1

 تنکابن یا همان شهسوار یکی از مناطق متراکم جمعیتی در غرب مازندران بوده که در مسیر رشت چالوس قرار گرفته است؛ با توجه به علاقه شدید مردم عزیز ایران به مناطق سرسبز و باغ های شمالی احساس کردیم تا مقاله ای تحت عنوان قیمت خرید زمین در تنکابن برای شما آماده کنیم پس همراه این مقاله باشید.

حضور شما در این صفحه به معنای آشنایی نسبی با تنکابن میباشد و این مورد باعث میشود تا مستقیما به سراغ منطقههای تنکابن بریم و از جذابیتهای کلی و توصیفهای جامع پرهیز کنیم.

آشنایی با انواع زمین

در گام نخست به دست آوردن ارزش واقعی یک زمین می بایست به سراغ نوع زمین برویم و دلیل آن هم وجود قیمت های متفاوت در هر منطقه میباشد.

در این بخش ما برای شما یک دسته بندی کلی و کاربردی در جهت ادامه ی مقاله برای شما آماده کردیم که بصورت زیر می باشد:

  • زمین جنگلی
  • زمین کوهپایه ای
  • زمین شهری
  • زمین ساحلی

مطابق با علاقهی مردم به هر کدام از مناطق و همچنین دسترسی به امکانات، قیمت هر منطقه به طور نسبی مشخص میشود؛ در نتیجه میتوانیم به شما بگوییم که زمینهای شهری که حاوی خط ساحلی نیز هستن از قیمت بیشتری نسبت به مناطق کوهپایه و روستایی برخوردار هستند.

دلایل خرید زمین در تنکابن؟

یکی از مهمترین زمینه های سرمایه گذاری در وضعیت فعلی کشور ما خرید زمین و ملک هست که با توجه به وضعیت حاکم در چند سال گذشته میتوانیم بگوییم سرمایه گذاری در آن تقریبا بدون ریسک بوده و ارزش پول شما در گذر زمان با توجه به تورم های موجود کم نمیشود.

دلیل بعدی که لازم است حتما ذکر شود بحث نقدینگی میباشد؛ نقدینگی در تعریف ساده یعنی اگر زمانی قصد داشته باشیم دارایی خود را تبدیل به پول نقد کنیم این کار در چه حد ساده هست و با سرعت بیشتری قابل انجام است. همانطور که میدانید نقدینگی زمین و ملک بسیار بالا بوده و اگر شما قصد فروش آن را داشته باشید میتوانید با سرعتی نسبتا بالا این کار را انجام دهید.

نکته قابل ذکر این است که زمینها و املاک موجود در تنکابن و مناطق مختلف آن اعم از جاده دو هزار و نشتارود به دلیل پرطرفدار بودن بین مردم (که خود این موضوع دلایل متنوعی همچو آب و هوا و ویو های زیبا میباشد) نقدینگی بسیار بالایی دارند و در هر لحظه ای که شما قصد فروش آن را داشته باشید می توانید با مشتری هایی از سراسر ایران وارد معامله بشوید.

قیمت زمین در مناطق مختلف تنکابن

2

در این بخش از مقاله برای شما قیمت زمین در مناطق مختلفی از تنکابن را آماده کردیم اما بهتر است که چند نکته ی ریز در مورد این قیمت ها را بدانیم.

همانطور که میدانید زمین یکی از معدود داراییهای موجود در ایران میباشد که قیمت گذاری بر روی آن تا حد زیادی بر دوش مالک بوده و در این بین صنف خاصی نمیتواند درگیریهای زیادی انجام دهد، بنابراین یکی از ملاکهای قیمت گذاری بر روی زمینهای شهسوار و همچنین کل شهرهای ایران مالک زمین بوده و در صورتی که بتوانید شما و یا واسط مناسبی که انتخاب کردین مالک را قانع کنید قیمت خرید میتواند خیلی کمتر از قیمت واقعی زمین باشد...

دومین موردی که بر روی قیمت زمین تاثیرگذار نوع زمین (شهری یا روستایی بودن آن) میباشد و همچنین در مورد تنکابن میتوانیم خط ساحلی را نیز در این لیست اضافه کنیم و اگر منطقهی مد نظر دارای خط ساحلی باشد به تبع آن قیمت نسبتا بیشتری نسبت به الباقی مناطق خواهد داشت.

توجه کنید که قیمتهای گفته شده مطابق با قیمتهای موجود در دی ماه 1401 بوده و در تاریخ های دیگر به احتمال زیاد این قیمتها ارزشی ندارند

بدون هیچ گونه اتلاف وقت برویم به سراغ مناطق تنکابن اما بهتر است بدانیم که قیمتهای گفته شده در این بخش حدودی بوده و تابع مواردی که در بخش قبلی گفته شد میباشد.

قیمت زمین در جاده دو هزار و سه هزار

یکی از مناطق جنگلی تنکابن جاده دو هزار و سه هزار میباشد که طرفدار بسیار زیادی نیز دارد؛ در این دو منطقه زمین های مسکونی فقط بخشی از کل زمینها بوده و زمینهای زراعی و تحت پوشش منابع طبیعی در این منطقه نسبتا بیشتر از زمین های مسکونی میباشند.

3

خرید زمین تنکابن دوهزار

کف قیمت در این دو منطقه از حدود متری 5 میلیون تومان شروع میشود و تا 20 میلیون تومان نیز میرود؛ اما اغلب زمینها با همان کف قیمت معامله می شوند و قیمت سقفی که گفته شد برای زمینهای نسبتا خاص میباشد (این ماجرا برای تمامی قیمت های گفته شده در این مقاله صادق میباشد)

قیمت زمین در شیرود تنکابن

این منطقه با دارا بودن خط ساحلی از قیمت بالاترین نسبت به الباقی مناطق برخوردار است و دلیل آن واضح است (علاقهی اقشار مختلف به ساحل و دریا). زمینهای موجود در این منطق با کف قیمت 25 میلیون تومان بابت هر متر مربع معامله میشوند و این قیمت تا حدود 50 میلیون تومان متغیر میباشد.

قیمت زمین در ولی آباد تنکابن

یکی دیگر از مناطق حاوی خط ساحلی در توابع تنکابن ولی آباد میباشد که منطقهای پرطرفدار برای دانشجویان و جوانان میباشد. ولی آباد منطقه های شهری محسوب میشود و با دارا بودن دانشگاه منطقهای پر رفت و آمد برای دانشجویان بوده.

4

حدود قیمتی که زمینهای ولی آباد در آن معامله می شود 10 میلیون تومان به ازای هر متر بوده و گفتنی است که این قیمت مطابق شرایط حتما تغییر خواهد کرد.

قیمت زمین در قلعه گردن شهسوار

شاید در برخی از آهنگها و یا رسانه ها اصطلاح نمای(ویوی) ابدی را شنیده باشید؛ قلعه گردن یکی از آن مناطقی میباشد که این ویو را در اختیار ما میگذارد. برای استفاده از نمای دریا و کوه در این منطقه میتوانیم با قیمتی حدودی 8 میلیون تومان به بالا نسبت به خرید زمین های این منطقه اقدام کنیم.

5

مناطق موجود در تنکابن یا همان شهسوار بیشتر از این لیست بوده و یقینا مناطق ارزشمند و زیبای دیگری علاوه بر مناطق گفته شده وجود دارند؛ با توجه به دلایلی که در این مقاله برای خرید زمین آوردیم و همچنین مطابق با سلیقه خودتان پیشنهاد میکنیم که حتما در یکی از این مناطق مستقر شوید.

ویلاهای تنکابن

لازم به ذکر است علاوه بر زمین ویلاهای تنکابن هم خیلی پرطرفدار هستند که جدای از بحث سرمایه گذاری، خانواده ها را بخاطر تفریح به سمت خود میکشاند. دلایل خرید ویلا در تنکاین :

  1. سرمایه گذاری با خرید و نگهداری، سپس فروش
  2. سرمایه گذاری با خرید و اجاره ویلا به توریست ها، سپس فروش در صورت تمایل
  3. سرمایه گذاری با خرید ویلاهای قدیمی و بازسازی آن، سپس یکی از دو مورد بالا
  4. خرید به دلیل تفریح و داشتن اوقات خوش با خانواده

برای خرید ویلا در تنکابن می توانید به املاکی های امین منطقه، مثل مجموعه گیچو املاک که چندین بار در مقاله به آن ارجاع دادیم رجوع نمایید.