یکی از بهترین گزینه ها امروزه برای تبلیغات گسترده کسب و کار و رونق آن، تبلیغات از راه تلویزیون شهری است. همچنین تلویزیون شهری یک از موارد مهم اطلاع رسانی برای عموم مردم است. علت این موضوع این است که تلویزیون شهری نقش مهمی را در جلب رضایت مخاطب ایفا می کند. در سراسر دنیا از کشور و شهرهای بزرگ گرفته تا مناطق کم جمعیت کوچک صاحبان کسب و کار برای رونق و تبلیغات بیشتر خود روی به استفاده از تلویزیون شهری آورده اند. حال ممکن است برای کسی این سوال پیش بیاید که کدام یک از روش های تبلیغاتی مثل استفاده از تلویزیون شهری یا تابلو روان مناسب تر است، ما در مجموعه ای اس ای لایت این توضیح رو برای شما در نظر گرفته ایم.

قبل از هر چیز باید با ماهیت هر کدام آشنا شوید:

۲

تلویزیون شهری چیست؟

در واقع نمایشگر بزرگی که هدف به نمایش گذاشتن تصاویر بزرگتر در ابعاد بیشتر را بر عهده دارد و از چند نمایشگر کوچکتر ساخته شده است، تلویزیون شهری نام دارد که با نام ویدئو وال نیز شناخته می شود. طراحی تلویزیون شهری به گونه ای است که بدون هیچ مشکلی تصاویر را با کیفیت بالا در مدت زمان طولانی به نمایش می گذارد.

۳

تابلو روان چیست؟

در واقع نمایشگرهایی که به صورت دیجیتال حروف و اعداد را به نمایش میگذارند، تابلو روان نام دارند. تابلو روان ال ای دی یک نوع نمایشگر دیجیتال است که المان های آن ماژول ال ای دی و منبع تغذیه و‌… است

 از ویژگی های مهم تابلوهای روان نمایش دادن حروف و اعداد به صورت متحرک و رنگی است. از دیودهای نوری در ساخت تابلو روان استفاده می شود. تابلو روان نیز مانند تلویزیون شهری در تبلیغات کسب و کار و رونق آن بسیار موثر است.

تابلو ال ای دی ثابت

این نوع تابلوها گزینه مناسبی برای جایگزین کردن نئون ها است. تابلو روان ثابت هزینه کمتری نسبت به نئون ها دارد و همچنین دارای طول عمر بالاتری است. دارای شکنندگی و همچنین خطر کمتری است.

تابلو روان تک رنگ

همانطور که از اسم این نوع تابلو روان مشخص است فقط قادر است جملات را با یک نفر به نمایش درآورد.

تابلو روان چند رنگ

این نوع تابلو روان قادر است  به طور همزمان نوشته و اعداد و حروف را به چند رنگ مختلف به نمایش بگذارد‌.

تابلو روان متحرک

در هنگام نصب و راه اندازی تابلو روان متحرک برای کسب و کار خود. نوشته ها ثابت نیستند و دورانی متحرک بوده و با پایان رسیدن نوشته دوباره از اول همان متن نشان داده می شود.

تابلو روان فول کالر

کامل ترین و جدیدترین نوع تابلو روان، تابلو روان فول کالر است. به این نوع تابلوها تلویزیون شهری نیز گفته می شود که تمام رنگی بوده و قادر است جزئیات را به صورت رنگی به نمایش بگذارد.

مقایسه تلویزیون شهری و تابلو روان

از کنار هم گذاشتن تعاریف تابلو روان و تلویزیون شهری در واقع به این موضوع پی میبریم که هر دو عضو یک خانواده هستند و ریشه مشترک دارند. تلویزیون شهری شکل پیشرفته و توسعه یافته  تابلو روان است که قادر است تصاویر را با کیفیت بیشتر و ابعاد بزرگتر برای ساعت های طولانی به نمایش بگذارد. تلویزیون شهری دارای توانایی پشتیبانی از طیف رنگی است و می تواند علاوه بر اعداد و حروف  تصاویر را نیز به نمایش بگذارد. در مقابل شباهت هایی که در تابلو روان و تلویزیون شهری وجود دارد، همچنین این دو از نظر فنی تفاوت هایی با هم دارند.

تفاوت تلویزیون شهری و تابلو روان

همانطور که پیشتر گفتیم:  میان تلویزیون شهری و تابلو روان تفاوت هایی وجود دارد که موجب پیشی گرفتن یکی از آنها می شود. عمده تفاوت میان تلویزیون شهری و تابلو روان به شرح زیر می باشد:

برد اصلی سیستم

توان فنی سیستم

ابعاد نمایش تصویر

میزان حافظه نمایشگر

 

مقایسه برد اصلی تلویزیون شهری با تابلو روان

از عمده ترین تفاوت های میان تلویزیون شهری و تابلو روان مربوط به برد کنترل یا همان مادربرد است.مادربرد بکار برده شده در تلویزیون های شهری کمی پیشرفته تر از تابلو روان ها است. بردهای بکار برده شده در تلویزیون شهری ساخت شرکت هایی مشهور دنیا با تکنولوژی روز است.

همچنین این دو محصول از نظر هاب هم با هم تفاوت هایی دارند. وظیفه هاب ها متصل کردن مادربرد به ماژول ها و در نتیجه به نمایش گذاشتن تصاویر است. سوکت ها در تابلو روان دارای محدودیت هستند و تنها در دو نوع هاب در تابلو روان استفاده می شود و همین باعث می شود طیف محدودی از ماژول ها در دستگاه قرار بگیرند‌.

مادربرد تلویزیون شهری به گونه ای طراحی شده اند که دارای انواع هاب ها  هستند و در نتیجه می توانند تمام ماژول ها را راه اندازی کنند.

 

مقایسه توان فنی تلویزیون شهری با تابلو روان

مورد دیگری که موجب ایجاد تفاوت میان دو محصول شده است، توان فنی بکار برده شده در هر کدام از آنها است. تلویزیون شهری توانایی به نمایش گذاشتن تصاویر را در کیفیت بالا دارد.اما تکنولوژی بکار رفته در تابلو روان فاقد این توانایی است و نمی تواند به صورت ۲۴ ساعته حروف و اعداد را به نمایش بگذارد. توان فنی تلویزیون شهری به گونه ای توسط متخصصین طراحی شده است که قادر است به صورت ۲۴ ساعته و بدون وقفه هر تبلیغی را به تصویر بکشاند. نسل جدید تلویزیون شهری این توانایی را دارد که در هفت روز هفته  در ۲۴ ساعت شبانه روز مشغول  بکار باشد.

خلاصه وار می توان گفت: نسل تکنولوژی مورد استفاده در این دو محصول کاملا با هم تفاوت دارد. تکنولوژی موجود در تلویزیون شهری بسیار مدرن تر بوده و قادر است امکانات بیشتری را در اختیار شما بگذارد. تفاوت دیگر میان این دو محصول مربوط به طول عمر آن ها است. طول عمر تلویزیون شهری بالاتر از تابلو روان است.

۴

ابعاد نمایش تصویر

یکی دیگر از تفاوت های میان دو محصول تلویزیون شهری و تابلو روان، اندازه و ابعاد صفحه نمایش است. از عمده مشکلات تابلو روان این است که  امکان بزرگ کردن ابعاد صفحه نمایش وجود ندارد. مادر برد استفاده شده در تابلو روان به طور معمول توان نمایش تصاویر و اشکال را از یک حدی به بعد ندارد. اما در تلویزیون شهری این موضوع فاقد محدودیت می باشد. بدین صورت که شما مختار هستید ابعاد تصاویر را به هر حدی که می خواهید بزرگ کنید. سازندگان تلویزیون شهری این نکته را مد نظر داشته اند که بسته به محیط و شرایط امکان بزرگ کردن تصاویر تا حد زیاد وجود داشته باشد.

 

میزان حافظه نمایشگر

حافظه استفاده شده در تابلو روان فقط مختص اشکال و اعداد و حروف بوده و به همین دلیل  از ظرفیت پایینی برخوردار هستند. اما به دلیل  اینکه ساخت تلویزیون شهری به گونه ای است که هفته ها و ماه ها بدون وقفه  و مشکل مَشغول بکار باشد، در نتیجه دارای حافظه زیادی نیز است. افزون بر اینکه تلویزیون شهری دارای میران حافظه بیشتری نسبت به تابلو روان است، همچنین تلویزیون شهری امکان اتصال حافظه جانبی  را نیز دارد. طرفیت زیاد و همچنین آپشن امکان اتصال جانبی در تلویزیون شهری موجب شده است به یک گزینه ایده آل برای به نمایش گذاشتن تصاویر و فیلم ها تبدیل شود.

برای اطلاع بیشتر از تفاوت های میان دو محصول تلویزیون شهری و تابلو روان می توانید با کارشناسان فروش تیم ای اس ای لایت در ارتباط باشید. همچنین  با ورود به سایت فروشگاه ای اس ای لایت می توانید تمام خریدهای خود را با اطمینان و اعتماد کامل انجام دهید.

نصب و راه اندازی تلویزیون شهری

برای نصب و راه اندازی تلویزیون شهری باید یک طرح به شهرداری با تمام مدارک لازم به شهرداری ارائه داد. شهرداری طرح اولیه را بررسی کرده و در صورت قبولی طرح به راهنمایی رانندگی درخواست داده می شود و طرح شما مورد بررسی قرار می گیرد. در نهایت اگر با طرح شما موافقت شود می توانید در  جلسه های مربوط به فروش و واگذاری تلویزیون شهری شرکت کنید و با قیمتی مناسب و قابل قبول، تلویزیون شهری را از آن خود کنید و برای کسب کار خود تبلیغ کنید و یا آن را به افراد و مشتریانی که تقاضای اجاره کردن تلویزیون شهری را دارند، با قیمت خوبی در مدت زمان مشخصی اجاره دهید.

۵

 

ویدئو وال چیست؟

یک سیستم نمایش عریض صنعتی و یکپارچه که توانایی به نمایش گذاشتن تصاویر و فیلم ها را به صورت ۲۴ ساعته و بدون وقفه در طول هفته و ماه ها دارد و همچنین توانایی پخش تعداد متعددی از ورودی های ویدئویی در اشکال مختلف را دارد ویدئو وال نامیده می شود. ویدئو وال قابلیت تعریف پنجره ای زیادی را در سایزهای مختلف با موقعیت های دلخواه شما را دارد. واسط گرافیکی نرم افزار یا همان کنترلر ویدئو وال امکان دسترسی سریع و آسان ورودی های مختلف را بر عهده دارد. ویدئو وال در ابعاد مختلف موجود است که شما با توجه به نیاز خود و حجم تبلیغات آن را تهیه و خریداری کنید.

قیمت ویدئو وال بسته به نوع آن و همچنین اندازه آن با هم متفاوت است. هر چقدر کیفیت ویدئو وال بالاتر باشد، قیمت آن نیر به نسبت از بقیه ویدئو وال ها بیشتر است.

قطعات مربوط به تابلو روان وتلویزیون شهری و ویدئو وال

در تابلو روان قطعات و اجزای بکار رفته شده است از جمله: ماژول LED، برد کنترلر، منبع تغذیه، فریم، واشر، آب بندی، ماژول و…

در تلویزیون شهری نیز قطعاتی بکار رفته شده است از جمله: ماژول، برد کنترل، کابینت و منبع تغذیه

برای اطلاع بیشتر از قطعات مربوط به تابلو روان و تلویزیون شهری و همچنین ویدئو وال می توانید با مشاوران تیم ای اس ای لایت در ارتباط باشید. مشاوران می توانند به طور کامل شما را با اجزاء بکار رفته شده در محصولات تلویزیون شهری و ویدئو وال به طور کامل آشنا کنند و کاربرد هر کدام از این قطعات را برای شما شرح دهند.

۶

ماژول چیست؟

بخش مجزا از یک سیستم که به تنهایی دارای هدف مشخصی است ماژول نام دارد. در حقیقت قطعات بهم فشرده ای هستند که بخشی از یک سیستم بزرگ به شمار می رود. ماژول تابلو روان قادر است به عنوان یک قطعه کد و یا یک برد الکترونیکی با مدارهای متفاوت ایفای نقش کند.

به طور جامع یک سیستم می تواند دارای قطعات سخت افزاری و نرم افزاری بیشماری باشد. هر کدام از این نوع قطعات ممکن است توسط شرکتی مختلف تولید شود اما این قطعات با هدف به راه اندازی یک سیستم کنار هم قرار می گیرند.

ماژول می تواند به صورت جدا روی یک سیستم نصب و یا حتی تعمیر شود. همچنین ماژول ها می توانند به صورت تکی و گروهی و به صورت چندگانه طراحی و ساخته شوند.

اصلی ترین دلیل استفاده از ماژول ها صرفه جویی در هزینه و زمان تولید یک سیستم است. به عنوان مثال اگر یک سیستم به ارتباطات بلوتوثی نیاز داشته باشد، معقولانه نیست که کابل های پیچیده را درون سیستم نصب کرد بلکه می توان تنها با نصب یک ماژول بلوتوث می توانید از هزینه های گزاف جلوگیری کرده و به کار خود سرعت ببخشید.

در سالهای گذشته مهندسان مجبور بودن برای ساخت و تولید یک سیستم تمام مراحل صفر تا صد طراحی را پیاده سازی کنند‌. این کار افزون بر زمان بر بودن و همچنین صرف هزینه های اضافی، تنها دنباله رو یک هدف بود.

بعد از به روی کار آمدن ماژول تا حد زیادی از صرف هزینه های اضافی و زمان برای تولید یک سیستم جلوگیری شد.

به دلیل قابلیت انعطاف پذیری بالای این قطعات تنها با یک بار تولید آن می توان از این قطعه در دستگاه های مختلفی استفاده کرد‌.

امروزه با استفاده از یک ماژول می توان کارهای سخت افزاری به بخش های ریزی دسته بندی شده اند‌.

برای خرید انواع قطعات تابلو روان وتلویزیون شهری به سایت ای اس ای لایت مراجعه کنید. پس از سه روز کاری بسته خریداری شده شما به دستتان میرسد. تمامی قطعات موجود در سایت از نشان ضمانت و مرغوبیت کالا برخوردار هستند. در صورت بروز هر گونه مشکلی می توانید با کارشناسان فروش این سایت تماس حاصل فرمایید.

برای تبلیغات در محیط پارک ها و خیابان ها و همچنین و به دلیل اینکه کسب کار شما دیده شود و باعث توسعه یافتن کار شما شود، با اجاره و یا نصب تلویزیون شهری این راه را برای خود آسان کنید.

کارت کنترلر چیست؟

کارت کنترلر در واقع به معنای آرایش پشتیبان ذخیره سازهای جدا از هم است. یک کارت کنترلر می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. وظیفه کارت کنترلر مدیریت HDD ها و SSD ها است که در رایانه ها و ذخیره سازها مورد استفاده قرار میگیرد. در حقیقت کارت کنترلر مانند یک واحد منطقی کار می کند و با روش های متعدد تهیه نسخه پشتیبان و امنیت محافظت اطلاعات را افزایش می دهد. کارت کنترلر قادر است موجب بهبود کارکرد محاسبات با سرعت بخشیدن به دسترسی اطلاعات ذخیره شده یاری رساند.

کارت کنترلر می تواند با شبیه سازی  باعث ایجاد ارتباط میان سخت افزار و سیستم عامل شود. همچنین کارت کنترلر مجموعه ای از درایوها را به نرم افزار و سیستم عامل با نام یک درایو تنها معرفی کند.

حدودا کارت کنترلر در ده نوع مختلف وجود دارند که می تواند از جنبه اولویت کاری به دسته های مختلف تقسیم شدند. هر کدام از این درایوها قادرند فقط برای یک سطح مشخص یا یک دسته از سطح RAID طراحی شوند و از آنها پشتیبانی کنند.

پاور چیست؟

پاور از اجزای اصلی هر سیستمی است که وظیفه تامین برق را بر عهده دارد.برخی از مشتریان پاور یا همان منبع تغذیه را با منبع برق اشتباه میگیرند. برای مثال در یک رایانه شخصی منبع تغذیه یک جعبه فلزی است که معمولا در پشت کیس کامپیوتر تعبیه شده است. منبع تغذیه دارای  سیم برق و فن خنک کننده است.

اجزای اصلی پاور و عملکرد هر کدام از آنها

هر پاور از چندین قسمت مختلف تشکیل شده است که تمامی این اجزا باعث میشوند تا ولتاژ تغییر یابد.

ترانسفور ماتور

ولتاژ ورودی به دستگاه با استفاده از ترانسفورماتور به سطح ولتاژ خروجی مورد احتیاج تغییر می کند. امکان دارد این ولتاژها کم یا زیاد شود. معمولا ولتاژ DC مورد احتیاج از ولتاژ ورودی AC منبع اصلی برق کمتر است.

یکسو کننده

 منبع تغذیه یا پاور برای تبدیل برق ورودی از AC به DC از یک سوساز بهره می برد که امکان دارد نیمه موج، تمام موج و یا پل باشد.

فیلتر

هنگامیکه AC به DC تغییر می کند، هنوز موج های قابل تشخیصی دارد که بایستی هموار سازی شود. فیلتر نمی تواند امواج را به طور کامل صاف صاف کند، اما به مقدار زیادی می تواند آنها را کم کند.

رگولاتور

 رگولاتور وظیفه  کاهش دادن ولتاژهای موج دار باقی مانده توسط فیلتر را بر عهده دارد. این کار پاور را از وجود هر گونه ولتاژ زیادی و یا افت ولتاژی که ممکن است به دستگاه های متصل به پاور آسیب وارد کند، ایمن می سازد.

رنتال چیست؟

از ریشه رنت، رنتال ساخته می شود که به معنی اجاره است‌. این واژه به این معناست که شما می توانید تلویزیون شهری یا تابلو روان را برای مدت مشخصی جهت توسعه و تبلیغات کسب و کار خود اجاره کنید. به دلیل اینکه مشتریان زیادی از جمله برگزارکنندگان همایش ها و کنفرانس ها و جشنواره های بین المللی مایل به اجاره تلویزیون شهری هستند، امروزه اجاره دادن تلویزیون شهری بسیار رواج پیدا کرده است.

اجاره یا رنتال تلویزیون شهری هم برای اجاره دهنده و صاحب تلویزیون شهری و هم برای فرد اجاره کننده مزیت های بیشماری دارد. اگر یک فرد بخواهد تلویزیون شهری را اجاره کند، در این حالت جابجایی تلویزیون شهری بسیار سخت و زمان بر است. با پیشرفت تکنولوژی و تولید کابینت ها ویژه می توانید تلویزیون شهری را به قطعات کوچک و ریز تر تبدیل کرده و در هنگام راه اندازی تنها قطعات را به هم متصل کنید. این کار سبب می شود که حمل و بارگیری تلویزیون شهری بسیار ایمن تر و راحت تر شود.

فریم های تولید شده در داخل و خارج از کشور در سایزهای کوچک تا سایزهای بزرگ تولید می شود و با کیفیت خوبی روانه بازار خواهد شد. می توان از فریم ها استفاده کرد و با توجه به اندازه ای که قصد دارید پنل های مورد نیاز را بهم اتصال داده و یک تلویزیون شهری بزرگ بسازید.

۷

در ساخت تلویزیون های شهری رنتال با محدودیت ماژول مواجه نیستید  و می توانید از هر نوع ماژولی برای ساخت تلویزیون شهری استفاده کنید.

رایج ترین ماژول ها برای استفاده در تلویزیون های شهری رنتال ماژول ایندور تلویزیون شهری است. با هزینه بسیار کم می توان از این نوع ماژول بازدهی بسیاری به دست آورد.

وارد کننده قطعات تابلو روان، تلویزیون شهری، ویدئو وال

فروشگاه های زیادی  درصدد پخش و فروش قطعات تابلو روان وتلویزیون شهری و همچنین ویدئو وال هستند‌. اما اگر قطعات از کیفیت خوبی برخوردار نباشند، بعد از مدتی دوباره خراب می شوند. ای اس ای لایت وارد کننده مستقیم تمام قطعات است که شما می توانید با خرید بدون واسطه تمام احتیاجات خود را رفع کنید.

محاسبه تابلو روان، تلویزیون شهری، ویدئو وال

تمامی تابلوهای روان از ماژول هایی تشکیل می شوند که از اندازه ۳۲ در ۱۶  برخوردار است. بایستی با توجه به اندازه ماژول ها تابلو روان خود را قیمت گذاری کنید.  به طور جامع در به دست آوردن طول تابلو بایستی

مضربی از ۳۲ باشد و در محاسبه ارتفاع تابلو باید مضربی از ۱۶ باشد.

مین برد تابلوهای تک رنگ از انواع مختلفی برخوردار است. مین بردهای ساخته شده در ایران دارای افکت های مناسبی برای مشاغل مختلف است و همچنین افکت  نوشتارهای جالبی وجود دارد.

برخی از تابلو روان فول کالر از ماژول هایی با اندازه ۱۶ در ۱۶ بهره مند هستند‌. که در این نوع محاسبه هر دو باید مضربی از ۱۶ باشند.

برای محاسبه کردن طول و ارتفاع بایستی  ۱۰ سانتی متر به طول و ارتفاع تابلو بیافزاییم و بعد حاصل متر مربع تابلو را ضربدر قیمت آن کنیم.

برای محاسبه تابلو روان وتلویزیون شهری می توانید با مشاوران سایت ای اس ای لایت به نشانی asilight.com مراجعه کنید. فروشگاه اینترنتی ای اس ای لایت  با کمترین قیمت تضمینی ترین قطعات را به شما ارائه می دهد. همچنین این تیم با سالها سابقه در امر فروش قطعات تابلو روان و تلویزیون شهری توانسته است گام بزرگی برای کمک به افراد و رفع نیاز آن ها بردارد. فروشگاه آنلاین  ای اس ای لایت خرید و انتخاب انواع قطعات مورد نیاز شما را آسان کرده و دیگر نیاز نیست ساعت ها در بازارها به دنبال قطعات خوب و با کیفیت باشید.