خرید آسانسور و نصب آن، یکی از بخش‌های مهم و پر از چالش بسیاری از پروژه‌های ساختمانی است، اما معمولا جز دغدغه‌های اصلی پیمانکاران یا مالکان نیست. هنگام طراحی آسانسور باید به نکاتی توجه کنید تا در آینده با هزینه‌های اضافی روبرو نشوید.

در این مطلب به نکاتی اشاره خواهیم کرد که به شما کمک می‌کند تا بهترین طراحی آسانسور را برای پروژه خود پیدا کنید و از عملکرد مناسب آن در ساختمان اطمینان حاصل کنید.

قبل از خرید آسانسور طرح مورد نظر خود را پیدا کنید!

امروزه آسانسورها نیز مانند بسیاری از فناوری‌های جدید، جزئی از روزمرگی انسان شده‌اند و زندگی بدون آنها در جوامع شهری بسیار دشوار است!

با این حال فرقی که آسانسور با دیگر فناوری‌ها و امکانات یک ساختمان مانند اینترنت یا آب گرم دارد، این است که اگر به درستی کار نکنند یا خراب شوند عملا زندگی برای شما سخت می‌شود! تصور کنید در یک ساختمان 10 طبقه زندگی می‌کنید که آسانسور آن بیشتر مواقع خراب است! حتی تصورش هم سخت است!

یکی از دلایلی که اکثر ساختمان‌ها را برای استفاده از آسانسور دچار مشکل می‌کند این است که از ابتدا جوانب اصلی را در نظر نگرفته‌اند. بسیاری از مالکان به دلیل ملاحضات مالی ممکن است هنگام طراحی آسانسور بخواهند مواردی را زیر پا بگذارند.

به عنوان مثال ظرفیت آسانسور را کمتر از مقدار مورد نیاز ترافیک ساختمان در نظر می‌گیرند، لذا بسیار ضروری است که قبل از خرید آسانسور با بهترین شرکت آسانسور که می‌شناسید در این زمینه مشورت کنید. آنها طراحی آسانسور را بر اساس محاسبات دقیق و بررسی همه جوانب انجام می‌دهند.

با اینکه ظاهر در طراحی اسانسور باید مورد توجه قرار گیرد، اما در پشت ظاهر و قسمت‌های مکانیکی نیز باید طراحی درست و اصولی انجام شود. طراحی اصولی آسانسور توسط بهترین شرکت آسانسور این تضمین را به شما می‌دهد تا در آینده دچار مشکل و صرف هزینه‌های اضافی نشوید.

با توجه به مواردی که اشاره کردیم، ضروری است تا قبل از خرید آسانسور یک نقشه راه تنظیم شود تا بتوانید بهترین آسانسور را برای ساختمان خود طراحی کنید.

طراحی آسانسور به صورت اختصاصی!

از آنجایی که طراحی آسانسور نیازمند توجه زیاد به جزئیات است، باید بهترین شرکت آسانسور را برای اینکار انتخاب کنید. طراحی مناسب آسانسور بسته به اندازه و نوع ساختمان متفاوت است و صد‌ها تصمیم باید گرفته شود.

به عنوان مثال، در یک بیمارستان ممکن است نیاز باشد تا آسانسور‌های بیماران و کارکنان به صورت جداگانه طراحی شود. در ساختمان‌های بلند به آسانسور‌های سریع و عریض نیاز است تا ترافیک را روان نگه دارند. آسانسور‌های نصب شده در مناطق سیل‌خیز و مرطوب باید بتوانند در برابر اتفاقات غیر قابل پیش بینی ناشی از آب و هوای بد مقاومت کنند و غیره.

هر ساختمان دارای چالش‌هایی است که آسانسور باید بر آن‌ها غلبه کند، لذا نیاز است تا طراحی آسانسور با توجه به نیاز ساختمان انجام شود.

1002

 

چرا طراحی آسانسور به صورت اختصاصی مهم است؟

انواع مختلف آسانسور برای نصب وجود دارد. یک طراحی آسانسور اختصاصی خوب، به دستگاه کمک می‌کند تا کارآمد و ایمن‌تر کار کند. علاوه بر این، آسانسور‌هایی که به خوبی طراحی شده‌اند از نظر ظاهری بسیار جذاب‌تر هستند و حس هماهنگی کلی فضای اطراف را تکمیل می‌کنند. طراحی جذاب آسانسور ساختمان این اجازه را به ساکنین می‌دهد تا هنگام استفاده از یک تجربه فوق‌العاده لذت ببرند!

اگر طراحی آسانسور از همان ابتدا به درستی انجام نشود، می‌تواند منجر به صرف هزینه در مراحل بعدی شود. آسانسوری که با یک طراحی ضعیف در ساختمان نصب شود، می‌تواند در آینده زندگی را برای ساکنین سخت کند. آسانسور‌هایی که ظرفیت متناسب با ساختمان ندارند، خیلی کوچک یا زشت هستند همگی می‌تواند باعث هدر رفتن پول شما شود.

اگر به طراحی آسانسور توجه نکنید، طبیعی است که پروژه شما دچار مشکل شود، اما با رعایت نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، می‌توانید دید بهتری از آنچه که باید طراحی کنید پیدا خواهید کرد.

  • طراحی آسانسور را قبل از شروع ساخت انجام دهید!

طراحی آسانسور کاری نیست که در آخرین لحظه انجام دهید. طراحی ساختمان بر آسانسور تاثیر می‌گذارد و بالعکس.

به عنوان مثال، ساختمانی را تصور کنید که دارای یک نمای زیبا در محوطه بیرونی است. اگر طراحی آسانسور را قبل از شروع ساخت انجام دهید، می‌توانید ساختمان را طوری طراحی کنید که با نصب یک آسانسور پانوراما بتوان نمای محوطه را هنگام تردد یا آسانسور مشاهده کرد!

بدیهی است که پس از شروع به ساخت ساختمان نمی‌توانید اینکار را انجام دهید!

  • به نوع کاربرد آسانسور و محل نصب آن توجه کنید !

طراحی خوب آسانسور مبتنی بر درک کامل نحوه استفاده از ساختمان است. این به معنای بررسی دقیق و انجام مکالمات دقیق شرکت معتبر آسانسور با مشتری است. مشتریان احتمالا از همه عوامل مؤثر بر آسانسور و تعداد تصمیماتی که باید گرفته شوند آگاه نیستند.

این وظیفه شرکت آسانسور است که سوالات درستی از مشتری بپرسد تا ببیند که دقیقا چه چیزی می‌خواهد.

باید از مشتری پرسیده شود که قرار است چه کسانی با چه تعداد، از آسانسور استفاده کنن. عوامل مهمی که باید در نظر گرفته شوند می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • چند نفر از آسانسور استفاده می‌کنند؟
  • زمان اوج استفاده چه ساعتی است؟
  • آیا مکان‌های شلوغی مانند رستوران‌ها و سالن‌های ورزشی در ساختمان وجود دارد؟
  • آیا مردم نیاز به جابجایی وسایل بزرگ و سنگین در ساختمان دارند؟
  • آیا به آسانسور اختصاصی برای آتش نشانان نیاز دارید؟
  • آیا آسانسور برای پارکینگ استفاده می‌شود؟
  • آیا آسانسور باید افراد با محدودیت حرکتی را در خود جای دهند؟
  • ابعاد چاه آسانسور را درست انتخاب کنید!

سرعت آسانسور به ابعاد چاه آسانسور ( گودال و فضای بالا) بستگی دارد. این اطلاعات باید در طراحی اولیه بررسی شوند. همچنین باید تصمیم گرفته ود که آیا آسانسور نیاز به موتورخانه دارد یا از نوع آسانسور روملس است.

برای تهیه نقشه‌ها و برآورد دقیق هزینه‌ها، باید قبل از هر اقدامی ابعاد آسانسور را بدانید. مهم است که کار ساخت و ساز را بدون اطلاع از ابعاد دقیق آسانسور‌های مورد نیاز شروع نکنید. اگر این کار را انجام دهید، بعدا ممکن است انتخاب‌های شما محدود شود.

از شرکت معتبر آسانسور خود بپرسید که آسانسور‌های شما باید چقدر سریع باشند تا نیاز ساختمان شما را برآورده کند.

 

1003

·زیبایی آسانسور را فراموش نکنید!

بسیاری از مالکان اصلا طراحی داخلی آسانسور را در نظر نمی‌گیرند. با این حال شرکت آسانسور وظیفه دارد به این مورد توجه کند. فضای داخلی آسانسور باید متناسب با کاربری، پرستیژ مسافران و زیبایی کلی ساختمان باشد.

آسانسور علاوه بر اینکه یک ابزار کاربردی برای ساختمان شما است، می‌تواند شناسنامه آن نیز باشد! ضروری است که هنگام طراحی اسانسور، به جوانب ظاهری آن نیز توجه کنید. برای پانل‌های دیواری آسانسور و کف‌پوش، می‌توانید از فولاد ضد زنگ، لمینت، شیشه، وینیل، فرش و سنگ استفاده کنید.

طراحی نمای ظاهری آسانسور هیچ محدودیتی ندارد و می‌توان آن را بصورت اختصاصی و با توجه به نیاز مشتری انجام داد. تنها کافی است آنچه را در سر دارید برای کارشناسان شرکت آسانسور خود بازگو کنید تا آن را برای شما طراحی کنند.

·هنگام طراحی آسانسور به قوانین پایبند بمانید!

درست مانند خود ساختمان، آسانسور‌های تجاری و مسکونی هم باید استاندارد‌هایی را رعایت کنند. مجموعه‌ای از مقررات و توصیه‌های ایمنی وجود دارد که همیشه در حال به روز‌رسانی هستند.

اگر شرکت آسانسور شما برای کاهش هزینه‌ها به شما پیشنهاد دور زدن قوانین را داد، سریعا یک شرکت دیگر را انتخاب کنید!

آسانسورها مستقیما با سلامتی انسان‌ها سر و کار دارند و این قوانین و استانداردها هستند که از بروز حوادث توسط آسانسورها جلوگیری می‌کنند.

شرکت الماس آسانسور، طراح و مجری انواع آسانسور و پله برقی

شرکت الماس آسانسور با کسب تمام مجوزات لازم اعم از پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنعت و معدن و عضویت در سندیکای آسانسور و پله برقی، فیلترهای استانداردی را با موفقیت گذرانده و جزو برترین های صنعت آسانسور و پله برقی میباشد که با اتکا به تجربه نیروهای متخصص و همچنین جدیدترین تکنولوژی هزاره سوم، مفتخر به طراحی و اجرای پیشرفته ترین آسانسورها در کل کشور می باشد و انواع پله برقی و آسانسور اعم از آسانسور هیدرولیک، آسانسور خودروبر، آسانسورهوم لیفت و ... را که کاملا ایمن ، قابل اعتماد ، پایدار ، راحت و کم مصرف است، در اختیار شما قرار میدهد.

جهت مشاوره رایگان یا استعلام قیمت انواع آسانسور و پله برقی "شرکت الماس آسانسور" را در گوگل جستجو نمایید.