از آسیا تا قاره آمریکا، مکان‌های زیادی در جهان وجود دارد که با بیش از 500 میلیون نفر در سراسر جهان، اسپانیایی صحبت می‌کنند و این بسیار چشمگیر است. به عبارت ساده، اگر می ‌توانید اسپانیایی صحبت کنید، بخوانید یا بفهمید، هم از نظر شخصی و هم حرفه ‌ای از بازی جلوتر هستید، زیرا اسپانیایی یک زبان جهانی است.

با این حال، تاریخ اسپانیایی یک تاریخ پیچیده است، زیرا اسپانیایی همیشه به طور طبیعی به عنوان زبان انتخابی برای این میلیون ها نفر تبدیل نشده است. در واقع، استفاده از زبان محصول قرن ‌ها تاریخ است که اکثریت آن مربوط به دوره ‌های پرتلاطم مهاجرت و استعمار است.

مردم کجا اسپانیایی صحبت می کنند؟

از کشورهای اسپانیایی زبان در آفریقا تا کشورهای اسپانیایی زبان در آسیا، تعداد اسپانیایی زبانان در سراسر جهان در حال افزایش است. بر اساس گزارش مرکز تحقیقات پیو، تنها در ایالات متحده، تعداد کسانی که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند از سال 1980 به میزان 233 درصد افزایش یافته است، و با نگاهی به سطح جهانی، موسسه سروانتس پیش ‌بینی می ‌کند که جمعیت در کشورهای اسپانیایی زبان رسمی به 750 میلیون نفر در سال ۲۰۵۰ خواهد رسید.

این البته، صدها میلیون نفر در سراسر جهان را که زبان اسپانیایی را به عنوان زبان دیگر خود انتخاب کرده اند، تخفیف می دهد. از بین تمام زبان ‌های دنیا، اسپانیایی سومین زبان مورد مطالعه است که بعد از انگلیسی و فرانسوی در رتبه ‌بندی قرار دارد. بنابراین، چه به دلایل شخصی و چه به دلایل تجاری، بسیاری از مردم برای یادگیری اسپانیایی الهام می‌ گیرند.

کدام کشور یا قاره خانه بیشترین اسپانیایی زبان است؟

امروزه، قاره آمریکا این ادعا را دارد که به عنوان خانه ای برای بیشترین اسپانیایی زبان در جهان است. در اینجا چند واقعیت وجود دارد:

مکزیک با 110 میلیون نفر بیشترین اسپانیایی زبان را دارد

کلمبیا در ردیف دوم قرار دارد

آمریکا با آرژانتین با حدود 41 میلیون اسپانیایی زبان  دارد

در مرحله بعدی ونزوئلا، پرو، شیلی، اکوادور، گواتمالا و کوبا قرار دارند

قاره آمریکا خانه حدود 470 میلیون اسپانیایی زبان است.

چند کشور به زبان اسپانیایی صحبت می کنند؟

ما می توانیم به شما بگوییم که 20 کشور اسپانیایی را زبان رسمی می دانند.

این لیست رسمی است:

آرژانتین

بولیوی

شیلی

کلمبیا

کاستاریکا

کوبا

جمهوری دومینیکن

اکوادور

السالوادور

گینه استوایی

گواتمالا

هندوراس

مکزیک

نیکاراگوئه

پاناما

پاراگوئه

پرو

اسپانیا

اروگوئه

ونزوئلا

اگرچه این زبان رسمی نیست، اسپانیایی معمولاً در ایالات متحده، بلیز، آندورا و جبل الطارق صحبت می شود. ما به چگونگی توسعه زبان اسپانیایی در قاره هایی مانند زیر می پردازیم:

آسیا

آفریقا

اروپا

قاره آمریکا

آسیا

منطقه ای که کمترین زبان اسپانیایی را دارد. آسیا از قرن شانزدهم، زمانی که کاشفان اسپانیایی فیلیپین را مستعمره کردند و شروع به تحمیل حکومت خود و گسترش مسیحیت کردند، میزبان زبان اسپانیایی بوده است. در اینجا، اسپانیایی عمدتاً توسط نخبگان - تاجران، روشنفکران، مبلغان مذهبی و دربار محلی صحبت می شد. اما علیرغم اینکه مردم در طول قرن نوزدهم به زبان اسپانیایی تحصیل می کردند و زبان اسپانیایی تا اواسط قرن بیستم زبان اصلی این مکان بود، کنترل آمریکا بر جزایر و احساسات ملی گرایانه باعث کاهش شدید تعداد اسپانیایی زبانان در فیلیپین شد. به طور خلاصه در سال 1973، سپس در نهایت در سال 1987، اسپانیایی عنوان خود را به عنوان زبان رسمی فیلیپین از دست داد.

آفریقا

در حالی که کشورهای اسپانیایی زبان زیادی در سراسر آفریقا وجود ندارد - فقط یک کشور وجود دارد - این قاره تنها پس از توسعه درمان های ضد مالاریا در قرن نوزدهم، مدت ها پس از اوج استعمار اسپانیا، به روی اروپایی ها باز شد - اسپانیایی زبانان می توانند ماهیچه های زبانی خود را در گینه استوایی خم کنند.

 

در سواحل غربی این قاره، اسپانیایی، پرتغالی و فرانسوی زبان های رسمی هستند.

در طول قرن‌ها تحت تأثیر زبان‌ های قبیله ‌ای محلی، حدود 68 درصد از مردم این کشور به زبان اسپانیایی اکواتوگینی صحبت می‌ کنند، با این حال این زبان حاوی تعداد زیادی گویش و لهجه است که بسیاری از آنها در امتداد خطوط قبیله‌ای یا قومی ترسیم شده‌اند. تأثیر زبان‌های فرانسوی، پرتغالی و آلمانی نیز آشکار است.

اروپا

زادگاه زبان اسپانیایی، اسپانیا، تنها زبانی را که امروزه در قرون وسطی شناخته می‌شود توسعه داد - قبل از این، به دلیل تأثیر حکومت رومیان، زبان لاتین زبان اصلی بود. در طول این مدت، پادشاهی های مختلف اسپانیا که به سمت جنوب حرکت کردند تا شبه جزیره را از شر اعراب مور خلاص کنند، انواع گویش های لاتین را توسعه دادند.

امروزه اسپانیایی در کشورهای اروپایی پرتغال و آندورا و تعداد زیادی از مردم در قلمرو بریتانیایی جبل الطارق صحبت می شود که عمدتاً به دلیل نزدیکی هر دو کشور به اسپانیا است.

قاره آمریکا

هنگامی که کریستف کلمب در سال 1492 به قاره آمریکا رسید، قاره های آمریکای شمالی و جنوبی برای اولین بار با زبان اسپانیایی آشنا شدند.

با رسیدن کودکانی که در مؤسسات آموزش می دیدند به بزرگسالی، اسپانیایی به عنوان زبان اصلی تثبیت شد، اما تأثیر زبان های قبیله ای محلی به این معنی بود که نسخه آمریکایی لاتین اسپانیایی با زبان کاستیلی در سطح محلی متفاوت بود. خاستگاه اندلسی اولین کاوشگران از همان ابتدا بر الگوهای تلفظ در آمریکای لاتین تأثیر گذاشت. و در واقع، 11 میلیون نفر در آمریکای لاتین هنوز به زبان های بومی خود صحبت می کنند.

کلاس های آموزش زبان اسپانیایی در موسسه زبان دهخدا

موسسه زبان دهخدا با توجه به گسترش و اهمیت زبان اسپانیایی به برگزاری کلاس آموزش زبان اسپانیایی به صورت گروهی و خصوصی و به شکل آنلاین و حضوری پرداخته است تا بتواند سهمی در آموزش این زبان پرطرفدار داشته باشد.

کلاس های آنلاین با بالاترین کیفیت در پلتفرم اختصاصی خود موسسه بوده و با توجه به امکاناتی که این کلاس ها دارند شبیه سازی مناسب از کلاس های حضوری می باشند.

تعیین سطح و مشاوره برای ثبت نام به صورت رایگان می باشد و شما می توانید زیر نظر اساتید مجرب و نیتیولایک با یک برنامه ریزی عالی این زبان را یاد بگیرید.