امروزه حسابداری جزو مشاغل پرطرفدار و پردرآمد محسوب می‌شود. با شرکت در کلاس های حسابداری و فراگیری دانش و مهارت های مربوطه و اخذ مدرک معتبر، می‌توانید در این شغل مشغول به کار شده و موجبات پیشرفت و ارتقا شغلی خود را فراهم کنید.

آموزش تئوری، بدون تجربه عملی نمی‌تواند شرایط لازم برای پیدا کردن شغل مناسب و کسب مهارت را به وجود آورد. واقعیت امر این است که آموزش عملی و تئوری تکمیل‌کننده یکدیگر هستند و باید با هم گذرانده شوند. حسابداری یکی از مهارت‌های پرطرفدار و پرکاربرد است که نیاز به آموزش عملی دارد. بسیاری از علاقه‌مندان این رشته، با بهره‌مندی از آموزش حسابداری وارد بازار کار می‌شوند.

مهارت های لازم برای شغل حسابداری

یک فرد برای حرفه ای تر شدن در حسابداری و ورود به بازار کار، باید دانش و مهارت خود را در این زمینه افزایش دهد. برخی از مهارت های مورد نیاز شغل حسابداری عبارتند از:

  • دقت و تمرکز بالا
  • تخصص در کار با نرم افزارهای حسابداری
  • تسلط به انواع قوانین مرتبط
  • شرکت در دوره های آکادمیک و کسب گواهینامه های معتبر
  • رازداری در مورد اطلاعات مالی و اطلاعات سهامداران

دوره حسابداری

 

مباحث مهم و تخصصی در آموزش حسابداری

آموزش حسابداری ویژه بازار کار، مباحث مختلف نظیر آموزش حسابداری بهای تمام شده، مالی، پیمانکاری و پیمانی، مالیاتی، حسابداری انبار و انبارگردانی، بازرگانی، حقوق و دستمزد، نرم‌افزارهای حسابداری، تحریر دفاتر، حسابرسی و حسابداری در اکسل را شامل می‌شود. تمام این آموزش‌ها شرایط لازم برای ورود به بازار کار را فراهم می‌کنند.

اهمیت آموزش عملی حسابداری چیست؟

فرض کنید شما دانشجوی رشته حسابداری هستید و این رشته را به شکل آکادمیک سپری کرده‌اید. طبیعتاً بعد از اتمام دوره تحصیلی حسابداری نیاز به آموزش نرم‌افزار حسابداری و سایر مهارت‌های آن دارید. در واقع آموزش‌های عملی حسابداری، دانش‌آموختگان رشته حسابداری را برای بازار کار آماده می‌کند.

آموزشگاه‌های معتبر مانند موسسه آموزش همکاران سیستم، بعد از اتمام دوره حسابداری به شما گواهینامه‌های معتبر بین‌المللی و داخلی اعطا می‌کنند.

دوره حسابداری ویژه کار

آموزش حسابداری ویژه بازار کار، یکی از مهم‌ترین و تخصصی‌ترین آموزش‌های حسابداری است. این آموزش در سرفصل‌های مختلف تدریس می‌شود. شما می‌توانید به صورت حضوری یا آنلاین در این دوره ها شرکت کنید.

دوره حسابداری مقدماتی: در این مرحله، مطالبی نظیر اصول و مبانی حسابداری آموزش داده می‌شود. این مبانی برای یادگیری حسابداری اجرایی مورد توجه قرار می‌گیرد.

آموزش قوانین پایه حسابداری: برای درک و تفهیم دوره حسابداری، باید با قوانین بنیادی مالی و انواع مدل‌های اقتصادی آشنایی داشته باشید. این مطالب مطابق با استاندارد و قوانین بین‌المللی و داخلی به متقاضیان ارائه می‌شود.

آموزش تحریر دفاتر: این مرحله از مراحل مهم در مباحث حسابداری ویژه بازار کار است. در این مرحله نحوه نگارش صحیح و اصولی دفاتر قانونی و اسناد مالی آموزش داده می‌شود. همچنین فرد متقاضی با آیین‌نامه و ضوابط تحریر دفاتر قانونی ارائه شده از سوی سازمان امور مالیاتی و کدینگ حسابداری آشنا خواهد شد.

آموزش حقوق و دستمزد ویژه بازار کار: کارفرمایان و مدیران همواره از حسابداران خود توقع دارند به امور دستمزد و حقوق کارکنان همچون عیدی، سنوات، اضافه‌کار و بیمه تسلط داشته باشند. ضمن اینکه یک حسابدار موفق باید اطلاعات خود را به شکل مستمر به‌روزرسانی کند. در واقع از کلیه تغییرات به وجود آمده در سازمان‌های مالی، امور مالیاتی، قانون کار، اداره کار و سازمان تأمین اجتماعی و افزایش حقوق اطلاع داشته باشد.

دوره حسابداری ویژه کار

 

آموزش نرم‌افزار حسابداری

بخش دیگری از آموزش حسابداری ویژه بازار کار مربوط به آموزش نرم‌افزار حسابداری است. امروزه تمام فرآیندها و عملیات محاسباتی در قالب نرم‌افزار انجام می‌شود. از این رو فردی که تمایل دارد برای بازار کار آماده شود، باید دوره‌های آشنایی با این نرم‌افزارهای حسابداری را بگذراند. از این نوع آموزش‌ها به‌عنوان آموزش حسابداری مکانیزه یاد می‌شود. در دوره آموزش حسابداری، نرم‌افزارهای مهم و کاربردی برای بازار کار مورد توجه قرار می‌گیرند.

آموزش نرم افزار حسابداری سپیدار: نرم‌افزار سپیدار در بازار کار جایگاه ویژه‌ای دارد. در دوره حسابداری، نحوه کار با این نرم‌افزار و تمامی جزئیات آن آموزش داده می‌شود.

آموزش نرم‌افزار حسابداری راهکاران: اگر حسابداران به فعالیت و استخدام در شرکت‌های بزرگ علاقه دارند، انتخاب یادگیری نرم‌افزار راهکاران همکاران سیستم بهترین گزینه خواهد بود. اصلی‌ترین سیستم نرم‌افزار راهکاران جهت یادگیری دفترکل است که در واقع همان نرم‌افزار حسابداری است.

مؤسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم دوره آموزشی کاربردی و تخصصی حسابداری را به متقاضیان ارائه می‌کند. در این مجموعه تمام مباحث تخصصی و موردنیاز برای بازار کار ویژه به متقاضیان آموزش داده می‌شود. این آموزش، مباحث صفر تا صد حسابداری را به شکل تئوریک و عملی دربرمی‌گیرد و متقاضی را برای حضور در بازار کار آماده می‌کند.

 

آموزش نرم‌افزار حسابداری

مزایای بهره‌مندی از دوره حسابداری چیست؟

  • با این آموزش، فرصت‌های شغلی بسیاری برای متقاضیان فراهم می‌شود. شغل‌های حسابداری ارائه شده پایدار بوده و قابلیت ارتقاء نیز دارد.
  • مسیرهای شغلی دوره حسابداری کاملاً شفاف و روشن است.
  • با این آموزش‌ها شما به یک حسابداری حرفه‌ای با قابلیت ارتقاء شغلی تبدیل می‌شوید.
  • حسابداران از توانایی کارآفرینی برخوردار هستند.
  • درآمد اکتسابی از حسابداری مناسب است.

جمع بندی

بیشتر افرادی که در رشته حسابداری تحصیل می‌کنند، به دنبال کسب درآمد و پیدا کردن شغل مناسب هستند. مهارت‌های تخصصی در رشته حسابداری بسیار درآمدزا هستند و می‌توانند موقعیت شغلی ایده‌آل برای شما ایجاد کنند.

آموزش حسابداری به‌عنوان یکی از مهارت‌های مناسب برای کسب درآمد و پیدا کردن شغل اهمیت دارد. مؤسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم در زمینه آموزش دوره حسابداری تضمینی فعالیت دارد. این آموزش‌ها بسیار تخصصی بوده و فرد را برای حضور در بازار کار آماده می‌کند.