دی دی فیلم

سریال های ساخته شده در ژانر کمدی در ایران بیشترین طرفدار و مخاطب را دارند و به این دلیل است که محبوبیت این آثار از دیگر سریال ها در ژانر های مختلف بیشتر است. نکته مهم و قابل توجه این است که بیشترین سریال هایی که در ژانر کمدی ساخته شده اند، بیشترین شانس را برای کسب موفقیت در جشنواره های داخلی و بین المللی دارند. جالب است بدانید که تا به الان، کارگردان های زیادی سریال های کمدی ساخته اند که با استفاده از این موضوع، توانسته اند موفقیت های زیادی را کسب کنند.

پس می توان گفت که بازیگران و کارگردانان تمایل ساخت و تولید سریال های کمدی دارند. برای دانلود و تماشای سریال های کمدی می توانید به رسانه های معتبر دانلود سریال ایرانی جدید و نیز سریال های خارجی مانند didifilm مراجعه کنید. در ادامه به مقایسه این فیلم و سریال ها می پردازیم، پس با ما همراه باشید تا درباره برترین سریال های کمدی پرطرفدار ایرانی بیشتر بدانیم.

سریال های تلویزیونی پرطرفدار

سریال های کمدی که قبل از سال 1370 ساخته شده اند، با محدودیت هایی همراه بوده است، آن هم به این دلیل است که جامعه ایران هنوز تحت تاثیر انقلاب و جنگ های تحمیلی بوده است. ساخت و پخش سریال های کمدی و طنز از اوایل دهه 70 به صورت جدی آغاز شد. سال خوش و ساعت خوش دو مجموعه تلویزیونی است که در آن بازیگران جوان باهوش و پر استعداد بازی کرده اند و حال به بازیگران موفق و بزرگ در این حوزه تبدیل شده اند.

بهتر است بدانید که رفته رفته طرفداران ژانر کمدی افزایش یافته است و حال یکی از ژانر های پرطرفدار شده است. سریال های کمدی زیادی در سال های مختلف و با موضوعات متفاوت طنز ساخته شده اند که در ادامه به معرفی 5 سریال پرطرفدار از گذشته تا امروز می پردازیم.

پاورچین طنز ناب مهران مدیری

سریال پاورچین، اولین سریال کمدی محسوب می شود که به فضای کمدی سریال های سیتکام نزدیک شده است و به تنهایی توانسته است فضای متفاوت از دیگر سریال های کمدی صدا و سیما داشته باشد و همین دلیل باعث شده است که سریال هایی که توسط مهران مدیری ساخته شده است، هواداران زیادی را به خود جذب کند. نکته جالب این است که طرفداران قدیمی سریال پاورچین از دیدن سریال به دفعات زیاد لذت می برند. سریال پاورچین باعث شد که مهران مدیری در تلویزیون جایگاه محکمی را کسب کند.

با تماشای سریال پاورچین به این نکته پی می برید که در این اثر از مسائل اجتماعی بسیاری استفاده شده است؛ محوریت داستان سریال پاورچین حامل پیامی برای مخاطبان می باشد؛ این پیام درباره رفتار انسان ها در محیط اجتماع است که با نشان دادن روی زشت رفتار انسان ها با همدیگر و با نزدیکان خود به دنبال نقد این رفتارها در قالب طنز می باشد. پرداختن به معضلات روز جامعه در بستر طنزی بسیار خنده دار از ویژگی های سریال پاورچین می باشد که در موفقیت این سریال بسیار موثر بوده است.

دانلود سریال ایرانی

سلاح سرد کار دست بازیگر پایتخت داد!

سریال پایتخت با همکاری محسن تنابنده و سیروس مقدم ساخته شده است و توانسته است دید جدیدی را به قاب جادویی تلویزیون وارد کند و اتفاقاتی که در طول زندگی می افتد را به ساده ترین شکل ممکن و نگاهی بامزه نشان دهد. شخصیت های این سریال برای مخاطبین لحظات شادی را فراهم کرده اند؛ تا جایی که دیالوگ های این سریال پرطرفدار تبدیل به تکیه کلام هایی شد که آن را از دهان مخاطبین می شنوید.

سیروس مقدم می گوید که هدفم از ساخت این سریال این بوده است که افراد از مهاجرت به شهر های بزرگ مانند تهران پرهیز کنند. هم چنین این سریال طنز بر این اصل پایبند است که خانواده باید از نظر عاطفی و اخلاقی همدیگر را درک کنند و صداقت و صمیمیت را به عنوان یک اصل مهم در نظر بگیرند و این مورد بسیار مهم بوده و اهمیت بالایی دارد. سریال پایتخت به مخاطبین نشان داده است که افراد از شمال تا جنوب با یکدیگر اتحاد بزرگی دارند.

نون خ : اصالتی تکرار نشدنی

بعد از پخش فصل اول سریال نون خ، فصل دوم این سریال نیز ساخته شد که مورد استقبال بسیاری از مخاطبین قرار گرفت. سریال نون خ با آخرین فصل پایتخت به صورت هم زمان پخش شد. کارگردان این سریال به این باور رسیده است که مخاطبین از دیدن فیلم و سریال های تکراری خسته شده اند و به دنبال فضای جدید و متفاوت هستند و به همین دلیل کنایه و شوخی ها در این سریال به افراط  دیده نمی شود.

سعید آقاخانی در جایگاه کارگردان توانسته است مناسب ترین شخصیت پردازی را انجام دهد و افراد انتخاب شده متناسب با قاب تلویزیون هستند و پیام این سریال طنز، گرد هم آوردن خانواده های مختلف با فرهنگ های متفاوت در کنار هم بوده است که باعث شده است که مخاطبان از ماجراهای این سریال نهایت لذت را ببرند. در کل به این نکته توجه کنید که نون خ برای سعید آقاخانی پیشرفت بزرگی به حساب می آید و توانسته است از فرهنگ کرد های عزیز برای ساخت یک سریال طنز جذاب و متفاوت برای اولین بار در قاب تلویزیون استفاده کند.

دانلود سریال ایرانی جدید

خندوانه

خندوانه برنامه تلویزیونی جدیدی است که مورد انتقاد بسیاری از مخاطبین قرار گرفته است و این موضوع به دلیل حذف یکی از شخصیت های مهم این برنامه بوده است. بیشتر بار این برنامه بر روی دوش جناب خان بوده است و نبود جناب خان چالش های زیادی را برای رامبد جوان به عنوان تهیه کننده و مجری این برنامه به وجود آورد. از فصل سوم به بعد، این برنامه وارد سراشیبی شد و حتی تا فصل بعد هم نتوانست طرفدارن جناب خان را به برنامه برگرداند و کیفیت برنامه افت زیادی را تجربه کرد.

به نسبت قبل، این برنامه طنز حتی نتوانسته است در بخش های غیر استودیویی هم مناسب عمل کند و روز به روز ضعیف تر شده است. در این برنامه آیتم های مختلفی اجرا می شود و بعضی از آن ها حتی به مرور طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. آیتم مورد علاقه مردم مصاحبه هایی بود که با بازیگران، خواننده ها و دیگر افراد معروف انجام می شده است.

دورهمی جدید متفاوت تر از دیگر دورهمی ها

برنامه تلویزیونی دورهمی، ساخته مهران مدیری است که از همان روزهای اول پخش با انتقاد هایی همراه بوده است و آن هم به این دلیل است که چهره های تکراری را در طول برنامه آورده است و این مورد از نظر مخاطبین خوشایند نبوده است. حتی مهران مدیری با مهمانان ثابتی در طول برنامه مصاحبه کرده است. برنامه دورهمی با حاشیه هایی همراه بوده است ولی به دلیل محبوبیت بالایی که دارد، حاشیه ها به فراموشی سپرده شد و برنامه روند مثبتی را طی کرد.

قسمت جذاب برنامه دورهمی، استندآپی بود که مابین برنامه ها پخش می شد و مهران مدیری به زبانی طنز، اوضاع سیاسی و اجتماعی جامعه را مورد انتقاد قرار می داد. این مورد با واکنش های مثبت و منفی از سوی طرفداران و مخاطبین خود رو به رو شده است؛ اما بدون در نظر گرفتن این واکنش ها، مدیری به حرف دل مرم در تمام استندآپ هایش پرداخته است.

اما دورهمی در فصل چهارم به دلیل اصرار های بیش از حد تلویزیون ساخته شده است و مدیری و گروه سازنده دورهمی به ساخت این فصل اصراری نداشته اند و شباهت آن چنانی به دیگر فصلی های دورهمی نداشته است.

سریال های نمایش خانگی

سریال هایی که در شبکه نمایش خانگی پخش می شوند، به مرور زمان پیشرفت و محبوبیت بالایی داشته اند و جالب است بدانید که وجود سریال های نمایش خانگی باعث شده است که صنعت تلویزیون و سینمای ایران ارتقا پیدا کند. جالب است بدانید که اولین سریال نمایش خانگی در سال 1389 ساخته شده است که فراز و فرود های زیادی را به همراه داشته است.

در اوایل به وجود آمدن رسانه های نمایش خانگی کسی به سراغ آن نمی رفت؛ ولی با گذشت زمان، مخاطبین سریال ها به این باور رسیدند که نمایش خانگی می توانید یکی از رقیب های اصلی تلویزیون باشد. در سریال های نمایش خانگی، سخت گیری ها و ممیزی ها به نسبت کمتر بود و هم اینکه ستاره ها کم کم به آن وارد شدند. چیزی که برای بسیاری از افراد جالب شد این است که به وجود آمدن سرویس های پخش آنلاین نقطه عطفی برای این سریال های نمایش خانگی شد.

جوکر دی دی فیلم

جوکر رئالیتی شوی الهام گرفته شده

رئالیتی شوی جوکر برنامه ای است که از شبکه نمایش خانگی فیلیمو هر هفته منتشر شده است و مخاطبین زیادی را به سمت خود جذب کرد. کارگردانی این برنامه برعهده حامد میرفتاحی بوده است. به طور کلی در مورد برنامه جوکر بهتر است بدانید که از یک اثر ژاپنی الهام گرفته شده است و داستان آن به این صورت است که تعداد 8 شرکت کننده بدون این که خودشان لبخند و یا خنده ای داشته باشند، باید بقیه اعضا را بخندانند. در صورتی که کسی بخندد، از مسابقه حذف شده و راه را برای دیگر شرکت کننده ها سخت تر می کند.

مجری این برنامه کسی نیست جز سیامک انصاری که به بهترین شکل ممکن این کار را انجام داده است. نکته مثبت این برنامه این است که افراد شرکت کننده باید با خلاقیت ذاتی و بصورت بداهه، شرکت کننده های دیگر را بخندانند. جوکر واکنش های غیر ارادی را از افراد به تصویر می کشد که برای مخاطبین جذاب و دیدنی است.

اما نکته منفی این برنامه این است که مانند دیگر آثار نمایش خانگی و تلویزیونی از برنامه های خارجی کپی شده است و از جذابیت های آن کم شده و در فضایی محدود شوخی ها صورت می گیرد و با اینکه بعضی از آن ها ممکن است غیرارادی باشد؛ اما می تواند مخاطب را بخنداند. با این حال جوکر در بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار است و به نسبت دیگر برنامه ها سطح بالاتری دارد.

آنتن  و حضوری دیگر از پژمان جمشیدی

سریال آنتن، سریال جدید شبکه نمایش خانگی می باشد که به کارگردانی ابراهیم عامریان ساخته شده است و ژانری که برای این سریال انتخاب کرده است، کمدی است. بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند به نوبه خودشان معروف هستند و در اجرای خود خوش درخشیده اند. با دانلود قسمت جدید آنتن متوجه می شوید که این سریال با بازی پژمان جمشیدی از پلتفرم نماوا پخش می شود. سریال آنتن مخاطبین بسیار زیادی دارد که هر هفته تعداد آن ها در حال افزایش است.

یکی از مهم ترین نکات مثبت سریال آنتن این است که پژمان جمشیدی در آن به ایفای نقش پرداخته است. پژمان جمشیدی در این سریال لحظات کمدی بسیاری را خلق کرده است؛ اما این سریال هم از نکات منفی مستثنی نیست و ایده این سریال قابلیت پیش بینی شدن را دارد، شوخی های این سریال اصلا بامزه نیست و نگاه کلیشه ای که نسبت به زنان دارد، مخاطبین را ناراحت و دلزده می کند و روند داستانی سریال آن یکسان و تکراری است و هیچ بالا و پایینی را در آن نمی بینید.

داستان فیلم به این صورت است که زنی که شوهرش فوت کرده است، اقدام به درس خواندن می کند. با پشتکاری که دارد در رشته پژشکی قبول می شود و هم چنین با نوه خود هم دانشگاهی می شود. محور اصلی داستان سریال آنتن در مخالفت خانواده با تحصیل مادر و حول موضوع درس خواندن او در کنار دخترها و پسرهای جوان اتفاق می افتد که دیدن آن خالی از لطف نیست و با تماشا و دانلود آن لحظات خوشی را برای خود ایجاد می کنید.

آفتاب پرست و حضور متفاوت حمیدرضا آذرنگ

یکی دیگر از سریال های نمایش خانگی، سریال آفتاب پرست است که اولین قسمت آن با عید غدیر 1401 هم زمان شد. داستان این سریال به این صورت است که دو دوست که علاقه زیادی به لات بودن و ارازل اوباش درجه یک بودن دارند، زورگیری را شروع می کنند و به خاطر بی عرضگی و بدشانسی که دارند، راهی زندان می شوند و برای خروج از زندان اتفاقات جالبی برای آنها می افتد و دیدن آن نهایت لذت را به شما می دهد.

حال که با محتوای سریال طنز آفتاب پرست آشا شدید، بهتر است که به گروه بازیگری آن هم نگاهی بیاندازیم. پیش از معرفی بازیگران توجه داشته باشید که این سریال از شبکه خانگی فیلم نت پخش می شود. بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند، شامل پزمان جمشیدی، حمیدرضا آذرنگ، باران کوثری، گوهر خیراندیش، آتیلا پسیانی و ... است که بهترین بازی خود را به نمایش گذاشته اند. این سریال در قالب 15 قسمت و هر دوشنبه ساعت 8 شب منتشر می شود.

شب اهنگی

شب‌آهنگی، اولین تاک شو پلتفرم «فیلم نت» بود که از نوروز 1400 از این شبکه پخش شد. شب آهنگی در مقابل رقبای سختی مانند شهاب حسینی (همرفیق)، پژمان جمشیدی (گفت‌وگو) و رضا گلزار قرار گرفت. شب آهنگی نه تنها از برنامه های گفت ‌و گو محور پلتفرم های شبکه نمایش خانگی، بلکه از برنامه های تلویزیونی نیز با فاصله‌ی زیادی پیشی گرفت.

حامد آهنگی با همراهی و صمیمیت با مخاطبین، بار دیگر ثابت کرد نمی‌گذارد ثانیه‌ای بیننده به حال خود رها شود. گرچه مهمانان این برنامه در سایر برنامه ها مانند همرفیق نیز حضور داشته اند ولی اتفاقات مثبت و البته بامزه در شب‌آهنگی بسیار سریع‌تر رخ می‌دهد؛ اما از مهمانان که بگذریم، شب آهنگی، ترکیبی از استندآپ و اجرا است که تنها از پس مجری و کارگردان ماهر این برنامه برمی‌آید و او بار دیگر نشان داد که با دست‌های خالی نیز می‌توان هنرمند بود و برنامه ساخت؛ چرا که مخاطبین شب‌آهنگی بیشتر در انتظار ورود مجری بودند تا مهمان برنامه!

شب آهنگی دی دی فیلم

رازبقا نخستین تجربه سعید آقاخانی

در این سال ها سعید آقاخانی ثابت کرده است با این که فرصتی را برای خلق کردن ایده هایش نداشته است، اما از بهترین کمدی سازان حوزه سینما و تلویزیون می باشد. سریال کمدی راز بقا از نمایش خانگی فیلم نت پخش شده است. بسیاری از منتقدین بران باورند که با سه فصل سریال تلویزیونی نون خ، شباهت هایی دارد اما بهتر است بدانید که سعید آقاخانی توانسته است هویت خود را به صورت مستقل به مخاطبین نشان دهد.

بهتر است بدانید که سریال راز بقا با دیگر آثاری که سعید آقاخانی ساخته است، قابل مقایسه نیست. به دلیل حضور در نمایش خانگی توانسته است با با مخاطبین و طرفدارانی که دارد، به صورت صریح شوخی کند؛ اما فیلمنامه ای که برای این سریال در نظر گرفته اند، بسیار ساده است که نگارش آن برعهده امیر وفایی بوده است. این فیلمنامه بدون هیچ ادعایی و به صورت سر راست نوشته شده است. بازیگرانی که در این سریال به نقش آفرینی پرداخته اند، بهرام افشاری، سعید آقاخانی، نیما شعبان نژاد، حسن معجونی و ... می باشند.

مقایسه آثار تلویزونی و نمایش خانگی

اگر بخواهیم در مورد مقایسه آثاری که از تلوزیون پخش می شود و آثاری که در شبکه نمایش خانگی حضور دارند، صحبت کنیم، بهتر است بگوییم که سطح کیفیت آثار تلوزیونی به نسبت آثار نمایش خانگی کمتر است و بخش زیادی از مردم به تماشای آثاری می پردازند که نمایش خانگی پخش می شود؛ زیرا این نوع از آثار تنوع ژانری بیشتری دارند. هم چین این روزها توقع مخاطبین نسبت به سریال ها بالا رفته است و آن ها تن به دیدن هر سریالی را نمی دهند و به دنبال فیلم و سریال هایی هستند که محتوای مناسب را در اختیار آن ها می گذارد.

اگر این سریال ها را از نظر دستمزد، مقایسه کنیم، بهتر است بدانید که بازیگران معروف و مشهوری که در آثار نمایش خانگی به ایفای نقش پرداخته اند؛ دستمزد بیشتری هم دریافت می کنند. هم چنین کیفیت کار کارگردانان در سریال های نمایش خانگی به نسبت آثار تلویزیونی بالاتر و ماهیت کاری که انجام می دهند، متفاوت تر است.

سخن پایانی از نگاه دی دی فیلم

برای این که به دانلود قسمت جدید آنتن بپردازیم، بهتر است به این مورد توجه کنید که رسانه های زیادی برای دانلود این مجموعه های جذاب وجود دارد که Didifilm یا دی دی فیلم یکی از این وب سایت های معتبر می باشد. شما هر زمان که بخواهید می توانید فیلم و سریال های در حال پخش و یا پخش شده، قدیمی و جدید مانند سریال آنتن را در صفحه دانلود قسمت آنتن در رسانه دی دی فیلم دانلود و تماشا کنید.

لینک هایی که در این سایت برای دانلود فیلم ها در اختیار شما قرار می گیرد، قانونی است و حجم اینترنتی که استفاده می کنید بسیار کم است. علاقه مندان فیلم و سریال های ایرانی و خارجی می توانند با مراجعه به رسانه دی دی فیلم و دانلود فیلم ها و سریال های جذاب و گاه خاطره انگیز لذت ببرند.

مهم‌ترین دغدغه‌ی علاقه مندان فیلم و سریال، پیدا کردن منبع است! برای دانلود کمدی های پژمان جمشیدی مانند آنتن و آفتاب پرست یا سایر فیلم و سریال های ایرانی می توانید به رسانه دی دی فیلم به آدرس didifilm.com مراجعه کنید. لینک های دانلود در این وب سایت با اینترنت نیم بها، لینک مستقیم و کیفیت های مختلف در اختیار شما علاقمندان و مخاطبین آثار ایرانی قرار می گیرد.تمامی سریال هایی که از شبکه نمایش خانگی پخش می شوند، همزمان با پخش در صفحه مربوطه‌شان در دی دی فیلم آپلود می شود؛ بنابراین با دی دی فیلم همیشه آپدیت باشید!