پمپ اسیدی یکی از پر استفاده ترین پمپ های موجود در انواع صنایع و فعالیت های خانگی و بزرگ میباشد ، یکی از دلایل این امر این است که همه قطعات داخلی این پمپ از جنس هایی ساخته میشوند که در برابر واکنش های شیمیایی که در نتیجه تماس با سیال ایجاد میشوند مقاوم است پس در صورتی که سیال ویژگی های شیمیایی خاصی مانند خورندگی داشته باشد قطعات آسیب نمیبینند .

11

از طرفی طراحی و ساخت این دستگاه به صورتی است که شرایط استریلیزه را رعایت میکند و در نتیجه احتمال آلوده شدن سیال نزدیک به صفر میباشد . به دلیل وجود داشتن تقاضاهای زیادی که برای این محصول وجود دارد ، برندها و شرکت های تولید کننده ی زیادی نیز وارد این عرصه شده اند . پمپ اسیدی ایرانی ، با توجه به پیشرفت که تولید کنندگان در طی چند سال اخیر داشته اند ، کیفیتشان بسیار افزایش پیدا کرده و حالا میتوان از آنها در کارهای سنگین نیز استفاده کرد . در ادامه به معرفی برخی برندهای ایرانی پمپ اسیدی میپردازیم :

پمپ اسیدی چیست : 

یک مدل از پمپ های پر مصرف در انواع صنایع و فعالیت های مختلف پمپ اسیدی میباشد ، البته ممکن است که در بازار آن را با اسم پمپ ضد اسید یا پلیمری نیز پیدا کنید . مهمترین ویژگی این دسته از پمپ ها این است که همه ی قطعات داخلی این دستگاه ها از جنسی ساخته میشود که در برابر واکنش های شیمیایی از جمله خورندگی و اسیدی مقاومت زیادی دارند ، همچنین حالت استریلیزه این دستگاه ها نیز زیاد است که به همین دلیل از آن ها در زمینه هایی که نیاز است دستگاه استریلیزه باشد و به هیچ عنوان تیکه ای از فلزات وارد سیال نباید شود نیز استفاده میشود . 

22

از دیگر ویژگی های مهم این دستگاه که برخی از مجموعه های فروش ابزار آلات صنعتی نیز آن را ارائه میدهند ، این است که امکان سفارشی سازی این دستگاه با توجه به نیازهای فعالیت وجود دارد ، یکی از مهمترین دلایل این موضوع این است که طیف گسترده ای از سیالات در فعالیت ها استفاده میشود ، همچنین این نوع سیال را باید با نوع و میزان خروج مورد نیاز تطبیق داده شود . از همین رو نمیتوان در چند سری مشخص نیاز تمام فعالیت ها را رفع کرد . یکی از خدماتی که گروه صنعتی درویش ارائه میدهد همین سفارشی سازی در کنار فروش پمپ اسیدی میباشد . همچنین شما از دیگر خدماتی که این گروه ارائه میدهد ، مشاوره رایگان قبل از خرید محصول می باشد . 

کاربرد پمپ اسیدی : 

همانطور که گفته شد در برخی از صنایع رعایت بعضی موارد بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد ، به عنوان مثال در صنایع تولید مواد غذایی اولا که تمام دستگاه ها باید استریلیزه باشد تا سیال آلوده نشود و دوما برخی از مواد های غذایی مانند رب گوجه فرنگی ، آبلیمو و …. دارای خاصیت اسیدی می باشد و به همین دلیل اگر دستگاه مناسبی برای این کار انتخاب نشود ، قطعات توسط سیال خورده شده و ممکن است تکه ای از فلز قطعات وارد سیال شود . 

البته مهمترین زمینه های استفاده از پمپ ضد اسید ، برای پمپاژ اسید های مختلف ماند اسید سولفوریک ، اسید سیتریک و … میباشد 

برندهای ایرانی پمپ اسیدی : 

در طی چندین سال گذشته ، تولید کننده های داخلی زیادی در زمینه ی تولید قطعات . ابزار آلات صنعتی شروع به فعالیت کرده اند . برخلاف نظر عموم ، بسیاری از این تولید کنندگان به دلیل استفاده از هوش انسانی در کنار وسایل مناسب و پیشرفته توانسته اند کیفیت محصولات خود را در حد مطلوبی افزایش دهند . که البته یکی از دلایلی که باعث این پیشرفت صنعتی در چند سال گذشته شده است ، تحریم ها و بالا رفتن قطعات خارجی میباشد . در ادامه به معرفی برخی از محبوب ترین برندهای پمپ ضد اسید میپردازیم :

شیمی پمپ

همانطور که از نام این برند مشخص است یکی از بزرگترین برندهایی که تخصص آن تولید پمپ ضد اسید میباشد ، شیمی پمپ بوده و به همین دلیل در طی سال ها تجربه ای که دارد توانسته ظرفیت و سری های مختلفی با توجه به نیازهای صنایع داخلی را تولید و وارد بازار کند .

با توجه به نیاز فعالیت خود میتوانید مشخص کنید که قطعات داخلی از کدام جنس های ، پلی پروپیلن (PP) ، پلی اتیلن (PE) ، پی وی سی (PVC) ، تفلون (PTFE) و کاینار (PVDF) ساخته شود .

به دلیل همین تنوع محصولات این برند ، از آنها میتوان در انواع صنایع و فعالیت ها استفاده کرد . به عنوان مثال ، پمپاژ آب دریا ، پمپاژ اسید سولفوریک ، پمپاژ اسید نیتریک ، در تصفیه کننده های آب ، صنایع بهداشتی ( مثل تولید شامپو و صابون ) ، زمینه هایی هستند که در آنها از پمپ اسیدی شیمی پمپ استفاده میشود . 

بهمن 

این شرکت فعالیت خود را از اواسط دهه هشتاد آغاز کرده و در طی این سالها توانسته به دلیل توجه به نیاز کاربران و همچنین ارائه سفارشی سازی کامل دستگاه  توانسته مشتریان مطرحی در سراسر کشور پیدا کند . تولید قطعات داخلی دستگاه های این شرکت بیشتر به صورت تزریقی ساخته میشوند و همواره کیفیت قطعات تولید زیر نظر نظر کارشناسان تولید میباشد . از طرفی دیگر به دلیل استفاده از تفلون و پلی اتیلن در ساخت قطعات ، مقاومت قطعات و در نتیجه کل دستگاه افزایش می یابد و طول عمر مفید بیشتری دارد . 

مزیت های پمپ اسیدی بهمن : 

  • در صورت نیاز امکان سفارشی سازی سیل با توجه به نوع فعالیت وجود دارد . 
  • توانایی عملکرد 500 متر مکعب در ساعت 
  • تولید در سری های مختلف 
  • امکان سفارشی قطعاتی همچون شافت ، پروانه و … وجود دارد 
  • خروجی دستگاه قابل تغییر است

مزیت های پمپ اسیدی پویش

 از دیگر برندهای تولید کننده پمپ اسیدی ، شرکت پویش ممتاز میباشد که سال ها است در این زمینه فعالیت دارد و مانند سایر برندهای ایرانی در چند سال اخیر کیفیت محصولاتش پیشرفت زیادی داشته است .

از مزیت های این برند میتوان به این موارد اشاره کرد که قابل کوبل شدن با انواع الکتروموتورها را دارد ، در دو مدل نیم اسب و یک اسب تولید میشود .همچنین به دلیل مقاومت بالایی که محصولات این برند دارد از آن میتوان در صنایع بزرگ نیز استفاده کرد .