امروز و پس از گذارندن دوران سخت کرونا اگر هم فردی بوده که تمایلی به خرید اینترنتی دارو نداشته است، اما حالا دیگر کمتری کسی است که برای خرید دارو فقط به داروخانه های اطراف سر بزند.

با این وجود هنوز افرادی هستند که برای خرید هر چیزی سراغ فروشگاه های آنلاین می روند اما برای خرید اینترنتی دارو تردید می کنند. درست است؛ اگر قصد خرید آنلاین دارو را دارید، باید محتاط باشید زیرا داروی اشتباه یا تقلبی آسیب جدی به سلامت شما وارد می کند. خوشبختانه بسیاری از داروخانه های اینترنتی که دارو می‌فروشند کاملاً قانونی و دارای مجوز از سازمان غذا و دارو هستند.

ما در این مطلب به مزیت خرید اینترنتی دارو اشاره می کنیم. مزایایی که با دانستن آنها برای خرید دارو و سایر محصولات داروخانه ای اولین انتخابتان داروخانه آنلاین خواهد بود.

مزایای خرید اینترنتی دارو

مزیت خرید اینترنتی دارو 

فواید خرید اینترنتی دارو موارد متعددی است که در ادامه به چند مورد از آنها بیان شده است.

1. صرفه جویی در زمان

حتما شما هم شاهد صف های طولانی برای تهیه برخی داروها در برهه ای زمان بوده اید. بسیاری از مردم به ویژه افراد مسن ناچار می شوند مسافت های زیادی را طی کنند تا داروی موردنیاز خود را یک داروخانه خاص تهیه کنند. با دسترسی به داروخانه های آنلاین بدون هدر رفت زمان و هزینه های جانبی می توانید اقدام به تهیه دارو کنید.

2. تنوع دارو، کالا و محصولات

یکی از مزیت های مهم خرید از داروخانه های اینترنتی تنوع اقلام دارویی می باشد. این اقلام شامل دارو، انواع مکمل بدنسازی، مکمل های تقویت پوست، مو و ناخن از جمله قرص یونی زینک، تجهیزات پزشکی و ارتپدی، محصولات جنسی و... می باشد.

3. خرید اینترنتی داروهای کمیاب غیر دارویی

اکثر مردم تا پیش از این شکایت داشتند که داروخانه های اطراف ما داروهایی را که می خواهیم ندارند و برای تهیه آنها با مشقت زیادی روبه رو هستیم. این مسئله برای ساکنان شهرستان ها بیشتر از تهران و کلان شهرها حائز اهمیت است. خرید داروهای کمیاب غیر دارویی از داروخانه های اینترنتی بدون نگرانی انجام می شود.

4. خرید اینترنتی داروهای خارجی

موضوع دیگری که شاید برای شما مهم باشد برند داروها می باشد. برخی از پزشکان تنها برندهای خارجی را تجویز می کنند که تهیه آنها با مشکلاتی همراه است. خرید داروهای خارجی از دیگر مزیت هایی است که خرید اینترنتی دارو برایمان به ارمغان می آورد. فقط توجه کنید که قبل از سفارش کد اصالت کالا را چک کنید تا به اصل یا تقلبی بودن آن پی ببرید. داروهای اصل دارای برچسب اصالت سازمان غذا و دارو می باشند.

ارسال رایگان دارو

5. خرید دارو با ارسال رایگان

فضای رقابتی موجود بین داروخانه های آنلاین فرصت مناسبی را فراهم آورده تا مردم بتوانند داروهای موردنیاز خود را با ارسال رایگان تحویل بگیرند. خرید دارو با ارسال رایگان به نقاط مختلف و تحویل سریع مزیتی است که خرید اینترنتی دارو به دنبال دارد.

6. داروخانه آنلاین شبانه روزی

 بسیاری از این داروخانه های آنلاین حکم داروخانه های شبانه روزی را دارند که در هر زمان و هر نقطه ای از جغرافیا می توانید داروی موردنظر خود را سفارش دهید. اگر سابقا در هر محله ای یک داروخانه شبانه روزی وجود داشت امروز به لطف اینترنت تعداد زیادی داروخانه آنلاین شبانه روزی در دسترس ماست.

شما می توانید داروی درخواستی را جستجو کنید و تمام مشخصات و ویژگی های آن در صفحه محصول نوشته شده است همانند اطلاعاتی که روی بسته بندی و بروشور داخل جعبه دارو وجود دارد حتی دقیق تر و مفصل تر.

7. قیمت دارو آنلاین

با مقایسه ای که بین داروخانه های حضوری و آنلاین به عمل آوردیم متوجه شدیم که قیمت دارو در داروخانه های فیزیکی تا حدی بیشتر از قیمت دارو آنلاین است.

همچنین در اغلب موارد به مناسبت های گوناگون تخفیفات ویژه ای گذاشته می شود که می توانید اقلام مد نظر خود را با قیمتی بسیار مناسب تهیه کنید.

همچنین در افرادی که خرید با قیمت های بسیار مقرون به صرفه اولویت است، می توانند قرص و مکمل های غذایی را با تخفیف بسیار عالی خریداری کنند چرا که گاهی اوقات برخی داروخانه ها مکمل هایی که به پایان تاریخ انقضایشان نزدیک است ارزان تر می فروشند.

8. دریافت اطلاعات جامع و کامل

اکثر ما قبل از خرید هر نوع دارویی ابتدا یکبار نام آن را در اینترنت جستجو می کنیم، مشخصات و ترکیبات آن را بررسی می کنیم و از قیمت حدودی آن اطلاع کسب می کنیم. اما در مراجعه حضوری به داروخانه هم این امر میسر است؟

9. مشاوره آنلاین

دارو فقط باید تحت نظارت یک پزشک متخصص مصرف شود. راهنمایی داروساز و مشاور داروخانه در مورد مناسب بودن دارو برای شما، دوز، عوارض جانبی احتمالی و هرگونه تداخلات مضر با سایر داروها بسیار مهم است.

10. نظرات کاربران

از دیگر مواردی که هنگام خرید اینترنتی دارو راهگشاست بخش نظرات کاربران در سایت است. شما با جستجوی داروی موردنظر خود می توانید از نظرات مشتریان قبلی اطلاع کسب کنید و یادداشت های مشتریان از نحوه تحویل، قیمت، اثرات و عوارض احتمالی را بخوانید.

داروخانه آنلاین تهران

داروخانه آنلاین تهران

در ایران بدون داشتن داروخانه فیزیکی امکان راه اندازی داروخانه آنلاین وجود ندارد. یعنی هر داروخانه آنلاینی که در اینترنتی می بینید متعلق به یک داروخانه است. بد نیست بدانید که بیشتر داروخانه های آنلاین در تهران فعالیت دارند. از جمله این داروخانه های می توان به داروخانه داروکده، مثبت سبز و داروبوم اشاره کرد.

در این بین داروخانه آنلاین داروبوم به نشانی سایت darooboom.com از معتبرترین داروخانه های آنلاین تهران است که انواع مکمل های غذایی اعم از مولتی ویتامین ها، مکمل بدنسازی، مکمل کودکان، مکمل سالمندان و انواع محصولات بهداشتی را ارائه می دهد. از ویژگی های بارز این داروخانه ارسال رایگان محصولات و امکان پرداخت در محل برای سراسر ایران است.

سخن پایانی

در داروخانه اینترنتی بدون هدر دادن زمان با ارزش خود، سفارش اینترنتی دارو مکمل های غذایی و بدنسازی به درب منزل یا محل کار شما ارسال می‌شود. در داروخانه آنلاین تنوع محصولات بالا بوده و با انتخاب برند موردنظر می‌توانید بهترین خرید را برای خود و خانواده تان به ارمغان بیاورید.