تصاویر برفکی یا دانه دار در تلویزیون ال سی دی یکی از مشکلاتی است کاربران زیادی از آن شکایت دارند. اما با دانستن چند مورد از رایج ‌ترین دلایل این مشکل، شما می‌توانید به سرعت تصاویر دانه‌ دار یا برفکی را از تلویزیون LCD خود حذف کنید.

به طور مثال، اگر اخیراً یک دستگاه گیرنده دیجیتال یا ماهواره خریده اید و به تلویزیون تان وصل کرده اید، ممکن است پیکربندی راه اندازی شما مشکل پیدا کرده باشد. همچنین رعد و برق در منطقه ای که ایستگاه تصاویر دیجیتالی در آن قرار دارد، می تواند باعث ایجاد این مشکل شود. تداخل مغناطیسی ممکن است از منابع بیرونی و یا از منابع داخلی باشد. بهرحال این مسائل را یکی یکی حل کنید تا مشکل تصاویر دانه دانه تلویزیون تان را برطرف نمایید.

4

چرا برخی از فیلم ها دانه دانه به نظر می رسند؟

تولیدات استودیویی فیلم ها معمولا تمایل دارند از نگاتیو بسیار کند استفاده کنند. این به این دلیل است که در استودیو می توانید به اندازه دلخواه نور مصنوعی را روی سوژه پرتاب کنید. در نتیجه، تعداد بسیار کمی از فیلم ها، دانه دار هستند.

مرحله 1

کانال را عوض کنید تا بفهمید که دانه دار بودن تصاویر یک مشکل کلی است یا فقط به یک شبکه محدود می شود. اگر مشکل برفکی بودن تصویر تلویزیون در کانال های دیگر وجود نداشت، احتمالاً مشکل در مجموعه شما نیست. مشکل از ارائه دهنده سیگنال های تلویزیونی است و بنابراین باید تا زمان برطرف شدن کامل مشکل، دانه دار بودن تصویر را تحمل کنید.

اما اگر تصاویر در شبکه های دیگر تلویزیون تان نیز به همین صورت دانه دار دیده می شد، به مرحله بعدی بروید. همچنین اگر نمی توانید مشکل دانه دانه بودن تصویر تلویزیون را خودتان برطرف کنید، می توانید از خدمات مراکز مجاز تعمیر تلویزیون در مشهد همچون نمایندگی تعمیرات تلویزیون فیلیپس مشهد استفاده کنید.

مرحله 2

تمامی سیم و کابل ها و اتصالات خارجی را که مستقیماً به تلویزیون وصل می شوند را به خوبی محکم کنید. کابل های شل شده باعث ایجاد تصاویر ضعیف در تلویزیون شده و یا حتی در مواردی شما را با عدم وجود تصویر در تلویزیون رو به رو می کنند.

مرحله 3

دمای اتاق را بالا ببرید.

بسیاری از تلویزیون های LCD با برندهای مختلف، در دمای بین 5 تا 40 درجه سانتی گراد یا 41 تا 104 درجه فارنهایت بهترین عملکرد را دارند. بنابراین یکی از بهترین روش ها برای داشتن نمایشگر با تصاویر باکیفیت و بدون مشکل، داشتن دمای بهینه در محلی است که تلویزیون را قرار داده اید.

5

مرحله 4

تلویزیون را از وسایلی که هوای سرد یا صدا تولید می کنند، دور کنید.

جاروبرقی ها، اکسیژن سازها، پنکه ها و تهویه ها، مخلوط کن ها و ... هنگام کار، صدا یا هوای سرد زیادی تولید می کنند که ممکن است باعث ایجاد تداخل در تلویزیون شوند. تداخل در تلویزیون با افت کیفیت تصویر خود را بروز می دهد. بنابراین با دور کردن این وسایل از تلویزیون، معمولا می توانید به راحتی کیفیت را به تصاویر تلویزیون تان بازگردانید و دانه دانه بودن تصویر را برطرف کنید. به یاد داشته باشید که پس از دور کردن این وسایل، یکبار تلویزیون را خاموش کرده و مجددا روشن نمایید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون پاناسونیک مشهد بهترین مکان برای دریافت خدمات تعمیر و نصب تلویزیون در سراسر مشهد است.

مرحله 5

به دنبال هر نوع آسیب قابل مشاهده و یا اتصالات شل شده در خطوط خارجی آنتن و کابل ها باشید. توجه کنید که این کار را از فاصله دور بدون دست زدن به هیچ یک از این قسمت ها انجام دهید. چرا که دست زدن به آنتن و کابل ها در صورتی که تخصص و اطلاعات لازم را ندارید، می تواند وضعیت را بدتر کرده و باعث خراب شدن بیشتر تصویر شود.

بنابراین در صورت مشاهده آسیب آنتن یا کابل، برای بررسی و تعمیر بیشتر با یک تکنسین خدمات تعمیر تلویزیون نظیر پاراتک تماس بگیرید.

چرا فیلم های قدیمی تر در تلویزیون های 4K دانه دانه به نظر می رسند؟

معمولا فیلم های قدیمی تر با دوربین های قدیمی تر و بی کیفیت تری تهیه شده اند که تماشای آن ها در تلویزیون های HD امروزی باعث کشیدگی آن ها شده و بنابراین تصاویر دانه دانه به نظر می رسند. همچنین گاهی اوقات مشاهده دانه دار بودن تصویر تلویزیون به دلیل چاپ فیلم است. گاهی شما در حال تماشای فیلمی هستید که از کپی فیلم تهیه شده و بنابراین وضعیت بدی دارد. اگر فیلم سیاه و سفید نباشد، کاهش کیفیت تصویر با دانه دار بودن، مبهم بودن با کم نور بودن تصویر مواجه خواهید شد.

رفع مشکل صفحه نمایش در نمایندگی تعمیر تلویزیون

برای برطرف کردن هرگونه مشکل در تلویزیون های قدیمی و جدید، بهترین راهکار پیش روی شما، استفاده از خدمات نوین تعمیرات تلویزیون در منزل است. با استفاده از خدمات تعمیر تلویزیون در منزل، دیگر نیازی به نگرانی بابت خارج کردن دستگاه از منزل نخواهید داشت. با استفاده از این خدمت پاراتک، می توانید به راحتی تکنسین های تعمیر تلویزیون ما را به منزل خود فراخوانده و خدمات موردنیاز را در محل خود (در هر جای شهر مشهد) دریافت نماید.

6

پاراتک

پاراتک با دارا بودن بیش از صدها تکنسین کاربلد و حرفه ای در زمینه IT ، می تواند تلویزیون های شما از هر برندی که باشد، به خوبی نصب کرده و یا در صورت لزوم تعمیر نماید. تکنسین های ما تمام آموزش های لازم برای برطرف کردن مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری تلویزیون شما را دریافت کرده اند و در نوع خود، بهترین هستند.

پس اگر تلویزیون شما دچار اشکالاتی شده که نمی دانید علت آن چیست و از طرفی هم نمی توانید به مراکز تعمیرات تلویزیون اعتماد کنید و تلویزیون تان از منزل خارج کنید، می توانید به پاراتک اعتماد کنید. همین حالا با ورود به مجموعه پاراتک، می توانید تعمیر تلویزیون ال سی دی و ال ای دی در منزل ما را سفارش داده و از خدمات تکنسین های ما در کمترین زمان ممکن درب منزل یا محل کار خود، بهره مند شوید.