به طور کلی، مهم ترین فاکتوری که افراد به عنوان مراجعه کننده به آموزشگاه‌های مختلف به آن توجه می‌کنند این است که به آنها اهمیت داده شود. چه از نظر معاشرت های اجتماعی، چه از این نظر که ویژگی‌های منحصربه فرد و علایق آنها دیده شود. این موضوع بیش از اینکه برای مراجعه کنندگان یک موسسه زبان معتبر مهم باشد برای همه افراد به طور عمیق فاکتوری تعیین کننده است؛ یعنی همان فاکتور دیده شدن.

اهمیت پرسنل در موسسه زبان معتبر

نتیجه تحقیقات نشان داده است که نحوه ارتباطی که پزشک با بیمار برقرار می‌کند گاهی حتی بسیار اثربخش تر از داروهای تجویزی برای اوست. کادر مدیریتی یک  موسسه زبان معتبر چه در آموزش زبان انگلیسی آنلاین و چه غیر آنلاین  با در نظر گرفتن این فاکتور مهم، پرسنل و مشاوران و استادان خود را از این امر آگاه می‌کنند و در گزینش آنها به این مورد توجه ویژه دارند. وظیفه اصلی پرسنل یک  موسسه زبان معتبر رفتاری دلسوزانه و خدمتی دلسوزانه به زبان‌آموزان خود است.

فضای آموزشی مناسب در موسسه زبان معتبر

 شرایط یک فضای آموزشی از جمله یک موسسه زبان معتبر باید طوری باشد که زبان آموز در آن احساس آرامش کند. استرس به میزان بسیار قابل توجهی میزان یادگیری را در کودکان و نیز بزرگسالان پایین می آورد؛ حتی اگر اساتید  موارد درسی را بدون کم و کاست آموزش دهند داشتن استرس بازدهی را به میزان زیادی پایین می‌آورد. فراهم شدن این آرامش به موارد زیادی بستگی دارد؛ از جمله نحوۀ برخورد کادر پرسنل و آگاهی  و تجربه کاری اساتید، دور بودن محیط آموزشی از خیابان‌های شلوغ و پر سروصدا، مدیریت سروصدای ارباب رجوع در قسمت پذیرش و صدای زنگ، دکوراسیون محیط آموزشی و...

آرامش به این معناست که دانشجویان احساس خودمانی بودن در آن داشته باشند. محوطه آزاد موسسه زبان معتبر نیز باید  بسیار گرم، آرام بخش و جذاب باشد تا دانشجویان در آن احساسی مفرح و بدون استرس را تجربه کنند و برای ساعات آموزش آمادگی روانی لازم را داشته باشند.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

یادگیری خوب در موسسه زبان معتبر

یک موسسه زبان معتبر به صورت دوره‌ای و منظم از عملکرد استادان و کادر موسسه نظرسنجی به عمل می‌آورد؛ چرا که یک موسسه زبان معتبر(آنلاین و غیر آنلاین) از استادان دارای اعتبار و مشاوران و کادر مجرب استفاده می‌کند. این نظرسنجی هم شامل سنجش سطح علمی اساتید است هم شامل مهارت و شیوه تدریس و نحوه رفتار با زبان آموزان و رعایت کردن موازین اخلاقی و خط قرمزهای عرف و قانون است؛ به خصوص که پیچیدگی‌های روان انسان امروز و جامعه مدرن، به طبع در نظر گرفتن این پیچیدگی ها و حساسیت‌ها را برای مدیران یک موسسه زبان خوب(آنلاین و غیر آنلاین)  الزامی کرده است. 

محبوبیت اساتید

میزان محبوبیت و رضایت از استادان از هر لحاظ تا میزان بسیار زیادی محبوبیت آن موسسه زبان معتبر را به دنبال دارد. موسسه‌های زبان معتبر در ایران  در حال حاضر سعی شان بر این است که استانداردهای آموزشی را در اولویت خود قرار دهند.

در گزینش استاد زبان خوب بسیار مهم است که  به میزان علاقه استاد زبان در گزینش رشته انتخابی‌اش توجه شود. علاقه استاد زبان در همه زمینه‌های آموزش ترجمه انگلیسی و مکالمه و ... تآثیر بسیار مستقیمی بر کیفیت تدریس او و همچنین میزان انرژی ای دارد که برای کار خود صرف می‌کند؛ به طوری که چنان با کار خود یکی می‌شود و به آن عشق می‌ورزد که موضوعات دیگر ازجمله حق الزحمه یا میزان ساعت کاری طولانی و خستگی و دیگر مواردی که ذهن او را آشفته کند در او اثری نخواهند داشت. تنها در این صورت است که استاد زبان انگلیسی تمام علم و مهارت خود را برای تدریس مکالمه زبان انگلیسی و آموزش ترجمۀ انگلیسی و حتی علاقه‌مند کردن زبان آموزان خود و از یاد بردن تجربه های تلخ آنها در این زمینه به کار می‌گیرد. دلیلش هم این است که  یک استاد زبان عاشق به کار خود، تمام کاری که انجام می‌دهد را متعلق به خود می‌داند و رشد و پیشرفت زبان آموزان به طور مستقیم در شاد کردن و حس رضایت او مؤثر هستند.

 زبان آموزان در کلاسی اینچنینی از تمام افکار و دغدغه‌های دیگر خلاص می‌شوند و تمام حواسشان درگیر یادگیری زبان می‌شود و همین خود انرژی و عملکرد مفید استاد زبان را دوچندان می‌کند؛ به عبارتی ارتباط بین زبان آموز و استاد زبان در یک آموزشگاه زبان معتبر در زمینه‌های مختلف مکالمه، آموزش ترجمه انگلیسی (آنلاین و غیر آنلاین) و ... دوسویه است.

منابع آموزشی در یک  موسسه زبان معتبر (آنلاین و غیر آنلاین)

ویژگی یک کتاب آموزش زبان خوب برای مکالمه یا آموزش ترجمه انگلیسی و... این است که مولف شیوه‌های آموزش مطالب را جز به جز برای استاد شرح داده باشد. متاسفانه همه کتاب‌های آموزش زبان از این قاعده پیروی نمی‌کنند؛ از همین رو حالت ایده آل و البته پرهزینه این است که موسسه‌های زبان خود کتاب‌هایشان را تألیف کنند. البته یک راه دیگر هم این است که این آموزشگاه‌های زبان معتبر(آنلاین و غیر آنلاین)  از کتاب‌های جامع استفاده کنند.

تجربه یادگیری زبان آموزان در موسسه آموزش زبان انگلیسی

یکی از موارد بسیار کلیدی برای یادگیری بهتر و درونی شده تر این است که زبان آموز خود را درگیر در پروسۀ یادگیری مکالمه یا ترجمه انگلیسی و ... ببیند و احساس کند. این میدان را موسسه زبان معتبر (آنلاین و غیر آنلاین) برای زبان آموز فراهم می‌کند. یکی از مواردی که باعث درگیر شدن زبان آموز در جریان آموزش زبان و آموزش ترجمه انگلیسی و ... می‌شود این است که خطا کند و بدون احساس فشار و  محدودیت از طرف استاد، برای بررسی و رفع خطای خود اقدام کند. 

عملی بودن کلاس‌های آموزش زبان

تنها درگیر شدن عملی در جریان آموزش می‌تواند یادگیری را به طور نسبتاً کامل درونی کند. زبان آموزی که امکان تمرین و تجزیه و تحلیل دارد با اشتیاق بیشتری جریان یادگیری را طی می‌کند. آموزش‌های یکطرفه و استاد مدار به دلیل نداشتن کارایی و حتی داشتن نتایج برعکس، مدت مدیدی‌ست که از دایره یک آموزش استاندارد خارج شده است. در جریان خطا کردن و رفع آن زبان آموز خود را به عنوان یک کاشف در پروسه آموزش ترجمۀ انگلیسی یا مکالمه یا ... می‌بیند و همین در بازدهی او تأثیر مستقیم مثبت دارد. همچنین حس کردن یک مطلب با حواس پنجگانه و خاطره سازی برای زبان آموز یکی از روش‌های بسیار استاندارد در کشورهای توسعه یافته است. 

آموزش ترجمه زبان انگلیسی

سفیر ، با سابقه ترین موسسه زبان معتبر

یکی از مواردی که معتبر بودن یک موسسه زبان را تایید می‌کند،سابقه آن است .موسسه زبان سفیر گفتمان با بیش از بیست سال سابقه در حوزه زبان ، معتبر بودن خود را به اثبات رسانده است .

جهت اطلاع از دوره‌های آموزش زبان سفیر به سایت gosafir.com مراجعه کنید.