اگر با دقت به فضای مدرن امروزی دقت کنید و به نحوه کسب و کار ها و ارتباط افراد با یکدیگر نگاه کنید به این نتیجه خواهید رسید که اینترنت نقش پررنگی در تمامی این خدمات دارد ، روز به روز اکثرا خدمات همچون فروش کالا ها به سمت فضای مجازی و اینترنتی سوق پیدا کرده اند ، و این موضوع به نفع اکثر افراد می باشد چرا که مشکلات خرید و فروش و برقراری ارتباطات ، بیشتر کارهای اداری ، خرید خدمات تلفنی ، کارهای بانکی ، اطلاعات عمومی ، آموزش در تمامی حوزه ها و... با کمک اینترنت راحت تر شده اند .
امروزه اکثر نیازهای ما به وسیله اینترنت حل میشود و دیگر نیازی به تحمل مشغله های زیاد برای انجام کارهای مختلفی نیست و به راحتی می توان درون خانه تمامی نیاز های خود را حل کرد ، امروزه به کمک اینترنتی خرید های مجازی به قدری آسان شده اند که می توان تمام محصولات مورد نیاز خود را دم در تحویل گرفته و از آن استفاده کرد . با گذر زمان اکثر فروش محصولات وارد فضای مجازی شده و در آن فعالیت می کنند ، شاید شما نیز روزانه در فضای مجازی بیشتر تایم خود را سپری می کنید و شاهد موفقیت افراد زیادی در حوزه مجازی شده آید و این ایده به ذهن شما رسیده است که من نیز می توانم از این مسیر به موفقیت برسم و کسب و کار مخصوص به خود را داشته باشم ، و به همین دلیل اکنون در حال خواندن این مقاله هستید چرا که جرقه شروع کسب و کار اینترنتی در ذهن شما زده شده است و ما به شما تبریک می گوییم زیرا شما یکی از بهترین مسیر های کسب درآمد را انتخاب کرده اید 

 

اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید بیزنس مخصوص به خود را داشته باشید و در این زمینه فعالیت کنید در ادامه همراه ما باشید تا به شما درباره جنبه های کارهای مجازی ، آغاز کسب و کار اینترنتی ، نحوه جذب مشتری و شروع با کمترین هزینه ممکن و ایده های نو و جالب را در اختیار شما قرار دهیم تا به کمک آنها بتوانید مسیر پیشرفت خود را شکل داده و در آن قدم بردارید .

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

در دیدگاه بسیاری از افراد شاید برای شما معنی کسب و کار اینترنتی ساده باشد و به سرعت از کنار این کلمه و مفهوم آن گذر کنید اما در نگاهی جامع تر کسب و کار اینترنتی هم از نظر مکان انجام و هم از نظر دریافت درآمد و از نظر مالکیت بیزنس متفاوت می باشد ، کسب و کار اینترنتی در ظاهر کلمه بیزنسی می باشد که به کمک اینترنت انجام میشود اما افراد می توانند از اپلیکیشن های مختلف همچون اینستاگرام ، تلگرام ، روبیکا ، یوتیوب و... کسب درآمد کنند و یا حتی می توانند در بستر گوگل به ساخت وب سایت پرداخته و سپس کسب درآمد کنند .

کسب کار اینترنتی با کسب درآمد از اینترنت متفاوت می باشد برای مثال امروزه افراد مختلفی وجود دارند که از طریق برنامه های مختلف و فعالیت در آنها و ارز های دیجیتال و... صاحب درآمد شوند اما تفاوت اصلی که با کسب و کار اینترنتی دارد این است که در بیزنس اینترنتی شما صاحب این کار می باشید و تنها منبع درآمد خالص ندارید یا در فضای حقیقی مدیر عامل فعالیت خود هستید .

مزایای شروع کسب و کار اینترنتی چیست ؟

بایستی بدانید که در گذر زمان همراه با ایجاد وسیله های جدید نیاز های جدیدی نیز ایجاد شده اند برای مثال در گذشته شیوه های خرید و فروش افراد با زمان کنونی متفاوت بوده و با توجه به این شیوه ها یک سری نیاز هایی نیز پدید آمده بودند و امروز نیز با به وجود آمدن اینترنت و روش های نو خرید کالا ها ، یک سری نیاز هایی برای تهیه این لوازم ایجاد شده اند که راه کار های رفع آنها نیز به نسب ساده تر از گذشته هستند .

هر چقدر که به طرف آینده حرکت می کنیم فعالیت های مجازی شدید تر میشوند و با توجه به نظریه های اخیر کارشناسان در آینده نه چندان دور تمامی مشاغل که اکنون وجود دارند به مرور از بین رفته و مشاغل مجازی به جای آنها قرار می گیرند ، این فعالیت ها و کسب و کار های مجازی مزایای زیادی نیز به همراه دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت .

هزینه های به صرفه و کم کسب و کار اینترنتی

یکی از مهم ترین مزایای شروع کسب و کار اینترنتی نیاز به بودجه کم و هزینه های کم می باشد ، کسب و کار های اینترنتی بر خلاف سایر کارهای دیگر نیاز به مکان فیزیکی برای فروش نمی باشند و همچنین نیازمند کارهایی از قبیل اجازه مغازه ، پرداخت مالیات ، حضور چندین ساعته ، رفت و آمد زیاد و... ندارند و می توان با هزینه های بسیار کم و در حد خرید چند تیکه لوازم کسب و کار اینترنتی را شروع کرد .

ارتباط بیشتر با مخاطب

ارتباط بیشتر با مخاطبان نیز یکی از ویژگی های بارز کسب و کار اینترنتی محسوب میشود با توجه به اینکه در فضای مجازی افراد می توانند در تمامی ساعات شبانه روز و به صورت مستقیم با خود فرد فروشنده ارتباط بگیرند و در ادامه تمامی نیاز های خود ، علایق خود ، سلیقه ها ، نیاز های خود را با شخص فروشنده در میان گذاشته و بهترین محصول را متناسب با نیاز خود تهیه کرده و استفاده کنند .

انعطاف پذیری ساعات کاری

انعطاف پذیری ساعات کاری در واقع همان فعالیت در مجازی می باشد که ساعت مخصوص به خود را ندارد و فردی که مالک این کسب و کار می باشد هیچ اجباری در فعالیت آن وجود ندارد که در زمان مشخص آنلاین بودن و کار کند بلکه مدیریت زمان در اختیار خود مالک بیزنس می باشد ، این کار برای افرادی که مجازی به عنوان شغل دومشان شناخته میشود بسیار مناسب است .

ارائه خدمات اتوماتیک

برخی از کسب و کار های اینترنتی به این شکل هستند که نیازی به وجود شخص زنده برای ثبت خدمات و ارائه آنها ندارند و می توانند به صورت اتوماتیک پلتفرم ها را فعال کنند در تمام ساعات شبانه روز این سیستم ها سفارش های افراد را ثبت کرده و انجام دهند .

فعالیت بدون ارتباط واسطه ها

در فعالیت های حقیقی که در زندگی روزمره وجود دارد اکثر کارها نیازمند وجود واسطه هستند و شما بایستی با آنها قرار بسته و محصولات خود را به آنها بدهید تا آنها به فروش برسانند اما در کسب و کار اینترنتی این مورد وجود ندارد چرا که افراد می توانند به صورت مستقیم با مخاطبان خود فعالیت کنند .

مدیر خود بودن

با توجه به اینکه کسب و کار اینترنتی به شکلی می باشد که شخص شما مدیر کار خود هستید دیگر نیازمند پاسخ گویی به افراد دیگر نیستید چرا که تمامی کار ها طبق میل شما پیش می روند ، و بر خلاف کار های دیگر نیازی نیست در ساعت خاص در دفتر محل کار حصور داشته باشید و در ساعت مشخص شده اجازه خروج داشته باشید تمامی مدیریت ها در دستان شخص شماست .

مدیریت راحت تر

شغل های مجازی مدیریت به نسبت ساده ترین نسبت به شغل های دیگر دارند و شما نیازی به اداره کردن کارمند ها و مشکلات زیاد دیگر را نخواهید داشت و به راحتی می تواند تمام کار ها بر اساس تمایل خود بچینید و فعالیت کنید .

فرصت خطا و آزمون

در فضای اینترنتی بعد از گذشت مدتی که چم و خم کار بدست شما آمد فرصت تغییر برای شما وجود دارد می توانید با خطا و آزمون نحوه ارتباط گیری با مشتری و همچنین ارایه خدمات با کیفیت را یاد بگیرید و در ادامه می توانید تنوع کالای خود را بیشتر کرده ، ویترین شیک و جذاب بسازید ، حتی پشت صحنه عکس و فیلم خود را تغییر دهید تا افراد بیشتری را جذب کنید .

معایب شروع کسب و کار اینترنتی چیست ؟

بیرنس آنلاین در کنار مزایای فراوانی که دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای شروع کسب و کار محسوب میشود معایبی نیز به همراه دارد که یکی از مهم ترین ها نبودن ارتباط فیزیکی می باشد به علت اینکه در هنگام خرید مجازی هیچ‌گونه ارتباط مستقیم با فرد فروشنده و خریدار وجود ندارد خرید کردن کمی سخت خواهد بود .

نبودن ارتباط مستقیم

در کسب و کار های مجازی ارتباط مستقیم میان فرد فروشنده و خریدار وجود ندارد و همین عامل سبب شده است و همین عامل سبب شده که ویران فروش کمی پایین تر بیاید و به علت نبود ارتباط چشمی مستقیم جلب افراد برای خرید کمی کار دشواری می باشد .

جلب اعتماد سخت

در فضای حقیقی به علت اینکه افراد رودرو یکدیگر را می بینند جلب اعتماد کار راحت تری می باشد اما در فضای اینترنتی به علت نبود این ارتباط چشمی جلب اعتماد کار دشواری بوده مخصوصا برای افرادی که کسب و کار نوپا شروع کرده اند و زمان طولانی طول خواهد کشید که اعتماد کاربران را بدست آورده و سپس محصولات خود را به فروش رسانید .

رقابت بالا

فضای اینترنتی امروزه در حال رشد بوده و تعداد کسب و کار های اینترنتی در حال افزایش می باشد در نتیجه شناخته شدن و رقابت در این فضا بسیار سخت می باشد ، وجود بیزنس های زیاد در این فضا و رقابت بالای آن معروفیت و شناخته شدن برند کار دشواری می باشد و نیازمند تجربه بالا برای رشد می باشد .

عدم وجود تست قبلی کالا

می دانید که در فضای اینترنتی می توان شمار بسیار زیادی از اقلام مورد نیاز را خریداری کرد اما نکته ای که وجود دارد این است که خرید برخی لوازم همچون اجناس بزرگ ( یخچال ، مبل ، لوازم چوبی و...) همچنین لوازمی که حتی آنها مهم می باشد کمی دشوار می باشد و به علت اینکه افراد نمی توانند به صورت حضوری این لوازم را دیده و سپس تصمیم به خرید بگیرند خرید اینترنتی برای همچین وسایلی سخت می باشد با وجود اینکه افراد فروشنده کلیپ های زیادی از تمامی جهت ها از کالا تهیه می کند اما باز هم نمی توان به صورت قطعی درباره کیفیت آنها نظر داد در نتیجه آمار مرجوع کردن کالا نیز بالا می رود چون در هنگام خرید حضوری افراد با میل خود وسیله را می خرند و امکان پس دادن آن بسیار پایین می باشد اما در خرید اینترنتی ممکن است تعداد مرجوع ها بالا باشد .

بهره وری کسب و کار اینترنتی

کارهای حقیقی برخلاف مجازی بازه مشخصی برای فعالیت خود دارند و افراد ملزم هستند تا در این ساعات حضور داشته و کار کنند اما کارهای مجازی به علت اینکه آنلاین هستند افراد صاحب کار مجبورند در تمام ساعت های شبانه روز پاسخگوی مشتریان خود باشند .

اتصال به اینترنت

گاهی اوقات ممکن است به دلیل خطای اینترنتی نتوانید به پیج خود و یا وب سایت خود دسترسی داشته باشید در این صورت ممکن است سبب دلزدگی مشتریان شوید برای مثال پاسخ دهی دیر مدت به ریپلای مشتریان در فضای اینستاگرام سبب میشود که آنها از این مورد دلزده شوند و تصمیم خود را برای خرید پس بگیرند و یا اگر صاحب وب سایت فروش محصولات هستید اگر سایت شما بنا به دلایل اینترنتی دیر آپلود شود و بالا بیاید ممکن است افراد تجربه بدی از خرید داشته باشند .

راضی کردن دشوار مشتریان

در فضای اینترنتی زمانی که افراد اقدام به خرید وسیله ای می گیرند چون ارتباط رودررو وجود ندارد راضی کردن افراد برای خرید کمی دشوار می باشد چرا که نمی توانید لحن مناسبی برای ارتباط داشته باشید و ارتباط چشمی عملا وجود ندارد در نتیجه آمار فروش پایین خواهد رفت .

مراحل آغاز کسب و کار اینترنتی

قبل از اینکه مراحل کسب و کار اینترنتی را یاد بگیرید ابتدا باید یک دید وسیع و ملی درباره کاری که قرار است شروع کنید داشته باشید ، ابتدا باید بدانید شروع کسب و کار اینترنتی کار چندان آسانی نیست و نیازمند صبر و حوصله زیاد به همراه فعالیت شدید و ایده های نو می باشد و باید بدانید در شروع فعالیت خود تنها نیستید و رقبای قدری در این حوزه وجود دارند که صاحب تجربه بسیاری هستید پس نباید خطای زیادی داشته باشید چون سبب اختلاف فراوان شما با سایر افراد هم حوزه می شود .

ایده های خلاقانه رو کنید

عامل اصلی و مهم شروع هر کسب و کاری ایده نو و خلاقانه می باشد مخصوصا برای افرادی که قصد دارند به تازگی بیزنس خود را شروع کنند باید یک ایده جالب رو کنند تا در همان مراحل شروع کار خود مورد توجه زیادی قرار گیرند یکی از این ایده ها این است که ببینید کدام یک از کسب و کارها طرفداران زیاد و علاقمندان بسیاری دارند در همان زمینه فعالیت کنید و چه بهتر است از مهارت های ویژه خود استفاده کرده و نکات قوت خود را به آنها اضافه کنید و یا اگر استعداد ویژه ای دارید از این طریق شروع به کسب و کار کنید .

به نیاز مخاطبان پاسخ دهید

بسیار مهم است که برای شروع کسب و کار خود نیاز مخاطبان و کاربران خود را شناسایی کنید ، زمانی که شما تک تک نیاز های مخاطبان به ویژه مواردی که سایر حوزه ها در این زمینه فعالیت نکرده اند را پیدا کرده و سپس برا اساس آن پیش می روید باعث میشوید از تعداد افراد زیادی پیشی گرفته و موفق شوید .

بررسی رقبا

آنقدری که بررسی نیاز مخاطبان ارزش و اهمیت دارد در کنار آن بررسی رقبا و اینکه سطح آنها در چه اندازه می باشد بسیار ارزش دارد ، شما می توانید با توجه به حوزه کاری خود و اپلیکیشن های مختلف سرچ کرده و در مورد چینش محصولات ، ارائه خدمات و... تحقیق کرده و خود را به آنها برسانید و اگر ایده ارائه شده شما بسیار جالب باشد می توانید به سرعت از تمامی آنها پیشی بگیرید و موفق شوید .

برنامه کامل

شاید یکی از مهم ترین مراحل هر کاری چه کسب و کار چه انجام سایر فعالیت ها چیدن یک برنامه فوق العاده و تکمیل می باشد تا بتوان با تکیه بر این برنامه قوی و انجام مو به موی آنها روز به روز رشد کرده و پیشرفت کرد ، پس بعد از اینکه یک ایده ناب برای بیزنس خود پیدا کردید در ادامه باید برنامه خود بر اساس اطلاعاتی که از کار خود ، ایده های رقبا و نیاز های مخاطبان بدست آورده اید بنویسید و انجام دهید .

نام بیزنس خود را انتخاب کنید

بعد از ساخت یک برنامه تکمیل نوبت به انتخاب یک نام مناسب برای کسب و کار می رسد ، انتخاب نام برای بیزنس شاید ساده بنظر برسد اما در واقع بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد ، بعد از اینکه شما فعالیت خود را شروع کردید با نام فروشگاه خود شناخته میشوید و برای معرفی کسب و کار خودتان و همچنین برند سازی نیاز است یک نام مناسب که مرتبط با فعالیت شما می باشد و همچنین کوتاه و جلب کننده می باشد انتخاب کنید ، در ادامه سایر افراد نیز برای معرفی شما از همین نام استفاده خواهند کرد پس در انتخاب نام فروشگاه خود دقت کامل را به خرج دهید .

انتخاب بستر فعالیت

حال که تمام موارد بالا را طی کردید نوبت به این می رسد که فضای فعالیت خود را انتخاب کنید اینکه قصد دارید در کدام اپلیکیشن خاص و یا بستر گوگل فعالیت کنید ، می توانید از میان اپلیکیشن ها اینستاگرام ، تلگرام ، روبیکا و... را انتخاب کنید این برنامه ها بازدهی بالایی برای شما به دنبال خواهند داشت ، اما اگر قصد دارید در بستر گوگل فعالیت کنید بایستی وب سایت مخصوص به خود را طراحی کنید ، طراحی سایت کار به نسبت دشواری می باشد و باید توسط افراد کاربلد انجام گیرد .

راه اندازی کسب و کار

بعد از انتخاب بستر مناسب برای فعالیت نوبت به راه اندازی بیزنس می رسد همان طور که در قسمت بالا دیدید برای افرادی که قصد فعالیت در گوگل را دارند باید طراحی سایت خوبی داشته باشند ، این موضوع تنها در طراحی سایت خلاصه نمی‌شود حتی در فضاهای تلگرام و اینستاگرام و... نیز نیاز است شما از افراد کاربلد همچون آدمیت ها کمک بگیرید ، ادمین ها یک سری از افرادی هستند که در زمینه یک اپلیکیشن به ویژه اینستاگرام مطالعه کرده اند و دوره دیده اند و با نحوه ساخت اکانت و اعمال دیگر هماننده نوع محتواهای به اشتراک گذاشته شده برای دریافت بازدید بالا و جلب افراد اطلاعات فراوانی دارند در نتیجه بهتر است با کمک این افراد کار خود را کلیک کنید .

معرفی کسب و کار به صورت گسترده

بعد از اینکه کلیک کسب و کار خود را زدید در ابتدای کار افراد بسیار کمی وجود دارند که با شما آشنا هستند و شاید این افراد دوستان و آشنایان شما هستند ، با وجود تعداد کم مخاطب نمی توان موفقیت زیادی بدست آورد شما نیاز دارید به صورت گسترده تری خودتان و کسب و کارتان را به افراد معرفی کنید برای اینکار می توانید از تبلیغات کمک بگیرید و بیزنس خود را در وب سایت های مختلف قرار دهید ، همچنین می تواند از افراد معروف و چهره های شناخته شده تر بخواهید شما را به مردم معرفی کنند این معرفی بهار است توسط افراد هم حوزه شما و یا حوزه هایی که فعالیت نزدیک به شما دارند صورت بگیرد چرا که مخاطب هدف شما را دارند در نتیجه معرفی بسیار مهم می باشد و بدون معرفی و نداشتن مخاطب شما نمی توانید پیشرفت کنید .

جذب افراد و تبدیل کردن آنها به مشتریان دائمی

بعد از معرفی خود به افراد و کاربران مختلف در فضای فعالیت خود اکنون به مرحله جذب مشتری می رسید ، جذب افراد و مشتریان برای بیزنس شما اهمیت فراوانی دارد چرا که شما بدون افراد نمی توانید رشد صعودی داشته باشید پس باید تمام تلاش خود را در تبدیل افراد به مشتری انجام دهید و با بهره گیری از اصول مخصوص این افراد را به مشتریان ثابت خود تبدیل کنید .

از نکات ضعیف خود بهره بگیرید

همان طور در ابتدای متن مشاهده کردید یکی از اصول مهم برای پیشرفت این است که بتوانید خوبه های همکار خود و رقبای خود را بررسی کرده و نقاط ضعف و قوت آنها را پیدا کرده و از آنها الگو برداری کنید اما با وجود همه این موارد باز هم نقاط ضعف مخصوص به خود را نیز دارید که می تواند سبب عدم موفقیت شما شود پس بهتر است تمامی این نقاط را پیدا و در نهایت ارزیابی کنید و بهترین مسیر را انتخاب کنید تا رشد شما حتمی شود .

استمرار داشته باشید

هر فعالیتی نیازمند استمرار می باشد حتی اگر بهترین برنامه ها و ایده ها را در اختیار داشته باشید و هزینه های زیادی برای معرفی برند خود انجام دهید اما استمرار نداشته باشید نمی توانید موفق شوید شرط اصلی پیروزی در هر زمینه ای استمرار و تلاش می باشد و برای این استمرار نیاز است تایم بیشتری برای کار خود قرار دهید و از انجام فعالیت های دیگر که ارزش چندانی ندارند دست کشیده و بر روی کار خود فوکس کنید تا نتیجه را به مرور زمان مشاهده کنید .

تولید محتوای جذاب و با کیفیت

بعد از تلاش و اختصاص زمان کافی برای فعالیت خود بایستی تولید محتوای مستمر داشته باشید ؛ تولید محتوای با کیفیت و معرفی برند و محصولات ارزش بالایی دارد چرا که در فضای اینترنتی مهم ترین موضوع برای ارتباط گیری با افراد و معرفی محصولات محتواها به ویژه محتوای تصویری هستند ، بهتر است محتوای تصویری ، ویدیویی ، متنی ، پادکست ها و... تهیه کرده و در صفحه خود و یا صفحه افراد دیگر قرار دهید تا نظر کاربر را جلب کنید و آنها را به سمت خود سوق دهید .

انواع کسب و کار های آنلاین اینترنتی

برای شروع کسب و کار خود همان طور که در بخش بالا مشاهده کردید وجود ایده بسیار موثر می باشد ما در این بخش قصد داریم یک سری ایده های مناسب برای شروع کسب و کار اینترنتی را در اختیار شما قرار دهیم

بلاگر اینستاگرام شوید

اینستاگرام فضای بسیار مناسبی برای شروع کسب و کار اینترنتی و درآمد بالا می باشد امروزه افراد موفق زیادی را می بینید که از طریق خود اینستاگرام صاحب درآمد هنگفت شده اند اما چگونه از اینستاگرام به درآمد بالا برسیم ؟ در فضای اینستاگرام شما می توانید هم فروشگاه مخصوص به خود را تأسیس کنید و محصولات خود را به فروش برسانید که بسیار پر سود می باشد و یا می توانید بلاگری انجام دهید ، بلاگر ها انواع مختلفی دارند همانند بلاگر آشپزی ، بلاگر زیبایی ، بلاگر آرایشی و... و از این طریق می توانید تعداد فالوور های خود را بالا برده و از طریق تبلیغاتی که به شما محول می‌شود صاحب درآمد شوید ، اما در فضای اینستاگرام مهم ترین عامل برای دیده شدن و کسب درآمد داشتن فالوور اینستاگرام می باشد که به صورت طبیعی جمع آوری آن کار دشواری می باشد اما شما می توانید از خرید فالوور اینستاگرام کمک بگیرید ، وب سایت های مختلف عرضه کننده فالوور وجود دارند که پیشنهاد میکنیم اقدام به خرید فالوور 100 درصد واقعی کنید ؛ این فالوور ها در رشد شما تاثیر بسیار زیادی دارند و روند پیشرفت شما را سریع تر می کنند .

مشاور شبکه های اجتماعی شوید

فضاهای مختلف اینترنتی و کسب و کار های موجود در آن به ویژه افرادی که اطلاعات کامل از نحوه عملکرد برنامه یا اپلیکیشن ندارند و قصد دارند در سریع تر زنان ممکن به درآمد برسند و کار با کیفیتی داشته باشند نیازمند مشاور شبکه اجتماعی هستند ؛ این مشاور ها افرادی هستند که در زمینه یک برنامه و بازاریابی اجتماعی اطلاعات فروان دارند و ایده های مختلف و مسیر های فراوانی برای نتیجه گیری سریع بلد هستند ، جالب است بدانید که درآمد این افراد به علت کار ویژه ای که انجام می دهند بالا می باشد و شرکت ها و برند های بزرگ که بودجه مالی بالایی تری دارند توانایی استخدام این گونه افراد را دارند پس اگر شما اطلاعات کافی در این زمینه دارید می توانید شروع به کار کنید .

انجام فوتوشاپ

امروزه به علت اینکه فضای های مجازی میان مردم گسترده شده اند و با توجه به اینکه در بیشتر این فضاها زبان اصلی متن و تصویر می باشد افرادی که در زمینه فوتوشاپ مهارت بالایی دارند فرصت شغلی مناسبی برای آنها ایجاد می‌شود چرا که اکثر فعالیت ها نیازمند افراد متخصص در حوزه فوتوشاپ هستند و اگر جزو افرادی هستید که مهارت کافی دارید و اصول فوتوشاپ و کار با آن را بلد هستید بهترین پیشنهاد برای شروع کار دریافت پروژه های انجام فوتوشاپ می باشد .

مهارت و علمی را آموزش دهید

آموزش در فضای اینترنت امروزه بسیار افزایش پیدا کرده است و افراد مختلفی در تمامی حوزه ها همچون درسی ، آشپزی ، ورزشی ، مشاوره ای ، کاردستی ، زبان و هر شاخه ای که در آن ماهر هستند شروع به آموزش این مهارت خود کرده اند و توانسته اند درآمد زیادی را بدست آورند ، اگر تصمیم به انجام این کار دارید بهتر است برای شروع کار خود کلیپ های آموزشی خود را آپلود کنید و یا در وب سایت های مختلف آموزشی مربوط به حوزه خود ثبت نام کنید و شروع به تدریس کنید تا در ادامه افراد و کاربران شما افزایش یابند .

وبلاگ نویسی انجام دهید

وبلاگ نویسی در واقع به اشتراک گذاشتن مطالب مختلف در قالب متون می باشد که طرفداران مخصوص به خود را دارد در فضای گوگل مهم ترین موضوع متن می باشد در نتیجه افرادی که در زمینه نوشتن استعداد دارند و در کنار این استعداد خود اطلاعات کافی در یک حوزه را دارند می توانند مطالب خود را نوشته و آپلود کنند و کاربران زیادی را جذب کنند .

آیا همه مشاغل می توانند در فضای مجازی فعالیت کنند ؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که آیا همه مشاغل می توانند در اینترنت فعالیت کنند برای مثال فردی که پزشک می باشد می تواند در اینترنت فعالیت کند و مشتری جذب کند و یا فردی که در کار مکانیک خودرو می باشد می تواند در فضای اینترنتی خود را به مردم معرفی کند و افراد را جذب کند ؟ بله تمامی افراد می توانند فضای شغلی که اینترنت برای تمامی افراد ایجاد کرده است امکان معرفی کردن و همچنین جذب افراد برای همه وجود دارد و می توان از این طریق اعتماد افراد بیشتری را بدست آورده و موفق شد .

مجوز های شروع کسب و کار آنلاین

در حالت کلی برای شروع کسب و کار اینترنتی نیازی به گرفتن مجوز خاصی وجود ندارد اما اگر قصد تاسیس سایت دارید نیاز به دریافتی
درگاه پرداخت دارید تا افراد از این طریق تمامی هزینه های خود را پرداخت کنند و این درگاه ها یک نماد اعتماد محسوب میشوند تا در صورت بروز مشکلی در زمینه پرداخت به آن رسیدگی کنند ، برای دریافت این نماد شما باید وب سایت خود را طراحی کنید و سپس در این سایت ها ثبت نام کنید تا این نماد ها به شما اعطا شوند .

دریافت اینماد یا نماد الکترونیک برای شروع کار نیاز می باشد ، شما می توانی. از طریق مرکز توسعه تجارت این نماد را دریافت کنید تا مهر تایید کسب و کار شما در میان کاربران و مشتریان شما باشد تا افراد به شما اعتماد کنند ، باید بدانید که نماد الکترونیک دو نوع دارد تک ستاره و دو ستاره و برای دریافت دوستانه شما باید گواهی امنیتی SSL را بدست آورید تا اعتبار سایت شما چند برابر شود .

کارهای مورد نیاز برای عدم شکست در کسب و کار اینترنتی

شاید شما نیز با افراد زیادی روبه رو شده اید که با تمام قدرت و اراده شروع به فعالیت می کنند اما در ادامه دست از کار خود می کشند و با شکست روبه رو می‌شوند ، زمانی که همه این کسب و کار ها را بررسی میکنیم می بینم که چندین دلیل اصلی وجود دارد که سبب شکست آنها سده که عمده ترین ها شامل رعایت نکردن کامل برنامه ریزی ، نداشتن استمرار کافی ، نداشتن هدف مشخص و تلاش برای آن ، نداشتن اسپانسر و یا پشتیبان برای حمایت و صبر کن از دلایل اصلی شکست آنها محسوب میشود در نتیجه برای عدم شکست در مسیر حرکت خود نیاز است این موارد را بررسی کرده و سپس اقدام به شروع کسب و کار کنید .

کسب و کار اینترنتی در منزل

کسب و کار اینترنتی امروزه در سراسر جهان در حال افزایش می باشد به ویژه فعالیت های اینترنتی در داخل خانه امروزه در میان مردم بسیار رایج شده است ، با توجه به اینکه اکثر افراد دوست دارند خودشان مالک و صاحب کار خود باشند و از افراد دیگر پیروی نکنند و همچنین فعالیت خود در بازه های مختلف که دوست دارند انجام دهند کسب و کار اینترنتی در داخل خانه بسیار زیاد شده است و افراد زیادی از این طریق به درآمد بسیار بالا رسیده اند و به صراحت می توان که کسب و کار اینترنتی در داخل خانه جزو کم دردسرترین و راحت ترین و همچنین پرسود ترین کار ها شناخته میشود ؛ به ویژه با توجه به افزایش نرخ بیماری در داخل کشور کسب و کار اینترنتی بسیار مناسب افراد مختلف می باشد که می توانند از این طریق به درآمد بالایی برسند ‌.

آیا بدون هزینه نیز می توان کسب و کار اینترنتی را آغاز کرد ؟

درست است که افراد زیادی در فکر ایجاد و شروع کسب و کار اینترنتی هستند اما بزرگ ترین دغدغه آنها هزینه شروع اولیه مار می باشد بسیاری از افراد به علت این هزینه ها از شروع کار دست می کشند و حتی این فکر و ایده را نیز کنار می گذارند اما در پاسخی امیدوار کننده باید بدانید که اکثر این کارها به هزینه های بسیار کم نیاز دارند و برخی از این مشاغل نیز کلا به هزینه و بود که اولیه نیاز ندارند و اکثر افراد بدون داشتن هزینه نه چندان زیاد می توانند رفته رفته با شروع کسب خود درآمد را نیز افزایش دهند به ویژه فعالیت در بستر اپلیکیشن ها بیشتر به این صورت هستند که نیاز به هزینه اولیه ندارند همانند کانال های اطلاعاتی تنها باید مطالب جدید و جالب را قرار دهید و ممبر خود را افزایش دهید یا در فضای اینستاگرام می توانید فن پیج ایجاد کنید که تک تک این موارد نیازی به هیچ هزینه ی اولیه ندارند و به راحتی می توانید این کارها را انجام دهید .
نتیجه گیری :
در فضای مدرن کنونی فضای مجازی نقش پررنگی در میان مردم به دست آورده است و روز به روز این فضا در حال گسترش می باشد و امروزه کمتر کسی پیدا میشود که از وجود این فضاها خبر نداشته باشد و حداقل یکی از آنها را بر روی تلفن همراه خود نداشته باشد ، این گسترش فضای مجازی مزایای فراوانی دارد و از مهم ترین آنها برای مردم کنونی کسب و کار مجازی می باشد که فرصت بسیار مناسبی برای دگرگون کردن زندگی افراد محیا کرده است و هر فردی که بتواند به درستی از آن استفاده کند در کمترین زمان می تواند به درآمد زیادی برسد ، پیشنهاد ما نیز شروع فعالیت در زمینه اینترنتی می باشد که باید با یک ایده جالب و استمرار فراوان شروع به کار کنید و موفق شوید ما در این مقاله سعی کردیم جنبه های شروع فعالیت مجازی را با شما به اشتراک بگذاریم تا با بررسی این موارد تصمیم خود را برای شروع بگیرید .