خرید مکمل چربی سوز

 

تقریبا همه مردم برای شروع تعطیلات در هر فصلی هیجان زیادی دارند. تصمیم‌گیری برای دیدن مکان‌های جدید، رفتن به مهمانی، برنامه‌ریزی برای سفر، خوابیدن، کتاب خواندن و استراحت کردن در خانه از جمله مواردی است که در تعطیلات، اولویت بالایی دارند. اما تنها دغدغه‌ای که قبل از شروع تعطیلات، در حین آن و پس از تعطیلات ذهن شما را درگیر می‌کند، افزایش وزن در هنگام تعطیلات و تفریح است. افراد در زمان استراحت و تفریح بیش از اندازه می‌خوابند، می‌خورند و در حقیقت فعالیت بدنی و فکری کمتری دارند؛ این شرایط باعث می‌شود که وزن شما روز به روز بیشتر شود و در واقع پایین آورن آن پس از تعطیلات کار ساده‌ای نیست. پس بهتر است قبل از شروع تعطیلات به فکر یک یا چند راه‌حل ساده باشید تا وزن خود را کنترل کنید.

در این‌باره تحقیقات بسیار زیادی انجام شده است. برخی مطالعات این‌گونه مدیریت شده‌اند:

محققان، تعدادی بزرگسال بین 18 تا 65 سال را به دو گروه تقسیم کردند. از گروه دوم خواسته شد که به طور روزانه وزن خود را یادداشت کنند و در این بین با روش‌های انتخابی وزن خود را کنترل کنند. از گروه اول چیزی خواسته نشد تا پس از تعطیلات بتوانند تغییرات هر دو گروه را بررسی کنند. پس از اتمام تعطیلات مطالعات نشان دادند که گروه دوم وزن خود را به خوبی حفظ کرده و حتی کاهش وزن محسوسی را تجربه کرده‌اند. جالب است بدانید که گروه اول به دلیل نداشتن کنترل و مدیریت بر روی وزن و فعالیت‌های بدنی خود، افزایش وزن داشته‌اند. موضوعی که در این مطالعات جلب توجه می‌کند این است که افراد با کنترل و مدیریت رفتارهای روزانه خود، به راحتی می‌توانند شرایط سلامتی و تغییرات وزن خود را بسنجند و آنها را بهبود بخشند. در این میان افرادی که بر روی سلامتی، وزن و تحرکات روزانه خود هیچ‌گونه تمرکزی ندارند، بیشتر از سایرین به مشکلاتی مانند چاقی، فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی عروقی مبتلا می‌شوند.

آیا باید برای افزایش وزن خود در تعطیلات نگران باشم؟

افرادی که در تعطیلات فصلی به سلامتی و تغییرات وزن خود توجه نمی‌کنند، بیشتر از سایرین دچار افزایش وزن می‌شوند. این تغییرات وزنی از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ به طور مثال این احتمال وجود دارد که شما در طول تعطیلات، در حدود 0.5 تا 1 کیلوگرم وزن اضافه کنید. افزایش وزن مرتبط با تعطیلات در افرادی که به طور کلی اضافه وزن دارند، بیشتر است. بهتر است به این نکته توجه کنید که افزایش وزن عامل اصلی ابتلا به برخی از بیماری‌ها مانند دیابت نوع ۲، سکته مغزی و بیماری‌های قلبی عروقی است. با توجه به این موارد بهتر است که در تعطیلات وزن خود را به درستی کنترل کنید تا از ابتلا به بیماری‌های چاقی در امان باشید.

همچنین توجه به این موضوع لازم و ضروری است که تعداد تعطیلی‌ها در طول سال کم نیستند و هر کدام از آنها ممکن است بین چند روز تا چند هفته طول بکشند پس عدم توجه به سلامتی و تغییرات وزن در تعطیلات، پتانسیل ابتلا به چاقی و بیماری‌های مرتبط با آن را در شما افزایش می‌دهد. به طور معمول بی‌توجهی افراد به سلامتی و افزایش وزن در طول تعطیلات بیشتر از همیشه است. اگر شما یک برنامه مشخص داشته باشید و بدانید که هر روز صبح به روی ترازو خواهید رفت، رفتار شما در طول روز تغییر می‌کند. به طور مثال اگر هنگام نوشیدن چای غروب، یک عدد شکلات خورده‌اید برای خوردن شکلات دوم کمی فکر خواهید کرد زیرا عددی که ترازوی شما صبح روز بعد نشان می‌دهد به انتخاب‌های روز قبل شما بستگی دارد.

پس استفاده از یک ترازو در تعطیلات می‌تواند به کنترل و مدیریت وزن شما کمک شایانی بکند. پیشنهاد می‌کنیم از یک ترازو برای سنجش وزن خود در تعطیلات استفاده کنید زیرا تراوزهای مختلف درصد خطای متفاوتی دارند و این‌گونه سنجش وزن برای شما سخت خواهد شد. حتی شما می‌توانید از یک ترازوی کوچک و کم‌وزن در طول سفر خود استفاده کنید و روزانه وزنتان را با آن بسنجید. به خاطر داشته باشید که برخی موارد ممکن است به‌طور کاذب وزن شما را دست‌خوش تغییرات کنند؛ به طور مثال سفر کردن با هواپیما باعث احتباس آب در بدن شما می‌شود و این احتمال وجود دارد که پس از پرواز وزن بیشتری داشته باشید. در ادامه باید بدانید که استفاده از ترازو در تعطیلات باعث افزایش مسئولیت‎‌پذیری، کنترل تغییرات و حفظ سلامتی شما خواهد شد.

خرید مکمل چربی سوز

حتما به این نکته توجه کنید که استفاده از ترازو در تعطیلات، استرس و نگرانی شما را افزایش ندهد. حفظ سلامتی جسمی بسیار مهم است اما سلامت روحی شما نیز اولویت بالایی دارد. اگر در هنگام استفاده از ترازو مضطرب می‌شوید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در طول تعطیلات آن را کنار بگذارید و پس از آن دوباره بر روی سلامت جسمی خود تمرکز کنید. اضطراب و نگرانی ناشی از سنجش وزن می‌تواند تعطیلات شما را خراب کند پس در این شرایط ترازو را کنار بگذارید و از تعطیلات خود لذت ببرید. همچنین شما می‌توانید پس از تعطیلات از بهترین مکمل‌های چربی سوز استفاده کنید و به‌راحتی وزن خود را کاهش دهید. دقت کنید که نکات ذکر شده فقط مرتبط با تعطیلات نیست و بهتر است شما در خلال روزهای کاری نیز توجه ویژ به تغییرات وزن خود داشته باشید.

اصطلاح چربی سوز برای توصیف مکمل‌های غذایی استفاده می‌شود که ادعا دارند با افزایش مصرف انرژی و متابولیسم چربی، موجب مختل کردن روند جذب چربی شده و کاهش وزن را افزایش  و اکسیداسیون چربی را در طول ورزش افزایش می‌دهند، یا به نوعی باعث سازگاری طولانی مدت شده و متابولیسم چربی را ارتقا می‌دهند.

هر نوع مکمل غذایی و موادی که ادعا می‌کند چربی مازاد بدن را می‌سوزاند تحت عنوان چربی سوز شناخته می‌شود. بسیاری از مواردی که موجب چربی سوزی می‌شوند به طور طبیعی در محیط اطراف ما وجود دارند. این‌ها شامل کافئین و یوهیمبین است؛ اما برخی از آن‌ها یا بی اثر هستند یا حتی می‌توانند خطر ناک باشند.

یکی از مسیرهای سوزاندن چربی در بدن شما رژیم غذایی و ورزش است و مصرف مکمل گاها توانایی مختل کردن متابولیسم و سلامت کلی بدن شما را دارا است.  شایان ذکر است در خصوص چربی‌سوز بودنِ هرگونه قرص و مکملی هیچ مدرکی وجود ندارد؛ اما معمولاً حاوی موادی هستند که وقتی به تنهایی مصرف شوند در دوزهای کوچک به شما آسیبی نمی‌رساند.

چگونه می‌توانم در سنجش تغییرات وزنی خود در تعطیلات تعادل داشته باشم؟

بهتر است شما رویکرد متعادلی را برای سنجش وزن خود در تعطیلات در نظر بگیرید. این بدان معناست که شما در تعطیلات وزن خود را با ترازو می‌سنجید و بر روی تغذیه، فعالیت‌های بدنی و رفتارهای روزانه خود تمرکز دارید اما وسواسی نسبت به آن نخواهید داشت. این احتمال وجود دارد که وزن شما در طول روز بالا و پایین شود پس لازم نیست که در روز چندین و چند بار آن را بسنجید؛ صرفا کافیست که شما صبح به صبح از ترازو استفاده کنید و اگر همین کار نیز شما را مضطرب می‌کند، می‌توانید دو روز یک‌بار از ترازو کمک بگیرید. وسواس بیش از اندازه بر روی تغییرات وزن می‌تواند به روح و جسم شما آسیب وارد کند. به طور معمول تغییرات وزنی خیلی کم و زیر 0.5 کیلوگرم پس از فعالیت‌های بدنی روزانه و گاهی از طریق گوارش، از بین خواهند رفت پس لازم نیست نسبت به تغییرات کوچک وزنی خود حساس باشید.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم بر نگرانی‌های افزایش وزن خود غلبه کنید و صرفا نسبت به شرایط خود آگاه باشید. بهتر است نسبت به رفتارهای غذایی، فعالیت‌های بدنی روزانه و مواردی از این دست آگاه باشید؛ با تمرکز بر روی این مسائل وزن شما به درستی حفظ خواهد شد.

کلام آخر

استفاده از ترازو می‌تواند در کاهش و حفظ وزن شما موثر باشد اما به خاطر داشته باشید که این رفتار نباید به‌‌صورت وسواسی در شما نهادینه شود. شما لازم نیست نگران تغییرات جزیی وزن خود باشید؛ تنها کافیست که نسبت به تغذیه، فعالیت‌ها ورزشی و مکمل‌های ویتامین یا چربی‌سوزی که استفاده می‌کنید، آگاه باشید. پس از این‌که این اقدامات برای شما روتین شوند و شما به سبک زندگی سالم عادت کنید، قطعا نگرانی‌ها و دغدغه‌های افزایش وزن از بین خواهند رفت. استفاده از ترازو صرفا یک راه کمکی برای کنترل و سنجش وزن شماست اما نباید باعث ایجاد نگرانی در تعطیلات و در طی روزهای معمولی شما شود.