1

گوگل همیشه در حال بروز رسانی الگوریتم‌های خود برای رساندن کاربران به نتایج ارگانیک و مرتبط با موضوعی است که در آن جستجو کرده‌اند. به عبارت دیگر می‌توان انتظار داشت، وبسایت‌هایی که بهینه سازی ضعیف و محتوای بی کیفیت دارند به نفع وبسایت‌ های باکیفیت بالا، سئوی اصولی و همچنین طراحی و قابلیت‌های کاربرپسند، به رتبه‌های پایین سقوط خواهند کرد. همان طور که می‌بینید وب سایت‌های برند مانند دیجی کالا، نیوسئو، دیوار و ... به خاطر کیفیت، سئو اصولی و بکارگیری نکات مهم آموزش سئو، در رتبه‌های برتر نتایج گوگل رسیده‌اند.

حال قدم اول برای رسیدن به حجم زیادی از کاربران و مشتریان چیست؟

چه تکنیک‌هایی از سئو سایت، اهمیت بیشتری دارد؟

داشتن مبنای خوب شرط اصلی قرارگرفتن در نتایج اول گوگل است چرا که از این طریق می‌توانید بهترین‌ها را برای خود رقم بزنید. شما در بررسی وب سایت باید مطمئن شوید که ساختار وبسایت قوی، سرعت بارگزاری بالا، قالب سایت کاربرپسند و محتوای جذاب دارید.

داشتن تمام این ویژگی‌ها، ایندکس صفحات سایت را برای گوگل ساده‌تر خواهد کرد و به جذب و حفظ مخاطبان مورد نظرشان کمک بسیاری می‌کند. این‌ها تکنیک‌هایی دارد که لازمه آن آموزش سئو و بهینه سازی است که از این طریق می‌توانید مسیر موفقیت را برای خود هموارتر کنید.

1- کلیدواژه‌های کسب و کار خود را بشناسید

در دوره های آموزش غیرحضوری سئو اولین و حیاتی ترین موضوع تعیین کلمات کلیدی هدف سایت است. مشخص کردن کلیدواژه اصلی سایت، کار ساده‌ای است.

مثلاً شما می‌خواهید برای تعمیرات لپ تاپ از گوگل مشتری جذب کنید. برای این کار کافیست صفحات خود را برای کلمات کلیدی، تعمیر لپ تاپ تخصصی، تعمیر لپ تاپ در تهران، تعمیرات لپ تاپ در مشهد و ... بهینه سازی کنید. البته مهم‌ترین اصل در این جریان، شناخت درست و کامل نیاز کاربران خود است.

به عنوان مثال شما باید بررسی کنید که کدام قطعه از لپ تاپ، خرابی بیشتری دارد، سپس کلمه کلیدی مرتبط با این خرابی را استخراج و یک صفحه خاص برای آن بهینه سازی می‌کنید. در آموزش حضوری سئو (و همین طور دوره غیرحضوری سئو) ابزارهایی را برای تحقیق عبارت کلیدی به صورت عملی معرفی می‌کنند.

2- انکرتکست و تأثیر فوق العاده آن در رتبه بندی گوگل

انکرتکست‌‌ها تأثیر فوق العاده‌ای روی رتبه بندی دارند اما گوگل نسبت به سوء‌استفاده از انکرتکست خیلی محتادانه عمل می‌کند، پس مطمئن شوید از انکرتکست های مرتبط و بر اساس اصول سئو شما استفاده شود. سعی کنید تنها واژگان مرتبط را در انکرتکست استفاده کنید.

نکته آموزشی: انکرتکست همان عبارتی است که شما با کلیک روی آن، به صفحه دیگر لینک می شود. تفاوتی ندارد که این لینک، داخلی باشد یا خارجی.

در دوره سئو معمولا یک سرفصل اختصاصی برای لینک سازی داخلی و یک سرفصل اختصاصی برای ساخت بک لینک در نظر می گیرند و در هر دو این سرفصل ها به طور کامل، انتخاب انکرتکست مناسب برای شرایط مختلف را به شما آموزش می دهند.

امیر قمصری مدرس بزرگترین و پر شرکت کننده ترین دوره آموزش سئو در ایران است که در حال حاظر و در سال 1401، بیش از 13.000 دانشپذیر دارد.

2

3- کاربران بیشترین جستجو در گوگل را با تلفن همراه انجام می‌دهند

آیا می‌خواهید حداکثر ترافیک بازدیدکننده را برای وب سایت خود، داشته باشید. با توجه به اینکه تعداد افرادی که برای جستجو در دنیای اینترنت، از تلفن همراه استفاده می‌کنند همواره در حال افزایش هستند، درست است که وبسایت خود را با تلفن‌ همراه بهینه سازی کنید. گوگل همچنین اعلام کرده است که برای ایندکس صفحات موبایل از نسخه‌های موبایل استفاده می‌کنند.

این موارد به شما مشخص می‌کند که اگر می‌خواهید ترافیک باور نکردنی را تجربه کنید، بهینه‌سازی نسخه موبایل باید اولویت اصلی شما باشد.

4- بک لینک‌های با کیفیت بگیرید

بک لینک‌ به لینک های ارجاع شده از سایت های مختلف به سایت شما گفته می‌شود. وجود بک لینک اهمیت زیادی در افزایش بازدید سایت و رسیدن به رتبه‌های اول گوگل دارد چرا که به موتورهای جستجو می‌گویند چه سایت‌هایی برای اطلاعات بیشتر به صفحه شما ارجاع می‌دهند و یا از آن استفاده می‌کنند.

3

هر چه تعداد این سایت‌ها که به سایت شما لینک می‌دهند (به صورت فالو) بیشتر باشد، رتبه‌ شما در موتورهای جستجو افزایش پیدا می‌کند. اما، وقتی نوبت به رتبه‌بندی گوگل برسد، آنچه اهمیت دارد کیفیت این لینک‌ها است، نه تعداد بک لینک‌ها. نیوسئو یکی از مراجع برگزار کننده دوره جامع آموزش سئو درباره اینکه چرا بک لینک ها اینقدر اهمیت دارد، گفته است:

((موتورهای جستجو از لینک ها برای پیدا کردن و بررسی صفحاتی از سایت های جدید و جهت ایندکس کردن آن ها در نتایج خود استفاده می کنند. به عبارت دیگر، آنها محتوای جدید را کاوش کرده و براساس آتوریتی یا چگالی لینک دهنده ها، به یک وب سایت چگالی خاصی را نسبت می دهند.))

5- محتوای منحصر به فرد و با کیفیت تولید کنید

محتوای باکیفیت سازنده ستون های سایت برای حضور همیشگی در نتایج گوگل است. با ترکیب محتوای باکیفیت و بازنویسی خوب محتوا، وب سایت شما شانس فوق العاده‌ای برای گرفتن در رتبه‌های بالاتر در گوگل را دارد. قابل اشتراک ‌بودن محتوایتان هم بازدهی خوبی دارد.

ویدئوها، پست‌های وبلاگی و محتوایی را انتخاب و تولید کنید که برای کاربر مفید باشند. اگر خوانندگان محتوایتان را به اشتراک بگذارند، حتماً وب سایت شما، بازدهی فوق العاده خواهد داشت. اصول مهم تولید محتوا در دوره های آموزش حضوری سئو یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های آن است. ندانستن تکنیک‌های سئو قطعاً اثرات مخربی را برای شما به همراه خواهد داشت. از این نظر دوره آموزش سئو برای مدیران کسب و کارها که می‌خواهند درآمدهای چند 100 میلیونی را برای خود رقم بزنند، حائز اهمیت است.

اگر می‌خواهید به طور حرفه ای سئو را بیاموزید و خود را در صدر جدول رده بندی گوگل ببینید، همین حالا یک مرجع قوی آموزش سئو را انتخاب کنید.