اگر در مقیاس کارگاهی به تولید ادویه جات میپردازید، نیازمند خرید دستگاه های بسته بندی ادویه، دستگاه های آسیاب و دستگاه بالابر اوگر هستید. در هنگام خرید دستگاه به برند تولید کننده آن توجه داشته باشید. دستگاه هایی که دارای برندهای معروف و شناخته شده هستند، از بالاترین کیفیت برخوردار بوده و بهترین نوع ادویه را تولید می کنند.

کارگاه آسیاب ادویه 

استفاده از ادویه در تمام خانه ها برای پخت انواع غذاهای خوشمزه و طعم دار کردن آنها، اهمیت تولید باکیفیت ترین نوع ادویه ها را بیش از پیش افزایش داده است. بی شک، بدون استفاده از ادویه هیچ یک از غذاهای پخته شده طعم دار نخواهند بود. ادویه ها علاوه بر اینکه طعم بی نظیری به غذا می دهند، برای افزایش سلامتی بدن نیز اهمیت زیادی دارند. از این رو، راه اندازی کارگاه آسیاب ادویه به یکی از مشاغل پررونق تبدیل شده است. 

امروزه تولید انواع ادویه جات مختلف، یکی از بهترین انواع کسب و کارها با هزینه بسیار مناسب است. در این روش، ادویه را آسیاب کرده و سپس آن را در بسته بندی های مناسب به فروش می رسانند. جالب است بدانید که شما می توانید این شغل را حتی در خانه نیز به عنوان یک منبع درآمد برای خود داشته باشید. ایران را می توان یکی از بزرگترین کشورهای وارد کننده ادویه بعد از هند و پاکستان دانست. معمولا ادویه ها به صورت چوب وارد کشور ایران می شوند. سپس در ایران توسط دستگاه آسیاب ادویه به طور کامل آسیاب شده و به فروش می رسند. برای آسیاب ادویه نیاز به دستگاه آسیاب ادویه باکیفیت دارید. در غیراینصورت نمی توانید به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید. 

مراحل راه اندازی خط تولید ادویه جات

راه اندازی خط تولید ادویه جات نیاز به طی مراحل خاص دارد. اولین مرحله برای راه اندازی خط تولید ادویه، در نظر گرفتن یک طرح توجیهی است. اولین گزینه برای راه اندازی کارگاه تولید ادویه جات، داشتن سرمایه کافی است. ابتدا باید سرمایه کافی  برای تهیه تمامی تجهیزات و امکانات لازم برای تولید ادویه را خریداری کنید. بهتر است تمامی تجهیزات بروز بوده و کیفیت بالایی داشته باشند. 

دومین مرحله، دریافت تایید نامه و مجوزهای لازم است تا بتوان به صورت قانونی به تولید ادویه های آسیاب شده پرداخت. توجه داشته باشید که هر چقدر مقیاس تولید ادویه بیشتر باشد، به همان اندازه میزان سوددهی آن نیز افزایش پیدا می کند.پیدا کردن مکان مناسب برای راه اندازی کارگاه نیز از دیگر مراحل مهم شناخته می شود. متراژ مورد نظر برای تولید ادویه با توجه به میزان تولید و تعداد دستگاه هایی که دارید، متغیر می باشد. بهتر است از مواد اولیه باکیفیت برای تولید ادویه استفاده کنید. به عنوان مثال، برای تولید پودر دارچین، باید از چوب دارچین تازه استفاده نمایید. 

دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید ادویه

دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید ادویه جات با توجه به مقیاس محل مورد نظر برای راه اندازی کارگاه، هدف خود و میزان بودجه متفاوت است. دستگاه هایی که برای تولید ادویه جات مورد استفاده قرار می گیرند در مقیاس های مختلف صنعتی، خانگی و کارگاهی هستند. شما می توانید با توجه به فاکتورهای مختلف، بهترین نوع مقیاس تولید ادویه جات را برای خود انتخاب کرده و از این طریق به درآمد خوبی دست پیدا کنید. 

بهتر است علاوه بر دستگاه آسیاب ادویه، دستگاه بسته بندی ادویه نیز داشته باشید. چرا که بسته بندی آن، نقش به سزایی در فروش محصول دارند. هر چقدر میزان بسته بندی جذاب تر و شیک تر باشد، به همان اندازه میزان فروش ادویه نیز افزایش خواهد یافت. دستگاه هایی که از آنها برای تولید ادویه های آسیاب شده استفاده می کنید دارای کاربردهای مشخصی می باشند.

در مرحله اول، ادویه ها با استفاده از بالابر z به دستگاه آسیاب منتقل می شوند. سپس ادویه ها توسط دستگاه آسیاب ادویه به طور کامل پودر می شوند. سپس از دستگاه بالابر اوگر و یا دستگاه بالابر حلزونی برای انتقال ادویه ها به دستگاه بسته بندی استفاده می شود. پس از آن، ادویه ها در ظرفیت های مختلف با استفاده از دستگاه پودری سافونی، بسته بندی می گردند. همانطور که مشاهده می کنید برای راه اندازی خط تولید ادویه جات نیاز به دستگاه های مختلف مانند دستگاه بالابر، دستگاه آسیاب ادویه، دستگاه بالابر اوگر و دستگاه پودری سافونی، دستگاه بسته بندی دارید.

اگر در مقیاس کارگاهی به تولید ادویه جات میپردازید، نیازمند خرید دستگاه های بسته بندی ادویه، دستگاه های آسیاب و دستگاه بالابر اوگر هستید. در هنگام خرید دستگاه به برند تولید کننده آن توجه داشته باشید. دستگاه هایی که دارای برندهای معروف و شناخته شده هستند، از بالاترین کیفیت برخوردار بوده و بهترین نوع ادویه را تولید می کنند. قیمت دستگاه یکی دیگر از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. معمولا مقیاس های کوچکتر نیاز به دستگاه های کوچکتر دارند که با قیمت کمتری به فروش می رسند. با توجه به بودجه خود، مقیاس خط تولید ادویه جات را مشخص کنید.