نمایشگاه اختصاصی ایران با عنوان "ساخت ایران" به مدت ۳ روز از دوشنبه ۲۶ دیماه در محل نمایشگاه‌های دائمی شهر بندری کراچی آغاز می‌شود.

هیات ۸۰ نفره بازرگانی و اقتصادی از بخش خصوصی ایران با حضور «علیرضا پیمان پاک»

رئیس سازمان توسعه تجارت برای شرکت در نمایشگاه اختصاصی کشورمان به پاکستان سفر می‌کند.

«حسن‌ نوریان» سرکنسول ایران در کراچی در این خصوص طی گفت‌وگو با ایرنا اعلام کرد: تبلیغات گسترده و موثری درخصوص برگزاری نمایشگاه ساخت ایران در شهر کراچی صورت گرفته و شاهد استقبال بخش‌های خصوصی پاکستان برای حضور در این رویداد تجاری هستیم.

وی افزود: در حاشیه نمایشگاه اختصاصی ایران سازمان‌های توسعه تجارت ۲ کشور توافقنامه همکاری امضا می‌کنند.

نوریان گفت: این دومین رویداد بزرگ نمایشگاهی میان ۲ کشور همسایه طی یکسال اخیر با حضور پررنگ شرکت‌های ایرانی به میزبانی کراچی پاکستان محسوب می‌شود و انتظار می‌رود جلسات مهمی میان مسوولان بخش خصوصی ۲ کشور با حمایت ارگان‌های دولتی در راستای تعمیق مناسبات دوجانبه تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری برگزار شود.

برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در کراچی پس از اقدام اخیر جمهوری اسلامی ایران در رفع ممنوعیت از فهرست کالاهای مرتبط با موافقتنامه تجارت ترجیحی دو کشور گامی موثر برای هم افزایی میان جامعه تجار ایران و پاکستان به شمار می‌رود.

نمایشگاه اختصاصی ایران که قرار است هفته جاری در کراچی برگزار شود، پنجمین رویداد نمایشگاهی کشورمان در پاکستان از آبانماه سال گذشته است.

طی یکسال اخیر ۲ رویداد نمایشگاهی اختصاصی محصولات ایران در شهر کراچی و ۲ نمایشگاه نیز به ترتیب در لاهور و اسلام‌آباد برگزار شد.