در دکترتو کلینیک، خدمات لمینت دندان با رویکردی حرفه‌ای و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته ارائه می‌شود. انواع لمینت دندان از جمله کامپوزیت و ونیر، باتوجه‌به نیازها و ترجیحات هر فرد، با دقت و زیبایی روی دندان‌ها قرار می‌گیرند. دندانپزشکان ما با داشتن تجربه و مهارت در زمینه دندانپزشکی - زیبایی، بهترین گزینه‌های مطابق با ساختار دندان و زیبایی طبیعی هر فرد را ارائه می‌کنند. باتوجه‌به اهمیت ظاهر دندان‌ها در ایجاد اعتمادبه‌نفس و رضایت بصری، بررسی هزینه لمینت دندان خالی‌ از لطف نخواهد بود.

C:\Users\user\Downloads\types-of-dental-veneers.jpg

با انواع روکش دندان آشنا شوید

قبل از بررسی هزینه لمینت دندان بیایید با انواع روکش‌های دندان آشنا شویم. روکش دندان نوعی ترمیم دندان است که برای تغییر ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شود. آنها معمولا از مواد کامپوزیت رزین یا پرسلن ساخته می‌شوند که بعد از قالب‌گیری، روی سطح جلوی دندان قرار می‌گیرند. روکش را می‌توان با رنگ دندان موجود مطابقت داد؛ بنابراین وقتی لبخند می‌زنید، یک ترکیب یکپارچه ایجاد خواهد شد.

ونیرهای چینی (پرسلن)

ونیر با روکش‌های پرسلن طبیعی‌ترین نوع ترمیم دندان در بازار امروزی و ملقب به لمینت هستند. آنها برای بهبود برخی از نگرانی‌های زیبایی، از جمله بهبود ظاهر دندان‌های کج، اصلاح ناهنجاری‌های زیبایی جزئی مانند شکاف‌ها و ترمیم دندان‌های تغییر رنگ‌داده یا لکه‌دار استفاده می‌شوند.

شما می‌توانید از روکش برای جایگزینی یک دندان یا همه دندان‌ها استفاده کنید. در برخی موارد، تنها بخشی از دندان موجود شما نیاز به جایگزینی با مواد روکش چینی دارد، درحالی‌که در موارد دیگر، کل دندان به‌ طور کامل توسط یک روکش غیرقابل ‌جابه‌جایی پوشانده می‌شود.

برخی از افراد کاندیدای روکش‌های چینی هستند. اگر لثه‌های سالمی دارید و سابقه بیماری لثه ندارید، پرسلن گزینه بسیار خوبی است. باید روکش‌های چینی ترمیمی دریافت کرد که تاج‌ها و بریج‌های نامناسب ناشی از پوسیدگی دندان یا آسیب‌های قبلی را پنهان می‌کنند.

C:\Users\user\Downloads\dental-veneers-dental-service-10.jpg

ونیرهای پرسلن با فلزهای خاص

این روکش‌ها معمولا برای ظاهری طبیعی‌تر استفاده می‌شوند، اما دوام بیشتری نسبت به روکش‌های چینی دارند. این روکش‌ها می‌توانند از آلیاژهای طلا و سرامیک ساخته شوند که به دندان‌های شما استحکام بیشتری می‌بخشد و طول عمر بیشتری دارد. روکش‌هایی با آلیاژ طلا یا فلزات دیگر نسبت به سایر روکش‌ها از محبوبیت کمتری برخوردار هستند. هزینه این نوع ونیرها به‌خصوص ونیر طلا معمولا گران‌تر از هزینه لمینت دندان است.

روکش‌های رزینی

روکش‌های رزینی بادوام‌ترین نوع روکش هستند. آنها این امکان را دارند تا موقعیت‌های پرفشار را تحمل کنند. آنها به زمان آماده‌سازی ونیرهای چینی نیاز ندارند؛ اما بسیار شبیه به‌ظاهر دندان‌های طبیعی هستند.

ونیرهای کامپوزیت

اگر کار دندانپزشکی دارید یا می‌خواهید ظاهر دندان‌های خود را بدون تغییر رنگ آن‌ها بهبود بخشید، ونیرهای کامپوزیت انتخاب خوبی هستند. ونیرهای کامپوزیت اغلب بعد از درمان‌های باندینگ زیبایی استفاده می‌شوند؛ زیرا می‌توانند با این روکش‌ها مواد هم‌رنگ بیشتری نسبت به روکش‌های چینی دریافت کنند.

علاوه‌بر این، ونیرهای کامپوزیت نیازی به تغییر در دندان‌های طبیعی شما ندارند و به‌طورکلی این امکان را دارند تا با مراجعه کمتری به مطب تکمیل شوند. هزینه ونیرهای کامپوزیت نیز در مقایسه با هزینه لمینت دندان کمتر خواهد بود.

روکش‌های لومینیرز

اگر برای داشتن لبخندی بهتر به روکش‌ها علاقه دارید، لومینیرها یک انتخاب عالی هستند. این روکش‌ها با نوع جدیدی از رزین کامپوزیت ساخته شده‌اند که از پرسلن سنتی قوی‌تر است و اجازه می‌دهد از لایه‌های نازک‌تری برای روکش طبیعی استفاده شود.

اگر یک یا چند دندان دارید که قبل از اینکه به بهترین شکل ظاهر شوند نیاز به اصلاحات جزئی دارند، لومینیرز یک راه‌حل ایده‌آل برای آن‌ها به ‌شمار می‌رود. در صورت ابتلا به تحلیل لثه، آنها انتخاب ارجح هستند؛ زیرا احتمالا در حین دریافت این درمان، بافت لثه در اطراف دندان شما حفظ شود.

C:\Users\user\Downloads\shutterstock_1810254406.jpg

ونیرهای متحرک

اگر وسعت مشکلات دندانی شما باعث می‌شود کاندیدای ونیرهای چینی دائمی نباشید، می‌توانید گزینه‌های متحرک را امتحان کنید. لمینت‌های متحرک را باید از یک رزین کامپوزیت تهیه کرد و روی دندان‌ها با پایه‌های فلزی ریز که در شیارهای بایت قرار می‌گیرند، اتصال داد.

روکش‌های قابل ‌جابه‌جایی به ‌طور موثری ایرادات جزئی زیبایی مانند شکاف را بهبود می‌بخشند، اما ماندگاری بالایی ندارند و باید قبل از مسواک‌زدن یا غذا برداشته شوند.

بااین‌حال، اگر شما علاقه‌مند به ایجاد تغییرات کوچکی هستید که می‌تواند فورا بر ظاهر و احساس شما در مورد لبخند شما تاثیر بگذارد، انواع مختلفی از گزینه‌های روکش دندان در دسترس هستند. قیمت لمینت‌های متحرک در مقایسه با هزینه لمینت دندان بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

لمینت دندان خرگوشی

وضعیت دندان خرگوشی به‌وضوح نشان‌دهنده آن است که دندان‌های فک بالا جلوتر از جای اصلی خود، نسبت به فک پایین قرار گرفته‌اند. این جای‌گیری معمولا ناشی از عادت‌هایی همچون مکیدن انگشت شست در دوران کودکی یا استفاده طولانی‌مدت از پستانک است.

برخی مواقع، این وضعیت نیز به‌صورت ارثی انتقال می‌یابد. بااین‌حال، مسئله دندان خرگوشی، با مراجعه به دندانپزشک در دوران کودکی به‌سادگی قابل‌حل خواهد بود و یکی از روش‌های موثر در این زمینه، استفاده از لمینت دندان خرگوشی خواهد بود. این راهکار دندانپزشکی نه‌تنها برای بهبود موقعیت دندان‌ها با موقعیت طبیعی کارآمد خواهد بود، بلکه به‌عنوان یک روش موثر در درمان بروز خطاهای جلوی دندان‌های خرگوشی نیز شناخته می‌شود.

باید بدانید که لمینت دندان خرگوشی، در صورت بروز بیرون‌زدگی خفیف دندان‌های جلو، گزینه‌ مؤثری به‌جای ارتودنسی محسوب خواهد شد. با این ‌وجود، احتمالا هر فردی قابلیت استفاده از این روش درمانی و زیبایی بخش را ندارد. هزینه لمینت دندان خرگوشی نسبت به سایر روش‌ها مناسب‌تر خواهد بود.

در کل بهترین نوع لمینت دندان بسته به وضعیت دندان‌های شما و با مشاوره دندانپزشک قابل‌تشخیص است.

C:\Users\user\Downloads\dental-veneers.jpg

هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان به عوامل مختلفی چون جنس لمینت، تعداد دندان‌ها، محل کلینیک دندانپزشکی، مهارت پزشک و هزینه‌های مربوط به رادیولوژی بستگی دارد. این فرایند زیبایی‌ باعث بهبود ظاهر دندان‌ها و پوشش نقص‌های آن‌ها می‌شود. قبل از تصمیم‌گیری، پیشنهاد می‌کنیم با دندانپزشک خود مشورت داشته باشید تا هزینه مناسب و نوع لمینتی که بهترین جواب را به نیازهای شما می‌دهد، انتخاب شود.

جمع‌بندی

لمینت دندان یک فرایند زیبایی‌ در دندانپزشکی است که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته، ورق‌های نازکی را بر روی سطح دندان‌ها قرار می‌دهد تا ظاهر آنها را بهبود ببخشد و نقص‌های رنگ، شکل یا فاصله بین دندان‌ها را پوشش دهد. این روش علاوه‌بر ارتقا جلوه لبخند، می‌تواند حساسیت دندان‌ها را کاهش دهد. هزینه لمینت دندان متاثر از چندین عامل خواهد بود.

منبع:

https://doctoreto.com/offer