسترس قرار خواهند داشت.

در جدول زیر به مقایسه قیمت بسته‌های ایرانسل، قبل و بعد از اصلاح قیمت پرداخته‌ایم.

قیمت جدید بسته‌های اینترنت همراه اول

همراه اول نیز در اطلاعیه‌ای با مطرح کردن ادعای ثبات قیمت بسته‌های اینترنت در شش سال گذشته، به بروز مشکلات گسترده در ارائه خدمت در صورت عدم اصلاح قیمت اشاره کرد و قیمت‌های جدید خود را اعلام کرد که در جدول زیر آن‌ها را با قیمت قبلی مقایسه کرده‌ایم.

لازم به ذکر است بسته‌های بلندمدت نیز به سبد محصولات برگشته‌اند و حالا اپراتورهای همراه اول و ایرانسل بسته‌های شش ماهه را نیز با قیمتی بین ۱۵۰ تا حدود ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند.