از دیرباز تا به امروز انواع و اقسام دوربین های عکاسی را دیده اید و گاهی نیز با آن ها کار کرده اید. امروزه با پیشرفته تر شدن تکنولوژی انواع جدیدی از این محصول را در بازار می توانیم مشاهده کنیم. این کالا ها را برای عکس گرفتن در هر زمانی مورد استفاده قرار می دهیم و به وسیله آن عکس های بسیار زیبایی را در گنجینه خاطراتمان ثبت خواهیم نمود. در گذشته نمونه عکس های موجود حاکی از آن است که دوربین های استفاده شده قدیمی تر بودند و عکس ها نیز سیاه و سفید چاپ می شدند. اما امروزه نمونه های رنگی عکس های چاپ شده، وضوح تصویر آن ها و ... نشان دهنده قدرت بالای وسیله ی لازم برای ثبت عکس است. در این متن به معرفی این نمونه کالا ها و لوازم جانبی آن ها مانند رینگ لایت ها خواهیم پرداخت.

خرید دوربین عکاسی دیجیتال

انواع دوربین های عکاسی کدامند و از هر کدام چه استفاده هایی می شود؟

دوربین عکاسی را به طور عمده به دو گروه زیر طبقه بندی می کنند:

 1. آنالوگ
 2. دیجیتال

این نمونه از وسیله های عکاسی را در بازار می توانیم مشاهده و خریداری کنیم. نمونه آنالوگ نمونه های قدیمی تری هستند ولی به یک سبک تبدیل شده اند و افراد زیادی نیز هنوز به این سبک گرایش دارند. اما نمونه دوم نمونه ای همه گیر است و عمده افراد از این نمونه وسیله برای عکاسی به دلیل سهولت در عکاسی، استفاده می کنند. از انواع دوربین عکاسی دیجیتال می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. دوربین حرفه ای
 2. چاپ سریع
 3. کامپکت ها
 4. ورزشی
 5. آینه ای ها

برای نمونه از دوربین های ورزشی برای ثبت لحظات در حرکت های پر تنش حین ورزش استفاده می شود، این نمونه از وسایل دارای حسگر های لرزشی هستند و تعادل دوربین را حفظ می کنند. همچنین دوربین های حرفه ای با توجه به تعویض لنز و تنظیم دستی و خودکار، در آتلیه ها و ... مورد استفاده قرار میگیرند. با در نظر داشتن نیاز خود می توانید برای خرید نمونه ای از این محصولات اقدام کنید.

خرید دوربین از سایت دیدنگار

ویژگی های مهم در زمان خرید این محصول

در زمان خرید دوربین ها و لوازم جانبی مانند انواع رینگ لایت ها باید موارد مختلفی را بدانید و بعد از بررسی آن ها برای خرید اقدام کنید. ابتدا نیاز خود را بشناسید، در چه محیط هایی نیاز به عکاسی دارید؟ چه تنظیماتی و چه آپشن هایی برای عکاسی شما نیاز است؟ بعد از پاسخ در خواهید یافت که باید موارد زیر را بررسی کنید:

 1. فناوری نوع فول و فوکوس
 2. سرعت شاتر ها
 3. لرزشگیر دوربین
 4. ارگونومی و نوع ظاهر دوربین
 5. اندازه و وزن
 6. قابلیت اتصال به وای فای
 7. قابلیت استفاده از ریموت
 8. میزان حساسیت دوربین به نور
 9. میزان حافظه داخلی
 10. نوع دیافراگم موجود
 11. لنز و کیفیت فول و فوکوس لنز
 12. میزان نگهداری باتری توسط دستگاه

با در نظر داشتن این موارد قطعا می توانید بهترین نمونه دوربین را خریداری نموده و در کنار لوازم جانبی از آن استفاده نمایید.

رینگ لایت های مخصوص دوربین دیجیتال

رینگ های ال ای دار یکی از تجهیزات مهم برای عکاسی

همانطور که عنوان نمودیم، تجهیزات جانبی در زمان عکاسی بسیار مهم هستند. از انواع این تجهیزات می توانیم به موارد مهم زیر اشاره کنیم:

 1. سه پایه
 2. کیف دوربین
 3. رم ریدر
 4. رینگ لایت
 5. لنز
 6. رفلکتور

با در نظر داشتن این موارد می توانید بهترین عکس ها را با دوربین خود ثبت نمایید. در نظر داشته باشید امروزه رینگ لایت ها یکی از مهمترین لوازم جانبی هستند که باید برای عکاسی خریداری نمایید. در این حالت میزان نور مشخصی را به سوژه عکاسی خود تابانده اید و عکاسی عالی با کیفیتی باور نکردنی را ثبت نموده اید. این محصول دارای نمونه های مختلفی نیز می باشد.

انواع رینگ های LED دار در زمان استفاده

رینگ های LED دار یا همان رینگ لایت ها نمونه لوازم جانبی هستند که کمتر از یک دهه وارد بازار فروش شده اند، اما در همین مدت زمان کم جایگاه خود را در زمینه عکاسی یافته اند. این محصولات دایره ای با ابعاد مختلف هستند که چراغ های LED قوی دور تا دور این دایره را فراگرفته است. از انواع این محصولات می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. رینگ لایت آینه ای
 2. مناسب برای گوشی ها
 3. پایه دار
 4. پزشکی

امروزه این نمونه از رینگ لایت ها برای استفاده های متنوعی مورد استفاده قرار میگیرند. بلاگر های مختلفی در زمان آرایش کردن، لباس پوشیدن و تبلیغ انواع لباس ها و ... از این محصول برای نوردهی بهتر در عین عکاسی استفاده می کنند. نمونه های حرفه ای این محصول، دارای گیره ای مخصوص دوربین های عکاسی دیجیتال است، در نتیجه با این وسیله در حین عکاسی نیز می توانید نوردهی مناسب به سوژه را تجربه نمایید.

انواع رینگ لایت و خرید آن به صورت آنلاین

در زمان خرید رینگ لایت برای دوربین عکاسی باید چه مواردی را بررسی کرد؟

برای خرید رینگ لایت هایی که دوربین های عکاسی در آن ها قرار می گیرند، بهتر است به قدرت و استحکام پایه و نگهدارنده دوربین دقت نمایید. همچنین نوع نوردهی و قدرت نوردهی در این محصول بسیار مهم و اساسی است. نوع این رینگ ها، با توجه به کشور سازنده، نوع LED استفاده شده و ... با یکدیگر متفاوت است. شما باید با در نظر داشتن این موارد برای خرید محصولات و لوازم جانبی مانند رینگ های چراغ دار اقدام نمایید.

خرید از سایت دیدنگار، خریدی مطمئن

برای خرید انواع دوربین های دیجیتال، همچنین برای خرید انواع رینگ لایت ها با قیمت های متنوع و مقرون به صرفه می توانید به سایت هایی مانند سایت دیدنگار مراجعه نمایید. در این سایت می توانید انواع کالاهای دیجیتال و لوازم جانبی مخصوص به آن ها را خریداری نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که اطلاعات موجود در صفحه مخصوص به هر کالا، این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید با در نظر داشتن نیاز خود برای خرید کالای مورد نظر خود اقدام نمایید. از دیگر ویژگی های این سایت قرار دادن بهترین نمونه کالا ها، از بهترین برند های دنیا، با بهترین نمونه گارانتی ها است. در این حالت خریدی مطمئن را تجربه خواهید نمود.