برترین دانشگاه‌های داروسازی آلمان در یک نگاه با رویال مهاجرت

اگر به دنبال کشوری مناسب برای تحصیل علوم پزشکی می‌گردید، ما به شما کشور آلمان را معرفی می‌کنیم. در این کشور انواع رشته‌های علوم پزشکی با بالاترین سطح کیفی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود. در میان این رشته‌ها، داروسازی از رشته‌های پرطرف‌دار و پر متقاضی است.

اگر شما هم می‌خواهید برای تحصیل داروسازی به آلمان مهاجرت کنید باید با برترین دانشگاه‌های این کشور برای این رشته آشنا باشید. در این مطلب برترین دانشگاه‌های داروسازی آلمان را به شما معرفی خواهیم کرد.

دوره‌های آموزشی داروسازی در آلمان به چه صورت برگزار می‌شود؟

شما برای دریافت مدرک کارشناسی داروسازی از دانشگاه‌های آلمان ابتدا باید ۸ ترم درسی را در دانشگاه‌های آن پاس کنید. سپس یک سال نیز به کار عملی بپردازید. در پایان نیز باید ۸ هفته کارآموزی را با موفقیت پشت سر بگذارید. ۴ هفته از دوره کارآموزی را باید در داروخانه‌های این کشور سپری کنید.

دانشجویانی که قصد دارند مدرک داروسازی خود را از دانشگاه‌های آلمان دریافت کنند باید از سه آزمون دولتی که در طول دوره آموزشی آنها برگزار می‌شود موفق شوند. اولین آزمون پس از پایان ترم چهارم از دانشجویان گرفته می‌شود.

در صورتی که در آن موفق شوید می‌توانید ادامه تحصیل بپردازید. دومین آزمون نیز در یک سال کار عملی دانشجویان برگزار می‌شود که باید مهارت خود را در کسب تجربه در داروخانه‌ها نشان دهید. زمانی که دوره کارآموزی به اتمام برسد، سومین آزمون دولتی برگزار می‌شود. در صورتی که در سومین آزمون هم موفق شوید مدرک داروسازی شما صادر می‌شود.

شرایط پذیرش در دوره‌های داروسازی کشور آلمان

اگر شما نیز از متقاضیان تحصیل در آلمان هستید باید شرایط لازم را برای پذیرش در دانشگاه این کشور داشته باشید. دانشگاه‌های مختلف در کشور آلمان شرایط گوناگونی برای پذیرش دارند. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت هر دانشگاه از شرایط اپلای در رشته داروسازی اطلاع پیدا کنید. در ادامه به معرفی شرایط عمومی متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی آلمانی می‌پردازیم:

  • برای آنکه در هر یک از مقاطع دانشگاه‌های آلمان پذیرش شوید باید مدارک تحصیلی مقطع قبلی شما توسط نظام آموزشی این کشور پذیرفته شوند. برای اطلاع از میزان اعتبار مدارک قبلی خود باید با دانشگاه مقصد مکاتبه انجام داده و هزینه‌ای را برای بررسی مدارک خود بپردازید. ممکن است مدرک شما در آلمان پذیرفته مشود. کسانی که چنین شرایطی دارند باید یک سال را در کالج‌های آلمان به صورت فشرده گذرانده و معادل مدرک تحصیلی خود را از این کشور دریافت نمایند.
  • در صورتی که تمایل دارید در یکی از دانشگاه‌های آلمان به ادامه تحصیل بپردازید باید در آزمون‌های ورودی آن‌ها موفق شوید. معمولاً برای پذیرش متقاضیان بین‌المللی آزمون‌های مختلفی برگزار می‌شود تا توانایی آنها در رشته موردنظر سنجیده شود. به طور مثال آزمون TestAs برای مقاطع کارشناسی و آزمون‌های Gmat و GRE برای مقاطع کارشناسی ارشد برگزار می‌شود.
  • در صورتی که می‌خواهید برای ادامه تحصیل به کشور آلمان مهاجرت کنید باید به یکی از زبان‌های آلمانی یا انگلیسی مسلط باشید. برترین دانشگاه‌های آلمان از شما مدرک معتبر زبان آلمانی مانند TestDaf یا DSH می‌خواهند. همچنین برای اپلای در دوره‌های انگلیسی باید مدرک معتبر آیلتس یا تافل داشته باشید.

داروسازی در آلمان

معرفی برترین دانشگاه‌های آلمان در رشته داروسازی

موسسه رویال مهاجرت به بررسی دانشگاه‌های داروسازی آلمان پرداخته و لیستی از برترین دانشگاه‌ها بر اساس رنکینگ جهانی و سطح کیفی آموزش آماده کرده است. در ادامه هر یک از این دانشگاه‌ها را به طور مختصر به شما معرفی می‌کنیم.

دانشگاه BRAUNSCHWEIG

یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های داروسازی در کشور آلمان، دانشگاه براونشوایگ است. هم اکنون بیش از ۶۰۰ نفر از دانشجویان در رشته داروسازی این دانشگاه تحصیل می‌کند. این مرکز داروسازی، تحقیقات بسیار گسترده‌ای در مورد داروهای پزشکی انجام می‌دهد.

در آزمایشگاه‌های آن انواع مواد فعال زیستی، فرمولاسیون دارویی و آنالیز شیمیایی آنها بر روی انسان انجام می‌شود. دانشجویان این مرکز تحقیقات علمی بسیار گسترده بر روی داروهای نوین انجام می‌دهند. بسیاری از پیشرفت‌های علم پزشکی مدیون آزمایشگاه‌های این دانشگاه است.

دانشگاه GREIFSWALD 

دانشگاه گرایفسوالد یکی از دانشگاه‌های معتبر در حوزه اروپاست. در این دانشگاه بیش از ۱۲ هزار دانشجوی بین‌المللی مشغول به تحصیل هستند. فرصت‌های بسیار زیادی برای شرکت در دوره‌های آموزشی این دانشگاه وجود دارد. هدف اصلی در این دانشگاه همکاری رشته‌های مختلف با یکدیگر و رسیدن به نقطه اوج در پژوهش‌های مختلف است. رشته داروسازی این دانشگاه نیز بسیار پرطرف‌دار بوده و سالانه هزاران دانشجو برای شرکت در آن درخواست می‌دهند.

دانشگاه MARBURG

دانشگاه ماربورگ نیز بیش از ۵ قرن تجربه دارد و رشته‌های مختلفی در آن تدریس می‌شود. در میان این رشته‌ها هیئت‌علمی و اساتید رشته داروسازی بسیار برجسته و معتبر هستند. از ۲۵ هزار دانشجویی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، ۱۲ درصد را متقاضیان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

تنها رشته‌هایی که در این دانشگاه ارائه نمی‌شوند، علوم مهندسی است وگرنه بقیه رشته‌های گروه تجربی و انسانی در این دانشگاه وجود دارند. همان‌طور که به آن اشاره کردیم رشته داروسازی دانشگاه ماربورگ بسیار پرطرف‌دار بوده و سالانه دانشجویان بسیاری برای پذیرش در آن اقدام می‌کنند.

دانشگاه FRANKFURT

نام این دانشگاه از نویسنده و محقق بزرگ آلمانی، ولفگانگ فون گوته گرفته شده است. تمامی دوره‌های آموزشی که در این دانشگاه ارائه می‌شوند کیفیت آموزشی بسیار بالایی داشته و مطابق با استانداردهای جهانی برگزار می‌گردند. رشته‌هایی مانند داروسازی، بیوشیمی و شیمی از بهترین رشته‌های این دانشگاه مهم هستند. اگر شما نیز تمایل دارید در یکی از سه رشته فوق تحصیل کنید، ما به شما دانشگاه گوته فرانکفورت را معرفی می‌کنیم.

دانشگاه KIEL

این دانشگاه در لیست برترین دانشگاه‌های داروسازی در کشور آلمان قرار دارد. متقاضیان تحصیل در آلمان می‌توانند به تحصیل رشته‌های مختلف در این دانشگاه بپردازند. در انستیتوی داروسازی کیل، گروه‌های مختلفی مشغول بررسی بیولوژی داروها، بیوشیمی، داروسازی بالینی و بیو داروها هستند.

تحصیل در برترین دانشگاه‌های داروسازی آلمان با رویال مهاجرت

اگر شما هم آرزو دارید در یکی از برترین دانشگاه‌های داروسازی آلمان تحصیل کنید باید با تمام ضوابط پذیرش در آن آشنا باشید. تنها کسانی در این دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند که مدارک و انگیزه‌نامه مناسب را داشته باشند. وکلای حقوقی رویال مهاجرت با همه آنچه که برای پذیرش در این دانشگاه‌ها مهم است، آشنا هستند. شما می‌توانید با استفاده از خدمات این مجموعه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کنید.