Picture10

چاپ لیبل بهترین معرف برای یک محصول است و می‌تواند به یک برند یا شرکت اعتبار ببخشد. هر برندی برای عرضه محصولات خود نیازمند تبلیغات است و چاپ لیبل می‌تواند یکی از مؤثرترین و کارآمدترین روش‌های تبلیغات برای یک محصول باشد. فرقی نمی‌کند چه کسب و کاری دارید، اگر محصولی را ارائه می‌کنید، بدون لیبل نباید انتظار استقبال شدن از خرید آن را داشته باشید.

این محصولات در انواع مختلف با متریال‌های متفاوتی چاپ می‌شوند که هر کدام مناسب مصارف خاص خود هستند. بنابراین مهم است که پیش از انتخاب، با انواع آن‌ها و ویژگی‌هایی که دارند آشنا شوید.

 

چرا چاپ لیبل مهم است؟

اگر محصول باکیفیتی را با یک لیبل ضعیف وارد بازار کنید، مشتریان بدون توجه به کیفیت خود محصول، با توجه به لیبلی که روی آن چسبانده شده در موردش قضاوت می‌کنند و این می‌تواند به معنای شکست بزرگی برای کسب و کار شما باشد. اما اگر کیفیت لیبل هم به اندازه خود محصول خوب باشد، مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار خواهد گرفت و این به معنی فروش بیشتر محصول است.

تکنیک‌های مختلفی برای بازاریابی محصولات وجود دارد، اما یکی از مؤثرترین آن‌ها لیبلی است که روی محصول چسبانده می‌شود؛ چراکه هم لوگو و نام برند شما و هم توضیحات مربوط به خود محصول را در دید مشتری قرار می‌دهد. اما لیبل‌ها هم انواع مختلفی دارند و متناسب با هر محصول باید نوع مناسب با آن را طراحی و چاپ کرد. قیمت لیبل نیز با توجه به متریالی که دارد می‌تواند متفاوت باشد.

 

Picture9

 

چاپ لیبل صدفی یا PVC

لیبل صدفی که به لیبل PVC هم مشهور است، از مواد اولیه پلاستیکی یا پلی‌پروپیلن ایجاد می‌شود و به خاطر چسبناک بودن ناحیه پشتی خود به آسانی به محصولات مختلف می‌چسبد. از ویژگی‌های این برچسب می‌توان به سطح صاف و صیقلی، استحکام بالا در برابر پارگی و همینطور مقاومت مناسب در برابر رطوبت اشاره کرد. به همین خاطر هم هست که از لیبل صدفی یا PVC برای انواع محصولات شوینده، آرایشی بهداشتی و قطعات خودرو استفاده می‌شود.

قیمت لیبل صدفی با توجه به نوع دستگاه چاپ و میزان کیفیت چاپ می‌تواند متفاوت باشد. نوع قالب سفارش داده شده توسط مشتری و همینطور تعداد رنگ‌های به کار رفته در چاپ لیبل، می‌تواند روی قیمت چاپ لیبل PVC تأثیرگذار باشد.

 

چاپ لیبل شیشه ای یا ترانسپرنت

لیبل‌های شیشه‌ای مانند لیبل متالایز و لیبل گلاسه به صورت لیبل شیت و لیبل رول جزو پرطرفدارترین لیبل‌های بازار هستند. این نوع که به لیبل ترانسپرنت نیز مشهور هستند، به صورت بی‌رنگ و شفاف طراحی می‌شوند. این لیبل‌ها دارای پوشش ضد آب هستند و به خوبی در برابر رطوبت مقاومت می‌کنند. بیشترین استفاده از آن‌ها در تولید کارت گارانتی، تجهیزات خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی و بطری‌های نوشیدنی است. این لیبل‌ها در برابر خراش افتادن مقاوم هستند و می‌توان آن‌ها را در ۵ رنگ و ابعاد متنوع چاپ کرد.

جنس لیبل‌های شیشه‌ای از PVC است. همانطور که می‌دانید این جنس یکی از مقاوم‌ترین متریال‌ها در برابر انواع آسیب‌های شیمیایی و فیزیکی است و حتی قابلیت شستشو نیز دارد.

سخن پایانی

چاپ لیبل یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی کسب و کارهای مختلف است که می‌توانید برای انواع محصولات خود از آن‌ها استفاده کنید. البته انتخاب لیبل مناسب هم شرط موفقیت است. یک لیبل باکیفیت، نقطه تمایز محصولات با یکدیگر است؛ بنابراین با چاپ لیبل باکیفیت می‌توانید کسب و کار خودتان را دگرگون کنید. مرکز چاپ رفاه، ارائه کننده انواع خدمات چاپ لیبل صدفی (PVC) و لیبل شیشه ای (ترانسپارنت) است و با نزدیک ۵۰ سال تجربه، توانسته رضایت مشتریان زیادی را به دست بیاورد.