صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال اوکی اکسچنج، از نظر بسیاری از معامله‌گران، بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی است که فعالیت خود در این حوزه را از سال ۹۶ آغاز کرده است. تمرکز عمده این صرافی ارز دیجیتال دانش بنیان، به ارائه خدمات در زمینه مبادلات ارزهای دیجیتال و فروش و خرید بیت کوین، فروش و خرید تتر، فروش و خرید اتریوم و سایر رمزارزها و توکن‌ها است که توانسته تحولی در بحث مبادلات ارزهای دیجیتال ایجاد نماید.

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه خرید و فروش بیت کوین، تتر، اتریوم و دوج کوین در صرافی ارز دیجیتال اوکی اکسچنج آشنا کنیم.

خرید و فروش بیت کوین

بیت کوین (BTC) اولین ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۰۹ توسط شخص یا گروهی با نام مستعار "ساتوشی ناکاموتو" (Satoshi Nakamoto) ابداع شد. بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتالی، برخلاف پول‌های معمولی که به صورت فیزیکی وجود دارند، تنها به صورت الکترونیکی و در دنیای دیجیتالی وجود دارد.

"در بازار ارز دیجیتال خرید بیت کوین (BTC, XBT) را می‌توان در بین رمزارز‌های دیگر، به عنوان محبوب ترین رمزارز (Cryptocurrency) جهان برای معامله معرفی نمود. از آنجایی که سن ظهور این ارز دیجیتال در بازار سرمایه‌گذاری آنلاین به بیش از یک دهه می‌رسد، اما هنوز هستند افرادی که اطلاعات زیادی از این رمزارز ندارند. در این مطلب قصد داریم تا برای شما کاربران محترم، به معرفی و نحوه فروش و خرید بیت کوین BITCOIN در صرافی ارز دیجیتال اوکی اکسچنج بپردازیم."

جهت خرید بیت کوین از اوکی اکسچنج، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد حساب کاربری خود در اوکی اکسچنج شوید و یا اگر حساب کاربری ندارید، یک حساب جدید ایجاد کنید. (آموزش ساخت حساب کاربری در اوکی اکسچنج)

 2. وارد قسمت تبادل سریع شوید و رمز ارز بیت کوین (BTC) را انتخاب کنید

 3. هر تعداد بیت کوین که مدنظرتان است را خریداری کنید و پس از تکمیل شدن فرآیند خرید، کوین مدنظر به کیف پول داخلی شما در اوکی اکسچنج انتقال می یابد.

جهت فروش بیت کوین در اوکی اکسچنج، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد حساب کاربری خود در اوکی اکسچنج شوید و یا اگر حساب کاربری ندارید، یک حساب ایجاد کنید.

 2. وارد قسمت تبادل سریع شوید و رمز ارز بیت کوین را انتخاب کنید.

 3. هر تعداد BTC که مدنظرتان است را وارد کنید و سپس فرآیند فروش این رمزارز را دنبال کنید.

بیت کوین بر اساس تکنولوژی بلاکچین کار می‌کند و توسط یک شبکه‌ی جهانی از کامپیوترها و کاربران حمایت می‌شود. به طور خلاصه، بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال، امکان انتقال پول و انجام معاملات در سراسر جهان را بدون نیاز به واسطه‌های مالی مانند بانک‌ها، ارائه می‌دهد.

خرید و فروش تتر

تتر (Tether) نیز مانند بیت کوین، یک ارز دیجیتال است که به صورت ثابت با دلار آمریکا مرتبط شده است. به عبارت دیگر، هر واحد از تتر معادل یک دلار آمریکا است. تتر اولین ارز دیجیتالی بود که به این صورت معرفی شد و این ویژگی، به کاربران اجازه می‌دهد تا در معاملات خود از نوسانات قیمتی بسیار شدید ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین جلوگیری کنند و به جای آن از یک ارز دیجیتالی با ارزش ثابت استفاده کنند.

"بنابراین توکن‌های تتر به عنوان استیبل کوین شناخته می‌شوند، چرا که به دلیل اتصال به ارز فیات، ثبات قیمت دارند. این ویژگی به معامله‌گران، بازرگانان و صندوق‌ها در هنگام خروج از موقعیت‌های خود در بازارهای مالی راه‌حلی با نوسانات کم ارائه می‌دهد که این خود بزرگ‌ترین عامل در روی آوردن کاربران به خرید تتر می‌باشد."

جهت خرید تتر از اوکی اکسچنج، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد حساب کاربری خود در اوکی اکسچنج شوید و یا اگر حساب کاربری ندارید، یک حساب ایجاد کنید. (آموزش ساخت حساب کاربری در اوکی اکسچنج)

 2. وارد قسمت تبادل سریع شوید و رمز ارز USDT را انتخاب کنید

 3. هر تعداد USDT که مدنظرتان است را خریداری کنید و پس از تکمیل شدن فرآیند خرید، کوین مدنظر به کیف پول داخلی شما در اوکی اکسچنج انتقال می یابد.

جهت فروش تتر در اوکی اکسچنج، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد حساب کاربری خود در اوکی اکسچنج شوید و یا اگر حساب کاربری ندارید، یک حساب ایجاد کنید.

 2. وارد قسمت تبادل سریع شوید و رمز ارز USDT را انتخاب کنید

 3. هر تعداد تتر که مدنظرتان است را وارد کنید و سپس فرآیند فروش USDT را نهایی کنید.

خرید و فروش اتریوم

اتریوم (Ethereum) نیز مانند بیت کوین، یک پلتفرم دیجیتالی است که برای اجرای قراردادهای هوشمند (smart contracts) و انجام برنامه‌های کاربردی تحت شبکه‌ی بلاکچین استفاده می‌شود. اتریوم در سال ۲۰۱۵ توسط "ویتالیک بوترین" (Vitalik Buterin) و چندین توسعه‌دهنده دیگر ایجاد شد.

"هدف اتریوم این است که به یک بستر جهانی برای برنامه های غیرمتمرکز تبدیل شود که به کاربران سراسر جهان امکان طراحی یک نرم افزار مقاوم در برابر سانسور، خرابی و تقلب را می دهد. به طور کلی هدف اصلی ارزهای دیجیتال به رهبری بیت کوین BTC، غیر متمرکز کردن سیستم مالی جهان است. در همین راستا کشورهایی نظیر السالوادور و جمهوری آفریقای مرکزی بیت کوین را به عنوان ارز رسمی کشورشان پذیرفته اند. اینگونه از اتفاقات، آینده بازار و دیگر رمزارزها مانند اتریوم را برای همگان روشن تر کرده است."

جهت خرید اتریوم از اوکی اکسچنج، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در صرافی اوکی اکسچنج ثبت نام کنید و مراحل احراز هویت را به صورت کامل پیش ببرید.

 2. وارد صفحه فروش و خرید اتریوم شوید و پس از آن، مقدار اتریوم مدنظرتان را وارد کنید.

 3. وارد درگاه پرداخت شوید و سپس، هزینه ریالی اتریوم را پرداخت کنید. مقدار اتریوم مدنظر شما در سریعترین زمان ممکن، برای شما ارسال خواهد شد.

فروش اتریوم نیز کاملا مشابه به خرید آن است با این تفاوت که به جای تبدیل ریال هایتان به ETH باید ETH های خود را به ریال تبدیل نمایید

جهت فروش اتریوم در اوکی اکسچنج، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد حساب کاربری خود در اوکی اکسچنج شوید یا چنانچه حسابی ندارید روی دکمه ثبت نام بزنید.

 2. سپس اگر در کیف پولی خارج از اوکی اکسچنج مانند تراست ولت یا متامسک، اتریوم دارید ابتدا آنها را به کیف پول ارز دیجیتال خود در اوکی اکسچنج منتقل کنید. توجه کنید که اگر اتریوم های شما داخلی کیف پول اوکی اکسچنج است نیازی به انجام این مرحله ندارید.

 3. در گام بعدی وارد بخش تبادل سریع شده و روی گزینه «فروش» بزنید.

 4. حال باید روی علامت بیت کوین بزنید و به جای آن نام اتریوم یا ETH را جستجو کنید.

 5. پس از اینکه اتریوم را انتخاب کردید باید مقداری که تمایل به فروش آن را دارید وارد کنید. و چنانچه همه ی آن را می خواهید بفروشید روی گزینه max بزنید.

 6. در گام پایانی بر روی گزینه قرمز رنگ «فروش اتریوم» بزنید تا معادل ریالی آنها به کیف پول شما واریز شود.

خرید و فروش دوج کوین

دوج کوین (Dogecoin) یک ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۳ طی یک ماجرای طنز ایجاد شد، اما به دلیل محبوبیت زیادی که بین کاربران اینترنت و جامعه‌ی ردیت (Reddit) پیدا کرد، به یکی از ارزهای دیجیتال محبوب در بین کاربران تبدیل شده است. دوج کوین بر پایه‌ی بلاک چین لایت‌کوین (Litecoin) که یکی از ارزهای دیجیتالی معروف در بازار فروش و خرید ارز دیجیتال است، ساخته شده است.

"بعد از گذشت چند ماه و با استقبال گسترده مردم از این ارز هدف دوج کوین به عنوان یک پول مجازی جهت دادن جایزه و پاداش به افراد فعال در اینترنت و کمک به موسسه های خیریه تعیین شد و همین هدف باعث شد طرفداران این ارز دیجیتالی بسیار افزایش یابد. ارز دیجیتالی که هدف ابتدایی آن شبیه به یک شوخی بود اکنون به عنوان یک جامعه رمزنگاری وسیع شناخته می شود. هدف تعیین شده دوج‌کوین موجب شده است که این ارز به اسم ارز مهربان در جامعه شناخته شود."

جهت خرید دوج کوین از اوکی اکسچنج، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اولین گام مراجعه به سایت معامله دوج‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال یعنی صرافی اوکی اکسچنج است، سپس باید روی دکمه ثبت نام بزنید و اطلاعات مورد نیاز را با دقت وارد نمایید.

 2. پس از وارد کردن اطلاعات کاربری نوبت یه احراز هویت می رسد که در این مرحله نیز باید اطلاعات کاربریتان را به درستی وارد نمایید.

 3. پس از اتمام مرحله احراز هویت می توانید سفارش خرید دوج‌کوین خود را در حساب کاربری شخصیتان ثبت نمایید.

 4. سپس مقدار ارز مورد نیازتان به کیف پول ارز دیجیتال شما منتقل خواهد شد. (لازم به ذکر است که با ثبت نام در اوکی اکسچنج، کیف پول ارز دیجیتال ایمنی در اختیارتان قرار می‌گیرد.)

جهت فروش دوج کوین در اوکی اکسچنج، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد حساب کاربری خود در اوکی اکسچنج شوید یا چنانچه حسابی ندارید روی دکمه ثبت نام بزنید.

 2. سپس اگر در کیف پولی خارج از اوکی اکسچنج مانند تراست ولت یا متامسک، دوج کوین دارید ابتدا آنها را به کیف پول ارز دیجیتال خود در اوکی اکسچنج منتقل کنید.

 3. در گام بعدی وارد بخش تبادل سریع شده و روی گزینه «فروش» بزنید.

 4. حال باید روی علامت بیت کوین بزنید و به جای آن نام اتریوم یا DOGE را جستجو کنید.

 5. پس از اینکه دوج کوین را انتخاب کردید باید مقداری که تمایل به فروش آن را دارید وارد کنید. و چنانچه همه ی آن را می خواهید بفروشید روی گزینه max بزنید.

 6. در گام پایانی بر روی گزینه قرمز رنگ «فروش دوج کوین» بزنید تا معادل ریالی آنها به کیف پول شما واریز شود.