یک وکیل طلاق فردی است که به صورت اختصاصی رسیدگی به پرونده‌های طلاق را برعهده می‌گیرد. طلاق یکی از اتفاقات ناخوشایند در ایران بوده که روزانه پرونده‌های زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. این مساله باعث شده تا متخصصان زیادی هم در این حوزه مشغول به کار شوند. اگر نخواهیم درستی یا نادرست بودن طلاق را بررسی کنیم، باید بگوییم که حضور وکلای با تجربه باعث می‌شود تا زوجین بتوانند راحت‌تر و سریع‌تر پرونده‌های طلاق خود را به نتیجه برسانند. ما هم در این مقاله قصد داریم تا اولا وکیل طلاق را معرفی کنیم، ثانیا به بررسی ضرورت حضور وی در پرونده بپردازیم.

1

تعریف طلاق از زبان وکیل

مساله طلاق همانطور که گفتیم در ایران بسیار گسترده است، به طوری که حتی یک روز بدون طلاق هم در کشور نداریم. اگر به جنبه‌های مثبت و منفی و تاثیر آن روی خانواده نگاه نکنیم، به خودی خود موضوع مهمی محسوب می‌شود. همین مساله نشان می‌دهد که باید در سطح کشور، وکلا و افراد کاربلد زیادی باشند که پرونده‌های طلاق را بررسی می‌کنند.

واژه طلاق به معنای جدایی و رهایی است اما در جامعه و فرهنگ حقوقی به پایان زندگی مشترک گفته می‌شود. دقیقا از زمانی که عقد نکاح برقرار می‌شود، زوجین با هم زن و شوهر می‌شوند. از همان لحظه هم امکان طلاق گرفتن برایشان مهیا می‌شود. پس ممکن است برخی از زوجین چند هفته تا چند ماه بعد از هم جدا شوند و برخی از زوجین نیز تا پایان زندگی کنار هم بمانند و هیچ گاه به سمت طلاق نروند.

طلاق هم از جنبه عاطفی و هم از جنبه حقوقی، بسیار اهمیت دارد. اهمیت آن از جنبه عاطفی این است که دو نفر قرار است زندگی که با هم شروع کرده‌اند را پایان بدهند. این مساله فشار روانی و عاطفی زیادی روی هر دو نفر ایجاد می‌کند. در کنار بعد عاطفی، جنبه حقوقی طلاق هم مطرح می‌شود.

در بحث‌های حقوقی باید حق و حقوق طرفین پرداخته شده و هر کس سهم خود را از زندگی مشترک بردارد. اگر اثاثیه‌ای خریداری شده، تقسیم شود و اگر مهریه‌ای بوده، پرداخت شود. بنابراین در اینجا پای یک وکیل طلاق کاربلد به پرونده باز می‌شود. مشاوره حقوقی طلاق وظیفه دارد تا تکلیف حضانت فرزندان، نفقه، پرداخت مهریه و مواردی از این دست را روشن کند.

از آن جایی که رسیدگی به این امور خوشایند نیست،‌ توصیه می‌شود تا حتما به سراغ یک وکیل طلاق بروید تا هم در جلسات دادگاه به جای شما شرکت کرده و هم به موضوعات مالی و حقوقی پرونده طلاق رسیدگی کند.

 وکیل طلاق کاربلد چه خصوصیاتی دارد؟

سوالی که برای زوجین درگیر طلاق پیش می‌آید، این است که یک وکیل خوب و کاربلد طلاق باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. پاسخ این است که یک وکیل اولا باید در حوزه طلاق متخصص باشد؛ این بدان معنا بوده که بهترین وکیل کیفری هم نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای پرونده طلاق باشد.

به علاوه اینکه پرونده‌های موفق زیادی داشته باشد. فردی که در رشته حقوق تحصیل کرده و پروانه وکالت فعال دارد، اولین ملزومات یک وکیل طلاق را دارد. باید سال‌ها تجربه کاری مرتبط داشته و پرونده‌های موفقی در کارنامه خود داشته باشد.

اگر بخواهید یک وکیل متخصص طلاق را دقیق‌تر بشناسید، می‌توانید یک جلسه مشاوره با وی داشته باشید. از نحوه رسیدگی به پرونده و ارائه راه‌حل‌های خلاقانه می‌توانید پی به تخصص و توانایی وکیل ببرید. ویژگی‌هایی که باید هنگام استخدام یک وکیل مورد بررسی قرار دهید را در زیر مشاهده می‌کنید:

  • دارای روحیه منعطفی است؛
  • حرفه‌ای بوده و این را می‌توان از ارائه راه حل‌های مختلف برای حل پرونده متوجه شد؛
  • دستمزد معقولی دریافت می‌کند، به طوری که با خدمات ارائه شده تطابق دارد؛
  • تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا در چارچوب قانون نتیجه مطلوب را برای موکل خود دریافت کند؛
  • از تجربیات خود استفاده می‌کند تا بتواند پیچیده‌ترین پرونده‌های طلاق را هم حل و فصل کند؛
  • در کلیه جلسات دادگاه شرکت می‌کند؛
  • به صورت دائم پرونده را پیگیری می‌کند و موکل را در جریان امور قرار می‌دهد؛
  • در تمام مراحل دادرسی پرونده حاضر است؛
  • لایحه و شکواییه را شخصا نگارش می‌کند.

اگر بتوانید وکیلی پیدا کنید که تمام این وظایف را انجام دهد، می‌توانید با خیال راحت پرونده را به او بسپارید. در این صورت بدون دغدغه و نگرانی می‌توانید منتظر دریافت نتیجه باشید و تمرکز خود را روی رسیدگی به بعد عاطفی طلاق بگذارید. مساله مهمی که برای بسیاری پیش می‌آید این است که چگونه هزینه‌ها و دستمزد وکیل را بپردازد؟ در ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

هزینه مشاوره تلفنی با وکیل طلاق

اگر بتوانید وکیل کاربلد و برجسته‌ای پیدا کنید،‌ نیمی از مسیر را طی کرده‌اید. موضوع مهم بعدی این است که هزینه‌ مشاوره حقوقی چقدر است و چگونه آن را پرداخت کنید.

امروزه امکاناتی وجود دارد که باعث کاهش هزینه‌های شما می‌شود. به عنوان مثال اگر به جای جلسات حضوری مشاوره به سراغ جلسات تلفنی بروید، هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند. پس یکی از راه حل‌ها این است که به سراغ موسساتی بروید که جلسات مشاوره تلفنی برای شما برگزار می‌کنند. مانند موسسه حقوقی وکیل تلفنی که به صورت 24 ساعته خدمات مشاوره تلفنی دارد.

علاوه بر این، حتما در روند حل و فصل پرونده نقش فعال داشته باشید. فعال بودن باعث می‌شود هم تا حدودی مسئولیت‌های حقوقی را برعهده بگیرید و در جریان پرونده باشید، هم اینکه دستمزد وکیل کمتر شود. اگر از این راه‎حل‌ها پاسخی نگرفتید، راهکار بعدی این است که به سراغ دریافت مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان بروید.

به عنوان مثال اگر به وب سایت موسسه حقوقی وکیل تلفنی مراجعه کنید، می‌توانید سوالات خود را به صورت رایگان از مشاوران حقوقی بپرسید. این جز خدمات ویژه این مجموعه بوده که آن را از مجموعه‌های دیگر متمایز می‌کند. پاسخ به سوالات حقوقی به صورت رایگان هم توسط وکلای برجسته و متخصص انجام می‌شود.

البته عامل دیگری هم در دستمزد وکیل موثر بوده این است که پرونده هرچه پیچیده‌تر باشد، دستمزد وکیل بیشتر است. دلیل آن هم این بوده که برای رسیدگی به آن به اسناد و مدارک بیشتری نیاز است که این کار زحمت زیادی برای وکیل ایجاد می‌کند.

بهترین وکیل طلاق تهران

بهترین وکیل طلاق تهران فردی است که در کنار آشنایی به قوانین حقوقی و تجربه کار مرتبط، امکان برقراری ارتباط عاطفی با موکل خود را داشته و می‌تواند در این مسیر او را از نظر ذهنی آماده کند تا با اراده‌ای راسخ مسیر را پیموده و پرونده را به انتها برساند. باید بتوان به وکیل طلاق خود اعتماد کرد و به توانایی‌های او در این مسیر مطمئن بود، در غیر این صورت بین وکیل و موکل مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد که این تنش اصلا مناسب شرایط یک پرونده مهم، مانند پرونده طلاق، نخواهد بود.

بهترین وکیل طلاق تهران سعی می‌کند تا موکل خود را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کرده و از تمامی حقوقی مادی و معنوی وی دفاع کند. رسیدن به خواسته‌های موکل در پرونده طلاق و همینطور طی کردن پروسه با کمترین مشکل، از مهمترین اهداف هر وکیل طلاق است. در بهترین حالت ممکن و با در نظر گرفتن شرایط دو طرف طلاق، وکلای زوجین با یکدیگر توافق کرده و سعی می‌کنند به یک تصمیم واحد در زمان طلاق برسند. البته بهترین وکیل طلاق تهران آمادگی این موضوع را داشته که در صورت عدم رضایت طرف مقابل، تمام قد از موکل خود دفاع کند.

وکیل طلاق خوب باید در عین داشتن دانش اطلاعاتی کافی، در خصوص پرونده‌های طلاق مختلف تجربه کار داشته و بتواند پرونده طلاق را در مواجهه با انواع مشکلات به خوبی مدیریت کند. گاهی ممکن است که خواسته موکل به ضرر پرونده تمام شود، در این صورت بهترین کیل طلاق تهران سعی می‌کند تا اطلاعات کافی و مناسب را در اختیار موکل خود قرار داده و در صورت پیش بینی اشتباه از جانب موکل، او را از خطرات و صدمات حقوقی آتی آگاه سازد.

اهمیت داشتن وکیل در پرونده طلاق

وجود یک وکیل یا مشاور حقوقی در پرونده‌ طلاق برای هرکس به نحوی اهمیت داشته و کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که نخواهد در همچین مورد مهمی در کنار خود شخص ماهر و باتجربه‌ای داشته باشد. معمولا به دلیل درگیری‌های خانوادگی در پرونده‌های طلاق و گاها وجود فرزندان، امکان انجام کل کارهای پرونده توسط خود موکل وجود نداشته و باید از یک وکیل طلاق کاربلد کمک گرفت. وجود همچین وکیلی اهمیت زیادی دارد و مهمترین بخش آن، این است که لازم نیست در تک تک مسائل حقوقی تجربه داشته باشید و خود را درگیر کنید، بلکه وکیل شما تمامی کارها را با نظم مشخصی پیش خواهد برد.

وکیل مناسب در پرونده طلاق می‌تواند تمامی کارها را به خوبی پیش ببرد، اما از طرفی انتخاب یک وکیل نامناسب می‌تواند به همان میزان کار شما را سخت‌تر کند. بهتر است وکیل مناسبی را برای پرونده خود انتخاب کنید که با خصوصیات مورد نظر شما تطابق داشته باشد. این وکیل در درجه اول به دلیل دانش حقوقی کافی و بعد به دلیل داشتن تجربه در پرونده‌های طلاق می‌تواند کاری کند که پرونده شما به جای یک مدت زمان طولانی و نامعلوم، در مدت زمان چند ماه به نتیجه رسیده و در تمام این مدت نیز شما را در جریان مسائل مربوط به پرونده قرار می‌دهد.

برخی موسسات حقوقی نیز امکان مشاوره حقوقی رایگان طلاق را مهیا کرده‌اند تا افراد بتوانند به صورت آنلاین سوالات خود را در خصوص طلاق مطرح کرده و دید بهتری نسبت به کل پروسه پیدا کنند. وکیل طلاق می‌داند که در چه زمان باید چه کاری را انجام داد و در دادگاه چه موضعی داشته باشید. او تک تک قدم‌ها را به شما آموزش می‌دهد و نمی‌گذارد تا در خلال این پرونده متحمل هزینه‌های مالی بیشتری شوید و از طرفی از بروز مشکلات حقوقی بیشتر نیز جلوگیری می‌کند.

مشاوره تلفنی با وکیل طلاق

زمانی که به وجود یک وکیل طلاق در حل مشکل خود پی برده باشید و بخواهید از خدمات آن مشاور استفاده کنید، انتخاب روش مشاوره صحیح نیز اهمیت پیدا می‌کند. در صورتی که فرصت مراجعه حضوری را داشته و بتوانید فواصل زمانی طولانی بین جلسات مشاوره حقوقی حضوری را تحمل کنید، این نوع مشاوره با وکیل طلاق بهترین گزینه موجود برای شما خواهد بود، در غیر این صورت می‌توانید مشاوره حقوقی تلفنی را امتحان کنید. بهترین وکلای طلاق تلفنی در سراسر کشور را می‌توانید در موسسه حقوقی وکیل تلفنی پیدا کنید.

با انجام مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز مشکل خود را با مشاوران خبره سازمان مطرح کرده و بهترین راهنمایی‌های حقوقی در زمینه طلاق را دریافت کنید. پروسه طلاق، به هر شکلی که باشد و با درخواست هر طرفی که باشد، سخت بوده و مشکلات بین طرفین نیز پیشبرد پرونده را سخت می‌کند. با وجود این مسائل، چه برای افراد شاغل که فرصت جلسات حقوقی حضوری را ندارند و چه برای افراد خانه‌داری که امکان مراجعه حضوری به دفاتر حقوقی برای آن‌ها مقدور نیست،‌ استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید.

برای دریافت مشاوره حقوقی در موسسه حقوقی وکیل تلفنی کافی است که چه از طریق تماس مستقیم و چه از طریق چت آنلاین وبسایت با کارشناسان مربوطه ارتباط برقرار کرده و ضمن اعلام حوزه حقوقی طلاق، مدت زمان مورد نیاز خود را مشخص کنید. پس از پرداخت و واریز حق المشاوره به حساب مجموعه،‌ در کمتر از 5 دقیقه به مشاور مربوطه متصل می‌شوید و حتی می‌توانید تمامی اسناد مورد نیاز برای بررسی توسط وکیل را نیز به صورت آنلاین ارسال کنید تا در حین مشاوره بررسی گردند. موسسه وکلای تلفنی به صورت شبانه روزی فعال بوده و می‌توانید سوالات خود را به صورت تلفنی و آنلاین مطرح کنید.

2

موسسه حقوقی وکیل تلفنی، با در اختیار داشتن تیم وکلای برجسته و توانمند طلاق خود می‌توانند پیچیده‌ترین پرونده‌های طلاق را هم به بهترین شکل ممکن حل و فصل کنند. در این بین شما را هم در جریان کلیه امور قرار می‌دهند. در نتیجه نیازی به نگرانی در هیچ موضوعی نخواهید داشت. از طرفی به صورت شبانه روزی و در تمام روزهای هفته در دسترس شما هستند و فقط کافی است تا با شماره تلفن‌های  ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ و ۰۲۱۴۷۶۲۵۹۰۰ تماس بگیرید.