کانادا بهشتی برای مهاجران بین‌المللی است زیرا امکانات بسیار زیادی را در اختیار مهاجران و شهروندان خود قرار می‌دهد. اگر شما هم دوست دارید تا در این کشور تحصیل کنید باید با قوانین دریافت ویزا، نحوه اقامت و همچنین امکان دریافت تابعیت در آن آشنا باشید. در این مطلب قصد داریم نحوه دریافت اقامت دائم کانادا با استفاده از ویزای تحصیلی را برای شما توضیح دهیم.

چرا به شما کشور کانادا را پیشنهاد می‌کنیم؟

قبل از هر چیز باید بدانید که کانادا دومین کشور آموزشی در کل دنیاست. در این کشور تعادل بسیار خوبی میان مراکز آموزشی و بازار کار وجود دارد. بنابراین شما پس از تحصیل در رشته موردنظر خود به راحتی می‌توانید در همین کشور مشغول به کار شوید.

همچنین مدارکی که توسط دانشگاه های کانادا برای شما صادر می‌شوند، کاملاً معتبر بوده و با استفاده از آن می‌توان در تمام کشورهای دنیا مشغول به کار شد. این مدارک مورد قبول وزارت علوم و بهداشت ایران نیز هستند. در دانشگاه‌های کشور کانادا اساتید مجربی مشغول به کار هستند، این اساتید به‌روزترین سیستم‌های آموزشی در دنیا را استفاده کرده و آموزش جامع و کامل را به شما ارائه می‌دهند.

به همین دلیل بسیاری از کسانی که می‌خواهند کارهای پژوهشی و تحقیقاتی بزرگ انجام دهند، در دانشگاه‌های کشور کانادا مشغول به تحصیل می‌شوند. در این دانشگاه‌ها امکانات گسترده و آزمایشگاه‌های پیشرفته‌ای برای انجام کارهای تحقیقاتی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با همکاری شرکت‌های خصوصی نیز کارهای تحقیقاتی خود را به اتمام برسانید.

بررسی شرایط تحصیلی برای مهاجرت به کشور کانادا

از آنجایی که متقاضیان بسیار زیادی برای شرکت در دانشگاه‌های معتبر کانادا درخواست می‌دهند، شما باید سوابق تحصیلی درخشانی در ایران داشته باشید. سپس رزومه‌ای از مقاطع تحصیلی طی شده، کارهای پژوهشی، مقالات ISI و گواهی‌های دریافت شده را تهیه کرده و در مهلت مقرر به دانشگاه موردنظر ارسال کنید. دانشگاه مدارک تمام متقاضیان را بررسی کرده و کسانی که حائز شرایط هستند را پذیرش می‌کند.

پس از Apply شدن در دانشگاه، نامه‌ای برای پذیرش شما صادر می‌شود. شما با این نامه می‌توانید به سفارت کانادا مراجعه کرده و ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. فراموش نکنید که برای ادامه تحصیل در کانادا باید تمکن مالی خود را به دولت این کشور اثبات کنید. همچنین هزینه‌های مربوط به پذیرش دانشگاه و صدور ویزا را پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که از آخرین مدرک تحصیلی شما نباید بیشتر از ۴ سال گذشته باشد. یعنی گپ تحصیلی شما نباید بیشتر از ۴ سال باشد. البته اگر بیشتر از این زمان از دریافت آخرین مدرک تحصیلی شما می‌گذرد، راهکارهای قانونی برای رفع این مشکل وجود دارد. برای اطلاع از این راهکارها می‌توانید با وکلای مؤسسات مهاجرتی مشورت کنید.

تحصیل در کشور کانادا چه مزیت‌هایی دارد؟

همان‌طور که بارها به آن اشاره کرده‌ایم متقاضیان شرکت در دوره‌های آموزشی و دانشگاه‌های معتبر کانادا بسیار زیاد هستند زیرا اگر بتوانید ویزای تحصیلی در این کشور را دریافت کنید، از مزیت‌های زیر برخوردار خواهید شد:

  • اگر شما برای ادامه تحصیل خود به کشور کانادا مهاجرت کنید و فرزندی زیر ۱۸ سال داشته باشید، می‌تواند در مدارس دولتی این کشور تحصیل کند.
  • شما می‌توانید برای خانواده و افراد تحت تکفل خود نیز ویزای همراه دریافت کرده و آنها را با خود به کشور کانادا ببرید. البته برای این کار باید شرایط مهاجرت به کانادا را داشته باشید و به دولت این کشور ثابت کنید که توانایی مالی پرداخت هزینه‌های زندگی برای افراد خانواده خودتان در این کشور را دارید.
  • در صورتی که همسر شما قصد انجام کاری در کشور کانادا را داشته باشد می‌تواند بدون توجه به مهارت و تحصیلات خود در یکی از مشاغل موجود استخدام شود. در صورتی که کسانی که ویزای کاری دریافت می‌کنند، باید شغلی متناسب با سوابق و تحصیلات خود انتخاب کنند.
  • پس از اتمام تحصیلات خود می‌توانید پیشنهاد کاری مناسب را در کشور کانادا دریافت کرده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. در این صورت اقامت موقت شما به اقامت دائم تبدیل می‌شود. پس از چند سال اقامت دائم در کشور کانادا نیز برای تابعیت آن درخواست خواهید داد.

آیا می‌توان با ویزای تحصیلی اقامت کانادا را دریافت کرد؟

شما برای ادامه تحصیلات خود در کشور کانادا باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. این ویزا به شما اجازه اقامت موقت در خاک این کشور را خواهد داد اما پس از پایان تحصیلات باید به کشور خود بازگردید. فقط در یک حالت است که می‌توانید در کشور کانادا اقامت طولانی‌تری داشته باشید.

اگر پس از پایان دوره دانشگاهی خود بتوانید پیشنهاد کاری مناسب را دریافت کرده و توسط یکی از کارفرمایان کانادایی استخدام شوید، ویزای تحصیلی شما به ویزای کاری و اقامت موقت شما به اقامت دائم تبدیل خواهد شد. البته کارفرمایان کانادایی شرایط سختی را برای استخدام مهاجران بین‌المللی پیش روی خود دارند.

این افراد ابتدا باید شغل موردنظر را آگهی کرده و از میان شهروندان کانادایی، مورد مناسب خود را انتخاب کنند. اگر پس از مدتی فردی با مهارت و تخصص موردنظر آنها در کشور کانادا پیدا نشد می‌توانند شغل موردنظر را با استفاده از کارجویان بین‌المللی انجام دهند.

بسیاری از کارفرمایان قرارداد موقتی با مهاجران بین‌المللی منعقد می‌کنند و اگر از کار آنها رضایت داشته باشند، این قرارداد به قرارداد دائم تبدیل خواهد شد. شما به عنوان یک فرد متخصص و آموزش‌دیده راه دیگری نیز برای دریافت اقامت دائم پس از اتمام تحصیلات پیش روی خود دارید.

اگر بتوانید به عنوان یک کارآفرین شغل یا کسب‌وکاری را در کانادا راه‌اندازی کنید، امکان دریافت اقامت دائم برای شما وجود دارد. ابتدا باید ویزای سرمایه‌گذاری خود در کانادا را دریافت کرده و سپس کسب‌وکار موردنظر خود را راه‌اندازی کنید. دولت برای سرمایه‌گذاری در خاک کشور کانادا امتیازات ویژه‌ای را در نظر گرفته است.

با موسسه مهاجرتی اصطهباناتی پس از تحصیل در کانادا اقامت دائم بگیرید

اگر شما هم می‌خواهید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و در نهایت برای دریافت اقامت دائم در کانادا اقدام نمایید. در این صورت باید با یکی از وکلای حقوقی باتجربه مشورت کنید. وکلای مؤسسه مهاجرتی اصطهباناتی با قوانین و شرایط کاری در کشور کانادا آشنایی کامل داشته و شما را راهنمایی می‌کنند. پس اگر می‌خواهید برای ادامه تحصیل به کشور کانادا مهاجرت کنید، قبل از هر چیز شرایط دریافت اقامت پس از فارغ‌التحصیلی خود را بررسی کنید. برای این کار نیز می‌توانید با مشاوران موسسه اصطهباناتی مشورت نمایید.