هیتر تابشی تکنولوژی است که انرژی گرمایشی را به مادون قرمز تبدیل کرده و به جای محیط، افراد و اجسام را گرم میکند. این مدل گرم کردن باعث میشود که مصرف انرژی تا 60 درصد کاهش یابد. از این نوع سیستم گرمایشی میتوان در سوله ها، گلخانه ها، سالن های بزرگ صنعتی و مرغداری ها و ... استفاده کرد.

در ادامه با 10 هیتر تابشی گازی برتر بازار ایران آشنا خواهیم شد. در تهیه این لیست قیمت گرماتاب، کیفت برند و کیفیت ساخت محصولات لحاظ گردیده است.

1.هیتر تابشی یوتاب مدل LT (اولین و تنهاترین هیتر کم مصرف ایران)

اولین و بهترین هیتر تابشی گازی ایران ، هیتر تابشی یوتاب مدل LT میباشد. این نوع گرماتاب لوله ای برای تامین انرژی خود همزمان به گار شهری و انرژی برق 220 ولت نیاز دارد. شرکت یوتاب صاحب امتیاز و مخترع سیستم هیتر تابشی ترموستاتیک است. این سیستم باعث میشود که 30% انرژی کمتری نسبت به سایر سیستم های هیتر تابشی موجود در بازار مصرف کند که این مورد میتواند تاثیر به سزایی در انتخاب شما داشته باشد.

نوع سیستم طراحی شده در هیتر تابشی مدلLT به گونه ای است که دمای اجسام و افراد را محیط 120 تا 150 متری را در کمتر از یک ساعت به دمای مطلوب می رساند که این مورد باعث کاهش مصرف سوخت چشمگیری می‌شود. همچنین هیتر تابشی یوتاب تا 80 درصد صدای کمتری نسبت به سایر سیستم های گرمایشی دارد.

۲۰

2.هیتر تابشی یوتاب مدل  UT(اولین و تنهاترین هیتر کم مصرف ایران)

هیتر تابشی لوله ای یوتاب مدل UT نیز مانند مدل قبلی برای تامین انرژی و گرم کردن محیط، به انرژی برق و گاز شهری به صورت همزمان نیاز دارد. این سیستم گرماتاب نیز با استفاده از یک دستگاه مشعل با شعله طویل و با سوزاندن مواد احتراقی و پخش آن داخل یک خط لوله U شکل با رنگ نسوز موجب تولید امواج فروسرخ شده که تابیدن این امواج به سطح اجسام و بدن انسان، گرمایی نظیر مور خورشید را ایجاد می کند.

این نوع هیتر ها به عنوان هیتر فضای باز و گرمایش سوله ها و مرغداری ها و... نیز شناخته میشود و جزو بهترین و مقرون به صرفه ترین هیترهای تابشی موجود در بازار است. هیتر تابشی یوتاب مدل UT نیز نسبت به سایر هیتر تابشی های موجود در بازار 30% سوخت و انرژی کمتری دارد.

شرکت یوتاب تدبیر اندیش آذر صاحب امتیاز اختراع هیتر تابشی مبدل دار ترموستاتیک با 30 درصد مصرف کمتر نسبت به هیتر های تابشی فعلی و با عنوان تجاری یوتاب تولید کننده انواع جدید ترین و مدرن ترین سیستمهای گرمایشی، دارای بیش از یک دهه تجربه موفق در خصوص طراحی، تولید و اجرای سیستمهای گرمایش از سقف با برند یوتاب در کشور می باشد.

شما میتوانید برای تهیه هیتر های تابشی یوتاب با شماره تلفن های 91018021-021 و 32754159-044 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان این شرکت به صورت کامل مشاوره رایگان در زمینه خرید هیتر تابشی برای شما ارائه کنند.

3.هیتر تابشی گرماسان مدل MR-40U

هیتر تابشی صنعتی گرماسان مدل MR-40U از روش تابش برای گرما بخشیدن به محیط هایی با متراژ 120 تا 150 متر مربع و ارتفاع 4 تا 5 متر همچون کارگاه ها، سالن های ورزشی، گلخانه های بزرگ و... استفاده می کند. کاهش مصرف برق که با استفاده از هیترهای تابشی صنعتی گرماسان مدل MR-40U ممکن می گردد، این محصولات را در مجموعه محصولات مقرون به صرفه قرار داده است. با استفاده از روش تابشی برای ایجاد گرمایش، تا 60 درصد در مصرف سوخت و 90 درصد در مصرف برق صرفه جویی می شود.

4.هیتر تابشی گرماسان مدل MR-22U

هیتر تابشی صنعتی گرماسان مدل MR-22U با استفاده از روش تابش برای گرما بخشیدن به فضاهایی مانند سالن های ورزشی و صنعتی با متراژ 60 تا 80 متر مربع و ارتفاع 4 تا 5 متر مناسب هستند. تعبیه المنت های سرامیکی در هیتر تابشی گرماسان باعث توزیع یکنواخت گرما می گردد؛ با استفاده از روش تابشی برای ایجاد گرمایش، تا 60 درصد در مصرف سوخت و 90 درصد در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود. کاهش مصرف سوخت و برق که با استفاده از هیتر تابشی صنعتی گرماسان مدل MR-22U ممکن می گردد، این محصول را در زمره محصولات مقرون به صرفه قرار داده است.

۲۱

5.هیتر تابشی برقی سرامیکی JH

هیتر های برقی JH نسل جدید سیستم های گرمایش تابشی مادون قرمز با گرید انرژی A می باشند .این هیتر ها فاقد فن و بدون صدا بوده که در دو مدل با ترموستات و با ریموت کنترل تولید شده است .هیتر های تابشی برقی JH قابل استفاده برای فضاهای باز و یا  بسته مانند کافی شاپ ها ، مدارس ، استخرها ، مرغداری ها ، گلخانه ها ، تعمیرگاه ها و ... مناسب می باشد .

6.هیتر تابشی سرامیکی انرژی مدل GR100

هیتر تابشی سرامیکی انرژی مدل GR0100 مناسب جهت گرمایش کلی و موضعی فضاهای صنعتی و تجاری از جمله سالن های تولید، انبار مواد، سالن ورزشی، آشیانه هواپیما و ... می باشد. این محصول از گاز طبیعی (شهری) و گاز مایع به عنوان سوخت استفاده می نمایند و دارای پنل احتراق سرامیکی می باشد.

7.هیتر تابشی گازی انرژی مدل GR200

هیتر تابشی گازی GR200 شرکت انرژی دارای قدرت حرارتی 50.000 کیلو کالری بوده که با استفاده از گرمایش سریع موضعی بصورت تابشی (نصب افقی) قابلیت گرم کردن 150 متر مربع (تقریبی) را دارا می باشد. از ویژگی های این دستگاه می توان به گرمایش سریع ( دستیابى به حداکثر دماى کارکرد در کمتر از 30 ثانیه )، گرمایش موضعى براى سالن هاى بزرگ بجاى گرمایش کل محیط، مصرف گاز کمتر با راندمان گرمایشى بالاى 98٪، ایمنى بالا با استفاده از شیر کنترل گازى ( ساخت SIT ایتالیا ) و قابلیت اتصال به ترموستات محیطى اشاره نمود.

۲۲

8.هیتر تابشی لوله‌ای تمام استیل مدل MR50US

هیتر تابشی مدل MR-50U از روش تابش برای گرما بخشیدن به سالن های ورزشی و صنعتی با متراژ ۱۰۰ تا ۱۲۰ متر مربع و ارتفاع ۴ تا ۵ متر استفاده می کند. این محصول همانند خورشید گرمای لازم را به طور یکنواخت در محیط پخش می کند و از تراکم دمای بالا در فضا جلوگیری می کند.

از مزایای این هیتر تابشی میتوان به هزینه اولیه کمتر نسبت به سایر روش های گرمایش، کاهش ۴۰ تا ۶۰ درصد مصرف گاز و کاهش ۹۰ درصد مصرف برق اشاره کرد.

9.هیتر تابشی گرمایشی ۷.۵ متری ۴۵۰۰۰ کیلوکالری گرما سازه

هیتر تابشی صنعتی گرماسازه مدل GT-50US دارای ظرفیت حرارتی 45000 و جهت گرمایش فضای گلخانه و مرغداری و بعضی از کارخانه‌ها، کافی شاپ و رستوران کاربرد دارد. هیترهای تابشی گرماسازه نسبت به سایر سیستم‌های گرمایشی، صرفه اقتصادی دارند؛ چرا که هزینه اولیه کمتری دارد و باعث صرفه جویی در مصرف برق و گاز می‌شوند.

10.بخاری و هیتر هرمی فضای باز

بخاری و هیتر هرمی زیباترین بخاری فضای باز با کارایی بسیار زیاد و زیبایی باور نکردین.این بخاری برای رستورانها و فضای باز بسیار مناسب بوده و کارایی زیادی دارد.امروزه استفاده از فضای باز در زمستان نیز متداول میباشد و برای در املان ماندن از سرمای زمستان یک بخااری فضای باز به کمک شما میآید.دو نوع بخاری برای فضای باز داریم بخاری فضای باز قارچی و بخاری فضای باز هرمی و همینطور از آتشدان نیز برای گرم کردن فضای باز نیز استفاده میشود.حال انکه مردد هستید بین این دو کاملا طبیعی است.بخاری های تولید شده در ویلاسازه از جنس آهن ضد زنگ بوده و با پوششی از رنگ کوره ایی پوشانده شده اند تا در برابر رطوبت و گرما مقاومت داشته باشند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم که بهترین و پر طرفدار ترین هیتر های تابشی حال حاضر بازار ایران را برایتان معرفی کرده و به اختصار توصیحاتی را در موردشان بیان کنیم.

نظر شما در مورد استفاده از هیتر تابشی یا گرماتاب چیست؟ آیا میتواند جایگزین مناسبی برای سیستم های گرمایشی همرفتی در مکان های بزرگ مانند سوله ها و گلخانه ها باشد؟ حتما نظرات خود را در این مورد در کامنت ها بیان کنید.