رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، افتتاح فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی را موجب دسترسی آسان تر به بازار آهن دانست 

و گفت: حذف تردد خودروهای سنگین از معابر منطقه ۱۸ و کاهش بار ترافیک در محلات از مزیت های این افتتاح است.

مهدی پیرهادی در حاشیه آیین بهره برداری از

فاز اول بزرگراه شهید بروجردی ترافیک منطقه ۱۸، گفت: رفع دغدغه هایی که از سالها قبل برای شهروندان وجود دارد از مهمترین اهداف مدیریت شهری این دوره است و در این دوره مدیریت شهری تلاش کردیم دغدغه های شهروندان در حوزه ترافیک و حمل و نقل را کاهش دهیم.

وی تاکید کرد: افزایش بودجه حمل و نقل و تلاش برای انعقاد قرارداد و خرید اتوبوس و واگن مترو نیز در این راستا صورت گرفت.

پیرهادی با بیان اینکه قطعه ۱ بزرگراه شهید بروجردی در قالب مسیرهای تندرو شمالی و جنوبی هر یک با سه خط عبوری و مسیرهای کندرو شمالی و جنوبی هر یک با دو خط عبوری طراحی و اجرا شد، این‌موضوع را موجب افزایش رضایتمندی شهروندان عنوان کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: 

با گشایش این قطعه از بزرگراه، مسیر ترافیکی تندروها از تقاطع بزرگراه آزادگان در سطح صفر آغاز شده و در محدوده ۴۵ متری کن به سطح منفی یک منتقل می‌شود و در ادامه قبل از بلوار الغدیر مجدداً به سطح صفر باز می‌گردد.

پیرهادی ادامه داد: جهت تکمیل رینگ شمالی جنوبی ناتمام شهر تهران در غرب پایتخت احداث سه پروژه شاخه غربی بزرگراه یادگار امام ادامه بلوار بهار و تقاطع‌های آن با بزرگراه فتح و بلوار زرند و بزرگراه شهید بروجردی الزامی است.

وی خاطرنشان کرد: احداث بزرگراه شهید بروجردی علاوه بر تکمیل قطعه‌ای از این رینگ داخلی و امکان اتصال شمالی‌ترین نقطه تهران به فرودگاه امام خمینی(ره) در آینده سبب تسهیل دسترسی بزرگراه آزادگان و آزادراه تهران ساوه به بازار آهن، حذف تردد خودروهای سنگین از معابر منطقه ۱۸ و کاهش بار ترافیک در محلات پیرامونی خواهد شد.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طول این بزرگراه حدود چهار کیلومتر است، تاکید کرد: جهت احداث این قطعه از بزرگراه شهید بروجردی ۸۲ معارض ملکی شناسایی و رفع شد که از این بین ۵ ملک درشت دانه و مابقی در ابعاد کوچکتر بود با رفع این معارضین مجموعاً ۱۴۸ هزار متر مربع زمین برای اجرای این پروژه آزادسازی شد.