اگر شما از طرفداران طرح های باستانی و یا به اصطلاح قدیمی برای چیدمان منزل و حتی آشپزخانه خود هستید باید گفت با شناخت کابینت آشپزخانه کلاسیک و انواع آن، قادرید بهترین گزینش را داشته باشید. البته قابل ذکر است که این سبک کابینت بسیار پرطرفدار و ویژه بوده و با گذشت این همه سال، به هیچ عنوان قدیمی نشده است. کابینت های کلاسیک بسیار تجملاتی بوده و مناسب برای افرادی می باشد که دوستدار سبک کهن می باشند. کابینت های کلاسیک نشان دهنده یک آشپزخانه ایرانی می باشد، بنابراین اگر شما میخواهید فضایی اصیل و کاملا ایرانی در منزل خود اجرا کنید باید از سبک کلاسیک بهره ببرید. مجموعه کابینت رو، با فراهم کردن خرید کابینت قسطی بهترین ها را به خانه شما هدیه می دهد.

20

 

همه چیز درباره کابینت کلاسیک

در اصل کابینت، ظاهری طبقه بندی شده دارد که محلی برای قرار گرفتن اجسام و خوراکی های موجود در آشپزخانه می باشد. اما کابینت کلاسیک، دارای ویژگی های ظاهری بسیاری می باشد که آن را از سایر کابینت ها متمایز می کند و در ادامه به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت. کابینت های کلاسیک دارای ستون، سرستون و تاج های تراش خورده می باشد که در اصل ظاهراین کابینت بسیار شلوغ و پرکار می باشد. به طور معمول بدنه آن به صورت دستی چکش میخورد و ابزار زده می شود تا منبت هایی دل پذیر برای ایجاد فضایی مطلوب شود.

انواع کابینت کلاسیک

 • کابینت کلاسیک تمام چوب

یکی از لوکس ترین و باشکوه ترین کابینت موجود در بازار ساخت کابینت کابینت کلاسیک تمام چوب می باشد. به دلیل مبلغ بالا، بدنه داخلی کابینت را از جنس ام دی اف می زنند و بدنه خارجی اعم از درب ها را از جنس چوب طبیعی می زنند که جنس این چوب ها از: بلوط، راش، گردو، گیلاس و... می باشد. ضخامت چوب هایی که برای درب کابینت ها تعبیه می شود متفاوت از یکدیگر می باشد و تنها به خواسته خود مشتری و تشخیص سازنده کابینت، قابل تعیین می باشد. برخی از کش خوری های بر روی درب کابینت چوبی به صورت دستی انجام میگردد و بخش دیر آن توسط دستگاه سی ان سی انجام می شود.

 • کابینت کلاسیک روکش چوب

این کابینت از نظر ظاهری کاملا شبیه به کابینت تمام چوب می باشد به همین دلیل است که به آن کابینت طرح چوب نیز گفته می شود. بدنه این کابینت همانند کابینت تمام چوب از ام دی اف با کیفیت بالا ساخته می شود. بر روی لایه ی ام دی اف برش داده شده برای ساخت کابینت، روکش چوب چسبانده می شود که سپس توسط  دستگاه سی ان سی، بر روی آن منبت کاری می شود. یکی از مزیت های کاربردی آن این است که، از نظر ظاهری کاملا مشابه با کابینت تمام چوب می باشد منتهی قیمت کابینت با روکش چوب نسبت به تمام چوب کاملا پایین تر می باشد. توجه داشته باشید سبک کلاسیک، کابینت بدون دستگیره را نمی پذیرد و حتما شامل دستگیره هایی پر زرق و برق می باشد.

 • کابینت کلاسیک ممبران

نام دیگر کابینت کلاسیک، کابینت ممبران می باشد که حتی به پی وی سی هم معروف می باشد. بدنه این کابینت از ام دی اف ساخته می شود که سفید رنگ هم می باشد. بعد از مشخص شدن سایز کابینت ها، شروع به برش دادن ورقه های ام دی اف میکنند که بعد از آن همراه با دستگاه سی ان سی، شروع به ابزار زنی بر روی درب کابینت میکنند. روکشی که بر روی ام دی اف زد می شود ممبران نام دارد که جنس آن از پلاستیک می باشد. بر زیر تاج های این کابینت، قسمتی برای تعبیه کردن چراغ ها در نظر میگیرند تا با تابیدن نور بر زیبایی کابینت ها افزوده شود.

 • کابینت کلاسیک رومی

       این سبک کابینت برگرفته شده از کشور ایتالیا بوده و به تدریج وارد کشور هی دیگر شده است.     ستون ها و سرستون هایی که بر روی این کابینت تعبیه می شود، از نظر ظاهری کاملا شبیه به ستون های موجود در روم باستان می باشد. بدنه این کابینت، همانند دیگر کابینت ها از ام دی اف ساخته می شود منتهی نوع ام دی اف آن خام می باشد . توسط دستگاه سی ان سی میتوانید هر طرحی که مدنظر دارید بر روی کابینت ایفا کنید. این سبک کابینت دارای تنوع رنگی بسیار گوناگونی می باشد اما به دلیل روی بورس بودن رنگ سفید برای آشپزخانه از این رنگ استفاده می شود.

21

مزیای کابینت آشپزخانه کلاسیک

 1. در کابینت های کلاسیک، شما قادر هستید تا طرح و نقش مد نظرتان را بر روی درب های کابینت مشخص کرده و کابینت کار خود ارائه کنید.
 2. دارای رنگ بندی بسیار متنوعی می باشد، بنابراین شما متناسب با رنگ بندی دکور داخلی منزلتان و یا طبق سلیقه خود قادر به انتخاب رنگ مورد نظر خود برای کابینت می باشید.
 3. دارای ستون، سرستون و تاج های بسیار زیبا بوده که میزان منبت آن بسته به پیشنهاد و علاقه شما نسبت به شلوغی و منبت می باشد.
 4. اگر از چوب طبیعی و متریال درجه یک برای ساخت این کابینت استفاده شود، دارای دوام و ماندگاری بسیار طولانی می باشد.
 5. محلی به نام زیر چراغ برای این سبک کابینت در نظر گرفته شده است که با افزایش نور، زیبایی منبت و حکاکی ها دوچندان شود.
 6. از آنجایی که سبک های حکاکی بسیار بیشمار می باشد، در نتیجه شما قادر به انتخاب طرح مدنظر خود می باشید. البته منبت ها به دوسته پرکار و کم کار تقسیم می شود که بنابر میزان منبت آن کار، شلوغ و یا ساده می باشد.

معایب کابینت آشپزخانه کلاسیک

 1. کابینت های کلاسیک در کل بسیاربه تغیرات آب و هوا من جمله رطوبت، حساس می باشند. 
 2. به دلیل به کاربردن چوب طبیعی در ساخت کابینت کلاسیک و ایجاد حکاکی و منبت های ظریف بر روی درب های کابینت، دارای قیمت تقریبا بالایی نسبت به دیگر انواع کابینت می باشد.
 3. این کابینت در مقابل افزایش دما من جمله حرارت بسیار حساس می باشد.
 4. اگرکابینت های کلاسیک دچار هر گونه آسیبی شود که نیاز به تعمیر آن باشد، باید بگوییم امکان تعمیر آن وجود ندارد.
 5. این کابینت در مقابل انواع خط و خش، خراشیدگی و برخورد اشیاء تیز به شدت حساس و آسیب پذیر می باشد.
 6. همانطور که گفته شد این کابینت دارای حساسیت تقریبا بالایی می باشد، درنتیجه هنگام نصب باید کار را به یک فرد متخصص سپرد.
 7. نصب آن طی مدت طولانی و زمان برانجام می گردد.
 8. اگر مواد سازنده کابینت مرغوب نباشد، طی گذر زمان دچار تغیر در رنگ و ظاهر آن می شود.

22

داشتن آشپزخانه ای که آرزو داشتید، نباید برایتان همانند یک رؤیا باشد، لذا برای ساخت و سفارش کابینت مدنظرتانو حتی کابینت آماده روی مجموعه کابینت رو حساب کنید. برای مشاهده انواع کابینت آشپزخانه بر روی https://cabinetro.com کلیک کنید. همکاران ما در مجموعه کابینت رو، طی مدت 24 ساعت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02155258210 در تماس باشید.