دیگر شکی نیست که نحوه ارائه محصولات و فضاسازی در فروشگاه‌ها جزو مهم‌ترین عوامل در فروش و جذب مشتری بیشتر است. در یک فروشگاه یک دکور و طراحی داخلی زیبا و متفاوت می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای رشد کسب و کار و شما باشد اما در این مسیر نکته‌ی مهمی که نباید از آن غافل شد اهمیت یک نورپردازی خوب و با دقت است. مهم نیست چقدر برای طراحی دکور  پیاده سازی آن هزینه کرده‌اید، بدون یک وجود یک نورپردازی درست تمامی این زحمات می‌تواند بی‌اثر شود.

1

نور چراغ فروشگاهی وظایف مختلفی دارد که در زیر به آن اشاره کردیم:

  • اولین وظیفه و اصلی‌ترین وظیفه‌ی نور در فروشگاه تأمین روشنایی کافی و با کیفیت است
  • نور فروشگاهی شما باید به گونه‌ای به کار گرفته شود که همه نگاه‌ها را به محصول شما جلب کند و محصولات مورد نظرتان را برجسته کند
  • کمک به سایر اجزای طراحی داخلی برای زیباسازی هرچه بیشتر فروشگاه و برجسته کردن آن در چشم مشتری و رهگذران

 نورپردازی ویترین و اهمیت آن

از آنجایی که رسانه شما در خارج از فروشگاه و در خیابان ویترین شما است. طراحی یک نورپردازی حرفه‌ای در ویترین اهمیت فراوانی دارد و نقش زیادی در جذب مشتری و رهگذران دارد.  به طور کلی نورپردازی ویترین باید به گونه‌ای باشد که اولا باعث جذب مشتریان بیشتر از طریق جلب توجه شود،‌ دوما سبب شود مشتریان بیشتر در فروشگاه شما وقت بگذرانند و سوما به صرفه باشد و هزینه چندانی روی دست صاحب فروشگاه نگذارد.

چند پیشنهاد برای نورپردازی بهتر ویترین :

  • انتخاب چراغ با شاخص نمود رنگ بالا

شاخص نمود رنگ معیاری است که به کیفیت رنگ‌های بازتاب شده در چراغ‌های مختلف می‌پردازد. اهمیت این معیار از این منظر است که هر چه عدد این شاخص برای چراغی به 100 نزدیکتر باشد، رنگ اجسام و کالاها در زیر نور آن چراغ به رنگ واقعی نزدیک‌تر است.

  • برجسته کردن کالاهای خاص

شما می‌توانید با ایجاد کنتراست و تضاد نوری، تمرکز را بر کالاهای مهم‌تر مورد نظرتان هدایت کنید و حواس مشتری را معطوف به این کالا ها کنید.

  • "مود" و حال و هوای فروشگاهتان را در نظر بگیرید

با استفاده از قابلیت برنامه‌ریزی رنگ و شدت نور در چراغ‌های ال ای دی، حال و هوای فروشگاهتان را آنگونه که فکر می‌کنید در راستای فضای کاری فروشگاه شما است نزدیک کنید و از این قابلیت به نفع خودتان استفاده کنید

تحقیقات نشان داده است که یک فروشگاه با نورپردازی خوب و متفاوت حدود 12 درصد فروش بیشتر نسبت به فروشگاه‌هایی با نورپردازی نامناسب دارد.

  • چراغ ال ای دی انتخاب اولتان باشد

برای کاهش هزینه‌های نورپردازی حتما به سراغ چراغ‌های ال ای دی بروید تا علاوه بر کاهش مصرف انرژی و برق، چراغ‌هایتان طول عمر بالایی داشته باشند همچنین هزینه‌ی نگهداری و تعمیر بسیار کمتری را در بر دارند و می‌توانند نقش مهمی را در کاهش هزینه‌های برق مصرفی فروشگاه شما شوند.

چند نمونه چراغ ال ای دی پیشنهادی برای نورپردازی هر چه بهتر:

  • چراغ خطی

ظاهر مینیمال و مدرن به همراه نور با کیفیت و دیفیوز شده برگ برنده‌ی این چراغ‌ها در نورپردازی فروشگاه‌ها هستند.

  • چراغ ریلی

قابلیت جابجایی و چرخش در فضای دلخواه که باعث شده تا بتوان از این چراغ در دکوراسیون‌های مختلف استفاده کرد. بهترین چراغ برای نور پردازی تأکیدی و موضعی

  • چراغ فروشگاهی AR111

تأمین  نور عمومی و سراسری با کیفیت برای فضای فروشگاه و  ظاهری دکوراتیو برخورارند و در داخل قاب‌های چندخانه، قابلیت چرخش درون قاب را دارد.

منبع: ecowat.com