اپلیکیشن‌های بانکی این روزها ابزارهایی مهم در این صنعت هستند و هر کسی که سطح مشخصی از فعالیت‌های مالی و اقتصادی دارد، چند اپ بانکی مربوط به بانک‌های مختلف را در اختیار دارد. صرف نظر از خدماتی که هر بانک ارائه می‌کند، اینکه هر کدام از این نرم‌افزارها چه قدر کاربرپسند و با قابلیت هستند هم مهم است.

در این نوشته قصد داریم ۳ اپلیکیشن بانکی پرکاربرد و معروف را معرفی و آن‌ها را از دید کارامدی و سودمندی با هم مقایسه کنیم. اول اپلیکیشن بانک مهر ایران را معرفی می‌کنیم و سپس آن را با دو رقیب بانکی باسابقه‌تر یعنی اپ‌های بانک‌های ملت و تجارت مقایسه می‌کنیم. پس با ما همراه باشید:

همراه بانک مهر ایران چه توانمندی‌هایی برای عرضه دارد؟

بانک قرض الحسنه مهر ایران همان‌گونه که از نامش پیداست در حوزه مشخصی از صنعت بانکداری فعالیت می‌کند و همین موجب می‌شود مجموعه عملکردش، بر اساس همین دایره تخصصی‌اش ارزیابی شود. در حوزه تولید اپلیکیشن بانکی، همراه بانک مهر ایران تلاش کرده چیزی کمتر از هر همراه بانک دیگر ایرانی نداشته باشد و بسته خدماتش را تا جای ممکن کامل و متنوع نگه دارد.

شما به عنوان مشتری بانک مهر ایران و کاربر اپ همراه بانک مهر می‌توانید همه امور مربوط به چک‌های صیادی مثل استعلام، انتقال و تایید را انجام دهید، موجودی کارت‌ها و سپرده‌های خود در این بانک را به دقت رصد و مدیریت کنید، برای کارت‌های خود فرایندهایی مثل مسدودی یا تغییر رمز دوم را به صورت غیرحضوری انجام دهید و انواع انتقال درون بانکی و بین بانکی در قالب پل، پایا و ساتنا را انجام دهید.

از جمله چند ویژگی کلیدی دیگر دانلود همراه بانک مهر ایران برای ایفون با لینک مستقیم اینست که می‌توانید به صورت غیرحضوری و آنلاین، حساب سپرده تازه باز کنید، به جای گرفتن کارت هدیه فیزیکی، به صورت آنلاین هدیه نقدی بفرستید، کارت بانکی و رمز اول را بدون مراجعه به شعبه دریافت کنید و از امکان حسابداری شخصی جهت مدیریت هزینه‌ها و درآمدها بهره ببرید.

خرید شارژ و بسته‌های اینترنت از اپراتورهای تلفن همراه و همچنین پرداخت قبوض مختلف را هم باید بخشی از توانایی‌های پایه‌ای این همراه بانک ایرانی دانست.

همراه بانک تجارت و ابزارهای فناورانه آن

بانک تجارت یکی از اصیل‌ترین بانک‌های ایرانی است که چند نسل از ایرانیان به اشکال مختلف با آن آشنا هستند. طراحی یک اپلیکیشن نوین بانکی که بتواند فناوری را متناسب با تصویر کلاسیک آن عرضه کند، البته کار آسانی نبوده است. اپلیکیشن همراه بانک تجارت، چند خدمت و ویژگی پایه دارد و علاوه بر آن‌ها چند قابلیت و فوت کوزه‌گری فناورانه هم به قابلیت‌هایش افزوده است. قابلیت‌های پایه‌ای همان مدیریت چک‌های صیادی، پرداخت قبض‌ها، خرید شارژ و بسته اینترنت و امور کلی کارت‌ها مثل رصد موجودی و مسدودی کارت است.

اما بخش هیجان‌انگیز آن ویژگی‌های تکمیلی است. شما در همراه بانک تجارت برای ایفون رایگان می‌توانید درخواست وجه ارسال کنید، با تکان دادن گوشی خود شارژ دریافت کنید، رسید عملیات چک‌های صیادی را با دیگران به اشتراک بگذارید و تنها با اسکن QR کد چک‌های صیادی، اطلاعات را به این اپلیکیشن وارد کنید.

همراه بانک ملت؛ کلاسیک، جامع و کارامد

همراه بانک ملت ایفون از آن دسته اپلیکیشن‌های بانکی است که پایداری ارائه خدمات را با تمرکز بر سرویس‌های بانکی و مالی جامع تامین کرده است. شما در اپلیکیشن همراه بانک ملت، سرویس‌های جانبی یا تلاش برای سوپراپ شدن نمی‌بینید. بلکه مجموعه‌ای از خدمات مرتبط ولی فراگیر بانکی را مشاهده می‌کنید که نیازهای کاری شما را به خوبی برطرف می‌کند.

شما در همراه بانک ملت می‌توانید همه سپرده‌ها و کارت‌هایتان را مشاهده کنید، ۱۰۰ گردش آخر آن‌ها را رصد کنید و روی آن‌ها عملیات انتقال وجه در قالب پل، پایا و ساتنا را انجام دهید. علاوه بر این می‌توانید با استفاده از موجودی خود در حساب‌هایتان، قبض‌ها را پرداخت کنید، شارژ و بسته اینترنتی بخرید، به نهادهای خیریه کمک کنید، پرداختی‌های خود به شرکت‌های بیمه البرز، آسیا، ایران، ما و تامین اجتماعی را انجام دهید و عملیات شارژ یا صدور خودکار قبض را فعال کنید.

از دیگر قابلیت‌های جذاب همراه بانک ملت، دریافت غیرحضوری نوبت برای مراجعه به شعب بانک ملت، پذیره‌نویسی، بازپرداخت اقساط تسهیلات بانکی دریافتی، مدیریت امور چک‌های صیادی و استعلام گواهی سپرده و ضمانتنامه‌های بانکی است.

کدام همراه بانک می‌تواند اپلیکیشن بانکی بهتری باشد؟

شاید بتوان گفت که قابلیت‌ها و توانمندی‌های هر کدام از همراه بانک‌هایی که در این نوشتار بررسی کردیم تابعی هستند از گستره فعالیت خود آن بانک. مثلا بانک مهر ایران، به دلیل اینکه یک بانک تخصصی قرض‌الحسنه است، محدوده مشخص‌تری از قابلیت‌ها را باید از همراه بانک مهر هم انتظار داشت. دو بانک پرسابقه ملت و تجارت هم با توجه به مقیاس فعالیت‌ها و شمار مشتریان خود، سرمایه‌گذاری مختلفی روی اپ‌های بانکی خود کرده‌اند و هر کدام روی گروهی از ویژگی‌ها تمرکز کرده‌اند. هر چند هر کدام از این همراه بانک‌ها، نه تنها نیازهای پایه‌ای مشتریان خود را برآورده می‌کنند، بلکه برای گستره بزرگتری از نیازهای بانکی و مالی، دارای خدمات مهم و کلیدی هستند.

این اپ‌های بانکی را می‌توانیم روی هر دستگاهی داشته باشیم؟

خوشبختانه تیم‌های فنی هر سه بانک مهر ایران، تجارت و ملت، نسخه‌های اندروید و ios همراه بانک‌های خود را طراحی و تولید کرده‌اند. اگر شما کاربر گوشی‌های آیفون باشید، شاید با مشکل نبود اپ‌های ایرانی در اپ‌استور رسمی اپل روبرو شده باشید. ولی نگران این مشکل نباشید چون بازارچه تخصصی اپ‌های ایرانی ios با نام سیبچه در دسترس شماست تا نه تنها این همراه بانک‌های پرکاربرد که بسیاری دیگر از اپ‌های ایرانی را هم روی گوشی‌های اپل خود نصب کنید. بسته‌های اشتراک سیبچه در تنوع بالا در دسترس شما هستند و با هزینه‌ای اندک، شما را به دنیای پرکاربرد اپ‌های ایرانی متصل می‌کنند.