به منظور گسترش پوشش آموزش خیریه و کمک‌های دانش آموزی و با هدف کمک به شمار بیشتری از کودکان محروم از تحصیل در مناطق فقیرنشین، مؤسسه خیریه کوینکس به عنوان یک سازمان خیریه بین المللی با چندین سازمان غیرانتفاعی با دیدگاه‌های مشترک مشارکت‌های بلندمدتی داشته است. آن‌ها در کنارهم در حال ایجاد یک چارچوب خیریه جامع‌تر برای توانمندسازی آموزش و ارائه کمک‌های مالی به کودکان فقیر هستند.

1

 

قوی‌تر شدن از طریق همدردی

مؤسسه خیریه کوینکس با انتقال پیام‌های عشق و دوستی از بدو تأسیس خود مباردت به انجام اقدامات خیریه کرده است. این صرافی کریپتوی مشهور جهانی از ترویج خیریه تا مشارکت کامل در این امر، خیریه کوینکس و صندوق خیریه چندین میلیون دلاری را تأسیس کرده است تا از این رهگذر به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل کند و از طریق انجام اقدامات واقعی به جوامع کمک کند. در سال گذشته، موسسه خیریه کوینکس از طریق مشارکت‌های دوستانه و بلند مدت با بنیاد امید برای کودکان مبتلا به سرطان (KAÇUV)، مؤسسه Projeto Ajudador مستقر در برزیل، سازمان غیرانتفاعی Enredo مستقر در کلمبیا و بنیاد توسعه انسانی (HDF) در تایلند همکاری کرده است تا اجتماع خیریه دلگرم کننده‌ای را ایجاد کند. این سازمان با تمرکز مستمر بر امر آموزش میزبان اجرای برنامه‌های خیریه از جمله ارائه کمک‌های دانش آموزی و اهدای کتاب در نقاط مختلف جهان بوده است.

در دوران سخت شیوع کوید 19 در جهان، شمار فزاینده‌ای از کودکان دسترسی به تحصیل را از دست می‌دهند. بر اساس تازه‌ترین گزارش سازمان ملل، «بیش از 1.5 میلیون دانش‌آموز و افراد جوان در سراسر کره زمین در اثر همه گیری کووید-19 با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها مواجه بوده اند یا هستند.» از آنجایی که این بحران «نامرئی» به شدت کودکان را تحت تأثیر قرار داد، سازمان ملل و بانک جهانی زنگ خطر را به صدا درآوردند. در مواجهه با چنین چالش‌های سختی، موسسه خیریه کوینکس تصمیم گرفت تا با همکاری با شرکای خیریه خود و از طریق برنامه‌های خیریه اقداماتی را در جهت تقویت امر آموزش اتخاذ کند. در آگوست 2022، موسسه خیریه کوینکس به برنامه آموزشی خیریه که توسط بنیاد امید برای کودکان مبتلا به سرطان (KAÇUV) و بنیاد توسعه انسانی (HDF) راه اندازی شده بود، پیوست و به صدها کودک فقیر در ترکیه و تایلند بودجه و کمک هزینه تحصیلی ارائه کرد تا به این ترتیب به ادامه تحصیل این کودکان کمک کرده باشد. در ضمن، این تیم عازم مدارس مناطقی از جهان شد تا ضمن ملاقات با کودکانی که حمایت مالی از آنها دریافت کرده بودند، لوازم مدرسه جدید به آنها اهداء کنند و آنها را تشویق کنند تا سخت درس بخوانند و به جوامع محلی کمک کنند. آموزش خیریه مستلزم تلاش و کوشش از سوی شماری بیشتری از مشارکت کنندگان در این طرح است. موسسه خیریه کوینکس امیدوار است که اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان فقیر بتواند افراد دلسوز و شرکت‌های بیشتر را تشویق کند تا به این نهضت بپیوندند.

2

علاوه بر ارائه کمک‌های دانش‌آموزی و اعطای هزینه‌های تحصیلی، موسسه خیریه کوینکس همچنین از مدرسه خیریه کودکان بی‌خانمان که توسط سازمان کمک رسان Projeto Ajudador در برزیل راه‌اندازی شده بود، بازدید کرد و 500 جلد کتاب و وسایل کمک آموزشی متعدد را به منظور ایجاد شرایط بهتر برای خواندن و یادگیری به بچه‌های محلی اهدا کرد. این کمک‌های خیریه از سوی سازمان کمک رسان Projeto Ajudador مورد توجه و قدردانی قرار گرفت و پس از این بازدید، این دو سازمان بر سر مشارکت دوستانه به توافق رسیدند.

 مؤسسه خیریه کوینکس و سازمان Enredo در ژوئیه 2022 با همکاری هم دوره‌های آموزشی آنلاین رایگان را در کلمبیا برگزار کردند تا با تقویت آموزش از راه دور به کودکان بیشتری کمک کنند تا به تحصیل خود از طریق شرکت در دوره‌های آنلاین ادامه دهند. این دو با ارائه دوره‌های آموزشی رایگان به بیش از 20 موسسه و مدرسه برای رفع عدم توازن در منابع آموزشی بین مناطق و ایجاد عدالت آموزش تلاش کرده‌اند.

3

مؤسسه خیریه کوینکس از زمان آغاز به کار خود به انگیزه‌های اصلی خود وفادار مانده است و به اجرای برنامه‌های خیریه مانند «برنامه کودکان رحمت» و «تحصیل، آرزوی من است» با هدف تقویت آموزش در مناطق توسعه نیافته و ترویج برابری در آموزش کمک کرده است. این سازمان در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود به تحقق رفاه اجتماعی کمک کرده و بیشترین حمایت را از آموزش خیریه به عمل آورده است.

تعهد بلند مدت به جنبش های خیریه

با قوی‌تر شدن از طریق عشق و همدردی، مؤسسه خیریه کوینکس قصد دارد دوشادوش شرکای خود رشد کند تا ضمن ادغام منابع مختلف خیریه به دنبال ارائه مدل‌های جدید باشد. این سازمان از طریق اقدامات خیریه مانند آموزش خیریه و فقرزدایی منافع و مزایای واقعی برای جوامع به ارمغان آورده است و پیام الهام بخش خیریه از طریق عشق و همدردی را منتقل کرده است. در آینده، مؤسسه خیریه کوینکس با شمار بیشتری از سازمان‌های غیرانتفاعی همکاری خواهد کرد تا کمک‌های بیشتری به خیریه جهانی داشته باشد.