شرایط خودروسازی کشور ما در طی پنج سال گذشته به  شدت دچار کاستی هایی شده است، از سویی کاهش تولید خودروهای داخلی و از سویی دیگر افزایش بی رویه و غیرعادی قیمت خودروها باعث شده تا تهیه خودرو نسبت به سابق به امری سخت مبدل گردد. از سویی افرادی که موفق به خرید خودرو می شوند پس از دریافت خودروی نو ، با نواقص و ایراداتی مواجه می شوند. ریمپ 206 یکی از روشهای نوین تعمیرات و بهینه سازی خودرو است که امروز با شما در میون خواهیم گذاشت.

خریداران خودروی 206 از سال 98 به بعد(بعد از تحریم دوم خودروسازی) با مشکلات عجیبی در حین رانندگی مواجه می شوند مانند گاز نخوردن ، شتاب و کشش پایین در واجعه با سربالایی و اصظلاحا خودرو کم جون احساس می شود. شرکت کاراکال تیونینگ از سال 95 با موضوع تحقیق در برنامه نرم افزاری ایسیو خودرو، کار خود را آغاز نمود و امروزه قادر است از طریق فرایند ریمپ 206 ایرادات نرم افزاری خودرو را برطرف نماید.

جدیدترین روش برای اصلاح ایرادات نرم افزاری خودروها

اگر برای شما سوال شده است که ریمپ چیست، ریمپ عبارتست از یک فرایند نرم افزاری که به کمک آن متخصصان شرکت کاراکال تیونینگ اقدام به اصلاح و برطرف نمودن باگ نرم افزارهای کامپیوترخودرو می نمایند. (در علم برنامه نویسی نقص یک برنامه با اصطلاح باگ معرفی می شود.). برای مثال تاخیر در گاز خوردن یا واکنش دیرهنگام خودرو به تخته کردن پدال گاز، بالا بودن دمای روشن شدن فن، خطای سنسور اکسیژن دوم، خطای عدم احتراق (به همراه روشن شدن چراغ چک )، خطای کاتالیزور و... از جمله ایرادات خودرو 206 در سالهای اخیر به حساب می آیند.

۲

عوامل موثر بر افزایش توان موتور

از سویی دیگر خیلی از مالکان خودرو  206 و 207 تمایل به تقویت به موتور خویش دارند، نصب کیت مکش، میل سوپاپ تقویتی، هدرز، پیستون تراکم بالاتر، پورت و پولیش و سایر روشهای مورداستفاده جهت افزایش راندمان می باشد اما می بایست توسط ریمپ  برای ایسیو (کامپیوتر خودرو) تعریف گردد. به همین منظور قیمت ریمپ در میزان شدت تغییر پارامترهای مرتبط با ایسیو تاثیر گذار است. برای مثال در صورت نصب هدرز یا میل سوپاپ تقویتی، می بایست حتما ریمپ به کمک دستگاه وایدبند انجام شود. استفاده از این دستگاه در افزایش قیمت ریمپ موثر بوده اما موجب افزایش دقت این فرایند نیز می گردد.  تخصص و سابقه کار بالا در مسابقات و دستگاه های داینو از جمله سایر عوامل موثر بر قیمت ریمپ می باشد. شرکت کاراکال تیونینگ در این زمینه نسبت به سایر مراکز پیشتاز می باشد.

جالب است بدانید در صورت استفاده از میل سوپاپهای تقویتی با لیفت بالا (بادامک بلندتر نسبت به نسخه ارجینال) حداکثر توان موتور به دور موتورهای بالاتر منتقل می گردد به همین علت در اینگونه موتورها افزایش کات آف الزامی می باشد. چراکه توان موتور ضمن افزایش ، نسبت به موتور فابریکی ،  در دور موتوری بالاتر مانند 7500 دور بر دقیقه حاصل می گردد.