در این اطلاعیه برای اربعین آمده است: به اطلاع ملت عزیز و محبان اهل بیت(ع)  می‌رساند با توجه به درخواست های واصله به ستاد مرکزی اربعین درباره تمدید مهلت پیش ثبت نام برای امکان شرکت در این مراسم معنوی، آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای مدنظر قرار گرفتن توسط تمامی متقاضیان سفر اربعین حسینی(ع)  بدین شرح اعلام می شود:

اربعین

یک فوتبالی در مراسم راهپیمایی اربعین/عکس

- مهلت پیش ثبت نام برای زوار اربعین تا تاریخ دهم ماه محرم مصادف با ۱۷ مرداد ماه ۱۴۰۱ (روز عاشورا)  با رعایت سایر الزامات ابلاغی قبلی اعم از بهداشتی، امنیتی، بیمه ای و... در آدرس Samah.haj.ir (سامانه سماح – سازمان حج و زیارت) تمدید می شود.

- با توجه به حذف روادید برای سفر زیارتی اربعین،  ثبت نام در سامانه سماح برای تمامی زوار اربعین الزامی بوده و در حکم روادید تلقی می شود.

حکم سفر اربعین بدون اجازه پدر

- کسانی می توانند عازم سفر اربعین سالجاری شوند که دارای کارت واکسیناسیون معتبر بوده و حداقل ۲ دُز واکسن و در صورت گذشت ۶ ماه از دز دوم دز یادآور را نیز تزریق کرده باشند.

- با توجه به اتصال سامانه سماح به سامانه های «وزارت بهداشت و ایران من و ... » موضوع احراز واکسیناسیون و سایر شرایط و ملاحظات بهداشتی و ... مورد بررسی و راستی آزمایی قرار خواهد گرفت و افراد غیر واجد شرایط از فهرست نهایی زائران حذف خواهند شد.

- پیش ثبت نام موصوف به هیچ وجه ثبت نام قطعی زوار اربعین تلقی نخواهد شد.