میز تلویزیون به مبلمان دکوراسیون خانه گفته می شود که برای نگهداری تلویزیون طراحی شده است. این میز می تواند از مواد مختلفی مانند چوب، ام دی اف، فلز، پلاستیک یا ترکیبی از این موارد ساخته شود. میز تلویزیون معمولاً دارای قفسه یا کشو است که می توان از آنها برای نگهداری وسایل مانند کنسول بازی استفاده کرد همچنین میز تلویزیون های دیواری به تلویزیون اجازه می دهد تا به راحتی  در دیوار نصب شود.

1

تلویزیون یکی از مهم ترین ابزارها برای سرگرمی ما انسان هاست. شاید در گذشته عدم وجود تلویزیون، مشکلی را برای ما به وجود نمی آورد؛ اما این روزها به دلیل اینکه همه ما به دیدن تلویزیون عادت کرده ایم، نیاز به خرید آن داریم. تلویزیون به عنوان یکی از لوازم خانگی برقی در منازل شناخته می شود که اصولا روی میز تلویزیون قرار میگیرد.

2

شاید سبک دکوراسیون خانه شما به گونه ای است که نیاز به خرید میزهای تلویزیون بسیار بزرگ دارید. به هر حال، با وجود تنوع بالای میزهای تلویزیون موجود در بازار، می توان این محصولات را با سایز کوچک نیز خریداری کرد.

3

چرا میز تلویزیون کوچک بخریم؟

استفاده بهینه از فضای سالن پذیرایی بسیار حائز اهمیت است. اگرچه شاید سالن پذیرایی شما بزرگ است و دغدغه ای برای قرار دادن میزهای تلویزیون بزرگ در آن را نداشته باشید؛ اما همه افراد دارای این شرایط نیستند!

این روزها اکثر سالن های پذیرایی خانه های مسکونی، متراژ کمی دارند. قرار دادن چند عدد مبل در سالن پذیرایی، بخش زیادی از آن را اشغال می کند. حالا تصور کنید که یک میز تلویزیون بسیار بزرگ را نیز در وسط سالن پذیرایی قرار دهید. احتمالا بخش اعظمی از سالن پذیرایی شما با این مبل ها و میز تلویزیون اشغال می شود.

بنابراین، اگر نمی دانید که چرا باید میزهای تلویزیون کوچک را به جای میزهای تلویزیون بزرگ انتخاب کنید، توصیه میکنیم که نگاهی به سالن پذیرایی خود کنید. حتی گاهی برخی از افراد ترجیح می دهند که برای استفاده بهتر از فضا، اقدام به خرید میز تلویزیون دیواری کنند که روی دیوار نصب می شوند و فضای زمین را اشغال نخواهند کرد.

4

ویژگی های یک میز تلویزیون کوچک و جمع و جور

حالا که با اهمیت خرید میز تلویزیون کوچک و جمع و جور آشنا شدید، آیا می توان هر نوع میزی را به عنوان میز مناسب تلویزیون مورد استفاده قرار داد؟

قطعا میزهای تلویزیون به غیر از اینکه باید زیبایی فوق العاده ای داشته باشند تا سبک دکوراسیون یک خانه را متحول کنند، باید بسیار مقاوم نیز باشند. احتمالا شما نمی خواهید پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، دوباره اقدام به خرید یک میز مناسب تلویزیون جدید کنید. بنابراین، توصیه می کنیم که قبل از خرید هر یک از انواع میزهای تلویزیون کوچک و جمع و جور، به ویژگی های این میزهای تلویزیون توجه داشته باشید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

  • وجود کشوهای متعدد با عمق زیاد برای میز تلویزیون

اگرچه احتمالا میزهای تلویزیون کوچک نمی توانند کشوهای خیلی زیاد داشته باشند. چون به هر حال اندازه این میزهای تلویزیون با افزایش کشوها نیز افزایش پیدا می کند. اما باز هم توصیه می کنیم که در هنگام خرید میزهای تلویزیون به وجود کشو در آن ها نیز توجه داشته باشید. وجود یک عدد کشو برای میز تلویزیون، زیبایی آن را چندین برابر می کند و می تواند به شما این امکان را بدهد تا وسایل مختلفی مانند فلش، کنترل و ... را درون کشو قرار دهید.

5

  • امکان قرار دادن محصولات مختلف به دلیل وجود قفسه های متنوع

میزهای تلویزیون کوچک و جمع و جور، می توانند برای قرار دادن محصولات مختلف به دلیل وجود قفسه های متنوع مورد استفاده قرار گیرند. این یعنی اینکه باید این میزهای تلویزیون دارای چند قفسه کوچک در زیر خودشان باشند. اگر مدل های میزهای تلویزیون موجود در بازار را مشاهده کرده باشید، احتمالا متوجه شده اید که برخی از مدل ها به گونه ای طراحی شده اند که دارای چند قفسه در زیر تلویزیون هستند که می توانند برای قرار دادن کتاب و محصولات مختلف، مورد استفاده قرار گیرند.

  • زیبایی منحصر به فرد در کنار کیفیت بالا

داشتن زیبایی منحصر به فرد و به کار رفتن چوب های مرغوب در میز تلویزیون کوچک و جمع و جور اهمیت بسیار زیادی دارد. سعی کنید که به ظاهر میزهای تلویزیون و همخوانی آن ها با رنگ مبلمان خودتان توجه بیشتری داشته باشید.

  • داشتن مقاومت بالا و تحمل وزن تلویزیون

یکی از خصوصیات میزهای تلویزیون مقاومت بالای این میز هاست. در حالی که برخی از افراد تصور می کنند میزهای تلویزیون کوچک نمی توانند برای قرار دادن تلویزیون های سنگین مناسب باشند. اما اگر این میزها از چوب های باکیفیت ساخته شده باشند، قطعا می توانند برای قرار دادن سنگین ترین تلویزیون ها هم مورد استفاده قرار گیرند.

6

میزهای تلویزیون کوچک و مدرن برای چه مکانی مناسب هستند؟

اگر سالن پذیرایی شما کوچک است و می خواهید یک میز تلویزیون شیک برای سالن پذیرایی خودتان داشته باشید، میزهای تلویزیون کوچک و جمع و جور گزینه خوبی برای شما هستند. در صورتی که سبک دکوراسیون منزل شما مدرن است و می خواهید از وسایل مینیمال و خاص برای منزل خودتان استفاده کنید، می توانید میزهای تلویزیون کوچک و جمع را انتخاب کنید. بنابراین، این میز تلویزیون ها هم برای سالن های پذیرایی کوچک و هم برای سالن های پذیرایی با سبک دکوراسیون مدرن گزینه خوبی هستند.

7

قیمت و خرید انواع میز تلویزیون کوچک چقدر است؟

یکی از دلایل محبوبیت میز تلویزیون کوچک، خوش قیمت بودن این میز است. به هر حال با توجه به اینکه برای ساخت این میزهای تلویزیون از متریال های کمتری استفاده می شود، بدیهی است که قیمت میزهای تلویزیون کوچک نیز پایین تر از میزهای تلویزیون بزرگ است. البته به کار رفتن کشو در میزهای تلویزیون کوچک، می تواند دلیلی برای گران شدن این میزها باشد. چون به هر حال برای ساخت کشو باید از متریال های بیشتری استفاده شود.

اگر به دنبال خرید میز تلویزیون کوچک و جمع و جور هستید، می توانید مدل های موجود در بازار را با دقت بیشتری بررسی کنید. آنقدر تنوع میزهای تلویزیون در فروشگاه های مختلف و معتبر مانند سیب چوب زیاد است که می توانید با خیالی راحت هر یک از این میزهای تلویزیون را انتخاب و برای خودتان خریداری کنید.

8

جمع بندی

می دانیم که دغدغه شما برای طراحی داخلی منزل، استفاده از محصولات شیک و خاص است. اگر به دنبال خرید میزهای تلویزیون جمع و جو و کوچک هستید، می توانید با در نظر گرفتن نکات ذکر شده  بهترین میزهای تلویزیون را خریداری کنید.

این نکته را به یاد داشته باشید که قبل از خرید انواع میز حتما به ابعاد مکانی که قرار است میز در آن قرار داده شود توجه کنید. در این صورت نه تنها در خرید خودتان اشتباه نمی کنید، بلکه می توانید با خیالی آسوده اقدام به خرید میزهای شیک و منحصر به فرد کنید و از زیبایی آن ها در منزل خودتان لذت ببرید.