در این مطب، قصد دارم در مورد تور ترکیه صحبت کنم. ضمن اینکه توضیحاتی در مورد دو اصطلاح رایج تور لحظه آخری ترکیه یا آفر تور ترکیه نیز ارائه خواهم کرد. ضمن اینکه اگر به سایت مراجعه کنید، قیمت تور ترکیه در پکیج های جداگانه به تفکیک شهر مقصد آمده است که می توانید برای رزرو تورهای ترکیه و مقایسۀ قیمت ها از آنها استفاده کنید.

همچنین توضیحاتی در مورد جغرافیای این کشور و شرایط جوی آن در طی سال خواهم داد تا با این کشور بیشتر آشنا شوید. علاوه بر آن، در مورد شهرهای مختلف آن صحبت خواهم کرد و از میان آنها، شهرهای مهم توریستی را نام خواهم برد. ضمن اینکه در مورد در هر قسمت، لینک مربوط به تور آن شهر را قرار خواهم داد.

بنابراین در ادامه همراه من باشید تا اطلاعاتتان در مورد تور ترکیه بیشتر شود و همچنین برای اطلاع از قیمت تور ترکیه و یا اگر سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید تا راهنمای شما باشیم.

جغرافیای ترکیه

کشور ترکیه، در نیمکرۀ شمالی زمین و در غرب قارۀ آسیا و در شرق قارۀ اروپا واقع شده است. در نواحی شمالی آن، آبهای دریای سیاه قرار دارد و نیمی نواحی جنوبی آن، آبهای دریای مدیترانه و نیم دیگر را مرز خاکی کشورهای سوریه و عراق تشکیل می دهند. در شرق، ترکیه با بحش نخجوان از کشور آذربایجان، ایران، ارمنستان و گرجستان مرز خاکی دارد و در شرق نیز، با کشورهای بلغارستان و یونان مرز مشترک دارد.

در میانه های آن، آبهای دریای مرمره، در جنوب استانبول وجود دارد که از طریق کانال بسفر، دریای سیاه به دریای مرمره و سپس به دریای اژه و آبهای مدیترانه متصل می شود. دریای سیاه، مسیر دسترسی آبی کشورهایی چون گرجستان، روسیه، اکراین، مولداوی، رومانی و بلغارستان به آبهای آزاد بین المللی از طریق کانال بسفر است. این کشورها در ساحل دریای سیاه قرار دارند که از طریق کانال بسفر، مسیر تردد توریستی و تجاری بین المللی آنها، رو به تمام نقاط جهان امکانپذیر می شود.

بخشی از موقعیت استراتژیک کشور ترکیه و البته شهر استانبول، وجود همین کانال بسفر در این کشور است. از طرف دیگر، یکی از بهترین مسیرهای دسترسی زمینی قارۀ آسیا به قارۀ اروپا، از طریق کشور ترکیه و مرز خاکی آن با کشور بلغارستان ایجاد شده است که، این نیز دلیل دیگری از موقعیت استراتژیک کشور ترکیه در جهان است.

آب و هوا

اما آنچه که در مورد جغرافیای کشور ترکیه گفته شد، احتمالا بخشی از دیدگاه شما را در مورد شرایط جوی و آب و هوایی این کشور، تشکیل خواهد داد. اما از آنجایی که این کشور با شهرهای شمال غرب ایران همچون اردبیل و ارومیه هم عرض است، شرایط جوی آن نیز تقریبا شبیه به این مناطق از ایران است.

کشوری که چهار فصل است اما آب و هوای آن، در فصول سرد سال، مانند شهرهای اردبیل یا ارومیه، زودتر فرا می رسد با بارش برف همراه است. اما تفاوتی که در آب و هوای ترکیه با ایران وجود دارد، این است که تقریبا تمام شمال و جنوب این کشور را آب دریاها فرا گرفته است.

این موضوع باعث خواهد شد که هوا علاوه بر دمای پایین، از رطوبت بیشتری برخوردار باشد. در فصول گرم، به دلیل اینکه رطوبت وجود دارد اما حالت شرجی ایجاد نمی شود، به اعتدال هوا کمک کرده و باعث می شود که سفر در فصول گرم نیز لذت بخش باشد.

از طرف دیگر، این نوع از شرایط جوی، بر طبیعت در نقاط مختلف این کشور تاثیرگذار بوده و باعث شده که در اکثر نقاط این کشور، با طبیعتی سرسبز و زیبا روبرو باشید. این طبیعت، خود بخشی از جاذبه های گردشگری این کشور است که مخصوصا در سفرهای زمینی، حتما توجه شما به مسیرهای زیبای بین شهرها و طبیعت سرسبز و زندۀ شهرها جلب شود.

اما حتی در زمستان نیز، سردترین شهرهای آن مانند استانبول، آنقدر سرد و غیرقابل تحمل نیستند که از سفر لذت نبرید. حتی در تعطیلات سال نوی میلادی و در ماههای دی و بهمن نیز، سفر به شهری مانند استانبول، می تواند جذاب و خاطره انگیز باشد.

گرچه ممکن است در مقاصدی مانند آنتالیا، آلانیا و کوش آداسی، بخواهید در فصول گرمتر و مخصوصا تابستان سفر کنید تا از دریا و ساحل نیز به راحتی استفاده کنید، اما با توجه به اینکه صنعت گردشگری در ترکیه بسیار مورد توجه است، امکانات بسیاری هتل ها، در این شهرهای ساحلی، به گونه ای آماده می شوند تا اکثر امکانات برای استفاده و لذت شما فراهم باشد. مثلا استخرهای آب گرم، حتی برخی هتل ها، استخر آب گرم روباز آماده است تا سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

۲

تور لحظه آخری ترکیه

در این قسمت، لازم است در مورد دو اصطلاح که سالها است در بین مسافران ایرانی رایج شده است صحبت کنم. اصطلاحات تورهای لحظه آخری یا تورهای آفری، مدتها است که رایج شده است و بسیاری از مسافران، تاریخ سفرشان را با این تورها هماهنگ می کنند. حتی کار به جایی رسیده است که برخی از مسافران، علاوه بر تاریخ، مقصد سفرشان نیز جایی که در آن تور لحظه آخری تبلیغ شود.

اما در توضیح این مورد باید بدانید که در تورها به مقاصد گردشگری خارج از ایران، این تورها در مسیرهایی قابلیت ایجاد داردد که برای سفر به آن کشور، نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر وجود نداشته باشد. کشورهایی مانند ترکیه، مالزی، گرجستان و ارمنستان، کشورهایی هستند که شهروندان ایرانی، برای سفر به آنها نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر ندارند.

اما بجز شرط عدم نیاز به ویزا، در دو حالت است که تورها با تخفیف و به صورت آفری به فروش می رسند. یعنی در دو حالت ممکن است تور شامل تخفیف شود با شما مثلا، تبلیغاتی با عنوان آفر تور ترکیه را مشاهده کنید.

حالت اول زمانی است که پروازهایی که برای یک تور آماده شده اند شامل تخفیف شوند. در توضیح این مورد باید بدانید آژانس های مسافرتی و یا گردانندگان تورها، از مدت ها قبل، پروازها را برای مقاصد محبوب گردشگری رزرو کرده و پول آنرا به ایرلاین می پردازند.

به عنوان مثال، برای پرواز تهران به استانبول و بلعکس، از ابتدای سال، تمام یا بخشی از صندلی های پرواز را برای تمام سال رزرو کرده و پول آنرا به ایرلاین می پردازند. به این کار در اصطلاح چارتر کردن پرواز گفته می شود.

آنها با استفاده از صندلی های پرواز چارتری، یک پکیج تور ترکیه را آماده می کنند و با تبلیغات آن، برای فروش اقدام می کنند. اما با نزدیک شدن به تاریخ پرواز، اگر هنوز تمام ظرفیت صندلی های رزرو شده، پر نشده باشد، با اعمال تخفیف روی تور و تبلیغ تور لحظه آخری ترکیه سعی می کنند مابقی ظرفیت را نیز پر کنند تا تمام یا بخشی از ضرر را جبران کنند.

تور ارزان ترکیه

اما حالت دوم زمانی است که هتل های روی یک تور شامل تخفیف شوند. اگر به پکیج یک تور دقت کرده باشید، تعدادی هتل از دو تا پنج ستاره را مشاهده می کنید که از کمترین تا بیشترین قیمت مرتب شده اند.

آژانس های مسافرتی، گردانندگان تور و یا کارگزاران، در مقاصد پر تردد گردشگری، مانند حداقل 8 شهر مهم کشور ترکیه، تعدادی هتل را برای اقامت مسافران آماده می کنند. آنها ضمن عقد قرارداد با این هتل ها، متعهد می شوند که در یک بازۀ زمانی مشخص، تعداد معینی از اتاق های هتل را پر کنند یا تعداد مشخصی مسافر را به هتل بفرستند.

به عنوان مثال متعهد می شوند که در فصل تابستان، تعداد مشخصی از چند هتل را در شهر ساحلی آنتالیا پر کنند. اما با نزدیک شدن به تاریخ اتام بازۀ زمانی، یا در حین آن اگر حس کنند نخواهند توانست به تمام تعهد خود عمل کنند، با اعمال تخفیف روی تور، سعی می کنند مسافران بیشتری جذب کرده و به مابقی تعهد خود عمل کنند.

در این حالت نیز شما تبلیغات تور ارزان ترکیه را مشاهده خواهید کرد. در کل در این دو حالت تورها شامل تخفیف شده و تورهای آفری مانند آفر تور ترکیه ایجاد و تبلیغ می شوند و شما می توانید با خرید این تورها، از تخفیف آنها استفاده کرده و سفری ارزانتر داشته باشید.

اما شرط استفاده از این تورها این است که اولا، با مقصد سفر آنها موافق باشید. به عنوان مثال اگر آفر تور کوش آداسی تبلیغ می شود، شما نیز بخواهید به این شهر سفر کنید. ضمن اینکه همانگونه که از نام تورهای لحظه آخری پیداست، این تورها در لحظه های آخر و دو یا سه روز قبل از سفر تبلیغ می شوند و باید برای سفر آماده باشید و ساکتان بسته باشد.

از طرف دیگر باید از نظر مالی با هزینه های فوری سفر مشکلی نداشته باشید. ضمن اینکه اگر شاغل هستید، با مرخصی گرفتن یا سر کار نرفتن مشکلی نداشته باشید. و یا اگر محصلید، با حاضر نشدن در محل تحصیل خود مشکلی نداشته باشید. باید بدانید که تمام این موارد شامل حال همراهان شما نیز می شود.

شهرهای ترکیه

۳

کشور پهناور ترکیه، دارای 81 استان است که اگر بخواهید به صورت زمینی، کل شهرها و استان های آنرا ببینید، حتما جاذبه های طبیعی و یا دست ساز بشر را که معاصر و یا با قدمت تاریخی باشد را خواهید یافت. این موضوع با توجه به طبیعت این کشور و همچنین با توجه به قدمت و جایگاه تاریخی آن و همچنین با توجه به پیشرفت های آن در این روزها و با توجه به توجه دولتمردان ترک به صنعت گردشگری قابل تصدیق است.

اما از شهرهای مهم و بزرگ این کشور می توان به اسانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، آدنا، غازی عنتب، آنتالیا، قونیه، قیصریه، دیاربکر، ادرنه، آیدین، دنیزلیف وان، ارزروم، اسکی شهیر، دنیزلی، اسپارتا، ترابوزان و بورسا اشاره کرد.

اما در میان این شهرها، شهرهایی هستند که در صنعت گردشگری، شناخته شده تر هستند، مخصوصا در بین مسافران ایرانی شناخته شده هستند که شامل، استانبول، آنکارا، آنتالیا، کوش آداسی، آلانیا، ازمیر، وان، ارزروم، قونیه و کاپودکیا می شوند. البته جزیرۀ قبرس ترک را نیز باید به این نامها اضافه کنید.

شهر استانبول

در این قسمت از این مطلب، قصد دارم در مورد شهر استانبول و همچنین تورهای استانبول صحبت کنم. در توضیح این شهر باید گفت، این شهر را می توان مهمترین شهر از این کشور دانست. چه از نظر موقعیت استراتژیک آن و چه از نظر قدمت تاریخی و همچنین از نظر زیرساخت های گردشگری، می توان گفت این شهر بسیار مهم است.

هر ساله مسافران بسیاری از این شهر دیدن می کنند. این مسافران ممکن است فقط به قصد سیاحت وارد این شهر شوند، یا برخی از مسافران این شهر، برای تجارت و کارهای تجاری و بازرگانی به استانبول سفر می کنند و برخی دیگر، برای مقاصد علمی و تحقیقی، برخی با اهداف ورزشی و برخی دیگر با عنوان دیپلمات و اهداف سیاسی وارد شهر می شوند.

اولین موردی که باید در مورد آن صحبت شود، قدمت شهر از نظر تاریخی و آثار تاریخی به جا مانده از حکومت های گذشته، به خصوص امپراتوری عثمانی است که در این شهر مقصد گشت های شهری و بازدیدهاست. شهر استانبول، با توجه به موقعیت جغرافیایی استراتژیکی که دارد، مرکز حکومت و مرکز توجه حاکمانی بوده است که بر تمام سرزمین ترکیه حکومت می کرده اند.

از این جهت، بناها و آثار شکوهمندی در آن ساخته شده است که به عنوان مرکز حکومت، یا زندگی، یا مراکز دولتی بوده اند و نشان از شکوه و عظمت دولت حاکم در گذشته بوده اند. این آثار، امروزه به عنوان بخشی از جاذبه های گردشگری استانبول مورد بازدید قرار می گیرند و باعث جلب گردشگران به این شهر می شوند.

از طرف دیگر، وجود تنگۀ بسفر، باعث شده که مسافران مخصوصا در سفرهای دریایی از دریای سیاه به سمت آبهای آزاد بین المللی، یا بلعکس، از این شهر گذر کنند که ممکن است برای بازدید و یا تهیۀ ملزومات سفر وارد شهر شده و از آن دیدن کنند.

برخی دیگر از مسافران، کسانی هستند که برای خرید وارد این شهر می شوند. تمام اجناسی که شما برای زندگی نیاز دارید، در این شهر از کشورها و برندهای مختلف موجود است که این موضوع باعث شده که بسیاری از بازگانان این شهر را برای تهیۀ محصولات خود انتخاب کنند.

ساده ترین مورد آن، صنف پوشاک در ایران است که هر ساله و در فصول مختلف، برای خرید اجناس مغازه ها و بوتیک های خود، به استانبول سفر می کنند و بخشی از مسافران این شهر را تشکیل می دهند.

افرادی نیز برای وقت انگشت نگاری، یا مصاحبه با سفارت جهت اخذ ویزا، به استانبول سفر می کنند. عده ای نیز، با اهداف ورزشی یا علمی و تحقیقی مسافر استانبول می شوند که نیاز دارند از قیمت تور ترکیه برای سفر به استانبول مطلع شده و یا اطلاعاتی راجع به این شهر بدست آورند.

شهر آنتالیا

شهر مهم دیگری که در کشور ترکیه، به عنوان مقصد سفر شناخته می شود، شهر آنتالیا است. این شهر ساحلی در بین مسافران ایرانی نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. به همین جهت است که تورهای آنتالیا ، جزو تورهای محبوب و پر درخواست در بین مسافران ایرانی می باشد.

شهر ساحلی آنتالیا، در جنوب کشور ترکیه و در ساحل دریای مدیترانه قرار گرفته است که سواحل ماسه ای و آبهای فیروزه ای دریای مدیترانه، به همراه هتل های مجلل 5 ستاره با خدمات کامل صبحانه، نهار، شام و نوشیدنی، باعث شده که هر ساله مسافران بسیاری از ایران و سرتاسر جهان به آن سفر کنند و خاطرات بسیاری در ذهنشان باقی بماند.

این شهر زیبا و توریستی معروف ترکیه، هر ساله میزبان کنسرت ها، جشن ها و برنامه های گوناگونی است که باعث جذب گردشگر از کشورهای مختلف می شود. علاوه بر آن، وجود زمین های حرفه ای تنیس، فوتبال و گلف باعث شده که ورزشکاران و تیم های ورزشی، ارودهای ورزشی و آماده سازی و همچنین مسابقات دوستانه را در این شهر برگزار کرده و به این دلیل به این شهر سفر کنند.

در ضمن طبیعت این شهر، یعنی دریا و ساحل درکنار جنگل و کوه، باعث شده که عاشقان طبیعت و طبیعت گردان نیز علاقمند به سفر به این شهر باشند که بخشی از گردشگرانی که به آنتالیا سفر می کنند را، این دسته از گردشگران تشکیل می دهند.

۴

شهر کوش آداسی

شهر بعدی که از نظر نوع گردشگری و طبیعت بسیار شبیه به شهر آنتالیا است، شهر کوش آداسی در ساحل دریای اژه می باشد. تورهای کوش آداسی نیز از میان تمام تورهای ترکیه ، بسیار معروف و محبوب می باشد.

این شهر نیز شهری ساحلی با ساحلی شنی و زیبا است که در ساحل دریای اژه قرار گرفته است و هتل ها در این شهر نیز مانند هتل های آنتالیا، به صورت آل و یوآل رزرو می شوند. به این ترتیب شما در این سفر نیاز به خروج از هتل ندارید و تمام وعده های غذایی و نوشیدنی و تمام خدمات را در هتل محل اقامت خود دریافت می کنید.

بسیاری از هتل ها نیز ساحلی هستند که برای رفتن به ساحل و شنا در دریا و حمام آفتاب نیز، لازم نیست از هتل خارج شوید و در محوطۀ همان هتل خود به این تفریحات می پردازید. علاوه بر آن استخر و اتاق های بازی و زمین های ورزشی و حتی پارک آبی جزئی از امکانات برخی از این هاست که باعث می شود تمام فعالیت هایتان در هتل انجام شود و تمام وقتتان در هتل بگذرد.

شهر آلانیا

اما شهر بعدی که در فاصلۀ کمی از شهر آنتالیا واقع شده است، و از نظر نوع گردشگری و اقامت بسیار شبیه به آنتالیا و کوش آداسی است، شهر آلانیا است. بسیاری از مسافران، به دلیل کمی آرامش بیشتر، تورهای آلانیا را ترجیح می دهند.

از نظر شرایط و ویژگی های تورها، تورها و برنامه های سفر به مقصد آلانیا، بسیار شبیه به تورهایی است که به مقصد آنتالیا و کوش آداسی ترتیب داده می شود. اما دلیل اینکه مسافران این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، اولا آرامش بیشتری است که در محیط این شهر ساحلی وجود دارد.

دوما دلیل انتخاب شهرهای مختلف از طرف مسافران، سلیقۀ شخصی و دیدگاه و نظرات شخصی خودشان است که شهری را به شهری دیگر ترجیح می دهند. اما توصیه ها و خاطرات سفرهای گذشته نیز در انتخاب مقصد سفر بی تاثیر نیست.

از طرف دیگر، برخی از مسافران، دوست دارند مقاصد به جدید سفر کنند و به شهرها و مکان های تکراری سفر نمی کنند. از این جهت است که ممکن است قبلا به آنتالیا یا کوش آداسی سفر کرده باشند، و حال بخواهند به عنوان یک مقصد جدید، به آلانیا سفر کنند.

این شهر در جنوب کشور ترکیه و در ساحل دریای مدیترانه قرار دارد. از نظر جغرافیایی در شرق شهر آنتالیا و جایی در شمال جزیرۀ قبرس قرار گرفته است. از نظر مسافتی نیز، با اتومبیل، حدودا سه ساعت با آنتالیا فاصله دارد.

زمان سفر به ترکیه

اما بعد از این توضیحات، لازم است در مورد زمان سفر به کشور ترکیه نیز توضیحاتی ارائه شود. همانگونه که در قسمت های قبل توضیح داده شد، کشور ترکیه از نظر آب و هوا، کشوری چهار فصل است و از نظر جوی، بسیار شبیه به شهرهای اردبیل یا ارومیه در کشورمان ایران می باشد.

از این نظر، تقریبا تمام اوقات سال را می توان برای سفر به این کشور انتخاب کرد. اما اگر مقصد سفرتان شهرهای ساحلی مانند آنتالیا یا کوش آداسی است، و هدف سفرتان شنا در دریا و حمام آفتاب گرفتن است، بهتر است در فصول گرمتر سال مانند تابستان سفر کنید.

اگر می خواهید به شهرهای مختلف بروید و از دیدنی ها و طبیعت این کشور لذت ببرید، در تمام طول سال می توانید سفر کنید. این بسته به شماست که در چه فصلی برای سفر راحتترید. اما اگر می خواهید به کاپادوکیا بروید و بالن سوار شوید، تقریبا بجز زمستان، همیشه وقت خوبی برای سفر است.

اما بجز این، مسافران بسیاری هستند که تعطیلات عید نوروز را برای سفر انتخاب می کنند. آنها علاقه دارند که از بین تورهای نوروزی ترکیه یکی را انتخاب کرده و در این تعطیلات سفر کنند. البته پیشنهاد ما هم همین است. سفر در تعطیلات عید و روزهای ابتدایی سال را از دست ندهید.

گردشگری در ترکیه

در این قسمت لازم است کمی در مورد گردشگری در کشور پهناور و توریستی ترکیه صحبت کنم. سالهاست دولتمردان و مردمان این کشور به این نتیجه رسیده اند که کشورشان پتانسیل ورود گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان را دارد.

به همین علت در اکثر نقاط این کشور زیرساخت های این صنعت پولساز را فراهم کرده اند. شما در هر گوشه ای از این کشور که جاذبه ای برای دیدن وجود داشته، به راحتی می توانید سفر کنید، بمانید و از آنها دیدن کنید.

کشور ما ایران، از نظر تاریخی و طبیعی، می توانست همرده و حتی بسیار بالاتر از کشور ترکیه، در صنعت گردشگری عمل کند اما حیف که این طبیعت و این حجم از جاذبه های گردشگری در ایران ما بدون استفاده مانده و ما در این صنعت ضعیف و عقب افتاده هستیم.

شما در کوچکترین شهر از ترکیه که از نظر طبیعی جذاب است و یا از نظر تاریخی آثاری برای بازدید گردشگران وجود دارد، انواع ضروریات صنعت گردشگری از قبیل اقامت گاه و هتل، تا هر آنچه که ممکن است گردشگر در سفرش به آن نیاز داشته باشد، فراهم شده است.

به عنوان مثال، شهر کاپادوکیا را با کندوان در ایران مقایسه کنید، خانه هایی  در دل کوه مربوط به گذشته که یک قطب مهم گردشگری این کشور محسوب می شود. در ایران سالانه چند توریست به کندوان می رود؟ اما در کشور ترکیه این شهر، پر شده از هتل های مختلف و متنوع و حتی هتل هایی که به شکل همین خانه ها ساخته یا بازسازی شده اند.

بیشتر روزهای سال، تمام هتل ها و اقامت گاهها پر هستند، اما در کندوان در ایران، اصلا این چنین نیست. سایر شهرهای کوچک و بزرگ ایران نیز همین وضع را دارد. اما ترکیه از این نظر بسیار عالی عمل کرده و بخش زیادی از درآمد سرانۀ این کشور، از صنعت گردشگری تامین می شود.

در شهرهای مختلف ترکیه، هتل ها و اقامتگاههایی برای گردشگران آماده شده است که می توانند در سفرشان، بسته به هزینه و سلیقه و شرایطشان، یکی را انتخاب کرده و از آن برای اقامت خود استفاده می کنند. من در صفحۀ هتل های ترکیه ، به تفکیک شهر، البته شهرهایی که برای مسافران ایرانی جذاب است، در مورد هتل های این کشور توضیح داده ام.

۵

انتخاب مقصد سفر

شما برای سفر، آنهم سفر خارجی، باید یک مقصد را برای سفر انتخاب کنید. انتخاب این مقصد سفر به عوامل گوناگونی بستگی دارد که سعی می کنم در این قسمت، کمی در مورد آن توضیح دهم. سعی کنید در تصمیم گیری برای سفر، این موارد را در نظر داشته باشید.

اولین عامل در انتخاب مقصد، می تواند هزینۀ سفر باشد. شما مبلغی را برای هزینه در سفر تعیین می کنید که این مبلغ بسته به تعداد نفرات، مقصد سفر، تعداد شب اقامت، وسیلۀ سفر و نوع اقامتگاه متغیر است.

اول اینکه در نظر داشته باشید، هزینۀ سفر، فقط مبلغی که برای خرید تورتان می پردازید نیست، بلکه شما یکسری هزینه در مقصد دارید. به عنوان مثال هزینۀ خورد و خوراک، هزینۀ بازدید از جاذبه های گردشگری و هزینۀ ایاب و ذهاب در شهر مقصد و هزینۀ خرید و تفریحات که باید مجموع این مبالغ را در نظر بگیرید.

نوع وسیلۀ سفر می تواند هزینه های سفر را تغییر دهد. مثلا با قطار به مشهد بروید یا هواپیما، با اتومبیل شخصی به اصفهان سفر کنید یا از اتوبوس استفاده کنید، اینها در هزینه های سفر را تغییر می دهد. اما در مورد سفر به ترکیه، معمولا سفر به صورت هوایی انجام می شود. بجز موارد معدودی که با قطار می روند و عده ای که برای سفر به وان تور زمینی را خریداری می کنند، مابقی سفرها به این کشور از طریق پرواز انجام می شود.

اما اقامتگاه نیز در هزینۀ سفر تاثیرگذار است. مثلا قیمت یک هتل 3 ستاره با یک هتل 5 ستاره بسیار متفاوت است. اینکه شما چه هتلی را انتخاب کنید، در میزان این هزینه موثر است، بنابراین، به این مورد دقت داشته باشید.

از طرف دیگر، موردی که می تواند در میزان هزینۀ سفر موثر باشد، تعداد شب اقامت شماست. اینکه چند شب را در سفر باشید، باید قبل از سفر و بسته به شرایطی که دارید و هزینه ای که در نظر دارید، تعیین کنید.

شاید کسی بخواهد 3 شب در یک هتل مجلل بماند، بجای اینکه 7 شب را در یک هتل معمولی یا 3 ستاره سپری کند. یا بلعکس، کسی بجای هتل 5 ستاره، یک هتل 3 ستاره را انتخاب کند و فقط برای خواب شب در آن اقامت کند، و بجای آن، تعداد شبهای بیشتری را در مسافرت باشد و روزهای بیشتر سفر را برای دیدن و لذت بردن از شهر و جاذبه های استفاده کند.

اما در تصمیم گیری برای انتخاب مقصد، تجربیات قبلی شما و همراهان شما بسیار موثر است. ممکن است کسی شهری را به شما پیشنهاد کند تا بروید و ببینید و لذت ببرید. این به این دلیل است که او، در سفر به آن شهر، تجربیات و خاطرات خوبی داشته و دوست دارد که شما نیز مانند او این لحظات لذت بخش را تجربه کنید.

یا اینکه شما قبلا به شهری سفر کرده اید، حال می خواهید همراهان شما نیز این تجربه را داشته باشند، یا اینکه آن خاطرات مجددا برای شما تکرار شود، به همین علت دوباره به آن شهر سفر می کنید.

و یا بلعکس، قبلا به مقصدی رفته اید، حالا دلتان می خواهد مقصد جدیدی را ببینید و تجربه ای جدید و تازه را داشته باشید، به این علت شهری جدید را برای سفر انتخاب می کنید.

این عوامل در انتخاب مقصد سفر و خرید تور موثر هستند. بنابراین به آنها دقت کنید. در صفحۀ تورهای  خارجی ، سعی شده اکثر مقاصد گردشگری خارجی که می توان به آنها سفر کرد، قرار داده شود. در این صفحه، هم توضیحات کشورها و سپس شهرها به تفکیک وجود دارد، هم پکیج ها و برنامه های سفر با قیمت در آن وجود دارد تا با دید باز و اطلاعات کامل مقصدتان را انتخاب کرده و تورتان را بخرید.

در آخر

و در آخری اینکه سعی شد دراین مطلب، اطلاعات کاملی از تورهای ترکیه و شرایط سفر به آن و شهرهای مهم آن ارائه شود تا با این مقصد گردشگری جذاب بیشتر آشنا شده و بتوانید از بین شهرهای مهم و توریستی آن یکی را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده و این سفر لذت بخش را تجربه کنید.

و اگر هنوز سوالی داشتید، یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید و یا از طریق لینک بالا به سایت بروید و از صفحات مختلف آن دیدن کنید و اطلاعاتی که برای شما آماده شده است را مطالعه کنید.