حجت الاسلام محمد باقری بنابی در گفت‌وگو با پارس نیوز افزود: مشکل فعلی این است که طی یک سال گذشته تلاش‌های فراوانی شده است اما بی نتیجه مانده و به سبب برخی مشکلات معلق باقی مانده است. ضرورت دارد تا طرف‌های مذاکره کننده، در‌ رویکرد خود تجدید نظر کنند و این بار چه به صورت منفی و چه به صورت مثبت مذاکرات برجام را به یک نتیجه واحد برسانند.

حجت الإسلام باقری بنابی تصریح کرد: درحال حاضر مردم و کلیه ارکان کشور منتظر نتایج مذاکرات برجام و مواضع تیم مذاکره کننده هستند. تعلیق و تاخیر در این روند موجب سرگردانی شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم همچنین خاطرنشان کرد: اگرچه بنا به این بود که اقتصاد کشور به برجام گره نخورد اما امروزه شاهد هستیم که مردم اقتصاد خود را به برجام و نتایج آن گره زده‌اند. به سبب وابستگی اقتصاد به نتایج مذاکرات ضرورت دارد تا نتایج آن تعیین تکلیف گردد.

نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس شورای اسلامی در‌ پایان این گفت‌وگو ابراز کرد: واقف هستیم که تا تضمین‌ کافی از سوی آمریکا داده نشود، مذاکرات موفق آمیز‌ نخواهد بود و ایران حاضر به احیای برجام نخواهد شد. آنچه که اکنون ضرورت دارد مبرهن سازی مواضع و رسیدن به یک نتیجه واحد است حتی اگر نتایج مذاکرات منفی باشد.