حمل و نقل کالاها یکی از نیازهای مهم بشر است که در گذشته با روش‌های بسیار سخت و زمان‌بری انجام می‌شد و حمل یک کالای کوچک ممکن بود روزها و حتی ماه‌ها طول بکشد تا به مقصد موردنظر برسد. در سال‌های اخیر با پیشرفت ماشین‌آلات و ماشین‌های سنگین، بارهای سنگین و اثاث منزل راحت‌تر جابه‌جا می‌شد اما باز هم ممکن بود راننده‌ای روزهای زیادی را بی‌کار سپری کند و فقط منتظر بار مناسب باشد.

اعلام بار سراسری

همچنین راننده مدام نگران بود که در زمان بی‌کاری نتواند تجهیزات لازم برای کامیون خود مانند انواع ریتاردر را خریداری کنند. صاحبان کالاها نیز باید وقت زیادی می‌گذاشتند تا می‌توانستند راننده‌ای با قیمت مناسب مخصوص بار خود پیدا کنند. خوشبختانه در عصر امروز این مشکلات و هزاران مشکل دیگر به دست تکنولوژی دنیای مدرن حل شده است. با استفاده از برنامه‌های آنلاین مخصوص کامیون، راننده و صاحب بار می‌توانند به راحتی به یکدیگر اعتماد کنند و با مناسب‌ترین قیمت و کمترین اتلاف وقت کار خود را انجام دهند. جهت آشنایی با مهم‌ترین ویژگی‌های برنامه باربری کامیون لطفا این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

۱۰ ویژگی مهم یک برنامه باربری کامیون

اگر شما راننده کامیون هستید و قصد دارید که به کار خود رنگ و بوی فناوری بدهید یا کسی هستید که معمولا از حمل و نقل با ماشین سنگین استفاده می‌کند با دقت به ویژگی‌های پایین می‌توانید بهترین برنامه ممکن را انتخاب کنید.

کوتاه‌کردن دست واسطه‌ها از باربری

در گذشته واسطه‌هایی بودند که به ازای گرفتن مبلغی هنگفت بین صاحب بار و راننده ارتباط برقرار می‌کردند و از پیداکردن بار برای راننده‌ها سود می‌بردند. با ساخته شدن و گسترش برنامه‌های آنلاین دست واسطه‌ها از معامله‌ها کوتاه شد. صاحب بار باید این امکان را داشته باشد که به طور مستقیم با راننده کامیون در ارتباط باشد و راننده با رضایت کامل سفارش او را انتخاب کند.

داشتن خدمات 24 ساعته

راننده‌های کامیون باید بتوانند در هر ساعت از شبانه روز مشتری داشته باشند و محموله مناسب خود را انتخاب کنند. همچنین صاحبان بار نیز باید بتوانند که هر زمان لازم داشتند وارد اپلیکیشن شوند و درخواست راننده کامیون برای حمل و نقل کالای خود داشته باشند. در بخش‌هایی از این برنامه باید قسمتی هم به اعلام سراسری خاور و کامیون‌ها در همه ساعات روز اختصاص داده شود.

قیمت مناسب برای طرفین

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای طرفین، قیمت مناسب است. کامیون‌ها خرج‌های زیادی دارند مانند خریدن انواع ریتاردر برای کامیون یا همان ترمز‌های کمکی و سایر تعمیرات. بنابراین باید یک قیمت مناسب درنظر گرفته شود که هم رانندگان کامیون بتوانند از پس هزینه‌های خود بربیایند و هم مشتریان بتوانند آن را پرداخت کنند. بهتر است که برنامه‌های آنلاین برای مشتریان ثابت نیز تخفیفاتی هم قایل شوند.

باربری کامیون

اعلام بارنامه به صورت مجازی

بارنامه به معنی قراردادی است که میان طرفین صاحب بار و راننده کامیون بسته می‌شود. در سالن‌های حمل و نقل این بارنامه معمولا به صورت کاغذی داده می‌شود اما در برنامه‌های مجازی باید این بارنامه به صورت معتبر و مجازی ارایه شود. به طوری که هر دو طرف در صورت بروز تصادف، گم شدن کالا یا خسارت به ماشین، عدم پرداخت هزینه و سایر مشکلات بتوانند به طور قانونی مشکل خود را پیگیری کنند.

رایگان بودن برنامه و نصب آسان برای همگی

نصب برنامه باید ساده باشد و در کمترین زمان ممکن انجام شود تا مانع اتلاف وقت شود. همچنین برنامه بهتر است که رایگان باشد تا انواع اقشار جامعه بتوانند از این برنامه استفاده کنند.

مسیریابی کالا روی نقشه اینترنتی

جهت اطمینان بیشتر صاحب بار به راننده کامیون بهتر است که او بتواند مسیر حرکت راننده را دنبال کند. همچنین داشتن نقشه برای برنامه این امکان را به راننده تازه‌کار می‌دهد که راحت‌تر بتواند نزدیک‌ترین و بدون‌ ترافیک‌ترین مسیر را پیدا کند.

درگاه پرداخت اینترنتی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای یک برنامه امن و مورداعتماد، داشتن درگاه پرداخت اینترنتی امن است که به یکی از بانک‌های کشور متصل باشد. با این امکان اعتماد مشتریان به برنامه بیشتر می‌شود و راننده نیز مطمین خواهد شد که بعد از تحویل دادن بار، دستمزد خود را دریافت خواهد کرد.

تعیین نرخ هوشمند و عادلانه

نرخ هر حمل و نقل با توجه به مسیری که از مبدا تا مقصد طی می‌شود بستگی دارد و برنامه باربری با این روش عادلانه می‌تواند رضایت مشتریان خود را جلب کند.

برنامه باربری کامیون

امکان برقراری تماس امن بین راننده و صاحب بار

بهتر است که مشخصات راننده مانند اسم و شماره تلفن او در قسمت کاربری اپلیکیشن قرار بگیرد تا صاحب بار در صورت بروز مشکل بتواند با راننده کامیون تماس بگیرد. همچنین بهتر است فضایی هم برای ارسال ایمن پیام در برنامه ایجاد شود.

پوشش اکثر نقاط کشور

بهترین برنامه حمل و نقل آن است که تمام نقاط کشور اعم از پیشرفته و محروم را تحت پوشش خود قرار بدهد.

سخن پایانی

در این مطلب به مهم‌ترین ویژگی‌های برنامه باربری آنلاین کامیون پرداختیم. 10 ویژگی برای آن عنوان شد که شامل مواردی مانند پوشش نقاط کشور، برقراری تماس ایمن، بارنامه مجازی، نرخ هوشمند، قیمت عادلانه و امکان خرید تجهیزاتی مانند انواع ریتاردر برای راننده، رایگان بودن برنامه، کوتاه کردن دست واسطه‌ها، درگاه پرداخت امن، خدمات ۲۴ ساعته و مسیریابی آنلاین. اگر شما هم تجربه‌ای در خصوص استفاده از این برنامه‌های آنلاین باربری دارید لطفا نظرتان را با دیگر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.