با نزدیک‌شدن به فصل سرما، اولین چالش موجود در هر خانه استفاده از ابزار‌های مختلف افزایش‌دهنده دماست. سرمای پاییز و زمستان می‌تواند بسیار ناخوشایند و اذیت‌کننده باشد و از این رو همواره باید به فکر چاره‌ای برای گرم نگه‌داشتن محیط خانه بود. سرما با خود انواع بیماری‌ها و مشکلات جسمی به‌خصوص سرماخوردگی را به دنبال دارد و اگر به فکر گرم نگه‌داشتن خودمان نباشیم، از شر این بیماری‌ها در امان نخواهیم بود.

بیرون از خانه، لباس‌های گرم نظیر کاپشن، پالتو، شال گردن و ... تا حدودی بدن ما را گرم نگه می‌دارند. اما این لباس‌ها برای پوشش داخل خانه مناسب نیستند، زیرا افراد تمایل دارند در خانه لباس راحت بپوشند؛ بنابراین باید وسایلی موجود باشد که فضای خانه را گرم نگه دارند. یکی از مهم‌ترین وسایل گرمایشی، بخاری برقی کم‌مصرف است که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم. در ادامه توضیحات بیشتری در این مورد بیتشر توضیح داده خواهد شد.

اهمیت وسایل گرمایشی و محدودیت‌های موجود

همان‌طور که گفته شد، انسان‌ها در برابر سرما یا گرمای بیش از حد احساس ناخوشایندی دارند و اذیت می‌شوند. سرمای زیاد سبب لرزش بدن، تب و سرماخوردگی شده و به‌خصوص برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، بسیار مضر است و نباید در معرض سرما قرار بگیرند.

لباس‌های گرم فقط تا حدودی بدن ما را گرم نگه می‌دارند و اغلب در بیرون از خانه به کار می‌روند. امروزه وجود وسایل گرمایشی در خانه‌ها به یک ضرورت تبدیل شده و در اکثر خانه‌ها به‌خصوص آنهایی که در مناطق سردسیر زندگی می‌کنند، از این وسایل گرمایشی بیشتر استفاده می‌نمایند.

در گذشته نه‌چندان دور، بخاری‌های گازی جزو پرمصرف‌ترین وسایل گرمایشی محسوب می‌شدند، اما امروزه کمتر از این بخاری‌ها برای گرم‌کردن خانه استفاده می‌شود. امروزه معمولاً شوفاژها در اکثر خانه‌ها یافت می‌شوند. با این حال این وسیله گرمایشی نیز معضلاتی دارد و نمی‌توان آن را بی‌نقص دانست. مشکلات فنی، هزینه گازکشی، عدم حمل بخاری در مکان‌های مختلف و ... از جمله معایب این نوع وسیله گرمایشی هستند. از این رو استفاده از یک گزینه جایگزین و به‌صرفه به نام بخاری برقی کم‌مصرف می‌تواند مؤثر و مفیدتر باشد.

۲

ساختار بخاری برقی کم‌مصرف

امروزه بخاری‌های برقی فراوانی با مشخصات و امکانات مختلف در بازار موجود هستند. این بخاری‌ها در فضاهای مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، کارگاهی، درون کانکس، کیوسک نگهبانی و سایر فضا‌ها به کار می‌روند. این مسئله که کدام نوع بخاری برقی برای فضای مورد‌نظر شما مناسب‌تر است، برای انتخاب بهترین گزینه بخاری برقی بسیار مفید و کمک‌کننده است. در حقیقت لازم است ابتدا نیاز خود را به‌خوبی بشناسید و سپس متناسب با نیازتان، خرید نوع مناسب بخاری برقی را انجام دهید.

مهم‌ترین قطعه موجود در ساختار بخاری برقی، المنت است که گرما با عبور جریان از آن تولید می‌شود. عایق بین المنت و بدنه نیز در ساختار این بخاری‌ها وجود دارد که با هدف قرار‌گیری پایه المنت روی صفحه بخاری به کار می‌رود. بدنه فلزی، کلید بخاری و سیم رابط با پوشش عایق نیز سایر اجزای بخاری برقی را تشکیل می‌دهند.

مقرون‌ به‌صرفه‌ترین انتخاب برای گرمایش خانه

گرمایش الکتریکی فرآیندی است که طی آن انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود. موارد استفاده این گرمایش در بخاری‌های برقی، آشپزی، اتو و... است. المنت از اجزای موجود در ساختار بخاری‌های برقی است و کار تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی را انجام می‌دهد.

در یک تعریف کلی، بخاری برقی دستگاهی که نیروی برق را به گرما تبدیل کرده و محیط را گرم نگه می‌دارد. با توجه به اینکه به فصول سرد سال نزدیک می‌شویم، بخاری‌های برقی کم‌مصرف از ضرورت‌های بسیاری مکان‌ها محسوب شده و نیاز به آنها همواره احساس می‌شود، زیرا آنها علاوه بر اینکه گرمای خوبی به محیط می‌بخشند، مصرف برق کمی هم دارند.

بخاری‌های برقی از مزایایی نظیر جابه‌جایی راحت، اندازه کوچک، سادگی در طراحی ساخت و ... هستند. همین ویژگی‌ها، بخاری برقی را به جایگزین مناسبی برای بخاری‌های گازی تبدیل کرده است. نکته حائز اهمیت دیگر این است که امروزه هزینه‌های موتورخانه و بخاری‌ها با افزایش چشمگیری روبرو است. به همین دلیل بخاری برقی رقیب جدی این وسایل گرمایشی بوده و انتخابی اقتصادی محسوب می‌شود.

 بسیاری از افراد تصور می‌کنند، مصرف بخاری برقی بالاست و در صورت استفاده از آن متحمل هزینه‌های زیادی بابت برق خواهند شد. اما بر خلاف تصورات، بخاری‌های برقی کم‌مصرف در مصرف برق بسیار صرفه‌جویی کرده و هزینه‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهند. همچنین هزینه خرید بخاری کم‌مصرف نیز از هزینه‌های خرید شوفاژ و بخاری پایین‌تر است. از همین منظر، بخاری‌های برقی یک انتخاب مناسب و به‌صرفه و جایگزینی ایده‌آل برای بخاری‌های گازی به حساب می‌آیند.

۳

نکات مهمی که باید هنگام خرید بخاری برقی لحاظ شوند

بخاری‌های برقی از تنوع زیادی برخوردار هستند و به همین دلیل ممکن است در روند خرید و انتخاب آنها با مشکل مواجه شوید. هیترهای برقی فاقد آلودگی سوخت‌های فسیلی هستند و همچنین از ایمنی مناسب‌تری نسبت به سایر وسایل گرماساز گازی و نفتی برخوردارند. همین عوامل سبب شده است که این وسایل گرمایشی بسیار مورد توجه واقع شوند و تقاضای آنها رو به رشد باشد؛ بنابراین دانستن نکاتی که باید هنگام خرید هیترهای برقی بدانید، می‌تواند در انتخاب یک بخاری مناسب به شما کمک کند.

  • محل استفاده بخاری: اولین نکته که باید هنگام خرید بخاری برقی لحاظ شود، فضای استفاده و میزان گرمایی که می‌خواهید کسب کنید است. امروزه تولید بخاری‌های برقی در انواع مختلف و با مشخصات و امکانات متفاوت صورت می‌گیرد که هر کدام برای استفاده در فضاهای مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، کارگاهی، درون کانکس، کیوسک نگهبانی و ... مناسب هستند. اینکه بدانید کدام بخاری برای فضای مورد‌نظر شما مناسب‌تر است، در انتخاب بهترین گزینه به شما بسیار کمک می‌کند.
  • قدرت بخاری: می‌توان یک بخاری برقی با قدرت کیلووات ساعت زیاد که کل اتاق را به‌سرعت گرم می‌کند را به حالت آماده به ‌کار تغییر داد. این سبب صرفه‌جویی در مصرف گرما و انرژی می‌شود.
  • امنیت بخاری برقی: بخاری‌های برقی که خریداری می‌کنید باید از معیارهای ایمنی خاصی برخوردار باشند.
  • نشان استاندارد: نشان استاندارد بخاری، ایمنی آن را تضمین می‌کند. جنس قطعاتی که در بخاری برقی به کار می‌رود باید استاندارد و ایمن باشد. برای مثال استفاده از سیم یا کابل استاندارد که هنگام استفاده موجب آتش‌سوزی نشود، ضروری است.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02133114902 تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما در فروشگاه داوود المنت شما را راهنمایی کنند.