1

دیوارهای پارتیشن شیشه ای و جدا کننده های اتاق، گزینه های مدرنی برای تقسیم فضاها در خانه یا محل کار هستند. آنها محصول فوق العاده ای برای جداسازی هستند، چه به دنبال ایجاد حریم خصوصی باشید و چه بخواهید فضاهایی مجزا را ایجاد کنید. در ادامه مطلب نگاهی دقیق‌ تر به پارتیشن شیشه ای و کاربردهای آن می اندازیم.

پارتیشن شیشه ای چیست

پارتیشن شیشه ای و جداکننده ها از ورق های شیشه ای عمودی یا جایگزین های شیشه ای ساخته شده اند که برای جداسازی فضاها یا حفظ حریم خصوصی نصب شده اند. آنها معمولاً از شیشه سکوریت شده با ضخامت 3/8-1/2 اینچ ساخته می شوند. پنل های شیشه ای را می توان با استفاده از کانال U یا گیره به سطوح مختلف موجود مانند کف، سقف، دیوار، زانو و... متصل کرد. چیدمان پارتیشن شیشه ای را می توان با توجه به اندازه پانل ها، تعداد پانل ها، زوایای برخورد پانل ها با ترکیب و دیوارهای موجود و استفاده از درهای شیشه ای یا ورودی های باز سفارشی کرد. جداکننده های اتاق شیشه ای در موارد مختلفی اعم از فضای زندگی خانه شما، مجتمع های اداری، سرویس های بهداشتی و… استفاده می شوند. این پارتیشن های شیشه ای در اندازه مناسب توسط متخصصین شیشه ساخته شده و سپس در فضای مورذ نظر شما نصب می شوند. دو نوع مهم و پرکاربرد آنها شامل پارتیشن شیشه ای تک جداره و پارتیشن شیشه ای دوجداره است که می توان از آنها برای ایجاد اتاق در یک منطقه بزرگ یا برای تغییر طرح یک اتاق موجود استفاده کرد.

پارتیشن اداری

پارتیشن های اداری می توانند فضای یک اتاق اداری را باز کرده و یک محیط اداری جادار و راحت ایجاد کنند. پارتیشن‌بندی شیشه‌ ای به‌عنوان یک عنصر معماری به طراحان ساختمان های اداری اجازه می‌ دهد تا یک اتاق را تقسیم کرده و در عین حال فضا و نور یکسانی را حفظ کنند. تزیینات دیوار شیشه ای به ویژه در میان طراحان داخلی محبوب است، زیرا آنها از تغییر اندازه و کیفیت نیمه مات قدردانی می کنند.

نور طبیعی می تواند در فضای یک اتاق اداری تفاوت ایجاد کند. این ویژگی تأثیر عمیق و مثبتی بر تعامل انسان دارد، و همچنین نحوه درک اشکال، رنگ ها، الگوها و بافت ها را بهبود می بخشد. پارتیشن های اداری یک راه آسان و مقرون به صرفه برای مدرن کردن محل کار یا فضای صنعتی هستند.

ما در دکوپارت1 با دارا بودن بهترین نصاب ها،آماده ارائه انواع خدمات از قبیل اجرا و نصب انواع پارتیشن شیشه ای و پارتیشن اداری به شما عزیزان هستیم.در صورت تمایل می تواندی با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.

مزایای پارتیشن اداری

پارتیشن های دیوار شیشه ای برای ایجاد فضای کاری شخصی ایده آل هستند. این پارتیشن ها فضای داخلی یک محیط اداری را از چند جهت بهبود می بخشند:

2

 • اعضای یک تیم کاری فضاهای خود را به وضوح مشخص می کنند.
 • پارتیشن اداری همه را مسئول نگاه می‌دارد و نظارت بر پیشرفت و فعالیت‌ های روزانه را برای سرپرستان آسان‌ تر می‌ کند.
 • شیشه های طرح دار، مات یا رنگی، حریم خصوصی را در عین روشن نگه داشتن اشیا ارائه می کنند.
 • شیشه ظاهری براق و حرفه ای ارائه می دهد.
 • اتاق‌ های کنفرانس، اتاق‌ های جلسه و دفاتر را می‌ توان از طریق نصب پانل‌ های شیشه‌ ای از فضای بزرگتر بیرون آورد.
 • دیوارهای شیشه ای با تغییر دکوراسیون اداری و طرح های رنگی مطابقت دارند.
 • اگر نیاز به پارتیشن اداری با گذشت زمان تغییر کند، می توان این تقسیم‌ کننده‌ ها را حذف یا جا به‌ جا کرد.
 • دیوارهای شیشه ای توسط اثر انگشت لک نمی شوند و هرگز نیازی به رنگ آمیزی دوباره نخواهند داشت.

انواع طرح های پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های اداری شیشه ای در طرح های مختلف تولید می شوند که شامل موارد زیر است:

3

 • شیشه های تزئینی: دارای طرح های شفاف، آرم های سفارشی، تصاویر، گرافیک و… هستند.
 • شیشه لاکی: با استفاده از رنگ با کیفیت بالا روی شیشه فلوت تولید می شود.
 • شیشه دارای بافت: بافت حک شده بر روی سطح.
 • پارتیشن شیشه ای با فریم شرکتی: این سیستم پارتیشن شامل درب های لولایی با قاب شرکتی یا درهای کشویی با مسیر راهنمای پایین و بالا است. آنها سیستم های پروفیل باریک تری هستند و از خوردگی جلوگیری می کنند.
 • پارتیشن فول شیشه ای: در این پارتیشن ها نصب شیشه از کف تا سقف با درهای لولایی یا کشویی یا ترکیبی از هر دو صورت گرفته است.
 • پارتیشن شیشه ای قاب چوبی: در این پارتیشن ها شیشه در قاب چوبی اکسپوز ثابت شده است.

انواع شیشه مورد استفاده در پارتیشن های شیشه ای

تنوع گزینه های شیشه چیزی است که ایجاد دیوار یا پارتیشن عالی با استفاده از شیشه را آسان می کند. اکثرا از شیشه سکوریت برای پارتیشن شیشه ای استفاده می شود. به طور کلی انواع مختلف شیشه های پارتیشن های شیشه ای شامل موارد زیر است:

 • شیشه شفاف: شیشه شفاف یک انتخاب محبوب است زیرا فضای مجزا را مشخص می کند اما محیط یا جریان بصری فضای شما را تغییر نمی دهد. می توان از شیشه شفاف برای تبدیل یک انتهای اتاق نشیمن به اتاق کار خانگی استفاده کرد، بدون اینکه اتاق نشیمن کوچکتر به نظر برسد. در محیط‌ های تجاری، جداکننده‌ های شفاف می‌ توانند یکپارچگی را افزایش دهند و در عین حال به کارمندان فضای شخصی خود را می‌ دهند.
 • شیشه آهن کم: شیشه معمولی شفاف است اما رنگ مایل به سبز در نزدیکی لبه ها دارد. اگر می توانید این را به حداقل برسانید، شیشه کم آهنی را سفارش دهید که ظاهری فوق العاده شفاف ارائه دهد.
 • شیشه طرح‌ دار: شیشه‌ های طرح‌ دار برای ایجاد تقسیم‌ کننده‌ هایی که حریم خصوصی را ارائه دهند اما نور را مسدود نمی‌ کند، مناسب و جذاب هستند. می‌ توان از طرح‌ های ظریف یا جسورانه استفاده کرد که به بافت شیشه‌ ای ظاهری متمایز می‌ دهند.
 • شیشه اسید اچ شده: شیشه های اسیدی معمولاً به عنوان "یخ زده" شناخته می شوند. این یکی دیگر از گزینه های شیشه حریم خصوصی است که به نور اجازه عبور می دهد. ظاهر کلاسیک آن به این معنی است که با هر دکوراسیونی هماهنگ است. در مقایسه با شیشه شفاف، شیشه های مات ممکن است با اتاق های سبک عتیقه هماهنگی بهتری داشته باشند، بنابراین برای حفظ حال و هوای دنیای قدیمی یک خانه دورهمی مناسب است.
 • شیشه رنگی: شیشه رنگی یکی دیگر از گزینه های شفاف است که کیفیتی از حریم خصوصی را ارائه می کند.

شیشه بالکن

یکی از انواع شیشه های مورد استفاده برای طراحی دکوراسیون منازل، ادارات، مراکز تجاری، تفریحی و غیره، شیشه بالکن است که فضایی بسیار شیک، مدرن و جذاب ایجاد می‌ کند. با این وجود معمولا از شیشه های بالکن در خانه ها استفاده می شود و اهمیت فراوانی دارد، زیرا دلایلی مانند آلودگی هوا و شرایط آب و هوای نامناسب، مانع از این می شود که افراد برای لذت بردن از طبیعت به پارک ها و بوستان ها و جنگل ها بروند. به همین دلیل معمولا در طراحی بالکن تراس خانه از شیشه بالکنی استفاده می شود که علاوه بر ایجاد یک فضای مدرن و جذاب، محیطی شخصی و به دور از آلودگی و سر و صدا را ارائه می دهد.

4

شیشه های بالکنی محدودیت های موجود در استفاده از بالکن خانه را از می برند و این امکان را می دهند تا در کنار استفاده از منظره و طبیعت سالم بیرون از خانه، در محیطی آرام و ساکت نشسته و به موسیقی خود گوش دهید، چای مورد علاقه خود را بنوشید و دیگر نگران سرما یا گرمای فصول مختلف نباشید. شیشه های بالکنی در انواع مختلفی تولید شده و دارای رنگ ها، ابعاد جنس ها و کاربردهای متنوع هستند.

دکوپارت1 مرکز تخصصی نصب و اجرای انواع شیشه بالکن آماده ارائه خدمات به شما عزیزان میباشد.در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن ۰۹۱۲۶۳۶۸۸۹۴ تماس بگیرید.

انواع شیشه بالکن

انواع مختلفی از شیشه بالکنی وجود دارد که طراحی آن نیز بر اساس ابعاد فضای بالکن و محیط پیرامون آن صورت می گیرد. به طور کلی انواع مختلف شیشه های بالکنی شامل موارد زیر است:

5

 • شیشه بالکن پنجره ای: این نوع از شیشه بالکنی به پنجره بالکنی نیز معروف است، زیرا می توان آن را مانند پنجره باز و بسته کرد.
 • شیشه بدون قاب ( فریم‌ لس): شیشه بدون قاب یکی دیگر از انواع شیشه بالکنی است که با نصب آن‌ها در تراس یا بالکن، امکان مشاهده محیط اطراف و منظره بیرون به صورت کاملا شفاف و واضح فراهم می شود.
 • شیشه بالکن نرده ای: شیشه بالکن نرده‌ ای نیز از انواع مهم شیشه های بالکنی است که در واقع نوعی نرده و محافظ ساخته شده از شیشه است. این محافظ شیشه ای به عنوان نرده شیشه تراس نیز شناخته می شود. شیشه بالکن نرده ای مانند دیگر شیشه بالکنی ها دارای جنس سکوریت نشکن بوده و مقاومت بالایی دارد.
 • شیشه بالکن ریلی: یکی دیگر از انواع بسیار رایج و محبوب شیشه بالکنی، شیشه بالکن ریلی است که با عنوان شیشه کشویی نیز شناخته می شود. این شیشه از چند پنل شیشه‌ای تشکیل می شود که به وسیله چرخ هایی که دارند، از سمت بالا و پایین بر پروفیل ها سوار هستند.
 • پنجره های تاشو بالکن: پنجره های تاشو نیز نوع دیگری از انواع شیشه های بالکنی هستند و همان گونه که از نام آنها مشخص است، شیشه ها در یک سمت تا و جمع می شوند.
 • بالکن شیشه ای گرد: بالکن شیشه ای گرد یکی از جدیدترین انواع شیشه بالکنی است. این نوع شیشه بالکنی به تازگی در ساخت و طراحی بالکن مورد استفاده قرار گرفته و یک بالکن لوکس و شیک برای ساختمان ایجاد می‌ کند. در تهیه و ساخت این نوع شیشه های بالکنی، از شیشه های خم بهره می گیرند.

چرا پارتیشن شیشه ای بخریم؟

دلایلی وجود دارد که باعث می شود خرید پارتیشن شیشه ای و استفاده از آن در محیط های مختلف، بسیار منطقی به نظر برسد. این دلایل به شرح زیر است:

 • دیوارهای پارتیشن شیشه ای اغلب چند برابر ارزان تر از دیوار خشک است.
 • نهایت مقیاس پذیری و اصلاح
 • برخلاف دیوار خشک، پارتیشن های شیشه ای به عنوان یک درمان موقتی تر و سازگارتر عمل می کنند.
 • به دلیل ماهیت مات آنها، دیوارهای شیشه ای به نور طبیعی اجازه ورود به اتاق را می دهند.
 • دیوارهای شیشه‌ای بدون قاب، نیاز به لامپ‌ های تکمیلی یا روشنایی بالای سر را نفی می‌ کنند.
 • تقسیم‌ کننده‌ های شیشه‌ای فضای باز تر، متصل‌ تر و آرام‌ تری ایجاد می‌ کنند.

آیا پارتیشن شیشه ای نسبت به دیوارهای سنتی گزینه بهتری است؟

در بسیاری از موارد، استفاده از پارتیشن های شیشه ای منطقی تر از دیوارهای سنتی است. زمانی که نیاز به تقسیم فضا دارید، دیوارهای استاندارد ممکن است اولین گزینه ای باشد که به ذهنتان می رسد، اما آنها حجم بیشتری نسبت به دیوارهای قاب و ورق دارد. پارتیشن های شیشه ای را می توان به سرعت توسط متخصصان شیشه نصب کرد. هیچ انتظاری برای صاف شدن گل دیوار خشک یا خشک شدن رنگ وجود ندارد.

دیوارهای شیشه ای می تواند مات، شفاف یا شفاف باشد که به شما برای طراحی بیشتر و گزینه های بیشتری می دهد. اگر نیازهای شما تغییر کند، جداکننده‌ های شیشه ای را با سهولت بیشتر از دیوارهای معمولی جدا می‌ کنند یا حتی می توانند به اتاق دیگری منتقل شوند.

دیوارهای شیشه ای به فضای شما ظرافت مدرنی می بخشد که با دیوارهای معمولی همتا نیست. شیشه ها لکه یا بو را جذب نمی کند و به راحتی ضدعفونی می شود. نکته اصلی این است که شیشه به شما امکان می دهد فضاها را به شیوه ای شیک از طریق روشی سریع تر و آسان تر تقسیم کنید.

10 نکته مهم در خرید پارتیشن اداری

6

 1. انتخاب صحیح متریال پارتیشن: تهیه و تولید پارتیشن ها از مواد و متریال مختلفی صورت می گیرد. اگر قصد دارید تا محیط مورد‌نظر خود را خاص جلوه دهید، می توانید شیشه را به عنوان متریال اصلی خود در ساخت پارتیشن مورد استفاده قرار دهید. استفاده از شیشه در عین سادگی، می تواند به خوبی نور را در تمامی فضا عبور داده و پخش کند.
 2. پارتیشن ثابت یا متحرک: باید توجه داشته باشید که کدام نوع پارتیشن برای محیط شما مناسب تر است. اکثر افراد از پارتیشن های ثابت برای فضای کاری خود استفاده می کنند. با این حال ترجیح عده ای دیگر بر استفاده از پارتیشن های متحرک است.
 3. امکان حذف موقت پارتیشن اداری: امکان حذف پارتیشن را مدنظر قرار دهید. پارتیشن های متحرک امکان حذف موقت را فراهم می سازند.
 4. سبک های پارتیشن اداری: امکان بهینه سازی پارتیشن از لحاظ ظاهری وجود دارد. پارتیشن های شیشه ای یکی از ساده ترین سبک های پارتیشن اداری بوده و می توان آن را با مواد و متریال مختلف مانند چوب و آلومینیوم، با طرح ها و رنگ های مختلف ادغام کرد.
 5. ارتفاع پارتیشن: بسته به نیاز و همچنین جو فضای کار، می توان ارتفاع پارتیشن اداری را تمام ارتفاع یا نیمه در نظر گرفت.
 6. هماهنگی با دکوراسیون اداری: هنگام خرید پارتیشن اداری باید به میزان هماهنگی پارتیشن با سایر المان ها، تجهیزات و مبلمان اداری توجه کنید.
 7. مراقبت: دقت داشته باشید که پارتیشن های شیشه ای به مراقبت نیاز داشته و باید آنها را با یک پارچه میکروفیبر یا میله گردگیری نرم، گردگیری کرد. همچنین آنها باید به طور مرتب با محلول مناسب و پارچه نرم یا دستمال کاغذی تمیز شوند.
 8. نصب: برای نصب پارتیشن اداری به دنبال یک شرکت شیشه ای قابل اعتماد برای همکاری باشید.
 9. نوع: تنوع طراحی پارتیشن های اداری بسیار زیاد بوده و امکان سفارشی سازی مطابق با محیط کاری وجود دارد.
 10. بودجه: میزان بودجه برای خرید پارتیشن اداری، گزینه های موجود را محدود می کند. در میان انواع پارتیشن، هزینه سیستم های شیشه ای و فریم لس هزینه بالاتر بوده و به نصب حرفه ای نیاز دارند.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی انواع پارتیشن شیشه ای و اداری و مزایای استفاده از آنها پرداخته شد. همچنین انواع و موارد استفاده از شیشه بالکن را مورد بررسی قرار دادیم. در نهایت نیز 10 نکته مهمی که باید هنگام خرید پارتیشن اداری در نظر گرفت، بیان کردیم. پارتیشن های اداری فضای یک اتاق اداری را باز تر کرده و یک محیط اداری جادار و راحت ایجاد می کنند. مزایای پارتیشن های شیشه ای سبب شده است تا به عنوان جایگزین اصلی دیوارهای سنتی برای استفاده در محیط های مختلف در نظر گرفته شوند.جهت نصب و اجرای انواع پارتیشن شیشه ای می توانید با متخصصان ما در دکوپارت1 تماس بگیرید.