مجتبی محفوظی، نماینده مردم آبادان درمجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز با اشاره به عملکرد دولت در حوزه مدیریت اقتصادی و گرانی‌های اخیر به ویژه در حوزه اجاره‌بها مسکن تاکید کرد: دولت سیزدهم با شعارهای بسیار خوبی آمد که مبارزه با فساد و مبارزه با فقر و گرانی بود اما چیزی که تا به امروز شاهد آن بودیم دور از آن شعارهای دولت سیزدهم بوده است.

وی افزود: به‌طورمثال از لحاظ مبارزه با فساد خیلی از بانیان وضع وجود همچنان در جایگاه حقوقی خودشان باقی ماندند و بسیاری از تغییراتی هم که انجام شده یا فاقد تجربه کافی یا فاقد علم کافی در آن حوزه بوده است که به این شکل بعید است دولت نتیجه رضایت بخشی را رقم بزند.

محفوظی گفت: البته در اینکه دولت هدف خدمت دارد و به واقع به دنبال ارائه بهترین خدمات برای ملت است هیچ شکی نیست. اما برخی از راهکارها اشتباه است و نتیجه مثبتی را در زمینه اقتصادی و رفاه حال مردم شاهد نبودیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: گرانی‌ها روز به روز در حال فزونی است و قیمت‌ها در همه زمینه‌ها سر به فلک می‌کشد و زمانی که به دولت این‌ها را می‌گوییم این را مطرح می‌کنند که در حال جراحی اقتصادی هستند.

او معتقد است: اما وقتی یک جراح می‌خواهد بیماری را تحت عمل جراحی ببرد اول بسیاری از بسترها را برای یک عمل موفق آماده می‌کند و اینگونه نیست که مستقیم بیمار را بگیرد و شکمش را پاره کند. برای بیمار اتاق مجهز یک تخت بیمارستانی و سرم یا خون وصل می‌کنند و تمامی علائم حیاتی بیمار را لحظه‌ای چک می‌کنند و مراقب هستند تا این عمل جراحی به بیمار ضرری وارد نکند.

آیا برای عمل جراحی اقتصادی تدابیر لازم اندیشیده شده است؟

محفوظی تصریح کرد: آیا برای این عمل جراحی اقتصادی چنین تدابیری دیده شد؟ آیا این تمهیداتی که دیده شد مکفی بودند؟ اینکه ما یک یارانه‌ای را پرداخت کنیم آن هم نه به همه جامعه و به قسمتی از مردم. این کار چیزی نبود که جز شعارهای این دولت باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: جراحی اقتصادی نباید به گونه‌ای باشد که ملت و دهک‌های ضعیف روز به روز ضعیف‌تر شوند. این گونه نباشد که همواره فشار همه مسائل را ملت تنها تحمل کنند.

او یادآورشد: در خصوص افزایش قیمت مسکن و به خصوص اجاره بها نیز که این روزها شاهد آن هستیم هم باید اقدامات موثری صورت گیرد. ما در دولت نهم و دهم تجربه مسکن مهر را داشتیم و ملت هم از این موضوع استقبال کردند و موفق هم واقع شد.

محفوظی درانتها با ارائه پیشنهادی به منظور کنترل قیمت مسکن گفت: امروز هم دولت و هم وزارت راه و شهرسازی را دارد که متولی این امر هستند می‌توانند این معضل را حل کنند. من پیشنهاد می‌کنم که به هر زوج ایرانی 200 متر زمین بدهند چرا که ما در این کشور بسیار بسیار زمین خالی داریم و یک مبلغ وام که بتوانند خودشان مسکن بسازند و ساکن شوند، ممکن است.