1

 

یکی از انواع سرورهای محبوب در بین کاربران و متخصصین IT سرور مجازی میکروتیک می‌باشد که امروزه از طرفداران بسیاری برخوردار می‌باشد.

سرور مجازی یک سرور فیزیکی است که از طریق HyperVisor به چند سرور مجازی تقسیم می‌شود و به‌صورت اختصاصی با سیستم‌عامل دلخواه، IP ثابت و میزان دلخواه RAM ، CPU و DISK   به کاربر تحویل داده می‌شود. بدین صورت کاربران با خرید سرور مجازی، به ازای منابعی که انتخاب کرده‌اند، از سرور اصلی خدمات دریافت می‌کند.

سرور مجازی میکروتیک به سرورهایی اطلاق می‌شوند که از سیستم عامل MikroTik RouterOS  به عنوان سیستم عامل استفاده می‌کنند. . MikroTik RouterOS محصول اصلی میکروتیک است که با نصب بر روی سخت‌افزار اختصاصی RouterBOARD و یا بر روی رایانه‌های استاندارد مبتنی بر x86، سخت‌افزار را به یک مسیریاب شبکه تبدیل می‌کند.

 سرور مجازی میکروتیک با سیستم عامل MikroTik RouterOS بسیاری از ویژگی‌ها مانند فایروال، خدمات دهنده و سرویس گیرنده شبکه خصوصی مجازی، ارتقا دهنده کیفیت خدمات پهنای باند، مدیریت کاربران، پشتیبان‌گیری و بازیابی و… را ارائه می‌دهد.

مهمترین هدف سرور مجازی میکروتیک مسیریابی یا همان Routing است و سیستم عامل آن بر پایه لینوکس می‌باشد. میکروتیک نقش یک روتر مجازی را برای توزیع اتصال شبکه، راه اندازی یک سرور خصوصی مجازی و استفاده از آن به عنوان متعادل کننده بار ایفا می‌کند. هچنین سرور مجازی میکروتیک برای در اختیار گذاشتن منابع، داده‌ها و سایر اطلاعات از طریق شبکه به کاربران طراحی شده است و تمامی داده‌هایی که در این فضا قرار گرفته‌اند را با دسترسی‌های متنوع به کاربران به ارائه می‌دهد.

شرکت‌ها و سازمان‌ها برای ذخیره سازی منابع و اطلاعات خود در VPS میکروتیک مستلزم به تهیه RAM ، CPU و فضای ذخیره‌سازی DISK می‌باشند، به همین دلیل هموراه به دنبال ارائه دهنده‌ای هستند که بتوانند اقدام به خرید سرور ابری میکروتیک و سرور مجازی میکروتیک نمایند و بیشترین خدمات را با کمترین هزینه دریافت کنند.

2

سرور مجازی میکروتیک ساعتی

سرور مجازی میکروتیک ساعتی و روزانه  (PAYG)، این شرایط را برای کاربران فراهم می‌آورد تا بتوانند با توجه به منابع مصرفی خود از RAM ، CPU و DISK حتی برای مدت محدود، اقدام به شارژ پنل خود نمایند. استفاده و خرید سرور مجازی ساعتی به کاهش هزینه‌های عملیاتی کمک کرده و نقش چشمگیری در کاهش هزینه‌های سازمانی خواهد داشت.

3

سرور مجازی میکروتیک ابر آسیاتک

هم اکنون ابر آسیاتک به منظور بهبود کیفیت خدمات به مشترکین اقدام به ارائه سرور مجازی میکروتیک نموده است.

سرور مجازی میکروتیک ابر آسیاتک بر روی بهترین دیتاسنترهای کشور میزبانی می‌شوند و این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورند که بتوانند به صورت آنی میزان CPU ، Disk و RAM خود را تغییر دهند و در زمان خاموشی فقط هزینه IP و دیسک را پرداخت نمایید. هزینه خرید سرور مجازی میکروتیک ابر آسیاتک، برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و حتی کسب و کارهای کوچک بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و کاربران می‌توانند فقط هزینه منابع مصرفی از RAM ، CPU و DISK را پرداخت نمایند.

نحوه محاسبات سرور مجازی میکروتیک ابر آسیاتک به صورت ساعتی و روزانه یا به عبارتی PAYG  می‌باشد و کاربران می‌توانند به کاهش هزینه مربوط به سازمان کمک شایانی نمایند.

پلتفرم پیشرفته ابر آسیاتک برای جلب رضایت کاربران خود، نسخه دمو سرور ابری را به مدت ۲۴ ساعت به صورت کاملا رایگان به کاربران ارائه می‌دهد تا با قابلیت‌های سرور ابری رایگان ابر آسیاتک آشنا شده و سپس بعد از ۲۴ ساعت با انتخاب سیستم عامل میکروتیک، دیتاسنتر و منابع مصرفی اقدام به ایجاد سرور مجازی میکروتیک نمایید.

پشتیبانان مجرب ابر آسیاتک، هر روز هفته به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات کاربران از طریق تیکت و تماس تلفنی در حین ثبت نام، خرید، و هرگونه سوال فنی می‌باشند.