موکت یکی از کاربردی‌ترین کفپوش‌ها برای خانه است. با ورود سنگ و پارکت به بازار و استقبال طراحان داخلی از آنها استفاده از موکت‌ها به مراتب کمتر شده است، اما هنوز هم افرادی هستند که مزیت این کفپوش‌های راحت را به سنگ و پارکت ترجیح می‌دهند و همچنان به دنبال خرید موکت ارزان و البته با کیفیت هستند. از برندهای نام‌آشنا در تولید این محصول موکت ظریف مصور یا پالاز موکت را می‌توان نام برد که احتمالا بارها نام آنها را شنیده‌اید.

آیا شما هم به دنبال خرید موکت آن هم ارزان قیمت هستید؟ اگر کمی در بازار این محصول گشت زده باشید احتمالا با تنوع برند و قیمت‌های مختلف مواجه شده‌اید. اگر از آن دست افرادی باشید که بخواهید کل خانه را با این فرش‌های ازک و کاربردی بپوشانید احتمالا باید هزینه بسیاری را برای آن پرداخت کنید.

اگر بدانید که می‌توانید موکت مورد نظر خود را در طرح‌ها و کیفیت‌های مختلف، اما با قیمت کارخانه خریداری کنید باز هم وقت خود را برای پیدا کردن پایین‌ترین قیمت بازار صرف می‌کنید؟

ما اینجا هستیم تا به شما در خرید موکت به قیمت کارخانه کمک کنیم تا بتوانید این محصول را در ابعاد بیشتر، اما به قیمت پایین‌تر خریداری کنید. اما قبل از اقدام به خرید موکت باید با انواع آن آشنا شوید.

1

انواع موکت

در یک دسته‌بندی می‌توان موکت‌ها را از نظر ضخامت به موکت‌های پرز بلند و موکت کم‌پرز تقسیم کرد. همانطور که از نام آنها پیدا است، موکت‌های پرز بلند برای افرادی مناسب است که می‌خواهند از موکت‌ها به عنوان فرش استفاده کنند. در این صورت بهتر است از موکت‌هایی خریداری کنند که ضخامت بیشتری داشته باشد تا در هنگام راه رفتن موجب درد در پاها و تماس مستقیم پا با زمین نشود.

اما موکت‌های دارای ضخامت کمتر نیز مناسب افرادی است که از موکت برای پوشاندن کناره‌های خانه یا استفاده از آن در زیر مبل و میز استفاده می‌کنند. این موکت‌ها به دلیل اینکه نازک‌تر هستند به راحتی زیر وسایل خانه قرار می‌گیرند .

در دسته‌بندی بعدی می‌توان موکت‌ها را به لحاظ ظاهری در دو دسته طرح‌دار و موکت ساده یا بدون طرح دسته‌بندی کرد که این دسته نیز خود به موکت‌های طرح برجسته و طرح ساده دسته‌بندی می‌شود.

اگر از موکت برای نمای اصلی خانه استفاده می‌کنید و دیگر از فرش‌ها استفاده نمی‌کنید، موکت‌های طرح‌دار یا طرح برجسته می‌تواند گزینه بهتری باشد.

2

خرید انواع موکت

اگر نوع موکت خود را انتخاب کرده‌اید نوبت به خرید آن می‌رسد. شما می‌توانید موکت را از بازار محلی یا بازارهای بزرگ و به عبارتی از منطقه صنفی خریداری کنید. معمولا افرادی که به دنبال خرید موکت در ابعاد و تعداد بالا هستند ترجیح می‌دهند به جای بازار محلی به مراکزی بروند که فروشگاه‌های بیشتری وجود داشته باشد تا ضمن دیدن تنوع بسیار از قیمت مقرون به صرفه‌تری هم برخوردار شوند.

باید اشاره کرد که هیچ فروشگاهی موکت را با قیمت کارخانه به مشتری نمی‌فروشد. چراکه این فروشگاه‌ها به‌عنوان واسطه عمل می‌کنند تا با فروش محصولات خود سودی از فروش داشته باشد. با این حال مشتریان می‌توانند با حذف این واسطه و خرید موکت از کارخانه آن را با قیمت بسیار پایین‌تری خریداری کنند.

بنابراین پیشنهاد می‌شود برای خرید موکت ارزان به فروشگاه‌هایی بروید که بدون واسطه آن را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. در حال حاضر فروشگاه‌های بسیاری این امکان را فراهم آوردند تا ضمن ارائه موکت ارزان خرید آن را نیز  به صورت اینترنتی در اختیار مشتریان قرار دهند.

3

چرا برای خرید موکت اقدام کنیم؟

گاهی در زمان خرید موکت این سوال مطرح می‌شود که چرا به جای سنگ و پارکت خانه را موکت کنیم؟ آیا موکت نسبت به این دو کفپوش برتری دارد؟ در پاسخ به این سوال به مزایای استفاده از موکت اشاره خواهیم کرد:

مزایای کفپوش فرش یا موکت

  • اگر در مناطق سردتر زندگی می‌کنید، استفاده از موکت می‌تواند گرمای لازم را به فضای داخلی خانه شما بیاورد.
  • موکت به راحتی فضای داخلی خانه را می‌افزایند.
  • هیچ کفپوش دیگری مانند موکت نمی‌تواند مزایای ایمنی داشته باشد. چراکه از افتادن و لغزش جلوگیری می‌کند، زیرا کشش و اصطکاک بین پاها و کف را افزایش می‌دهد. کفپوش ممکن است بهترین گزینه برای نصب در خانه‌هایی با  وجود سالمندان و کودکان باشد.
  • وقتی صحبت از فرش و کفپوش موکت به میان می‌آید، هزاران گزینه (چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری) در دسترس است. شما می‌توانید از انواع موکت کلاسیک و سنتی در طراحی اتاق‌ها و نشیمن استفاده کنید.
  • کفپوش فرش می‌تواند صداهای بیرونی و داخلی را کاهش دهد. تلویزیون‌های صفحه بزرگ، سینماهای خانگی، رایانه‌ها، تلفن‌های هوشمند، وسایل برقی، لوازم آشپزخانه و سایر وسایل و اقلام منبع دائمی سر و صدا در خانه‌های مدرن هستند. یک کفپوش موکت این صداها را کاهش می‌دهد و محیط زندگی راحت و آرام‌تری را برای شما فراهم می‌کند. بنابراین اغلب اداره‌های مدرن برای کاهش سر و صدای محیط از این نوع کفپوش استفاده می‌کنند.

یادداشت پایانی

نکته مهم در خرید موکت توجه به مرغوبیت و اصالت است تا دوام و طول عمر بیشتری داشته باشد. پیدا کردن موکت ارزان کار دشواری نیست، اما پیدا کردن موکت خوب و با کیفیت می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. پیشنهاد می‌شود این نوع کفپوش‌ها را از برندهای معتبر پالاز موکت یا موکت ظریف مصور خریداری کنید تا ضمن داشتن قیمت مناسب از کیفیت بالا نیز بهره‌مند شوید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های معتبر و به صورت پرداخت در محل موکت مورد نظر خود را خریداری کنید. حتی می‌توانید در صورت نیاز از موکت دست دوم نیز برای فضاهای غیر رسمی استفاده کنید.