تعمیر یخچال در مشهد برای رفع انواع عیوب یخچال شما بهترین است و مانع از هدر رفت هزینه اضافی می شود. اگر بیش از یک دهه از عمر یخچال شما گذشته باشد، ممکن است عمر مفید آن به پایان رسیده باشد. با این حال، ممکن است بتوان مشکل را بدون صرف هزینه بالا برطرف کرد و چندین سال دیگر از آن استفاده نمود. در ادامه مقاله به بررسی انواع مشکلات رایج در یخچال ها می پردازیم.

چرا موتور یخچال همیشه روشن است؟

یخچال ها دستگاه های پیچیده و حساسی هستند. از این رو نباید هنگام بروز مشکل آن را نادیده گرفت. کارشناسان تعمیر یخچال در مشهد علت این نقص را به موارد زیر ربط می دهند:

یخچال در منطقه تازه یخ می زند

اگر سبزی‌ها و میوه‌هایی که در محل تازه تازه دارید یخ می‌زنند، ممکن است به دلیل دما باشد. به یاد داشته باشید که هرگز کمتر از 4 درجه سانتیگراد نیست.

مشکل دیگر ممکن است نزدیک بودن بیش از حد غذا به دریچه هوا باشد که آن را در معرض سرمای بیش از حد قرار می دهد. غذای خود را به خوبی سازماندهی کنید تا این اتفاق نیفتد.

یخچال خنک نمی شود

یکی از مشکلات رایج یخچال های امروزه این است که سرد شدن آنها متوقف می شود اما فریزر به کار خود ادامه می دهد. در برخی موارد نیازی به تماس با تکنسین نمایندگی یخچال در مشهد نیست، مثلاً اگر ورقه یخ روی اواپراتور دارید، لاستیک ها فرسوده شده اند یا مقداری غذا مانع از فن پخش هوای سرد شده است.

اینها علل خواهند بود و امکان تعمیر آنها در خانه بدون همراه نیروهای تعمیر یخچال در مشهد وجود دارد. در شرایط دیگر، تماس با تیم نمایندگی یخچال در مشهد برای بازرسی تماس بگیرید.

علت های دیگر

گاهی یکی از موارد زیر رخ می دهد که نیاز به بررسی تیم تعمیر یخچال در مشهد دارد:

 1. شکستگی ترموستات
 2. خرابی در برد الکترونیکی
 3. شکستن فن.
 4. شکستگی کمپرسور در قسمت یخچال.

نشت گاز در یخچال

این خرابی یخچال چندان رایج نیست اما لازم به یادآوری است که ممکن است نشت گاز فریون در یخچال شما وجود داشته باشد.

این می تواند زمانی رخ دهد که لوله های منتهی به کمپرسور شکسته شوند یا واشرها در طول سال ها فرسوده شوند.

نشت گاز را به دلیل بوی عجیب در آشپزخانه خود کشف خواهید کرد. اگر نشتی کوچک باشد، مدتی طول می کشد تا متوجه آن شوید، اما لحظه ای که آن بو را کشف کردید، باید با تکنسین خدمات نمایندگی یخچال در مشهد تماس بگیرید، زیرا آنها مترهای تخصصی در تشخیص نشتی دارند و می توانند به موقع آن را برطرف کنند.
توجه: باید بدانید که استنشاق گاز مصرفی در یخچال های قدیمی (فریون) برای سلامتی شما خطرناک است، پس هرگز اجازه ندهید از آن عبور کند. در صورت مواجه شدن با این نقص هرگز به یخچال یا پریز برق دست نزنید. همچنین تجهیزات را جدا نکنید. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که با متخصص های تعمیر یخچال در مشهد تماس بگیرید و خانه را تا سریعا اقدام نمایند.

چرا یخچالمون خنک نمی شود

دستگاه باید غذا را بین ۲ تا ۵ درجه نگه دارد. اگر در یخچال خود را باز کردید و احساس کردید هوای گرم بیرون می آید، این نکات گفته شده توسط نیروهای تعمیر یخچال در مشهد را امتحان کنید:

  • مطمئن شوید که یخچال برق دریافت می کند. اگر وقتی در را باز کردید چراغ روشن شد، ادامه دهید.
  • ترموستات یخچال را تنظیم کنید.
  • دریچه هایی که هوای سرد را به داخل یخچال یا فریزر می دمند را باز کنید تا از جریان هوای کافی اطمینان حاصل کنید.
  • کویل های زیر یا پشت یخچال را جاروبرقی بکشید تا عملکرد خنک کننده را بهبود ببخشید.

اگر یخچال همچنان خنک نمی شود، ممکن است فن کندانسور یا فن اواپراتور شکسته شود. این مشکلات خنک کننده نیاز به توجه یک تکنسین تعمیر یخچال در مشهد دارد.

توصیه ی تیم تعمیر یخچال در مشهد برای زمانی که همه چیز در یخچال یخ زده است

هنگامی که دمای یخچال بسیار پایین می‌آید، مشکل برعکس نیز ممکن است رخ دهد. اگر همه چیز در یخچال شما یخ زده است، این دستورالعمل های تیم تعمیر یخچال در مشهد را بررسی کنید:

  1. ترموستات کنترل دما نیرو را به موتورهای کمپرسور و فن هدایت می کند. برای بررسی اینکه آیا ترموستات معیوب است، دکمه را روی بالاترین تنظیم قرار دهید و به یک "کلیک" گوش دهید. اگر به آن گوش دهید، احتمالاً نقصی ندارد.
  2. ترمیستور دمای یخچال را به برد کنترل می فرستد. برای اینکه بفهمید ترمیستور معیوب است، باید یک تست مولتی متر انجام دهید که ممکن است به کمک یک متخصص نیاز داشته باشد.
  3. برد کنترل دما ولتاژ را به موتورهای کمپرسور و فن می رساند، بنابراین اگر این قسمت خراب باشد، می تواند برق مداوم ارسال کند و باعث سرد شدن بیش از حد یخچال شود. اگر سایر اجزای ذکر شده در اینجا معیوب نیستند، به فکر تعویض برد کنترل دما باشید.

 

یخ زدگی در فریزر

فریزرهای قدیمی به ویژه در معرض یخ زدگی هستند. اگر این مشکل را با یخچال خود دارید، ابتدا بررسی کنید که آیا درزگیر درب ترک خورده است که اجازه ورود هوای گرم و مرطوب را می دهد. این یکی از دلایل رایج یخ زدگی فریزر است. اگر مشکل این نیست، ممکن است مشکلی در سنسور یخ زدایی یخچال وجود داشته باشد. در این صورت به متخصص های تعمیر یخچال در مشهد برای کمک در تعمیر نیاز خواهید داشت.

چرا یخچال من آنطور که باید یخ نمی سازد؟

ترکیب های مدرن یخچال و فریزر اغلب دارای یخ ساز داخلی برای راحتی بیشتر هستند. اگر یخ به طور ناگهانی تولید یخ را متوقف کرد، این کار باید انجام دهید:

  • قبل از شروع، شیر منبع آب خانه را خاموش کنید.
  • یخچال را از دیوار جدا کنید و به دنبال هر گونه پیچ خوردگی یا شکستگی در خط تامین آب باشید.
  • مطمئن شوید که شیر ورودی آب باز است.
  • فیلتر آب را از نظر کثیفی بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

اگر شیر ورودی آب ایراد نداشته باشد، یکی از مکانیسم های یخ سازی ممکن است خراب باشد. در این صورت، به تیم حرفه ای تعمیر یخچال در مشهد اجازه دهید تا این تعمیر عمیق تر را انجام دهد.